EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
Awatar użytkownika
By Tomba
#247537
Mam trzy batki KGO od e-dyma - batki nie są stare (nawet miesiąca nie mają), a już złota oksyda pokryła się szarym nalotem.
Nie jestem jakimś specjalnie wyczulonym estetą, ale to mi akurat przeszkadza.
Do tej pory próbowałem pasty do zębów i nic (o paście czytałem w necie).
Czym toto usnąć?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, 18:12 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#247542
Dziwne, moje dwie batki KGO około dwu miesięczne nadal wyglądają jak nowe (oprócz gwintu), a tylko ich używam.

BTW, czym usunąć czarny syfek na rowkach gwinty? Spiryt nie daje rady (trochę schodzi, ale nie wszystko), a igła farbę można zdrapać...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By PucH2
#247544
tomba pisze:Mam trzy batki KGO od e-dyma - batki nie są stare (nawet miesiąca nie mają), a już złota oksyda pokryła się szarym nalotem.
Nie jestem jakimś specjalnie wyczulonym estetą, ale to mi akurat przeszkadza.
Do tej pory próbowałem pasty do zębów i nic (o paście czytałem w necie).
Czym toto usnąć?

Liqid razem z potem pięknie usuwają to złoto na czarno :mrgreen: . Sam tak mam. By to miarę ładnie wyglądało używam chemicznej pasty polerskiej "commandant". Stosuje ją do lakieru samochodowego jak i polerowania szkła organicznego w TV jak i tel. kom. . Przy efajkach też się sprawdza bo świecą się jak psu jajca. Kupić można tą pastę na aledrogo jak i na niekturych stacjach tankowania. Najlepiej kupić z kimś na spółkę bo jedno opakowanie to wystarcza na lata użytkowania. Instrukcja jest na opakowaniu pasty.
To jest to http://allegro.pl/pasta-do-polerowania-commandant-c4-0-5-kg-wroclaw-i1402247717.html .
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, 12:01 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#247547
Napiszę to tak. Podesłałbym ci a nawet to zrobię jak się nie zdecydyjesz. Tyle tylko że jak ją kupisz i pokażesz co ona potrafi na spocie to ci ją całą zabiorą łącznie z deklem. A od kasy to ci kieszenie poobrywa. Można ją kupić za 10 razy drożej niż kilogramowe opakowanie za gram. Taki ludziska biznes robią na niej na aledrogo ;).
Awatar użytkownika
By Kszywho
#247548
boogeyman pisze:...BTW, czym usunąć czarny syfek na rowkach...

Tey, z takimi problemami to raczej do lekarza się udaj... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps. Kolego Tomba- pierwszy lepszy sklep elektryczno-jakiś tam i kup zwykłą zieloną pastę polerską. Jest rewelacyjna zarówno polerowania metalu jak i do usuwania wszelkich rys z szybki zegarka lub telefonu. Z reguły występuje w formie takiego małego walca <proporcje tabletki>.

Ps2. No faktycznie cosik nasz Soniqs wyładniał na avatarze :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#247550
Kszywho pisze:Ps. Kolego Tomba- pierwszy lepszy sklep elektryczno-jakiś tam i kup zwykłą zieloną pastę polerską. Jest rewelacyjna zarówno polerowania metalu jak i do usuwania wszelkich rys z szybki zegarka lub telefonu. Z reguły występuje w formie takiego małego walca <proporcje tabletki>.

Ty wiesz ile to jest godzin pucowania tą kredką. Ba nawet używając do tego mini wiertarki to długie godziny polerowania. Pastą to samo masz w minutę i bez żądnych narzędzi.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#247551
To ma konsystencję jakby kruchej gliny.
O! Znalazłem link. http://arexpol.pl/go/product_info.php?c ... cts_id=121
Kiedyś polerowałem tym wszystko co się dało <prawie wszystko jakby któryś coś chciał zacząć sugerować...> i efekty były zaskakujące!!!
Awatar użytkownika
By pej0
#247553
ja polecam paste AUTOSOL jest idealna do polerowania zwłaszcza metali miekkich. Tanszy jej zamiennik to pasta AUTOMAX dostepna w kazdym markecie budowlanym badz sklepie z czesciami samochodowymi za bagatela 4 zł. a naprawde potrafi czynic cuda. Najlepsza zas jest pasta sucha w sztabkach kilogramowych o roznej gradacji w zaleznosci od potrzeb( rozne kolory a i starcza na lata ) . Jeśli chcesz to moge Ci przesłać troche AUTOSOLA oraz tej ze sztabki w postaci proszku bo krusze ja na flanele i poleruje, to porównasz sobie jakosci polerki jaka daja te pasty.
Awatar użytkownika
By PucH2
#247555
Kszywho pisze:To ma konsystencję jakby kruchej gliny.
O! Znalazłem link. http://arexpol.pl/go/product_info.php?c ... cts_id=121
Kiedyś polerowałem tym wszystko co się dało <prawie wszystko jakby któryś coś chciał zacząć sugerować...> i efekty były zaskakujące!!!

Ta pasta jest zarąbista, tak samo niebieska. Tylko po co się trudzić? Można szybciej i lepiej a co najmniej skuteczniej. I o to chyba biega.
Awatar użytkownika
By donjohn
#247633
To ja się podepnę pod wątek i mam jedno pytanie ,a nawet dwa :)
A mianowicie jak juz elegancko wypoleruje aluminium i mosiądz to czy moge to jakoś zabezpieczyć jakimś lakierem czy cuś żeby tak szybko nie śniedział ?
A druga sprawa jak myślicie anodowanie modów ma sens ?
Awatar użytkownika
By pej0
#247989
donjohn po wypolerowaniu metalu na wysoki połysk bedziesz mogł go zabezpieczyć lakierem bezbarwnym, jednak zabieg ten raz ze efekt piekna polerki zmieni bo lakier nigdy idealnie bezbarwny nie jest, a dwa ze z czasem moze pod lakier dostać się pęcherzyk powietrza i powłoka lakieru będzie schodziła płatami. Myślę, że co drugi-trzeci dzień kilka minut można poświęcić by za pomocą odpowiedniej pasty polerskiej wraz z naturalna flanela osiągnąć efekt lustra na sprzęcie ( ja tak INDU pielęgnuję i się świeci elegancko :) )
Zaś co do anodowania modów to zależy co się komu podoba. To bynajmniej zabieg zabezpieczający powłokę przed jej uszkodzeniami bądz korozyjnością ale tez zdobić może nasze mody na kolor taki jaki chcemy. Ja osobiście wolę naturalną barwę alu i jego połysk.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.