EPF
Nie jesteś pewien czy dana część e-papierosa będzie kompatybilna z Twoim modelem? Zapytaj lub uświadom innych!
By Adex
#50126
Witam
Proszę użytkowników produktów Trendy, o raportowanie w tym temacie kompatybilności poszczególnych modeli e-papierosów z częściami zamiennymi, kartridżami innych producentów.

Połączono.
daro


Znalezione na naszym forum
Adamski pisze:Wczoraj padł mi atomizer w moim penie Trendy i zakupiłem dzisiaj dla testu atomizer ColinsS-a, pasuje idealnie, jakby wyjechał z tej samej fabryki co Trendy ;)
dymią tak samo, ale wydaje mi się że ColinsS lepiej oddaje smak liquidu :)

Na 99% baterie od ColinsS-a będą pasować do atomizerów trendy, niestety nie posiadam takowej ale gwinty są identyczne :)
Co ciekawsze, chciałem dzisiaj lecieć wymieniać baterie do trendy bo atomizer nie dostawał prądu (dioda się świeci podczas zaciągania) a na atomizerze ColinsS-a działa super :)

asr pisze:Witam obserwuje od jakiegoś 1,5 tygodnia forum i od tego czasu pale e-papierosy
sprawdzałem ostatnio kompatybilność obu penów tj. milda 201 i trendy 108 pasują idealnie wszystkie części bateria, kardridże i atomizery.
Awatar użytkownika
By tweetyPL
#50731
208 - kompatybilny z ecis901, w obie strony, i atomizer i bateria. Ponadto bateria 208 pasuje do pewnego bardzo fajnego kartomizerka, jednak póki co nie mogę powiedzieć o tym nic więcej :-)

Tak apropo - bateria 208 + atomizer ecis901 + zatyczka joye510 = zajefajna maszyna do dripa i nie tylko. Mega moc, długo trzyma na bateri, super dopasowane wszystko. Ustnik joya pasuje nawet lepiej niż ecisowy.
By rw26
#50735
tweetyPL pisze:Ponadto bateria 208 pasuje do pewnego bardzo fajnego kartomizerka, jednak póki co nie mogę powiedzieć o tym nic więcej :-)

Czekam z niecierpliwością, byłoby super.Na forum czytałem że ładowarka pasuje do bfree, to może te kartomizery?
Awatar użytkownika
By tweetyPL
#50757
rw26 pisze:Czekam z niecierpliwością, byłoby super.Na forum czytałem że ładowarka pasuje do bfree, to może te kartomizery?


Nie, to nie jest Bfree, chyba jeszcze nikt tego nie ma z polskich dostawców, ale z tego co wiem, ktoś będzie miał niedługo :-)
Awatar użytkownika
By Manexus
#51549
@rw26 sprostowanie: ładowarka usb tr. jest taka sama jak ładowarka usb do bfree, chociaż już widziałem w nowych zestawach tr208 ładowarki "wkręcane" i te nie będą pasowały do innych ep.
By rw26
#51596
Mam akurat starą ładowarkę i zakupuję właśnie bfree bateryjkę i katomizery(kompatybilne). Redukuję koszty. Analog małżonki tak śmierdzi że nie mogę wytrzymać, jak nie będę miał co palić to koniec z paeniem(tak sobie zakodowałem) i epaleniem. Uzależnienie uchodzi powoli w niepamięć.
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#66712
Mam pytanie o kompatybilnosc wkladow/kartridzy od pena TR-108.
Chodzi mi o to ze ani Trendy ani Mild nie sprzedaja wkladow pustych na sztuki a ze sam zakrapiam swoje wklady kupowanie juz zalanych i to po min 5 sztuk mija sie z sensem.
Ktos z was wie od jakich innych penow wklady pasuja do 108mki i mozna je kupic wlasnie puste, na sztuki i w rozsadnej cenie?
Awatar użytkownika
By Tomba
#66714
A czytałeś o regeneracji wkładów ? Może wata perlonowa okazałaby się lepsza niż kupowanie gotowców.
My takową stosujemy i nie narzekamy. Poszukaj na forum.
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#66725
tomba pisze:A czytałeś o regeneracji wkładów ? Może wata perlonowa okazałaby się lepsza niż kupowanie gotowców.
My takową stosujemy i nie narzekamy. Poszukaj na forum.

Oczywiscie ze czytalem. Eksperymentowalem z wata perlonowa zwykla (noname), Filtusem, torebkami od herbaty (zwyklymi i tymi plastikowymi z drozszych Liptonow) a takze roznymi materialami uzywanymi w krawiectwie (robilem to na wlasna odpowiedzialnosc i nie radze probowac).
Po spedzeniu kilku godzin na skladaniu na 100 sposobow, docinaniu ,przycinaniu i roznych cudach z wiankiem zwyciezca okazaly sie plastikowe piramidki Liptona.
Wolalbym jednak oryginalne watki bo sa stosowane w e-p masowo i jako takie sa raczej bezpieczne a torebki po herbacie chociaz rowniez stosowane masowo i zalewane wrzatkiem ktory potem pijemy nie daja mi takiej pewnosci. Ktos powie ze to paranoja i moze bedzie mial racje ale... po prostu nie jestem ich pewny.
Awatar użytkownika
By mkk
#66732
Napewno kompatybile sa 808D z BeFree i to na wszystkie sposoby o czym było juz w innym watku, choc ja osobiscie mam niepełnosprawna baterie befree wiec nie powiem nic o wygodzie uzywania tej batki w 808D.
Ale chetnie bym sie dowiedziała czy sa jakies manuale i batki na usb kompatybilne z 808D i dajace czadu tak jak oryginalna bateria.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 12:29 przez mkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tomba
#66733
Ja też bardzo długo stałem na stanowisku, że najlepsze są oryginalne wkłady, ale od pewnego czasu stosuje watkę i jestem zadowolony. Trzeba nabrać trochę wprawy. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.
By artlin
#66767
Orientujecie się czy bateria z ColinsS-a 155 będzie pasować do Trendy 208.

Z tego co widziałem to jest bardzo podobna. Co prawda byłem we Wrocku w punkcie ColinsS-a w E.Leclerc i gościu tam mi powiedział że nic z tego, z tym że wiadomo iż w tym punkcie to znajomość sprzętu przez obsługę jest mocno średnia, a co za tym idzie średnio im w to wierze.

Stosował ktoś taką hybrydę już w praktyce ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By mkk
#66966
Adex pisze:Witam
Proszę użytkowników produktów Trendy, o raportowanie w tym temacie kompatybilności poszczególnych modeli e-papierosów z częściami zamiennymi, kartridżami innych producentów.
asr pisze:Witam obserwuje od jakiegoś 1,5 tygodnia forum i od tego czasu pale e-papierosy
sprawdzałem ostatnio kompatybilność obu penów tj. milda 201 i trendy 108 pasują idealnie wszystkie części bateria, kardridże i atomizery.


Hmm... no dzis sprawdziłam w punkcie trendy, bo bardzo sie ucieszyłam z tego ze dokupie sobie baterie podcisnieniowe pasujace do milda i jeszcze dodatkowo bateryjke na usb, i d..a, imho lepiej nie przeklejac nie sprawdzonych info, bo ktos pozniej moze miec pretensje jak przeczyta i kupi np internetowo bez sprawdzenia. Po sprawdzeniu - a mam mildy 3 (wszystkich generacji - tak wyszło) do 2 - zakrecanej na 1,5 obrotu nie pasuje napewno, tzn skrecaja sie idealnie, ale nie wiem jakie płuca dałyby rade pociagnac;) do 3 (na 2 obroty) nie pasuje, 1 nie miałam przy sobie (moze to ten pasujacy...; ale jakos nie chce mi sie wierzyc) - nie pasuja oczywiscie baterie do atomizerów milda, odwrotnie nie sprawdzałam!
Sorry jak pokiciałam generacje mildów ale tak mi wyszło z terminów zakupów...

A swoja droga to dzis rozłozyła mnie obsługa w punkcie szczecinskim, zastac to dziewcze w punkcie to był cud, a troche sie tam kreciłam bo robiłam rózne zakupy, klienci zniecierpliwieni odchodzili z kwitkiem, wiedza podstawowa o e-paleniu była na poziomie mojej wiedzy o fizyce molekularnej, tzn ja wiem ze taka dziedzina istnieje i dziewcze wiedziało tyle samo;D, jak wychodziłam juz po zakupach jasne tez stało sie gdzie dziewcze spedza tak pracowicie czas - przed popielniczka z kolezanka i analogowym petkiem odpalanym jednym od drugiego:D
Awatar użytkownika
By ubs
#67008
LoCtoR pisze:Mam pytanie o kompatybilnosc wkladow/kartridzy od pena TR-108.


Na 100% kartridze z pena I Colinsa, sa wzrokowo identyczne, ale sa problemy z wsunieciem do atomizera Trendy,jakby za grube.
.
Po rozczlonkowaniu :lol: i zamianie ustnik ladny swiecacy sie Colinsa do wkladu Trendy jest za luzny.
Sam wklad wcisniety do ustnika Trendy wchodzi z troche wiekszym oporem do atomizera.

Odwrotnych testow nie moglem zrobic, nie mam juz dostepu do ep Colinsa.
Testy przeprowadzone na 2 uzytych kartridzach z zestawu startowego ktore zostaly u mnie, pozostale pali nowa wlascicielka.

Edit: Udalo sie wepchnac i ustnik Colinsa wskoczyl, siedzi bardzo ciasno, zaskoczyl ta obwodka.

Trzeba by teraz testow z nowymi kartridzami, moje sa z sierpnia.
By Szczyps
#67741
Niet, od 808 może pasować ale to zupełnie inne palenie niż w przypadku 510 :/
Możliwe że będziemy mieli w ogóle zestawy 510'tek ale na razie jest za wcześnie żeby cokolwiek powiedzieć.
Awatar użytkownika
By mkk
#69390
Test TR108 i Milda:
TR - baterie mam tylko usb
Mild - zwykła

Mild 1 generacji
atomizer TR + bateria M - ciagnie, ale brak objawów działania atomizera, zarówno na skreconej i lekko rozkreconej;
atomizer M + bateria TR - zakrecony "absolutne zero"; lekko rozkrecony - ciagnie dosc słabo, ale dym jest, mało wygodne, lekko rozkrecona bateria lata niefajnie.

Mild 2 generacji
zakrecany na pół obrotu
atomizer TR + bateria M - zakreca sie głebiej, objaw ten sam co w 1 generacji
atomizer M + bateria TR - zakrecony drga, ale tragicznie, poluzowac nie idzie bo tez zakreca sie na pół obrotu.

Mild 3 generacji
zakrecany na półtora obrotu
hmm i dokładnie to samo, czyli jak dla mnie 100% nici z łaczenia tych dwóch modeli penów...

A i wkłady mildowskie wchodza do trendy na wcisk (ale taki bez uzycia specjalnej siły) i trzymaja sie dobrze, odwrotnie juz gorzej, wkład trendy lekko luzny w mildzie ale palic da sie bez problemu, podobnie było swojego czasu z wkładami colinsa, były luzne w mildzie, teraz nie wiem bo jakos colinsa z daleka omijam, choc chyba sie z nim przeprosze i podjade po kartomizerki na sztuki;D
By Szczyps
#69418
mkk tylko uważaj żeby nie rozepchać rurki atomizera ;) Niby wydaje się że nie możliwe, a jednak możliwe i potem oryginalne wkłady są luźne.
Awatar użytkownika
By mkk
#69433
Szczyps nie bede rozpychywac, bo na razie zdecydowanie bardziej podobaja mi sie gumowe (w koncu mozna sobie przygryzać wkład i zebów nie połamac;D), i troche szkoda ze mildzie siedza tak luzno, bo bym pozamieniała...
By gnom4
#74631
Atomek Pena Milda nie pasuje do batek Trendy gdyż wlot powietrza odbywa się w nim poprzez baterię, a u Trendy przez dziurki w atomizerze i baterii...
Niestetu wczoraj kupiłem takowy do batek Trendy :(
Można go coprawda użyć wkładając cienki drucik pomiędzy wewnętrzne styki baterii i atomka, ale to już nieco kombinowania...
Awatar użytkownika
By adud
#81935
Czy poza Trendy w ogóle jakikolwiek pen jest zasilany "dziurkowana" baterią? Myślałem że Mild będzie OK, bo ponoć ma dziurki w gwincie baterii. Trochę mnie irytuje że nie ma zamienników, a w "nie dziurkowanych" zamienników jest mnóstwo.
Awatar użytkownika
By Robert1974
#91189
Pytanie co do kompatybilności baterii T-208 i kartomizerów z HG.

Orientuje się ktoś z Państwa, jak wygląda z kompatybilnością kartomizerów sprzedawanych w Heaven-Gifts do baterii od Trendy 208.
Jakie należałoby kupić przejściówki (adaptery), żeby pasowały kartomizery od np. KR808D do baterii od T208
Awatar użytkownika
By Potek
#91193
Robert1974 pisze:Pytanie co do kompatybilności baterii T-208 i kartomizerów z HG.

Orientuje się ktoś z Państwa, jak wygląda z kompatybilnością kartomizerów sprzedawanych w Heaven-Gifts do baterii od Trendy 208.
Jakie należałoby kupić przejściówki (adaptery), żeby pasowały kartomizery od np. KR808D do baterii od T208


Chyba nie ma takich adapterów :? Pozostają jedynie kartomizery Trendy albo od e-dymka (?)
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#123911
Nikt nie wpisal, to uzupelnie - do Trendy 208 pasuja kartomizery od Mild Pure daja niezlego kopa, mocniej niz oryginalne trendy - testowane na wersji z kablem USB.
Awatar użytkownika
By leebailong
#124140
tweetyPL pisze:208 - kompatybilny z ecis901, w obie strony, i atomizer i bateria. Ponadto bateria 208 pasuje do pewnego bardzo fajnego kartomizerka, jednak póki co nie mogę powiedzieć o tym nic więcej :-)


tweetyPL pisze:
rw26 pisze:Czekam z niecierpliwością, byłoby super.Na forum czytałem że ładowarka pasuje do bfree, to może te kartomizery?


Nie, to nie jest Bfree, chyba jeszcze nikt tego nie ma z polskich dostawców, ale z tego co wiem, ktoś będzie miał niedługo :-)


Hej. Czy ktos sie orientuje czy owe fajne kartomizery sa juz w polsce w sprzedazy?
Pzdr :wink:
Awatar użytkownika
By navegare
#125502
Czy do TR808 dopasuję jakiś inny atomizer?
Gdzieś mignęła mi informacja o 510. Prawda? Każdy czy trzeba przetestować kilka?
W moim przypadku ta 808-ka okazała się kompletnym niewypałem, chciałam zacząć od kartomizerów, bo podobno prościej :(.
Zostały mi dwie sprawne baterie i chcę je jakoś uratować.
By Szczyps
#125586
atomek od 510 pasuję bardzo dobrze (chociaż 510 od nickolsa pasował słabo) Janty dura śmiga świetnie a od 3 dni testuje 510 XL od dziadka mroza i też działa na tej batce znakomicie.
Awatar użytkownika
By fenek
#127635
Zwracam się z pytaniem i mam nadzieję, że nie było.
Czym się różnią baterie 808, 808D, 808D-2P (są jeszcze jakieś inne?) i które z nich są kompatybilne z C. Age?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
By Potek
#127642
Trendy 808 ma gwinty takie jak Joye 510
Trendy 808D i 808D-2P ma gwinty takie jak C. Age, kartomizery z Age działa z 808D, nie mam 808D-2P (o ile pamietam był w sprzedaży tylko kilka egzemplarzy) ale wiem, że gwinty były takie same.
Awatar użytkownika
By nessie
#127664
Mam 808D i 808D-2P i używam do nich kartomizerów Bfree. Poniewaz gwinty są takie same jak w ColinSs Age, to powinno wszystko pasować.
Awatar użytkownika
By catfish
#127882
baterie trendy 208 nożna zapodać z kartomizerami Milda Pure.tak tu wyczytałem :) to fajnie bo są większe,podciśnieniowe i sporo tańsze niż Milda.
A co z ładowarką,oczywiście chodzi mi o napięcie,czy można bezpiecznie ładować trendy 208 ładowarką od Pure.
Wogule jak się spisuje taki duet :) :?:
Awatar użytkownika
By fenek
#127889
Dziękuję za odpowiedzi.
Bateria Trendy 208 i kartomizer Pure działają świetnie.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#128468
Czy adapter do ładowarki sieciowy 230 i samochodowy od Healtha będzie pasował do Trendy?
Awatar użytkownika
By boogeyman
#135605
A wiecie czy jakiś kartomek od RM1 będzie pasował do 208? Na dniach jadę do nich po liquidy, a znowu w Trendy zapomniałem kupić :/
By MrJa
#137212
goofy3 pisze:A wiecie czy jakiś kartomek od RM1 będzie pasował do 208? Na dniach jadę do nich po liquidy, a znowu w Trendy zapomniałem kupić :/



raczej nie.

Wolter wypuścił model Orginal jest w pełni kompatybilny (kartomizer i bateria) z Mild Pure jak również i Trendy 208
By Kuszol
#147624
Atomizer 108 nie pasuje do bateryjki DSE801 od rm1. Gwint pasuje ale zero ciagu :(
:cry: myślałem, ze będzie działać bo atomka musiałem odesłać do sklepu bo zaczął się przegrzewać/śmierdzieć.


może by zebrać te wszystkie dane o kompatybilności w jednym podklejonym temacie? wszystko by było czytelne, bez potrzeby wertowania kolejnych stron.
By spoko121218
#147668
world-smoking pisze:Czy adapter do ładowarki sieciowy 230 i samochodowy od Healtha będzie pasował do Trendy?

Jak narazie u mnie zdaje egzamin. Tylko z kabelka na sieciówce Heltha nie da się palic.
Ale na to znalazłem sposób. świetnie sprawdza mi się sieciówka od aparatu kodaka 5V 1A+kabelek i katomizer, jak na razie bomba(chyba za dużo palę)
Jedyny mankament wolne gniazdko pod ręką, ale spoko, przedłużacz do kanapy i mogę tak leżec cały dzień, chyba że leżę z lapem na brzuchu.
Przeczytałem od początku i chyba się zakręciłem nie w temacie.
SORRY
Awatar użytkownika
By boogeyman
#149558
Witam,
podsumowując, kartomizery do 208 pasują od:
- Trendy 208 :P
- Mild Pure
- Wolter Original
- Ecis N901

Tweety pisała coś o "bardzo fajnym" kartku, lecz słuch o nim zaginął, wiadomo o co chodziło? I wg waszej opinii które najlepiej się sprawdzają? Obecnie palę Trendy oraz Pure'a i są ok. Wystarczająca pojemność, ładnie oddają smak, Pure ładnie daje w płuco. Ale czy jest sens testowania tych od Ecis'a i Woltera? Praktycznie oba bym musiał zamawiać pocztą w komplecie 5 (nie opłaca się mniej ze względu na koszty wysyłki), tak więc prosiłbym o opinie jak się one mają jakościowo do kartków Trendy oraz Milda.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 12:56 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: poprawiono typ atomizera
Awatar użytkownika
By Filemon
#164230
a testował ktoś kompatybilność ładowarki od pure z batką od 208??
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.