EPF
Co z czym i jak mieszać.
By krymi15
#1907379
Zakupiłem ostatnio aromat od pinkmana i rozrobiłem:
-3,5ml aromatu
- +/- 20ml bazy zerówki 50/50
-shot nikotynowy 18mg/10ml

Na początku położyłem go na grzejnik na jakieś 15minut ale wyczytałem, że przez to może smak się zepsuć/coś złego z nikotyną.
Trzymam go teraz w szafce w temperaturze pokojowej i codziennie z 2/3 razy wyjmuję go i wstrząsam.
Powinienem to robić czy na początku jedynie wstrząsnąć po rozrobieniu i zostawić go w spokoju na 2/3tygodnie?

A i jeszcze jedno baza jest 50/50, a na shocie nikotynowym nie jest napisane, czy robi to jakąś dużą różnicę jak będzie to 70/30 i zmieszam z bazą 50/50?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1907380
krymi15 pisze:Powinienem to robić czy na początku jedynie wstrząsnąć po rozrobieniu i zostawić go w spokoju na 2/3tygodnie?

A i jeszcze jedno baza jest 50/50, a na shocie nikotynowym nie jest napisane, czy robi to jakąś dużą różnicę jak będzie to 70/30 i zmieszam z bazą 50/50?


Wstrząsać przez 1 dzień a później niech leżakuje.
Zmienią się jedynie proporcje PG/VG.
By joloass
#1907411
Ogólnie to nie musisz się obawiać próbowania nawet od razu po wymieszaniu, przygotowaniu liquidu. Leżakowanie ma na celu głownie wydobycie z aromatów pełni ich właściwego smaku/ zapachu. Mieszanka tez się przegryza w trakcie jego trwania, dzięki czemu jest on lepiej związany i mniej intensywny w porównaniu do swojego stanu wyjściowego. Tyle teori ...
W praktyce dłuższy okres owego leżakowania służy bardziej złożonym aromatom tytoniowym, deserowym. Proste owocówki natomiast w moim odczuciu potrafią zaś w jego efekcie zbytnio wyjałowieć.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1907414
krymi15 pisze: jak myślisz tak po tygodniu leżakowania mógłbym już spróbować jak smakuje?

Pinkman to owocówka, także po tygodniu, możesz śmiało wapować *SMOKEKING*
By krymi15
#1907426
Oki, dzięki wszystkim za pomoc.

Jeszcze przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak wpływa przepływ powietrza na smak. Mam v9 maxa i tam przepływ jest duży, czy zmniejszenie go wpłynie na wyraźniejszy smak?
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1907428
@krymi15 edytuj posty. :cry:
Awatar użytkownika
By hilton1
#1907433
krymi15 pisze:Oki, dzięki wszystkim za pomoc.

Jeszcze przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak wpływa przepływ powietrza na smak. Mam v9 maxa i tam przepływ jest duży, czy zmniejszenie go wpłynie na wyraźniejszy smak?

Na grzałkę raczej nie,na smak troszeczkę.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1907441
krymi15 pisze:Oki, dzięki wszystkim za pomoc.

Jeszcze przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak wpływa przepływ powietrza na smak. Mam v9 maxa i tam przepływ jest duży, czy zmniejszenie go wpłynie na wyraźniejszy smak?



Tak, wpłynie na poprawę odczuwania wyrazistości smaku.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1907461
krymi15 pisze:Dzięki wszystkim za pomoc. Zalałem z ciekawości troszkę tego pinkmana 2dni po rozrobieniu no i smak nie zachwyca :( Mam nadzieję, że po tygodniu będzie lepszy, bo wiele osób go zachwalało :shock:

To tak nie działa.
Wiele osób zachwala MA, a wiele osób nie.
Kazdy ma inne kubki smakowe.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.