EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1691119
Niestety wygląda na to, że wszelkie media w ustawie dostrzegają tylko pozytyw w postaci zakazu wapowania w miejscach publicznych. To już któryś z rzędu artykuł, gdzie według mediów ustawa praktycznie tylko tego dotyczy.
Nikt nigdzie nie wspomina o odcięciu setek tysięcy ludzi od możliwości zakupu epapierosów przez internet także z zagranicy, jak i o tym, że padnie pewnie mnóstwo mniejszych czy średnich firm śląc tysiące pracowników na zieloną trawkę, że nie wspomnę o przekazaniu 90% rynku EIN w ręce koncernu tytoniowego BAT.
Ale cóż. Kogo to obchodzi. Najważniejszy zakaz wapowania w miejscach publicznych. Mieszkam w Warszawie czyli dużym mieście i z chamskim wapowaniem w miejscu publicznym spotkałem się w ciągu kilku lat może 3 razy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Arcadius
#1691167
Ja spotkałem się z wapowaniem w miejscach publicznych naruszających że tak powiem normy współżycia społecznego z 2 razy i za każdym razem była to gimbaza. W tramwaju sam zwróciłem uwagę pewnemu 14 latkowi ale zlał mnie powołując się na brak zakazu. No to jest teraz zakaz i już, sprawa byłaby dla mnie łatwiejsza wtedy. Ja jestem za zakazem, tylko nie takim, który skazuje mnie na korzystanie z tej samej przestrzeni co palacze. Uważam to, za wielką niedoróbke w ustawie i wręcz ignorancje oraz brak wsparcia ustawodawcy w ograniczaniu czynników pogarszających moje zdrowie. Co do tego, że zakaz zdominował przekaz mediów. No tak, media lubią proste w przekazie i mocne w wyrazie informacje. Tak więc tłumaczenie szaremu Kowalskiemu na czym polega problem z zakazem sprzedaży, to znacznie im wszystko komplikuje. A nawet gdyby, to pewnie temat byłby poruszony w kontekście łatwości w dostępie dla nieletnich, którzy niestety obnoszą się ze swoimi zabawkami wszędzie i w związku z tym rzucają sie w oczy. Mam wrażenie, że ustawodawca potraktował sprzęt w ten sposób, że pęd za zakupami jego nijako zwiększa ryzyko tego, że będziemy sięgać po nikotyne lub że bedzie na trudniej w końcu wyleczyć się z uzależnienia od niej. Nie stwierdzam, tak sobie dywaguje.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.