EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By myooth
#1808005
Hej!

Wiem, że pytanie może wydawać się dziwne, ale zapytam.

Obecnie mam iStick Pico 75W z Melo 3 mini. Grzałka z kompletu, 0.3.
Ustawione "od zawsze" na 28W w najprostszym trybie, jeśli to ważne.

I teraz tak:
To nie jest mój pierwszy EP. Kilka razy wcześniej próbowałem się przerzucić, zaczynając od takich z kartomizerami, gdzie liquid się lało na watkę i w ogóle, przez różne clearomizery typu Crystal 1/2 aż do jakichś Pro Tanków (wcześniejszych).
Zwykle przygoda z EP nie trwała długo, bo mnie krew zalewała od tzw. bobra (i wycieków, sposobu zalewania etc, ale ja nie o tym tutaj)
Problemu "kiedy wymieniać grzałkę" nie miałem żadnego, zmieniałem je częściej, niż rękawiczki, a potem EP wrzucałem do szuflady na pól roku albo dłużej.

Natomiast teraz mam zagadkę niesamowitą, bo po raz pierwszy tego bobra nie ma. Od marca. Pół roku.

Odparowałem na tej jednej grzałce tak na oko przynajmniej z 300-500 ml liquidu, jak nie lepiej. Całkiem możliwe, że lepiej.
Bez bobra.
Znajomi też mówią, że smak jest OK.

Z tego co tu czytałem (pobieżnie, w różnych tematach), to niektórzy proponują profilaktyczne wymiany grzałki co dwa tygodnie - mnie się zawsze wydawało, że póki jest OK (smak/chmura), to nie kombinować i nie ruszać, zwłaszcza, że następna grzałka może się trafić gorsza (a przynajmniej takie mam wcześniejsze doświadczenia).

Tylko powoli się zaczynam niepokoić :-)

Poradźcie proszę :-)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1808010
To dobra grzałka. Bądź twardy nie daj pozbawić tak dobrego sprzętu jakimiś tam dwutygodniowymi zmieniaczami.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1808024
myooth pisze:Tylko powoli się zaczynam niepokoić :-)


Czym? Tym, że dociągniesz na niej do roku :mrgreen:
By myooth
#1809873
Dziękuję za odpowiedzi, wychodzi mi z nich, że niepotrzebnie się martwię :-)

Co do tego, co przez nią przepuszczam, to w 90% była to baza + TPA Honeydew i/lub Inawera Limetka.
Limetka solo praktycznie nie barwi liquidu, Honeydew trochę.

Pozostałe 10% to jakieś losowe sklepowe liquidy, przeważnie black tea/orzech laskowy.

Zaś co do tego, że robienie własnych grzałek wychodzi taniej, to pewnie jest to racja, ale...
...obecnie jakoś tego nie widzę jadąc pół roku na grzałce o wartości ~10zł (a z 5 grzałek jeszcze w zapasie, choć pewnie nie będą tak wydajne...)

Wchodzi na to, że obecnie ten koszt jest dla mnie pomijalny i nie widzę tu pola do jakichś znaczących oszczędności, a do tego nie jestem specjalnie jakimś majsterkowiczem z zamiłownia :-)

Dzięki raz jeszcze! :-)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.