EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By milena70
#815977
Witam wszystkich,
jestem pierwszy raz na tym forum, palę e-papierosa od połowy maja i wszystko było ok, czułam się rewlacyjnie, cały czas mentolowy liquid, na pewno nie przesadzałam z paleniem, lubie sobie wieczorkiem "popykać", cały dzień praktycznie nie palę.
Moje problemy zaczęły się ponad 2 tyg. temu, początkowo bólem gardła, potem dziwnym uciskiem w krtani, doszło do tego, ze mam non stop kulę w gardle, która mi okropnie przeszkadza i powoduje wręcz ataki paniki, do tego doszło uczucie jakby rozpierania klatki piersiowej. Byłam u laryngologa i jest wszystko w porządku, mam tylko lekko wysuszoną śluzówkę. Dzisiaj idę na usg tarczycy, będe też robić badania krwi. Nie wiem, czy uczucie "obcego ciała w przełyku" i okropnej suchości w gardle moze byc powodem palenia E- papierosa. Lubię e-palenie, ale nie wiem, czy nie będę musiała zrezygnować. :( A może to kwestia mentolu? Korzystam z liquidu Dekong. I jeszcze zaobserwowałam, że kiedy w sobote nie paliłam w ogóle, w niedzielę czulam się znacznie lepiej. Wczoraj wieczorem zdrowo popaliłam i dzisiaj jest juz tragedia. Kula mnie zabija, cięzko przełykać ślinę i aż boli w piersiach. Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam wszystkich e-palaczy :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#815985
Wskazówki? Dziewczyno - to NIE JEST PORADNIA MEDYCZNA. Masz problem medyczny - idź do lekarza. Tu nie dostaniesz żadnych fachowych wskazówek, bo tu jest mniej lekarzy niż nikotyny w zerówce.
By abbs
#816009
Zresztą jeśli bez e palenia czujesz że jest lepiej to chyba logiczne żeby na jakiś czas przestać. Na gloda polecam plastry z nikotyną a za kilka dni zobaczysz czy objawy minęły. Ale tak jak wyżej to nie poradnia lekarska wiec ep w kąt i do lekarza.

Tapatalknięte palcyma
By milena70
#816012
Właśnie zaczęłam juz swoją wedrówkę "po lekarzach", tak jak pisałam, zaliczyłam juz laryngologa, dzisiaj idę zbadać tarczycę, miałam ekg serca w piątek, jescze czeka mnie prawdopodobnie gastrolog, bo byc może to reflux. Chciałam się tylko dowiedzieć, czy są MOŻLIWE takie objawy po e-papierosie, tylko o takie porady mi chodzi. Po prostu próbuję dojść skąd nagle zaczęłam się tak źle czuć. Specjalnie weszłam na to forum, żeby podpytać osoby palące od dawna i mające styczność z e-palaczami.
By Marsja
#816050
Po 40 latach palenia było niezłe spustoszenie w mojej jamie ustnej. Moje gardło i struny głosowe odżyły po 8 miesiącach z e-papierosem i liczę na dalszą poprawę. Kulę w gardle często czułam, kiedy paliłam analogi. Teraz to przeszłość.
Awatar użytkownika
By kurok
#816054
milena70 pisze: A może to kwestia mentolu?

Mentol należy do tych aromatów co powodują nawroty nadkwasoty, choć zwykle nie tak szybko jak kawa, czekolada i niektóre słodkości.
Jeśli nadal chcesz wapować sprawdź reakcję na czystą bazę najlepiej z samej giceryny lub glikolu.
Jeśli nie masz to glicerynę kupisz w aptece - 30 ml za ok. 1.70 zł.
Awatar użytkownika
By nike21
#816118
miałem coś podobnego co opisujesz jak zacząłem palić. jak już się przyzwyczaiłem do e palenia przeszło, choć jak się mocno nabucham mocniejszego płynu to też czuję kluchę w gardle.

moja rada - kup jakiś inny liquid niż dotychczas, nie tylko smak ale i markę oraz z mniejszą zawartością nikotyny i sprawdź sama.
Awatar użytkownika
By diselboy
#816136
Pisałem o tej przypadłości w innym wątku. W moim przypadku winowajcą mógł być glikol. Napędziłem sobie bimberku w proporcji 50/50 oraz 60/40 VG/PG i problem kluchy zniknął. Wczoraj, dla testu opróżniłem 2ml z baniaczka "M" i znów wyschło mi w gardle. Spróbuj płynów o mniejszym stężeniu PG, być może pomoże :)

Edytka: trzeba dużo pić.

via Tapatalk
Awatar użytkownika
By Tender
#816263
-=MUHI=- pisze:jesli sa takie obiawy to do lekarza nie na forum


Była u lekarza, nic nie znalazł podejrzanego.

Zakładając, że to od epe, masz 4 potencjalnych podejrzanych - glikol, gliceryna, nikotyna i mentol. Z tych za suchość najbardziej pasowałby glikol, ale przedawkowanie nikotyny lub mentolu też możliwe. Hmmm, stosunkowo mało glikolu było z tego co pamiętam w Liqueen seria Sensation, ale sprawdź na buteleczce dla pewności. Najlepiej na jakieś dobrze zaopatrzone stoisko i weź coś delikatnie miętowego, drugie z połową normalnego dla Ciebie stężenia nikotyny i trzecie z wyraźną przewagą gliceryny w składzie ale miętowe i z mocą.

Jeśli któryś podpasuje, będziesz wiedziała, co szkodzi. Tutaj niestety eksperymentujemy na sobie i każdemu może coś innego nie leżeć.
Awatar użytkownika
By nok
#816277
Tender pisze:
-=MUHI=- pisze:jesli sa takie obiawy to do lekarza nie na forum


Była u lekarza, nic nie znalazł podejrzanego.

Zakładając, że to od epe, masz 4 potencjalnych podejrzanych - glikol, gliceryna, nikotyna i mentol. Z tych za suchość najbardziej pasowałby glikol, ale przedawkowanie nikotyny lub mentolu też możliwe. Hmmm, stosunkowo mało glikolu było z tego co pamiętam w Liqueen seria Sensation, ale sprawdź na buteleczce dla pewności. Najlepiej na jakieś dobrze zaopatrzone stoisko i weź coś delikatnie miętowego, drugie z połową normalnego dla Ciebie stężenia nikotyny i trzecie z wyraźną przewagą gliceryny w składzie ale miętowe i z mocą.

Jeśli któryś podpasuje, będziesz wiedziała, co szkodzi. Tutaj niestety eksperymentujemy na sobie i każdemu może coś innego nie leżeć.

LiQueen ma Concentrated, Sensation to jest Hangsen.
Awatar użytkownika
By Tender
#816284
nok pisze:
LiQueen ma Concentrated, Sensation to jest Hangsen.


Święta racja - choć żeby potwierdzić, musiałam wygrzebać lupę z pudła, mniejszych literek chyba nie drukują. Dzięki za poprawkę.

I teraz dumam, bo na buteleczce nie podali, skład był na pudełku - który z nich ma tę glicerynę w dużych ilościach. :D
Awatar użytkownika
By Katia
#816498
Tender pisze:
nok pisze:
LiQueen ma Concentrated, Sensation to jest Hangsen.


Święta racja - choć żeby potwierdzić, musiałam wygrzebać lupę z pudła, mniejszych literek chyba nie drukują. Dzięki za poprawkę.

I teraz dumam, bo na buteleczce nie podali, skład był na pudełku - który z nich ma tę glicerynę w dużych ilościach. :D


Prędzej Sensation, niestety przy Liqueenie mam podobne odczucia, klucha w gardle i suchość.
W ogóle wydaje mi się, że to niektóre aromaty mogą być drażniące. Zrobiłam sobie LQ na 50/50 6mg z aromatem brzoskwiniowym i kaszlę. Drugi LQ na 70/30 11mg mięta+limetka w ogóle mnie nie drażni, mogę chmurzyć cały dzień, a wydawałoby się, że mentol i limetka + większa dawka nikotyny + więcej PG, powinny być bardziej agresywne...
By abbs
#816711
Wszystko wygląda tak jak dwa podstawowe objawy przejścia na ep.
1 suchość w gardle glikol wysusza
2 przedawkowanie nikotyny. Bóle w klatce niepokój itd.
Aczkolwiek szansa jedna na milion ze to coś gorszego i co wtedy. Kto weźmie odpowiedzialność jak koleżanka zejdzie na uczulenie składnika liquidu. Szansa mała ale zawsze. Dlatego nie jestem zwolennikiem zasięgania opinie medyczny w internecie. Od razu mi się przypomina historia od żony ze szpitala jak przyszedł facio z przechodzonym zawałem bo do lekarza to on się bał a w internecie przeczytał że to pewnie zgaga :mrgreen: Ja wiem ze wyolbrzymiam. Ja wiem ze wszyscy chcą dobrze. Tak tylko pisze :wink:

Tapatalknięte palcyma
By vieslav
#821627
Czyścisz/wymieniasz clearomizer i grzałkę regularnie? Ja mam podobne objawy (dziwne uczucie w gardle, mocne zawroty głowy) jak nie wyczyszczę i nie przepalę grzałki z tego czegoś czarnego już po dwóch napełnieniach.
Awatar użytkownika
By Małgo
#831841
Szczerze mówiąc ja początkowo miałam dość podobne objawy, przez osiem lat przyzwyczaiłam się do palenia tradycyjnych mentolowych fajek, rok temu wreszcie dałam się namówić na e-papierosa, ale pociąg do 'mentoli' pozostał po 555 miałam opisywane tutaj 'uczucie suchości', myslałam, że tak jest po wszytskich lq, ale sie okazało, że jak zmieniłam na mięte, a później nawet i na podwójną mięte z cigito to tej suchości już nie było, więc myslę, że to kwestia indywidualna, każdemu co innego pomaga, a także każdemu co innego szkodzi czy przeszkadza
By Jakubbb
#1817806
Mam podobny problem tylko że vapuje około roku i od 3 tygodni mam wrażenie że z nosa spływa mi coś do gardła i muszę to odchrwkiwac i nie mam pojęcia czy to od e palenia czy od czego to może być
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1817809
Jakubbb pisze:Mam podobny problem tylko że vapuje około roku i od 3 tygodni mam wrażenie że z nosa spływa mi coś do gardła i muszę to odchrwkiwac i nie mam pojęcia czy to od e palenia czy od czego to może być


Mam nieodparte wrażenie, że lekarz będzie wiedział co powoduje to iż musisz odchrwkiwac.
O ile oczywiście zgadnie co to jest odchrwkiwanie.
Sprawdź to.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1817815
Jakubbb pisze:Właśnie nie wiem czy iść do tego lekarza bo nie wiem też czy to może być spowodowanie e paleniem


Liczysz na zdalną diagnozę od waperów?
Wymogi leczenia też spełnisz?

No dobra, to ja zaczynam, to chyba nie mózg, choć... z tego co się orientuję w niektórych przypadkach około 40-stki ten zaczyna lekko szwankować
i popuszczać, a tym samym może powodować wycieki wydzieliny do dróg oddechowych- krtani.
Ale wnioskując z Twojego posta do 40-stki jeszcze Ci daleko, wiec to pewnie nie to.
Hm... to może problem z zatokami?
Idzie to prosto sprawdzić: stań na głowie i odczekaj około 15 minut, jeśli poczujesz ciśnienie w uszach, to na bank zatoki.
Zalecenia:
wyeliminuj z diety produkty moczopędne i staraj się ograniczaj oddychanie, by nie podrażniać dróg oddechowych.
To tyle i tylko tyle, tak ze dwa tygodnie działaj, a potem idź do tego ... lekarza, bo pewnie to leczenie nie da Ci nic oprócz poczucia
pełnego wkręcenia Cię w debilną diagnozę i zalecenia, w skutek zdalnej diagnozy od przypadkowej osoby.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1817821
DorotaM pisze:
Zalecenia:
wyeliminuj z diety produkty moczopędne i staraj się ograniczaj oddychanie, by nie podrażniać dróg oddechowych.


:lol: :lol: :lol:
Najlepiej w ogóle zrezygnuj :mrgreen:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.