EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By jaro19591
#1457117
Miał ktoś do czynienia z tym wynalazkiem? Zamówiłem w ciemno dwie sztuki, pasuje mi do pewnej koncepcji :zakrecony .
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1457147
Napisz coś, jak już przetestujesz. Podoba mi się w nim baza rba. Obawiam się jednak że konstrukcja tego baniaczka sprawi iż nie będzie on długowieczny. No i niestety nie na każdym zasilaniu wyglada dobrze. Na X Cube ll na przykład nie da rady go używać, ze względu na umiejscowienie wyświetlacza. Wygląda jak by był zaprojektowany pod i Sticka 50W :lol:
By jaro19591
#1457152
Wziąłem go z myślą, aby dostosować pod niego boxa którego kończę dłubać.
By jaro19591
#1457894
Miałem trochę czasu, umyłem parownik na szybko, standardowy setup na kanthalu, muji i.....pierwszy bober od miesięcy :mrgreen: . Okazało się jak zwykle, jagupiacipa nie przeczytałem instrukcji, nie spojrzałem dokładnie na parownik. Dokręciłem komin do oporu i zablokowałem tym posunięciem dopływ liquidu. Kominem reguluje się jego przepływ. Wymieniłem przypaloną watę, ustawiłem "na oko" przepływ i od parunastu minut raczę się przyjemnym dymkiem.
Dla mnie parownik bomba. Zwarty, niski, duża pojemność, smak odpowiedni. Tak się prezentuje na VT40 i modziku będącym w fazie wykończenia


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1458069
:shock:
Zatkało mnie. Nie wiem co sądzić, dziwny to mało powiedziane... Mam na myśli czajnik :shock:
Jak to coś przykręcić do moda, żeby było równo? :shock:
By jaro19591
#1458072
Za pomocą śrubek imbusowych centrujesz parownik idealnie w stosunku do boxa.
By jaro19591
#1477383
Na razie wszystko O.K. Parownik nudny, nic nie cieknie. Włócząc się parę dni po lasach, nie musiałem zabierać butelki z liquidem, jego zawartość starcza na dość długo.
By jaro19591
#1477389
Mam na stole trzy mody, jeden z Subtankiem na kanthalu, drugi z Subtankiem na NI 200 i trzeci z Tobeco na niklu. Pykając na zmianę, nie widzę żadnej różnicy. Jedynie Tobeco ma inny odgłos przy zaciąganiu, rzekłbym, bardziej miękki.
By jaro19591
#1477444
Jeżeli ktoś nie potrzebuje 750W mocy na grzałce, używa parownika do zaspakajania głodu nikotynowego, potrzebuje łatwej obsługi, dużej pojemności i lubi rzeczy ładne inaczej (jak ja) to warto.
Awatar użytkownika
By pok14
#1477455
Jak w nim sprawa wygląda z regulacją przepływu powietrza ?
Jakieś porównania co do ilości powietrza z innymi czajnikami ?
Jest jak w Kajtku, TGT, Subtanku, innym ?
Korek wlewowy na wcisk ?
Jak ze szczelnością po odłożeniu poziomo ?
By jaro19591
#1477488
Reguluje się śrubką imbusową, ja mam skręcone do minimum, na maxa na pewno jest więcej niż np. w Kayfunie. Nie wapuję dopłucnie, tak ze ciężko mi określić ilość powietrza dla tej metody, usta-płuca na pewno jest aż nadto.
Regulacja przepływu działa poprawnie, skręcałem aż do uzyskania małego boberka, po czym odkręciłem pół obrotu i w tej pozycji dymię.
Korek wlewowy jest na gwint.
Posiadam dwa te parowniki, żaden nie uronił nawet kropli, bez różnicy w jakim położeniu.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1498163
Wpadł mi w oko, chmurzy ktoś dopłucnie na setupach poniżej 1oma (~0,7)?
By jaro19591
#1498235
Nie jestem zwolennikiem wapowania dopłucnego ale właśnie spróbowałem. Mam grzałkę na niklu 0.1 oma, otworzyłem na maksa kanał powietrzny i działa. Nie mogę określić wrażeń, bo na co dzień wapuję dopaszczowo, ale powinno dać radę.

Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nie biorę za nią odpowiedzialności :zakrecony
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1498454
A jak wygląda kanał powietrzny? Ingerencja w niego (rozwiercenie) wchodzi w grę?
By jaro19591
#1498466
Wykręciłem właśnie całkowicie śrubkę od regulacji cugu, otwory są na dwie strony parownika, ale jako wapujący tylko dopaszczowo, nie jestem w stanie określić, jak duży jest cug. Drugi parownik mam w domu nie zalany, może będzie szansa podejrzeć, jak jest skonstruowany kanał powietrzny.
Awatar użytkownika
By przemase30
#1498772
Nabyłem rownież z ciekawość klonika.
Generalnie pale delikatnie i na gienkach ale szukałem czegoś ciekawego pod kilka lq na watę z dużym zbiornikiem.
Pali Ks rewelacja, troche gwizd jest ale generalnie świetny parownik.
O estetyce sie nie wypowiadam bo to kwestia indywidualna.
Rozkręcony na maxa wieje strasznie.
Setup na niklu 0.16 i jest ogień w szopie a dupa na balkonie :)
By jaro19591
#1499708
Dla mnie, na obecną chwilę, jest to jednak najlepszy parowniczek do spokojnego wapowania na kanthalu. Cichy, tankowanie raz na dzień. Smakowo dla mojej paszczy to samo, co na Kayfunie, ale dwa razy większa pojemność.
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1507408
Witam
Panowie mam pytanie a raczej problem z napełnianiem ! Otóż gdy mam juz min liquidu to po odkręceniu śrubki i napełnieniu do pełna próba vapowania i jest zalany i tak za każdym razem !
Czy wy macie tak samo ? Może ktoś podpowie co zrobić aby tego uniknąć ?
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1507414
Faktycznie oj ja głupiutka nie pomyslałam o tym hehe.
Mega Wielkie dzięki dla ciebie i pozdrawiam !!


Wysłane z iPhone 6S
Awatar użytkownika
By janekbossko
#1507944
Mam problem. Od dzis jestem posiadaczem ww parownika i nie moge kontrolować ah:/ kręcę ustnikiem a komin sie nie podnosi :/ ma ktos jakis pomysl?
Sam drip minsie wokół własnej osi obraca :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1507949
Miałam to samo ale posmarowałam liquidem gwint i pomogło. Tylko musisz mieć komin suchy nie może być w nim skroplin bo będzie sie kręcił sam dripek.


Wysłane z iPhone 6S
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1507952
A czy ty regulujesz oryginalnym dripkiem z zestawu ? Pytam bo jak założę inne to ni cholery ale nie mogę regulować ! Tylko ten oryginalny reguluje bo jak myśle to on dość ciasno wchodzi i dzięki temu można regulować przepływ liquidu.


Wysłane z iPhone 6S
Awatar użytkownika
By pok14
#1507954
Wystarczy zmienić oring na grubszy i powinno być dobrze w każdym drip tipie.
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1515679
Panowie powiedzcie czy tez u was tak jest ze co kilka chmur zdejmuje dripka i w kominie skropliny na masakrę ! Czy to normalne czy coś moze jest nie tak ??


Wysłane z iPhone 6S
By jaro19591
#1516278
A w moich egzemplarzach nic się nie dzieje. Dymię samogon na bazie Optimum.
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1516301
Ja używam rożnych samogonów i tylko ! I za każdym razem efekt jest ten sam. Wiem ze skropliny to normalką ale bez przesady.


Wysłane z iPhone 6S
Awatar użytkownika
By janekbossko
#1516334
A na jakim setupie wapujecie? Jak u was z regulacja przepływu powietrza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1516354
Ja rożnie teraz mam microcoil drut kanthal 4mm opór grzałki 0.67


Wysłane z iPhone 6S
By jaro19591
#1516368
Ja na grzałkach około 1 oma, powietrze skręcone na minimum.
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1516483
U mnie czy AH na min czy na maksa i tak po chwili są skropliny w kominie i nie mam juz żadnego pomysłu jak sie tego pozbyć.


Wysłane z iPhone 6S
Awatar użytkownika
By bezi2
#1516648
Pokombinuj z wysokością grzałki i ilością waty
Zrób foty konfiguracji
Awatar użytkownika
By janekbossko
#1516748
U mnie skroplin nie ma za to atomizer jest mokry na podstawie leżącej z modem. Tzn miedzy modem a atomizerem :)
Najlepsze jest ze po bokach nic nie widac aby gdzies sie liquid wydostawał :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1516765
bezi2 pisze:Pokombinuj z wysokością grzałki i ilością waty
Zrób foty konfiguracji

Czyli co grzałkę osadzić jak najniżej i dać więcej waty ? Bo obecnie grzałkę mam wysoko a i waty mało.



Wysłane z iPhone 6S
Awatar użytkownika
By janekbossko
#1516877
Ok sprawdziłem swoj egrzemplarz przed chwila.
Skroplony a w zasadzie sporo liquidu zbiera mi sie pod parownikiem i za cholere nie wiem skad on sie bierze...ni y parownik fantastycznie sie licuje a liquid sie zbiera:/
I tylko podczas wapowania

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1516881
To masz ten sam problem co ja hehe jak uda ci sie to ogarnąć to daj znać.


Wysłane z iPhone 6S
Awatar użytkownika
By janekbossko
#1528823
Moj juz nie cieknie ale...no wlasnie niestety smaku strasznie malo w nim:/
Nie wiem czy to wina wysokości grzalki czy czego :/
Na jakich nastawach wapujecie? Dym jest a smaku nie ma, jakis płaski jest :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By 2900
#1562728
Właśnie zamówiłem, zastanawiałem się nad xtank'em czy właśnie KS RTA jednak zdecydowałem się na KS bo ma RBA a do tanka trzeba dokupić triton rta kit a podobno zabawa z tym to jakaś masakra. W końcu baniaczek na cały dzień bez dolewki :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.