EPF
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1080732
Witam. Otóż złapały mnie dni kryzysu w e-paleniu. Nie smakują mi żadne liquidy, nie mogę zrobić dobrego zadawalającego mnie setupu no wszystko do :dupa mała chmura, kop, i smak w ogóle mnie odraża a próbuje wapować na przemiennie i nic :( przed miesiącem bylem ze wszystkiego zadowolony robiłem setup smak był chmura zacna no i oczywiście kop, a teraz? teraz jestem na skraju załamania no nie mam nerwów do robienia czego kolwiek przy e-petku, żaden setup mnie nie zadowala. *MUR* ! mało tego przez myśl mi przeszło wyprzedanie większości sprzętu :oops: czy ktoś też boryka się z takim czymś ? co robić :?: :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1080733
Też tak mamy i samo przechodzi jak się ceny w kiosku zobaczy :) . Ceny najlepiej leczą z tej przypadłości :lol: .
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1080735
PucH2 pisze:Też tak mamy i samo przechodzi jak się ceny w kiosku zobaczy :) .



Nie przeszło mi przez myśl ,żeby do śmierdzieli powrócić
Awatar użytkownika
By PucH2
#1080737
Jaram zerówki i po tygodniu już bym kupił gdyby nie to że mam na takie okazje z nikotyną parowniki.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1080742
Może jaka infekcja cię dopada i dlatego nie smaczy?

Kup sobie nasiona słonecznika, tego czarnego, drobnego i upraż na patelni (bez oleju). Zamiast posiedzeń przed kompem z e-petkiem uskuteczniaj posiedzenia z nasionami :) Dopiero jak poczujesz silną potrzebę ściągnij kilka buszków :)
Musi pomóc :)
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1080745
roscislaw pisze:Może jaka infekcja cię dopada i dlatego nie smaczy?

Kup sobie nasiona słonecznika, tego czarnego, drobnego i upraż na patelni (bez oleju). Zamiast posiedzeń przed kompem z e-petkiem uskuteczniaj posiedzenia z nasionami :) Dopiero jak poczujesz silną potrzebę ściągnij kilka buszków :)
Musi pomóc :)


pobudzi to kubki smakowe czy jak?
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1080747
To ma być taki zamiennik e-peta przede wszystkim żeby czymś ręce zająć.

Widzę, że dużo nie wapujesz (2ml tylko?), więc teoria o przee-paleniu może być błędna. Na kubki też dobrze robi imo.

W kwestii kubków, to kiedyś tu czytałem o świeżym imbirze. Sam nie praktykowałem, ale kilka osób sobie chwaliło. O umyciu zębów nie będę wspominal, bo pewnie o tym słyszałeś.
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1080749
roscislaw pisze:To ma być taki zamiennik e-peta przede wszystkim. Chociaż widzę, że dużo nie wapujesz (2ml tylko?), więc teoria o przee-paleniu może być błędna. Na kubki też dobrze robi imo.

W kwestii kubków, to kiedyś tu czytałem o świeżym imbirze. Sam nie praktykowałem, ale kilka osób sobie chwaliło. O umyciu zębów nie będę wspominal, bo pewnie o tym słyszałeś.


No nie zaaktualizowałem danych jeden baniak kayfuna (4,5ml), jeśli chodzi o mycie zębów to niezmiennie od 20 lat 3 razy + po każdym posiłku.
By berto
#1080751
Ja mam obecnie identyczny problem, jestem już trochę zmęczony epaleniem. Do analogów oczywiście nie wrócę ale coś muszę zmienić.
Awatar użytkownika
By mir65
#1080779
Odstaw e-fajka całkiem na dzień - dwa , może jesteś w dobrym momencie aby skończyć e-palenie ?
Awatar użytkownika
By pendzik
#1080789
Kryzys jak kryzys zdarza się trzeba przeżyć i tyle, albo z ep się pożegnać. Przy analogach też były dni że za kij nie smakowały, a jednak je paliliśmy. Z jedzeniem też tak bywa, a jemy. Nasze organizmy to nie maszyna, która non stop działa tak samo.
Sposób na chmurę - włącz dobre światło i stań przed lustrem. Może chmura jest ok, po prostu z drugiej strony ep wydaje się mała? Psychika płata nam różne figle. W ostateczności weź dripera i nakręć jakiś rzeźnicki subomowy setup, podłącz pod mechanika z dobrą batką - będzie lokomotywa.

Smak - zmień smak liquidów, powapuj coś czego jeszcze nie próbowałeś. Gusta się zmieniają. Zmień proporcje pg/vg. Zmień parownik którego używasz. Jak używasz waty spróbuj szmaty. Wyciągnij gieńka z szafy i odkurz setup na meshu. Pokombinuj. Zmień totalnie na dzień dwa dietę - pojedz inne rzeczy niż codziennie, jak preferujesz polską kuchnie, spróbuj chińską czy meksykańską - spróbuj wstrząsnąć kubkami smakowymi.

Albo to olej. Wyjdź na zewnątrz. Pobiegaj. Zrób coś innego niż siedzenie i myślenie o ep. Po ep sięgaj, kiedy masz potrzebę. I tyle. Może się znudziło i jesteś do dobrej drodze do quitnięcia. W sumie to tylko nałóg.

W ostateczności - kup paczkę analogów i zapal jednego. Potem weź ep. Porównaj. Analogi powinny wylądować w koszu, ep powinien smakować lepiej :lol: .

Wybierz sobie kilka z tych metod które Ci pasują. Albo wymyśl własne. Bo ile ludzi tyle sposobów na kryzys. Powodzenia :piwo *CZAJNICZEK* .
By altaica
#1080790
A może warto się przejść na sziszę? Tak ze dwa, trzy razy celem spróbowania czegoś innego... potem e-fajka też inaczej smakuje?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1080824
E-pal jak już poczujesz mus,w domu wyznacz sobie jakiś harmonogram,przed kompem, telewizorem - popcorn,przejdź się na spacer bez ep - zobaczysz jak szybko zauważysz że go brakuje.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By saradonin
#1080828
Naprawdę się musisz nudzić albo masz jakieś problemy emocjonalne rozpieszczonej nastolatki, skoro masz czas na użalanie się nad takimi pierdołami. Wapowanie wcale nie ma cieszyć, ekscytować, podniecać. Fajnie jak cieszy, smakuje, ale to przecież tylko używka i aż używka - nie ma tu żadnej filozofii - masz ochotę/potrzebę to jarasz, nie masz to nie jarasz. Nie ma sensu szukać na siłę nieistniejących problemów, bo one występują tylko w głowach szukających.
By dorjak72
#1080866
... :( przed miesiącem bylem ze wszystkiego zadowolony robiłem setup smak był chmura zacna no i oczywiście kop, a teraz? teraz jestem na skraju załamania no nie mam nerwów do robienia czego kolwiek przy e-petku, żaden setup mnie nie

kurcze, żeby człowiek miał tylko takie problemy
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#1080873
A to nie chodziło w tym o to żeby papierochy rzucić? Też miałem takie problemy (całkiem długi temat o tym był), tylko że mi wszystko się psuło. W końcu stwierdziłem że tu chyba chodzi o to żeby nie palić fajek i od x czasu jadę na starej LavaTube i Protanku. Skoro nałóg zaspokajam (2.5ml baniaczek, drugie aku na zapas do kieszenii, liquidy to tam aby dymiły i kopały, palę cały czas to samo i nie czuję smaku nawet :D) to po co mi więcej? Radziłbym po prostu zmienić podejście.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1080878
E-Damian pisze:co robić :?: :?: :?: :?: :?:

Pojaraj przez tydzień bezsmakową bazę. I nie traktuj tego jako przyjemność, tylko jako lekarstwo/terapia przeciwko zwykłym papierosom. Jeśli Cię nie ciągnie, to nic nie jaraj.
By Umbertho
#1080914
Ja kompletnie tego podejścia nie rozumiem. Po co męczyć się na siłę i palić coś, co nie smakuje? To nie jest coś, co musisz robić. Jak jedzenie przestałoby Ci smakować to byłby problem. Teraz jesteś w super sytuacji. Po prostu nie pal, skoro nie smakuje. Analogi Ci przez myśl nie przeszły, to świetnie. Co złego jest w wyprzedaniu całego sprzętu i zostawieniu sobie tylko jednego e-petka na czarną godzinę i przy tym zaprzestaniu nałogu? Samo zdrowie, a podejście jak skazanego na ścięcie :P
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1080925
W tym sęk, że chmurzyć mi się chce, tylko ze to nie smakuje,

@saradonin zadnej podniety z tego nie robie nałóg jest nałogiem, gdybym mógł rzucić zrobilbym to odrazu, nie mija godzina a już szukam e-petka, to odruch bezwarunkowy.

Dzięki za porady ale to nie jest tak że mogę teraz odrazu rzucić, bo palić sie chce glód nikotynowy jest.

Wyslane mobilnie !
By WiechuWarzywko
#1080927
Depersonalizacja i derealizacja w swiecie e-p:D Kup sobie paczke ruskich premierow albo festow, spal 3-4 w bardzo krotkim odstepie czasowym i z wielka radoscia nacisniesz przycisk fajka po wczesniejszym plukaniu jamy ustnej z wymiocin
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1080931
A ja proponuję powapować mocną miętę albo jeszcze lepiej menthol.Pomaga,sprawdzone na sobie :)
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1081022
Każdy ma jakiś kryzys. Mi też się czasem zdarza, że nie smakuje i mi się nie chce, więc ograniczam e-p (z ok 6-7 ml do 0,5ml na dzień) i po paru dniach zaczyna się poważniejszy głód, nadrabiam tak jakby tą ilość (wtedy nadają się płyny mocniejsze, jakieś 8mg :lol: )
Jest to dla mnie znak, że jeszcze nie jestem gotów na odstawienie e-p. Jak mnie nie będzie ciągnąć po paru dniach, to odstawię to w cholerę :mrgreen: Przypuszczalnie - nie prędko.

Kiedyś zdarzały mi się takie etapy, że e-p mnie przestawało pociągać ale do analogów myślami wracałem. Wtedy to po prostu nabywałem nowe sprzęty do wapowania, na czymś nowym zawsze inaczej smakuje i bardziej ciągnie :mrgreen:

Ogranicz e-p na jakiś czas, może to już Twoja pora na odstawienie. Tylko nie myśl o analogach :beer:
By Ramizon
#1081197
Ostatnio na imprezie wziąłem jednego bucha analoga od kogoś, z ciekawości. Kop słaby (LM light) a poza tym myślałem, że pawia uwolnię.
Coś strasznego.

Może jakiś modzik warto sobie sprawić.
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1081300
Ramizon pisze:Ostatnio na imprezie wziąłem jednego bucha analoga od kogoś, z ciekawości. Kop słaby (LM light) a poza tym myślałem, że pawia uwolnię.
Coś strasznego.

Może jakiś modzik warto sobie sprawić.

Modzik jest wlasnie dzis z tego wszystkiego sprzedalem czesc swojego ,, dorobku" pewnie bede po czasie zalowal.

Wyslane mobilnie !

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.