EPF
Nie jesteś pewien czy dana część e-papierosa będzie kompatybilna z Twoim modelem? Zapytaj lub uświadom innych!
Awatar użytkownika
By kasandra777
#38924
Witam
W końcu udało mi się znaleźć baterie na "kibelek" USB- czytaj kabelek do pena colinssa
Ten model jest na bank kompatybilny, ciągnie się lekko smak jest oki i dymu do dużo, w dodatku jest manualna i posiada 2 diody czerwoną przy zaciąganiu i zieloną dla sygnałów.
http://casablancacig.pl/index.php?p5015 ... odel-c155p
Awatar użytkownika
By Tomba
#38932
Widzę, że normalne baterie też powinny być kompatybilne.
Jakie oni mają gwarancje, bo jakoś nie mogę znaleźć.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2009, 10:48 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kasandra777
#38934
ja mam manual- nie przeszkadza mi knyfelek ale fakt ze czasem zapominam go przycisnąć. Ale jak się zbiorę by pokazać komuś jak działa to dym prawie uszami mi wychodzi tyle go:)
Awatar użytkownika
By kasandra777
#38935
tomba pisze:Widzę, że normalne baterie też powinny być kompatybilne.
Jakie oni mają gwarancję, bo jakoś nie mogę znaleźć.

identyczny jak colinssa ale wymiarów Ci nie podam:(
Awatar użytkownika
By kasandra777
#38943
Nie wiem czy smak z neta ściągnie ale na "kibelku" nie mogę palić bo "kabelek" mam za mały i nie dolatuje hehehhe
A poważnie to pasuje jeszcze do Milda nie wiem jak reszta:/
Awatar użytkownika
By panther
#38952
casablanca daje 4 miesiace gwarancji na cały sprzet czyli i na batki i atomizery.Ja zakupilem baterie usb i atomizer.bylem osobiscie w sklepie i sprawdzalem z sprzedawca kompatybilnosc wszystkiego..wszystko dziala ok ladowarka Colinssa ładuje baterie(czy do konca to nie wiem ale dioda ładowarki daje normalne sygnaly).Co do atomizera do jest on duzo bardziej kopowy niz ten Colinssa(mam ta wersje z 4 dziurkami na gwincie).baterie i te usb i te normalne sa w wersjach manual i auto.poki co jestem bardzo zadowolony:).Tomba miałes napisac kiedys jak palic tą 4 dziurowa wersje Pena by dawala wiecej kopa...gdybys miał czas .....:)
aha kartridze do pena z Casablanki tez pasuja do Colinssa a sa z jakiejs gumy ustniki(dla mnie to lepsze bo mozna przygrysc zebami bez ubawy ze ci fajek wyleci z ust)
Awatar użytkownika
By kasandra777
#38955
Mareckimt pisze:
kasandra777 pisze:...A poważnie to pasuje jeszcze do Milda...

Właśnie o to mi chodziło! Serdeczne dzięki :D

Nie ma za co wkłady też pasują do Milda i wchodzą delikatniej niż te oryginalne nie trzeba się z nimi tak bardzo siłować.
By Sean4
#38956
Witam szanowne grono:) Gwarancja na wszystkie artykuły w sklepie wynosi 4 miesiące. Wyjątek stanowią wyprzedaże- 1miesiąc. Jest to podane w regulaminie, ale dużo osób pyta, więc będzie dopisane przy każdym produkcie. Realizacja gwarancji polega w skrócie na wysyłce od ręki, a my prosimy o odesłanie wadliwej części.
Awatar użytkownika
By Tomba
#38961
panther pisze:.Tomba miałes napisac kiedys jak palic tą 4 dziurowa wersje Pena by dawala wiecej kopa...gdybys miał czas .....:)

Już tyle o penach napisałem (inni zresztą też), że nie wiem co można więcej :) Jak będziesz miał konkretny problem to pisz na pw, a ja postaram się pomóc.
Awatar użytkownika
By vendetta
#38965
Ja w tym miesiącu zbankrutuję :) Dzięki kasandra :) zamówione
Awatar użytkownika
By kasandra777
#38969
vendetta pisze:Ja w tym miesiącu zbankrutuję :) Dzięki kasandra :) zamówione

haha przepraszam :)
Ale polecam też zamówić se te wkłady bo ta guma jest naprawdę fajna i można spokojnie ją zagryzać.
Awatar użytkownika
By vendetta
#38984
Mam takie wkłady bo RM1 są kompatybilne a mam ich atomizer :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#38985
kasandra777 pisze:Ale polecam też zamówić se te wkłady bo ta guma jest naprawdę fajna i można spokojnie ją zagryzać.

Testowałem te wkłady. Bardzo mi się spodobały na początku, ale jednak wolę tradycyjne. Jakoś lepiej mi się trzyma w paszczy bez używania rąk. Jak za mocno przygryziesz ten ustnik, to dymek nie poleci. Pen jest jaki wiotki na nim. Ale oczywiście, to rzecz gustu. Spróbować warto.
Awatar użytkownika
By kasandra777
#38991
Przygryzam je kłami i przedtrzonowcami i dym leci przy siekaczach jest gorzej faktycznie. Jednak takie gumowe ustniki nie rozchwieje mi zębów i nie sprawi że będą miały ochotę na rotacje w perspektywie czasu. Niektóre nawyki niestety mogą to powodować a twardy ustnik moim zdaniem działa jak aparat ortodontyczny ale w złym znaczeniu.
Nie, nie byłam ale słyszałam i do tej pory się z tego śmieje:)
Awatar użytkownika
By vendetta
#39012
lub w czasopismach :)
Co do tych ustników to faktycznie chyba miękkie sa zdrowsze dla zgryzu :)
By Sułtan1
#39023
Kasandra pytam tak dla jasności : widziałem wkłady na stronie casablanki. Powiedz proszę czy te na pierwszym zdjęciu pasują do Cilinssa PENa ? I czy mozna je zakrapiać - nie widać od góry watki tylko jakaś kopułka. Dzięki z z góry za info.
By Sean4
#39032
Sułtan1 pisze:Kasandra pytam tak dla jasności : widziałem wkłady na stronie casablanki. Powiedz proszę czy te na pierwszym zdjęciu pasują do Cilinssa PENa ? I czy mozna je zakrapiać - nie widać od góry watki tylko jakaś kopułka. Dzięki z z góry za info.


To ja może odpowiem- te wkłady na zdjęciu są do c118p. Tych co pasują akurat jeszcze nie ma na zdjęciach, ale wymiarowo są identyczne i pasują na 100%- sprawdzone empirycznie. Według klientów mają trochę więcej watki wewnątrz. No i nie są wykonane z plastiku, tylko z twardego silikonu.
Zakraplać oczywiście można.
P.S. ta kopułka na zdjęciu to zabezpieczenie kartridża przed zabrudzeniem. Pod spodem jest jeszcze silikonowa zatyczka, aby wkład nie parował
Awatar użytkownika
By Easy_Rider_
#39036
kasandra777 pisze:Witam
W końcu udało mi się znaleźć baterie na "kibelek" USB- czytaj kabelek do pena colinssa
Ten model jest na bank kompatybilny, ciągnie się lekko smak jest oki i dymu do dużo, w dodatku jest manualna i posiada 2 diody czerwoną przy zaciąganiu i zieloną dla sygnałów.
http://casablancacig.pl/index.php?p5015 ... odel-c155p


A jak wyglada sprawa kompatybilnosci tej manualnej baterii c155 z Penem JOYE 302?
Moze ktos wie?
*KAWA* *SZEFO*
Awatar użytkownika
By kasandra777
#39044
pewnie będzie pasować a jak nie to pogadaj z Łukaszem czy pozwoli ci zwrócić w razie w... Mi się wydaje że większość batek penów jest takie same.
Awatar użytkownika
By scob
#39045
zaryzykuję twierdzenie, ze wszystkie penówki sa wymienne jesli chodzi o zgodnośc gwintu i grzanie, jednak w niektórych trzeba dowiercić dziurkę żeby zapewnić przepływ powietrza:
Obrazek
na obrazku - gwint Gamucci - nie dawał powietrza z atomizerem milda 201. teraz pięknie się ciągnie.
PS. właśnie ładuję mildową baterię colinssową ładowarką a w mildowy atomizerek mam wkręcone... nie wiem co, ale wygląda troszkę inaczej niz "seryjna" ;-)
Awatar użytkownika
By kasandra777
#39138
Scobo ja tam dziurek nie nawiercałam ale sporo czasu spędzam przed kompem i powiem wam ze 1 bateria z pena oryginalna którą ładowałam przedwczoraj tak więc paliłam na niej przedwczoraj wczoraj i dziś mi wystarczyła do teraz, oczywiście na zmianę z batką na "kibelek" ;) Z tego wszystkiego szukałam chyba z 5 minut innej bezkabelkowej baterii po torebkach i kieszeniach, nie wspominam ze mam kilka kompletów bo często mi znikają:)
Awatar użytkownika
By vendetta
#39591
Mam, posiadam, dotarła i działa :) palę na k(a/i)belku. Dziękuję za szybką przesyłkę
By jaceka
#41403
czy ta bateria daje wystarczające napięcie? jak działa w porównaniu z bateriami manualnymi i automatycznymi?
Moja ta z "kibelka" daję słabszy prąd niestety.
Awatar użytkownika
By kasandra777
#41406
prąd ponoć daje słabszy efektem tego jest mniej rozgrzany atomizer ale te dają wystarczająco by dymu było dużo i by był fajny tzn gęsty, osobiście wole na niej palić bo dym zawsze jest taki sam nie ma opcji bym sie zastanawiała czemu tak mało czy to płyn czy batka słaba zawsze mam to samo:)
Awatar użytkownika
By vendetta
#41596
Zmierzone 4,9 V :) Czuję różnicę tylko w kwestii manual/auto :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#51445
grzes_r07 pisze:To ja też może podepnę się pod temat - czy te baterie z Casablanc-i pasują też do Pena II? A może znaleźliście jeszcze innego dostawcę batek USB do drugiej generacji?


Do atomizera II generacji nie będą pasować z casablanki.
Ktoś kiedyś pisał, że ponoć od Trendy 108 TR, ale musisz to jeszcze potwierdzić, bo ja pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
By vendetta
#51484
tomba pisze:Do atomizera II generacji nie będą pasować z casablanki.


Gwint pasuje, nie wystarczy wywiercić dziurek?
Awatar użytkownika
By Tomba
#66404
kkriss pisze:to jak to teraz jest z kompatybilnością tych baterii?
Ja mam colinssa 155 generacji I
ojciec ma generacji II
Planuje zakupić dwie dla mnie i ojce, ale pasują czy nie?

Do jednego i drugiego pasuje batka Trendy 108 TR - sprawdzone - właśnie palę :)
Awatar użytkownika
By jarosek1970
#69358
Działa na Colinss PEN II i DSE 801. Niestety z zasilaczy sieciowych ledwie dymi. Natomiast z gniazda USB w kompie i w TV dymi rewelacyjnie. Chyba te zasilacze do gniazdka dają niższe napięcie. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
Awatar użytkownika
By ubs
#69408
jarosek1970 pisze:Działa na Colinss PEN II i DSE 801. Niestety z zasilaczy sieciowych ledwie dymi. Natomiast z gniazda USB w kompie i w TV dymi rewelacyjnie. Chyba te zasilacze do gniazdka dają niższe napięcie. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?


Bylo juz o tym tu na forum i tym drugim, ze zasilacza nie popalisz.
Dziwne, ze poszedl Tobie dymek, ja probowalem i nic.

Gdzies tu na forum sa linki do alledrogo z zasilaczem z ktorego popalisz.
Ja mam 5V 2,1A podlaczonego do 4-portowego huba USB, wole nie obciazac swojego gniazda USB w laptopie.
Podlaczone na PassUSB Trendy 108 i Bfree i popalam na zmiane, bez bawienia sie w wyciaganie, aby zmienic model - moj lapek ma tylko 2 gniazda z czego jedno zajete przez myszke.
Wiec patent z hubem wedlug mnie jest dobry, w czasie imprezy domowej zabieram i podlaczam w pokoju, gdzie siedza goscie :), nie musze targac laptopa :lol:
Awatar użytkownika
By harry
#72835
Witajcie,
Kupiłem właśnie batkę USB od Trendy. Działa nawet fajnie. Nawet za fajnie... :? Otóż mam wrażenie, że przy zasilaniu z kompa mam za mocne zasilanie - przy paleniu czuję jakby przypalanie. Oczywiście kadridż jest poprawnie napełniony, a ten sam atomizer na baterii dymi normalnie - bez dodatkowych "smaczków".

Druga sprawa to pobór prądu... Wylutowałem z nieużywanego HUB'a gniazdo USB i podłączyłem do odpowiednich nóżek 5V z zasilacza.
Podpiąłem passtrough i popalając sobie zacząłem pomiary. Przy stabilnym zasilaczu poszedł prąd 1,3 A !!!! Wtedy to dopiero czuć było przepalanie - nie dało się palić. Zresztą szybko skończyłem, żeby nie zabić grzałki.
Jak już bawiłem się w pomiary to postanowiłem sprawdzić ile weźmie prądu z gniazda USB w kompie. Aperomierz pokazał 0,9A - ale... Dymek był wyraźnie słabszy niż bez amperomierza i nie było przypalania - widać mimo bardzo małego oporu amperomierz jednak minimalnie zmniejszał prąd grzałki.
Jak widać to daje odpowiedź dlaczego ciężko popalić z zasilaczy 230/USB. Moim zdaniem taki zasilacz powinien mieć wydajność ponad 1A - a te słabsze można zwyczajnie uszkodzić (o ile nie mają jakichkolwiek zabezpieczeń).

Ale ja tu gada gadau, a w zasadzie to miałem się spytać o jeden drobiazg:
Jak Wam się sprawuje USB passtrough od Trendy 108? Nie macie za mocnego dyma/przypalania/czegokolwiek takiego?
Jeżeli u Was jest OK to może mi sie po prostu trafił zły egzemplarz? Czyli może mnie czeka reklamacja i wymiana?
Awatar użytkownika
By iowa74
#72864
Też mam USBpas od Trendy :)
Mam z nią inny problem: pali ładnie ; lekko więcej dymu niż z batki; lecz po 5-8 wdechach przestaje w ogóle palić. Odkładam i jak muszę jeszcze palić to na batce. Po jakimś czasie znowu skręcam atomka z USBpas i ... pali przez kilka wdechów. Mi to w zasadzie nie przeszkadza :wink: . Napisałem żeby podzielić się doświadczeniem :)
Aaaaaa palę z atomkami ColinsSa.
Awatar użytkownika
By vendetta
#73439
Zakupiłam baterię Trendy i strasznie mi się podoba jej moc :) Teraz szukam jeszcze jakiegoś manuala USB do Penów (strach przed zalaniem :) ). Czy coś tańszego od Casablanki jest (niestety się wzięła i popsuła :( )?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 00:27 przez vendetta, łącznie zmieniany 1 raz.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.