EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Julia
#891752
Niestety niemiecki nie jest mi znany, więc proszę o info, czy jest regulacja przepływu powietrza i regulowany pin?
Jakieś ciekawe rzeczy ten pan mówi?:)

Awatar użytkownika
By Thaniell
#891760
Co prawda nie szprecham, ale jestem wzrokowcem. Wynika z tego, że regulacja przepływu powietrza, odbywa się za pomocą śrubki na klucz inbusowy.
By Korbamoto
#891774
Coraz mocniej mnie zastanawia skąd pochodzi mój klon kayfuna 3.1 kupiony w vapor-freak.de. Nie Tobeco, nie Ephro, nie "russian" piaskowany. Regulacja wiatru śrubką na śrubokręt płaski, a zamiast zaworka do napełniania otwór z gwintem również zakręcany śrubką.
Wychodzi na to, że nie mam gdzie pisać, bo temat o nim został zamknięty :)
Najważniejsze że robi swoją robotę. I to jak!!
Awatar użytkownika
By Julia
#891784
A co Panowie z pinem? I ogólne wrażenia?

Korba, ja szukałam i czytałam, porównywałam foty żeby znaleźć coś więcej o Twoim klonie....
Nie wiadomo czyj on na razie jest, za mało informacji. Jak tylko rozwiążę sprawę to powstanie odpowiedni temat:)


Awatar użytkownika
By Rolnik
#893229
Julia pisze:Niestety niemiecki nie jest mi znany, więc proszę o info, czy jest regulacja przepływu powietrza i regulowany pin?
Jakieś ciekawe rzeczy ten pan mówi?:)



Kevin powiedzial, ze air mozna regulowac ale pin nie, cukruje, ze wykonanie jest dobre albo nawet b.dobre (chyba oryginala jeszcze nie widzial) pozatym widac, ze base-cap jest inaczej zbudowany (jedna czesc)


pzdr
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893308
Ciekaw jestem jak będzie z kompatybilnością elementów (głównie tubka z tworzywa),"mayfun" już w drodze do mnie,jutro zdam relację jak już będę miał to w ręku :mrgreen: Miałem okazję pobawić się oryginałem,więc mam punkt odniesienia :wink:
Awatar użytkownika
By Julia
#893314
Ja go jutro spróbuję porównać z Ruskiem.
Wątpię żeby był kompatybilny, chwaliliby się tym:)
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893321
Julia pisze:Ja go jutro spróbuję porównać z Ruskiem.
Wątpię żeby był kompatybilny, chwaliliby się tym:)

Ja wiem że "na oko" to chłop w szpitalu zmarł,ale tubki wyglądają podobnie,a to jest zapewne najsłabszy punkt tego parownika,zatem jak tylko wpadnie Ci w łapki,spróbuj wkręcić tubkę z ruska i szybciutko podziel się z nami mam nadzieją dobrymi informacjami :beer:
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893508
Kayfun u mnie :mrgreen:
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne,mimo niskiej ceny parownik bardzo ładnie wykonany,wszystko ładnie spasowane,gwinty chodzą bez najmniejszych zacięć.
Zamontowana grzałka to nieporozumienie,nawet nie próbowałem na tym wapować,ale po nawinięciu swojej grzałki,na 15W PAROWÓZ,smak oddaje rewelacyjnie-podobnie z resztą jak oryginał.
Reasumując: Bardzo udany klon w bardzo dobrej cenie,absolutnie nie ma się czego uczepić (poza grzałką,ale tego nie biorę pod uwagę),minimalnie ustępuje jakością wykonania oryginałowi.
ZDECYDOWANIE GODNY POLECENIA *SMOKEKING* *SMOKEKING* *SMOKEKING*
By qbencjusz
#893514
Pin rzeczywiście nieregulowany? Ciężko coś pewnie powiedzieć po tak krótkim czasie ale nie ma oznak przecieków na dole?
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893526
qbencjusz pisze:Pin rzeczywiście nieregulowany? Ciężko coś pewnie powiedzieć po tak krótkim czasie ale nie ma oznak przecieków na dole?

Brak regulacji pina plusowego,przecieków brak,w oryginale zdarzyło mi się zalanie baterii (poszło przez kanał powietrzny),a klon stoi zalany w 90% na baczność i póki co nic ;)
By qbencjusz
#893541
Tym samym potwierdzone w 100 % Tobeco. A chciałem prosić o foty właśnie :beer: , jeszcze lepiej że z neme.
P.S. Noman jakie wrażenia z użytkowania?
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893614
Mała uwaga,uszczelka w górnym capie (uszczelniająca górny cap z kominem komory grzewczej) została mi na kominie po rozłożeniu,i po złożeniu w takim stanie baniak się rozszczlnił co oczywiście poskutkowało zalaniem komory grzewczej i wyciekami przez kanał powietrzny.Żeby tego uniknąć po każdym rozebraniu,wystarczy docisnąć uszczelkę w górny cap,możliwe że to jednorazowy incydent,może po prostu komin był suchy i uszczelka przylgnęła do jego powierzchni,nie wiem...Przy kilku kolejnych rozebraniach (na mokrym kominie) uszczelka zostawała na swoim miejscu,mimo wszystko warto zwracać na to uwagę.
Niestety nie pamiętam już jak uszczelnienie w tym miejscu zostało rozwiązane w oryginale.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#893633
przemekgda86 pisze:Pamiętaj że liczba "mayfunów" jest ograniczona,a na prawdę warto za tę kasę.


Dla mnie to średnio warto to brać za za 160 zeta z wysyłką

Jak to niesprawdzony klon to wole wziaść za 70 zeta z FF (czekam),
lub oryginał z SM za 230 plus wysyłka (jeszcze nie czekam :)
Awatar użytkownika
By Julia
#893651
przemekgda86 pisze:Mała uwaga,uszczelka w górnym capie (uszczelniająca górny cap z kominem komory grzewczej) została mi na kominie po rozłożeniu,i po złożeniu w takim stanie baniak się rozszczlnił co oczywiście poskutkowało zalaniem komory grzewczej i wyciekami przez kanał powietrzny.Żeby tego uniknąć po każdym rozebraniu,wystarczy docisnąć uszczelkę w górny cap,możliwe że to jednorazowy incydent,może po prostu komin był suchy i uszczelka przylgnęła do jego powierzchni,nie wiem...Przy kilku kolejnych rozebraniach (na mokrym kominie) uszczelka zostawała na swoim miejscu,mimo wszystko warto zwracać na to uwagę.
Niestety nie pamiętam już jak uszczelnienie w tym miejscu zostało rozwiązane w oryginale.



W Rusku tak samo. Sytuacja jak Twoja u mnie raz miała miejsce, faktycznie wystarczy pamiętać żeby ja dobrze ułożyć i problem znika.
Jest złożony w pudełku czy trzeba go skręcać od podstaw jak Ruska?
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893660
MarioBernatti pisze:oryginał z SM za 230 plus wysyłka (jeszcze nie czekam :)

Chyba przesadzasz :mrgreen:

Padło pytanie o możliwość regulacji pina plusowego,otóż można go wykręcić tak jak jest to pokazane na prezentacji oryginału.
Uszczelnienie komina komory grzewczej z capem górnym identyczne.
Kopia niemalże 1:1 (klon posiada regulowany przepływ powietrza) :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Gwido67
#893661
przemekgda86 pisze:Chyba przesadzasz :mrgreen:



Nie przesadza ->


2495 RUB * 0,095 = 237 PLN
:twisted:

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893675
matckhew pisze:Jest napisane że upust 25% byłem blisko :zakrecony

SvoёMesto widząc co się dzieje na rynku klonów,ostro zaniża swoje ceny,z naszego punktu widzenia nic tylko się cieszyć :mrgreen:
Niemniej jednak ten klon w niczym nie ustępuje oryginałowi,i zakupu nie żałuję :D
Awatar użytkownika
By kowjack
#893678
Witam.

przemekgda86 pisze:Niemniej jednak ten klon w niczym nie ustępuje oryginałowi,i zakupu nie żałuję :D



Jesli lubisz wspierac ludzi ktorzy zarabaja na pracy innych , to czemu nie :mrgreen:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Thaniell
#893882
Ja to mam pecha. Miałem skrobnąć reckę, ale będzie :dupa Kochane Tobeco nawet prostego Kayfuna potrafią zepsuć :dupa2

W mojej sztuce są dwie wady. Jedna jest taka, że śrubka pinu "-" kręci się w kółko, jak karuzela, na Bielanach, ale to akurat najmniejszy kłopot.


Drugi problem jest taki, że w mojej sztuce, nie ma w ogóle przepływu powietrza :shock: A czemu ? no odpowiedź jest prosta. Ktoś zapomniał przewiercić śrubę pinu "+" :palm

I jak żyć ?





Po prawej klon, po lewej oryginał

Obrazek
Awatar użytkownika
By Rolnik
#893890
Thaniell pisze:Ja to mam pecha. Miałem skrobnąć reckę, ale będzie :dupa Kochane Tobeco nawet prostego Kayfuna potrafią zepsuć :dupa2

W mojej sztuce są dwie wady. Jedna jest taka, że śrubka pinu "-" kręci się w kółko, jak karuzela, na Bielanach, ale to akurat najmniejszy kłopot.


Drugi problem jest taki, że w mojej sztuce, nie ma w ogóle przepływu powietrza :shock: A czemu ? no odpowiedź jest prosta. Ktoś zapomniał przewiercić śrubę pinu "+" :palm

I jak żyć ?



to nie zapomnienie zrobienia/przewiercenia to napewno plomba gwarancyjna, jak przewiercisz to po ptokach :lol:

pzdr
rolniki
Awatar użytkownika
By Gwido67
#893899
Thaniell pisze:Ja to mam pecha. Miałem skrobnąć reckę, ale będzie :dupa Kochane Tobeco nawet prostego Kayfuna potrafią zepsuć :dupa2

W mojej sztuce są dwie wady. Jedna jest taka, że śrubka pinu "-" kręci się w kółko, jak karuzela, na Bielanach, ale to akurat najmniejszy kłopot.


Drugi problem jest taki, że w mojej sztuce, nie ma w ogóle przepływu powietrza :shock: A czemu ? no odpowiedź jest prosta. Ktoś zapomniał przewiercić śrubę pinu "+" :palm

I jak żyć ?





Po prawej klon, po lewej oryginał

Obrazek


Thaniell,

powinieneś napisać : "...ale i tak mam szczęście, ponieważ elementy montażowe grzałki i tak się masują " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja tam nie widzę przerwy (dystansu) między plusem a minusem :mrgreen:

Tobeco potrafi trzymać poziom : "Od Odyssa do Kajkta Lite" - dramat plebejski w 3,5 akcie :mrgreen:


A serio - miałeś pewnie pecha :twisted:


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Thaniell
#893909
Gwido67 pisze:powinieneś napisać : "...ale i tak mam szczęście, ponieważ elementy montażowe grzałki i tak się masują " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Znaczy robią sobie wzajemny masaż :lol: No, ale mam fart :mrgreen:
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893920
Tak to wygląda u mnie





Awatar użytkownika
By seiken
#893943
Thaniell ten twój to wogle jakiś ułomny bo i zware masz trza by przyszlifować deko
mówiłem Tobeco idzie na ilość nie na jakość a maszyny to mają jakieś CNC z pierwszej serii własnych podróbek :-)
Awatar użytkownika
By Julia
#893945
Mam i ja.
Pali bardzo ładnie, to mu trzeba przyznać.
U mnie nie ma aż takich jazd jak u Thaniella ale...
Przepływ powietrza (a raczej jego regulacja) to kpina. Nic się nie reguluje. Jest cały czas tak samo czyli wiatr hula (mi to akurat nie przeszkadza).
Kolejny idiotyzm to dziura tak zrobiona że gwiżdże ...oj strasznie......strasznie, strasznie. Wywaliłam tę śrubkę która niby ma regulować przepływ i jest nieco lepie ale i tak trzeba będzie czymś ten otwór wypełnić. Też kwestia pewnie indywidualnej mocy ciągu:)
Kolejna rzecz która mnie zirytowała to gwint jest długi, pin nie chce się wkręcić dalej niż jest, i szparę mam z provari dość potężną. Zniwelowałam to jakimś ustawieniem Hippo ale nie powinno tak być. Sam pierścień lata i wygląda to źle.
W stosunku do Ruska wypada znacznie gorzej jednak. Tam regulacja powietrza jest super, fajnie szumi zamiast gwizdać, pin regulowany więc bajka.
Ale kolejne "ale". Zapłaciłam za niego stówę mniej:) Pali super, tak samo jak Rusek. Sprawa gwizdów pewnie do opanowania.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#893951
seiken pisze:Thaniell ten twój to wogle jakiś ułomny bo i zware masz trza by przyszlifować deko



To akurat nie problem, bo można naciągnąć i śrubą plusa skontrować, ale ten brak otworu, to jest jakiś kosmos :mrgreen: Może wierteł brakło :roll:
Awatar użytkownika
By seiken
#893956
Ja po tym nieszczęsnym nautilusie powiedziałem nigdy wiecej nic nie kupie od tej firmy /producent/
a żadnego russka Ci nie dali do testu?
zreszta co tam testować jak śmiga jak oryginał
Awatar użytkownika
By kurok
#893962
Sprzęt do majsterkowania to fajna sprawa. Mi osobiście bardziej to się podoba niż wapowanie,
ale mimo wszystko niesamowity jest rozrzut jakościowy pomiędzy egzemplarzami
i ten gorszy jak na sztukę testową to średnio wygląda.
Pewnie pierwszy i ostatni. Pytanie tylko czy można to sprawdzić bez rozrywania opakowania.
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#893964
Czyżby tylko mi trafiła się idealna sztuka?
Regulacja przepływu powietrza działa poprawnie,ładnie szumi,nic nie gwiżdże :mrgreen:
Co do pinu plusowego,można go wyciągnąć i zamiast twardej uszczelki na dole (chyba teflonowej) dać silikonową z jakiegokolwiek innego parownika/kartka,pin powinien trochę się schować.
Awatar użytkownika
By kurok
#893969
Teflon jest stosunkowo miękki i łatwo się obrabia.
Jeśli izolator jest bardzo twardy to pewnie jest z czegoś innego.
Awatar użytkownika
By Julia
#893971
seiken pisze:Ja po tym nieszczęsnym nautilusie powiedziałem nigdy wiecej nic nie kupie od tej firmy /producent/
a żadnego russka Ci nie dali do testu?
zreszta co tam testować jak śmiga jak oryginał


Dokładnie tak samo planowałam. Tobeco never ever. Nautilus tak mi dał popalić że na widok tego biało niebieskiego pudełka przechodzą mnie dreszcze.
Ale promocja była.......:)
Awatar użytkownika
By Górnik KWK
#893980
Thaniell jak to oblukałem co tobie się trafiło to kipłem z wyrka, ze śmiechu, dziecko się pośmiało i popłakało teraz pytanie czy z twojej sztuki czy ze mnie
By qbencjusz
#893991
Ale straszycie zielonego (też zamówiłem). Jak przyjdzie to będę nasłuchiwał świstów gwizdów, czy coś nie odstaje albo się kręci. Jak tak dalej pójdzie to w ogłoszeniach akcja mayfun.
Awatar użytkownika
By Górnik KWK
#893998
panowie to specjalnie dla naszego najlepszego recenzEnta tak zwany dziewiczy produkt bo to on tu rozdziewicza nasze dripki mody gienki i co kto wymyślił do wapowanka
Awatar użytkownika
By slimxx
#894048
Aż się zalogowałem z automatu. Thaniell strzel dobrze z płuca to się w śrubce sama dziurka zrobi ;)

A zupełnie poważnie, to jest najnowszy trend - tak jak w Mirandusie BadPix'a - masz pewność, że nikt Ci wcześniej atomka nie dmuchał :)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 23:19 przez slimxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Julia
#894393
Wapuję już na nim dobę. Wszystko jest ok. Pali bardzo fajnie.
Co do teorii Thaniella o możliwości przekręcenia pinu żeby zmniejszyć przeciąg to u mnie się nie da.
Musi być dokręcone na maxa i ani kawałeczka mniej bo inaczej nie łapie tam na górze i dupa blada.
Cały czas używam z wyjętą śrubą do regulacji i jest ok , lubię przeciąg.
Niestety ulubione dripy (MrJacek i maluch Barjavel) nie włażą.
Awatar użytkownika
By slimxx
#894398
Thaniell najlepsza recka niedziałającego sprzętu jaką oglądałem :)

Co do śrubek niewiadomo do czego to do wlewu.

Co do ciekawostki - też miałem taką teorię :) Ale praktyka zweryfikowała, iż niestety nie działa. Nie może działać. W trakcie użytkowania izolator tak jak to widać u Ciebie odkształca się pod wpływem temperatury i z czasem śruba wkręca się coraz dalej - przestają się licować otwory w śrubie z wlotem powietrza. Ale na jego wysokości w atomku kończy się już ta plastikowa tulejka więc powietrze spokojnie sobie bokiem hula - nie zależnie czy otwory są zlicowane czy prostopadle do siebie.

Pozdrawiam
S.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#894400
Czyli własnie teoria padła :D W sumie to było do przewidzenia, że tak się nie da, no ale, to tak na gorąco było ;)

Co do tego klona. Powiem tak, on nie jest zły, nawet jest bardzo fajny, no tylko pod warunkiem, że działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
By matckhew
#894404
Generalnie zawsze mogę zwrócić jak będzie nie halo :zakrecony

Przytulę go jutro i zobaczymy, może zrobię pierwszą reckę w życiu :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#894408
slimxx pisze:Thaniell czemu powiedziałeś. że już raczej nie przetestujesz? Probelmy z reklamacją?



Nie mam problemów, z reklamacją, z resztą nigdy nie miałem, znaczy nie wiem, bo nigdy nic nie reklamowałem, może tak :mrgreen: Temat tego atomizera dla mnie jest zamknięty, bo jak mówi staropolskie przysłowie - darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy :mrgreen:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.