EPF
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#680979
Jak zapewne część osób zauważyła, w dniu wczorajszym miało miejsce dość ważne wydarzenie dla środowiska użytkowników e-papierosów.
Inicjatorem konferencji i poprzedzających ją badań jest grupa CHIC, właściciel takich marek jak: Volish, Mild, Liqueen, P 1, Provoq, Dr Jack.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Była to pierwsza w kraju prezentacja wyników badań e-papierosów w zakresie liquidów i generowanego aerozolu, "dymu", pod kątem zawartości substancji szkodliwych dla organizmu ludzkiego. Na pewno też pierwsza na świecie traktująca o tym, co wdychamy.
Już na początku zasygnalizuję, że wyniki są rewelacyjnie dobre i potwierdzają większość naszych subiektywnych odczuć. Jednak teraz poparte są autorytetem prof. Andrzeja Sobczaka i powagą instytucji które reprezentuje.
Poniżej zrzut tylko kilku slajdów z prezentacji prof. Andrzeja Sobczaka, która przedstawiona szerokiemu gronu dziennikarzy, znalazła dość szybko swoje odzwierciedlenie w artykułach i komentarzach telewizyjnych i radiowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejną ważną inicjatywą jest powstanie eSMOKING INSTITUTE. Tu odsyłam do strony Instytutu: eSMOKING INSTITUTE
Może wreszcie doczekamy się tego, na czym powinno nam zależeć: badań. Badań tego co kupujemy, użytkujemy i wdychamy. Może wreszcie nie będzie okazji do wyśmiewania niektórych ofert na Allegro, bo ich zwyczajnie... ich nie będzie.
Jak wspomniałem wcześniej, konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów (jakże kiedyś nam na tym zależało) i wreszcie ukazały się precyzyjne i nieprzekłamane informacje o e-papierosach w liczących się mediach.
Ale jak to zwykle bywa, są i tacy, co przy okazji chcą upiec przy tym ogniu i swoje kartofelki:
Reklama Green Smoke.
Reklama, jak reklama. Jednak czas jej zamieszczenia i lokalizacja, mogą nasuwać przypuszczenia, że inicjatorem konferencji i zleceniodawcą badań jest kto inny niż było w rzeczywistości. "Trochę" to niesmaczne.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#681058
Nie wiem czy tu można pytać. Jeśli nie to przepraszam.
Bardzo mnie interesuje kwestia akroleiny.
Z przedstawione prezentacji wynika, że akroleiny w likłidzie nie ma. Ale nie jest nic napisane czy jest, a jeżeli jest to w jakiej ilości w aerozolu.
Czy ta prezentacja jest kompletna?
Ma ktoś może jakieś informacje na temat akroleiny, poza tym co pisał chemik?
Awatar użytkownika
By PucH2
#681069
Zacznij wypalać grzałkę z nagaru a poczujesz co to akroleina. A jak stwierdzili że w w mgiełce jej nie ma to jej nie ma i tak być powinno.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#681080
roscislaw pisze:Czy ta prezentacja jest kompletna?

To tylko fragmenty:
zrzut tylko kilku slajdów z prezentacji prof. Andrzeja Sobczaka

A odnośnie akroleiny jeszcze jeden obrazek:

Obrazek
Awatar użytkownika
By roscislaw
#681093
@ PucH2, chodzi o to, że zawartość akroleiny w aerozolu nie była przedmiotem analizy. Tak by wynikało przynajmniej z tej prezentacji.
Akroleiny należałoby się spodziewać właśnie w aerozolu, nie w likłidzie.
EDIT
@ Mareckimt, dzięki :)
Właśnie tego mi brakowało :)
Awatar użytkownika
By el Petto
#681413
No to chyba na to czekaliśmy, próbując się nieudolnie zorganizować - aby nasi Dostawcy/Firmy
wzięli sprawy w swoje ręce!
e-Dym i Chic (o innych firmach nie wiem, więc z góry przepraszam za ew.pominięcie) podjęły się tych konkretnych działań, za co wyrazy uznania i podziękowania!

Powstanie Instytutu, oraz publikacja - korzystnych dla e-p - wyników badań, to ważna - może nawet przełomowa chwila
dla Naszego Środowiska, bo pozwala na zaczerpnięcie 'chmury' optymizmu - zwłaszcza w kontekście nieuchronnej
batalii z oszczerczą kampanią w mediach i jej efektem w postaci bzdurnych mitów krążących w społeczeństwie!
Awatar użytkownika
By Tusia
#681703
Jedni swoje zyski pchają na konta osobiste w całości a inni inwestują w to, z czym mamy do czynienia ze strony Chic.
I tyle w tym temacie, bo tego typu uwagi mnie doprowadzają do nerw :)
Mam nadzieję, że temat nie pójdzie w tym kierunku... bo zwymiotuję :wink:
Pozdrawiam wszystkich radośnie, 3 lata na to czekałam więc się bardzo cieszę *PIWKO*
Awatar użytkownika
By dzaman
#681708
autorowi tego wątku dziekujemy za bardzo fajne przedstawienie owej konferencji
wypada tez podziekowac inicjatorom czyli grupie chic tak bardzo nie lubianej na tym forum ,moim zdaniem niesłusznie poniewaz to oni w naszym kraju robia duzo dobrego jesli chodzi o e-palenie i tak jak przedmówca pisał nie tylko biora kase ale tez dawają coś od siebie co prawda to w ich biznesie ale jakby nie było tez i w naszym.Jest mi niezmiernie miło ze w końcu zaczyna się cos dziać pozytywnego w naszym kraju jesli chodzi o e-palenie ponieważ ostatnim czasem słychac bylo tylko słowa krytyki na temat elektronicznego palenia


oby tak dalej i może w końcu dotrze do tępnych głów że ep to nie takie samo zło jak analogi
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#681717
Dobre, ciekawe wyniki. Całość opracowana profesjonalnie pod względem metodologicznym. Co do samych wyników - wielu powie "nic nowego, spodziewaliśmy się tego". A jednak co innego spodziewać się (to jest domena wiary) a co innego mieć konkretne liczby (domena wiedzy).
Co do wspomnianej akroleiny - jest tego naprawdę niewiele.
Liczb i porównań jest bardzo dużo. Warto je na spokojnie przeanalizować z chemicznego punktu widzenia i porównać z tym, co do tej pory publikowano na świecie. Zapewne coś o tym napiszę w niedługim czasie.

A komentarz o tym, że "to musi być dochodowe, skoro walczą" jest poniżej krytyki.
Awatar użytkownika
By Filemon
#681874
Jeśli było to z góry przepraszam ale nie mogłem nigdzie tego znaleźć ;)

Generalnie to 27.02 odbyła się konferencja na temat palenia eSmokingInstitute (grupa Chic), i została w internecie udostępniona prezentacja prof A. Sobczaka, który ją wygłaszał http://esmokinginstitute.com/files/prezentacja.pdf . Generalnie jako że z chemii słaby jestem dużo rzeczy dla mnie jest nie jasny :P ale z tego co wyczytałem to generalnie jest lepiej w porównaniu do analogów ;)

tutaj link do strony PAP: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Insta ... 2140593567
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#683638
Przyznam, że jestem nieco zdziwiony ciszą w tym temacie. Pojawia się nasz, krajowa publikacja zrobiona bardzo solidnie przez zespół fachowców. Prezentuje ją tutaj Marek, który pięknie się pokazywał w mediach.
Pada jedno pytanie dotyczące akroleiny, następuje wyjaśnienie. Pada oczywiście "niesamowicie istotne" oskarżenie, że zapewne ktoś na tym kręci wielką kasę. Jakoś piszący to nie zauważa, że badania nie były darmowe.
I cisza. Forum wraca do swojego zwykłego działania czyli opowieści o uszczelkach, zwojach i różnicach w smaku banana od Abackiego, Babackiego i Cabackiego.
A, i jeszcze Tusia zostaje zbanowana. Dawna moderatorka, która siedzi tu prawie od zawsze. Ani słowa o powodach.
I cisza.
Dziwne. No, ale może to tylko ja uznaję to za dziwne.
Dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
By Tender
#683656
O Tusi nic nie wiem.

Jakiej reakcji oczekujesz od forum? Prezentacja zasadniczo nie wymaga komentarza, to co istotne, powiedzieli juz poprzednicy - firma epe inwestuje w badania, jest nowy instytut a wyniki potwierdzają nasze dotychczasowe dane i przekonanie o znacząco mniejszej szkodliwości chmurzenia. Mamy pisać post za postem - świetnie, brawo i tylko tak dalej? :lol:
Awatar użytkownika
By Fisherking
#683674
Co do samej konferencji - bardzo się cieszę, że takie informację wypływają. I tyle mogę tu napisać. Choć dal mnie to tak oczywiste, że od komentarza się powstrzymywałem.

Również zdziwiony jestem brakiem posta Tusi, w którym dziękowała klientom swoim...
a wiec i mnie [zdążyłem przeczytać]. Czyżby za to została zbanowana ?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2013, 12:30 przez Fisherking, łącznie zmieniany 1 raz.
By Nep
#683678
Rad jestem, iż w końcu zaczyna się dziać coś poważnego.
Mam jednocześnie świadomość, że samo powstanie Instytutu i przeprowadzenie badań nie zmienia jeszcze nic.
Oczywiście, że ktoś może stwierdzić, że to "kamień milowy", "w końcu ktoś coś robi". Ok.

Myślę, że forum będzie hurraoptymistyczne dopiero wtedy, kiedy w końcu e-papierosy zostaną unormowane prawnie.
Dla mnie ważne są realne działania Instytutu, a nie samo jego powstanie.
Dla mnie liczy się wykorzystanie badań i to, co one zmienią, a nie same badania.
Na to potrzeba czasu - czekam więc cierpliwie.
Przykład z legalnością papierosów pokazuje nam, że często wyniki badań nie mają żadnego wpływu na faktyczne prawne regulacje.

Co do Tusi - to forum ma właściciela, założyciela. Nie musi być demokratyczne. Tu nikt nie musi się nikomu tłumaczyć.
Awatar użytkownika
By szczuro
#683680
jak dla mnie super wiadomosc i w koncu to, na co czekalismy sie pokazalo w jakims sensownym ujeciu, no i zasluga w tym Mirka jest tez bardzo duza* :beer:

widze, ze http://esmokinginstitute.com ma podany znajomy adres z Poznania :)

*niestety nie wszyscy zrozumieli moja wypowowiedz i tak moze byc, wiec zeby sie nie rozpisywac zbytnio, nie chodzilio mi w mojej wypowiedzi o bezporednia zasluge Mirka w powstania INSTYTUTU, tylko o to ze propagowala idee epalenia/namawial do badan, stworzenia jakies instytucji/ i w koncu ktos sie tego podjal i stworzyl INSTYTUT - mam nadzieje, ze teraz wszystko jasne



---------------------------------------------------------
to nie jest watek o uzytkowniku Tusia, wiec prosze nie komentowac w inny wypadku - regulamin
Awatar użytkownika
By ekspres
#683693
Nie mogę znaleźć na necie filmu z tej konferencji,a szkoda utarłbym nosa paru kolegom co opowiadają bzdury o e papierosach.
Awatar użytkownika
By dzaman
#683703
StaryChemik pisze:Przyznam, że jestem nieco zdziwiony ciszą w tym temacie. Pojawia się nasz, krajowa publikacja zrobiona bardzo solidnie przez zespół fachowców. Prezentuje ją tutaj Marek, który pięknie się pokazywał w mediach.
Pada jedno pytanie dotyczące akroleiny, następuje wyjaśnienie. Pada oczywiście "niesamowicie istotne" oskarżenie, że zapewne ktoś na tym kręci wielką kasę. Jakoś piszący to nie zauważa, że badania nie były darmowe.
I cisza. Forum wraca do swojego zwykłego działania czyli opowieści o uszczelkach, zwojach i różnicach w smaku banana od Abackiego, Babackiego i Cabackiego.
A, i jeszcze Tusia zostaje zbanowana. Dawna moderatorka, która siedzi tu prawie od zawsze. Ani słowa o powodach.
I cisza.
Dziwne. No, ale może to tylko ja uznaję to za dziwne.
Dziękuję za uwagę.


mnie osobiście tez dziwi to ze temat jakby uśpiony ,ale wiem czemu a moze przypuszczam czemu no ale przyzwyczaiło mnie to forum do tego i nie zamierzam rozwijac tego tematu poniewaz każdy kto przebywa tu od dłuzszego czasu wie to samo co ja
moim zdaniem każdy z nas powinien cieszyc sie z faktu ze ktos próbuje wyjasnic ogółowi co to tak naprawde jest e-palenie i w jakim kierunku to idzie
Awatar użytkownika
By woocash89
#683724
Rewelacyjna wiadomość! Wyniki niby "spodziewane", ale mieć je na papierze to zupełnie inna sprawa.

A prezentację chyba sobie wydrukuję i będę pokazywał osobom twierdzącym że to gorsza trucizna niż analogi :)

Z prezentacją zapoznałem się dość pobieżnie, ale nie trafiłem na informacje dot. porównania do zwykłych papierosów... Można gdzieś sprawdzić "ile (razy) więcej" wymienionych w prezentacji związków w analogu?
Awatar użytkownika
By kurok
#683734
Jak to mówią nasi politycy:"mleko się rozlało" i myślę, że nie sposób to powstrzymać.
Dziękuję Wszystkim co przyczynili sie do badań. Liczę, że coś jeszcze dowiemy się, a nadchodzące regulacje będą przyjazne dla branży e-p.
Jeśli zaś temat zostanie sprowadzony do akcyzy, podziemia czy aptek to osobiście przejdę na zerówki lub już zrezygnuję z chmurzenia.
Awatar użytkownika
By jedenkrok
#686203
Czekam jeszcze na propozycje regulacji dot. liquidów. Jedni są na tyle rozgarnięci, żeby zajrzeć na forum albo po prostu z braku zaangażowania kupować "firmowe" liquidy na wysepkach, ale jest też spora grupa, która nigdy nie zajrzała na fora i nie zainteresowała się tematem. I kiedy widzą liquidy na Allegro za 1/10 ceny wysepkowej to kupują.

Pojawiły się jakieś publikacje w gazetach/czasopismach?
Awatar użytkownika
By roscislaw
#686512
Tak żeby się czepić... "Palaczbot" zasysał pary przez 2 sekundy. Ja zasysam przez min. 4 sec, a podejrzewam, że i więcej. Sądzę, że jak grzałka się rozbuja, to jest w stanie wytworzyć więcej toksyn niż w badaniu (myślę głównie o nitrozoaminach i akroleinie). Co o tym myślicie?
Nie minusujcie mnie, proszę :)
-----------------------
Też się zastanawiam ile akroleiny wdychają pracownicy smażalni ryb zatrudnieni w usteckich smażalniach, kiedy to patrzą na nas swoimi spuchniętymi oczętami.
I ile nitrozoamin przyjmujemy spożywając dajmy na to plasterek szynki.
Gdzie jeszcze mogą tkwić zagrożenia związane z e-p?
Czytałem, tu na forum opinie, jakoby sznurek ceramiczny od grzałki posiadał magiczną moc, przebijania pęcherzyków płucnych (albo oskrzelowych), podobnie jak azbest...
Azbest, sam w sobie nie szkodliwy, jeśli nie wdychamy jego mikro-włókien.

Ja tylko pytam... I tak uważam (podobnie, jak pewna pani pulmonolog), że e-palenie jest mniej szkodliwe od klasycznych papierosów.
Awatar użytkownika
By Tikos
#686566
Tomba pisze:Jutro (środa 06.03), ok godziny 8.30 w TVP 2 "Pytanie na Śniadanie" odbędzie się rozmowa na temat elektronicznego palenia.

Obecni będą:
Prof. Andrzej Sobczak
Michał Kozłowski (Prezes eSmokingInstitute - http://www.eSmokingInstitute.com)
Przedstawiciel Grupy Chic (Mild, Volish, LiQueen, Aromativ, P1, dr Jack, Provog)


Sprostuję tylko:
Zamiast Prof. Sobczaka: będzie dr Marta Ciszewicz - konsultant ds. medycznych eSmokingInstitute.
Michał Kozłowski (Prezez eSmokingInstitute - www.eSmokingInstitute.com)
Maciej Stańcztyk, przedstawiciel Grupy Chic (Mild, Volish, LiQueen, Aromativ, P1, dr Jack, Provog)
Awatar użytkownika
By kurok
#686782
Z dużym zainteresowaniem obejrzałem relację z konferencji. Smutne jednak, że tak mało osób to zrobiło i tylko połowa osób obejrzała drugą część. Mam nadzieję, że wynikało to jedynie z braku czasu i pozostali zrobią to w bardziej dogodnej chwili.
Awatar użytkownika
By Giant
#686784
kurok pisze:Z dużym zainteresowaniem obejrzałem relację z konferencji. Smutne jednak, że tak mało osób to zrobiło i tylko połowa osób obejrzała drugą część. Mam nadzieję, że wynikało to jedynie z braku czasu i pozostali zrobią to w bardziej dogodnej chwili.


Ja obejrzałem obie części i wysłałem mailem linki do osób które dzięki mnie e-palą :D do kilku nie palących też :P
Awatar użytkownika
By JarJar
#687011
I tak najważniejsze, dla "społeczeństwa" będzie to co usłyszą (i zobaczą) w 'Faktach po faktach" czy innym kultowym programie wiadomej stacji TV. :wink:
Teraz pora na ministra Rostowskiego. Myślę, że 48% akcyzy na liquidy i 33% na podzespoły do efajek to będzie słuszna droga.
Niech jeszcze wymyślą e-kieliszek i finanse RP legną w gruzach :lol:
By Mono
#711335
Pozwolę sobie odgrzać temat.
Zajrzałem właśnie na stronę http://www.esmokinginstitute.com i niestety już mamy już wielki mrugający obrazek "BADAMY/PORÓWNUJEMY/INFORMUJEMY" obok "Już miliony ludzi... " bla bla bla. Do kompletu brakuje tylko wyskakującej reklamy nowego modelu e-p i można zamykać.
Pokazanie tej strony w takim stanie sceptykowi właściwie kończy jakąkolwiek dyskusję na temat rzetelności zawartych tam danych.
Szkoda.
Awatar użytkownika
By JarJar
#711452
Chyba trochę jesteś przeczulony. W końcu nie jest to reklama (płatna) chyba, że samego siebie.
Może jedynie baner jest trochę zbyt nachalny - zajmuje zbyt dużą powierzchnię strony.
Co do informacji po prawej... trochę przypomina czasy Gierka i w tym przypadku zakamuflowaną propagandę sukcesu. Bo jeżeli:
Popularność e-papierosów rośnie z każdym rokiem. Liczba ich użytkowników w naszym kraju przekroczyła pół miliona, a - jeśli zliczyć e-palaczy z Europy zachodniej oraz USA – grupa osób korzystających z e-papierosa sięga już kilku milionów.
to te ponad pół miliona waperów w naszym kraju w stosunku do zaledwie kilku milionów w całej Europie zachodniej i USA (obszary zamieszkałe przez kilkaset milionów), przynajmniej mnie powaliła na kolana. :)
By Mono
#711547
JarJar pisze:Chyba trochę jesteś przeczulony.

Zapewne masz rację, z wyjątkiem tego "trochę". ;) Wrzaskliwe billboardy kojarzą mi się z dziennikarzami a nie naukowcami, a jak ktoś na mnie wrzeszczy, że INFORMUJE RZETELNIE to już w ogóle pozamiatane.
Po prostu oczekiwałem, że wyniki badań, nawet na zlecenie sprzedawcy, nie będą się włączać w przepychanki dziennikarskie.
Ale nic to, swoje wiem i to mi wystarczy. :)

I masz rację, pół miliona u nas, kilka na świecie... może niech Chiny doliczą albo co, bo głupio wygląda. :mrgreen:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.