EPF
Nie jesteś pewien czy dana część e-papierosa będzie kompatybilna z Twoim modelem? Zapytaj lub uświadom innych!
Awatar użytkownika
By Potek
#211673
Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zebrania w jakąś całość różnych zapisów pojawiających się w wielu wątkach na różnych forach a dotyczących kompatybilności sprzętu.
Na pierwszy ogień poszły peny.
Zdjęcie nr 1
Obrazek

Na zdjęciu nr 1 widzicie 4 rodzaje penów a raczej 4 sposoby pobierania powietrza przez atomizery penów.
Od lewej:
1.DSE, Colinss Pen I i inne opisane w tabeli - powietrze jest pobierane przez wąskie szczeliny wokół gwintu i przez otwór środkowy
2.Colinss Pen II, Trendy 108 – powietrze jest pobierane przez 2 małe otworki i przez otwór środkowy
3.Joye 302 – powietrze jest pobierane przez duże otwory tuż przy gwincie i przez otwór środkowy
4.Mild 201 – powietrze jest pobierane wyłącznie przez otwór środkowy

Zdjęcie nr 2
Obrazek

Na zdjęciu nr 2 baterie pasujące do pokazanych na górnym zdjęciu penów.

Kompatybilność poszczególnych modeli penów zależy głównie od odpowiedniego przepływu powietrza do atomizera, w nielicznych przypadkach od długości gwintu a raczej od wysunięcia środkowego styku baterii lub atomizera.

Mając kilka różnych penów pokusiłem się o przygotowanie małej tabeli kompatybilności. Dotyczy ona tylko i wyłącznie będących w moim posiadaniu penów. Nie daję gwarancji że obecnie sprzedawane produkty o takich samych nazwach są identyczne do tych opisanych w tabeli.
Obrazek
Link bezpośredni do pliku PDF


Jeśli będziecie mieli jakieś uwagi bądź sugestie co do podanych danych to proszę bardzo, będę poprawiał :mrgreen:
Awatar użytkownika
By underfire
#232260
Dzięki za linka.
Widzę że za dużego wyboru to ja nie mam.
Chcę mięć manualną baterię ponieważ moje automaty szaleją jak tylko wyjdę na spacer.
Może jakaś przejściówka, załatwiłaby sprawę?

Atomizer DSE 901 - Bateria DSE 801 PEN
Atomizer 510 Expert - Bateria DSE 801PEN
Atomizer 510 Expert - Bateria DSE 901
Atomizer DSE 801 PEN - Bateria DSE 901
Atomizer DSE 801 PEN - Bateria 510 Expert
Atomizer DSE 901 - Bateria 510 Expert
Atomizer 510 Expert - Bateria DSE 401
Awatar użytkownika
By underfire
#232264
nessie pisze:Zajrzyj na te aukcję: http://allegro.pl/przejsciowki-do-innyc ... 25103.html

Ja tam znalazłam odpowiednie przejściówki.


Patrzyłem tutaj http://e-dym.pl/pl/41/przejsciowki-atom ... teria.html
Linka od Ciebie też przejrzałem.
Ale mam problem :| ponieważ nie wiem która mogłaby być do atomizera m201, albo innego modelu atomizera tak samo działającego
Awatar użytkownika
By Potek
#232271
underfire, jak dojadę do domu to sprawdzę która przejściówka będzie działać. Do twojego atomizera gwintami będą pasować te z oznaczeniem 801 ale jest problem z przepływem powietrza i nieraz trzeba trochę przerobić przejściówkę.

A tak swoją drogą to Mild chyba niedawno wypuścił baterie manualne do m201... sprawdzałeś?
Awatar użytkownika
By underfire
#232286
Całkiem możliwe ze są ale w sklepie internetowym milda nie ma napisane czy manualne czy automatyczne.
Awatar użytkownika
By Potek
#232361
Sprawdziłem, i wygląda na to, że żadna dostępna w handlu przejściówka nie będzie działać bez przeróbek.
Tobie będzie potrzebna przejściówka typu atomizer 801/bateria 901 lub atomizer 801/bateria 510 (patrz tylko na cyfry reszta opisu nie ma znaczenia) w zależności czy chcesz używać baterii z gwintem 901 czy z gwintem 510. Oczywiście każdą z tych przejściówek musisz przerobić. Wymagana jest wiertarka z wiertłem 0,5 - 0,6 mm
Awatar użytkownika
By underfire
#232523
Potek pisze:Sprawdziłem, i wygląda na to, że żadna dostępna w handlu przejściówka nie będzie działać bez przeróbek.
Tobie będzie potrzebna przejściówka typu atomizer 801/bateria 901 lub atomizer 801/bateria 510 (patrz tylko na cyfry reszta opisu nie ma znaczenia) w zależności czy chcesz używać baterii z gwintem 901 czy z gwintem 510. Oczywiście każdą z tych przejściówek musisz przerobić. Wymagana jest wiertarka z wiertłem 0,5 - 0,6 mm


Hmm to widzę że mam poważny problem, zamówiłem baterię dse801 pen (manualną) + kartomizer 302 pen.
Z opisów wynika że są ze sobą kompatybilne.
Jak się to nie sprawdzi to będę próbował tak jak piszesz.
Awatar użytkownika
By miron52
#232535
Bateria DSE 801 manualna będzie współpracować z kartomizerem 302. Kartomizer 302 ma wlot powietrza w cokole z boku (chyba, że ja mam inne).
Awatar użytkownika
By Potek
#232597
Bateria DSE801 i kartomizer do pena będą działać :D.

miron52, te kartomizery to produkuje chyba jedna firma więc masz takie jak wszyscy :D Jedno co zauważyłem to na 5 kartomizerów do pena 302 w pudełku, 2 szt od razu nadawały się do kosza. Nie było przez nie kompletnie żadnego przepływu powietrza. Ot taka wada produkcyjna... :?
Awatar użytkownika
By kilgore trout
#232706
Chyba trochę zbyt pochopnie do kosza. Trafił mi się taki "zatkany" kartek do age i delikatnie udrożniłem go podstawowym narzędziem, czyli takim grubszym spinaczem. Udało się , znaczy działał później czyli sukces :) .
Awatar użytkownika
By Px69
#274990
Podłącze się do wątku z pytaniem o kompatybilność kartdridży PEN-owych.
Nigdy nie byłem wielkim fanem penów, ale kiedy zobaczyłem u Paleona 801 LR postanowiłem spróbować. Zakupiłem tylko atomizer LR i baterie, bo miałem jeszcze stare kartridże od milda 201. Niestety mam wrażenie, że watka nie dotyka siatki i w związku z tym popalałem na sucho. Dokupiłem wkłady od Poltiko, okazało się, że są pewne różnice w budowie, ale na 801 znowu to samo. Czy ktoś korzytający z 801-nek może napisać jakich kartridży używał i czy aby da rade tylko na orginalnych wkładach inhalować?
Awatar użytkownika
By Potek
#275069
Według mojej wiedzy to różnice we wkładach był praktycznie pomijalne. Akurat wkład od Poltiko najgłębiej wchodził w atomizer. Pozostałe były o jakiś milimetr krótsze. Piszę to "z pamięci" bo jestem teraz w fabryce, może ktoś to naprostuje?
Problem to raczej może leżeć po stronie atomizera LR który pije jak smok i osusza watkę szybciej niż ty ją napełniasz. Według mnie większość LR nie nadaje się do używania z wkładami, zostaje tylko drip.
Awatar użytkownika
By Px69
#275457
Dzięki za odpowiedź :) Przy najbliższych zakupach dokupie wkłady do 801 i dripa (na wszelki wypadek). Wziąłem 801 LR na próbę, bo akurat 901 LR to mój ulubiony atomizer :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.