EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By facet1987
#39889
Palę e-papieroska 6 dzień, jest to joye 510. Mam płyn czekoladowy farsee medium. Paliłem ok 15 slimów ub vouge dziennie.

Odczuwam:
-bół gardła i drapanie w gardle - czytałem o jakimś wysuszającym działaniu liquidów
-kaszel - być może jak wyżej

-katar i piekące oczy - pojawia się gdy ,,napalę się" - lubię nalać solidnie płynu, nie oszczędzać, mieć wielki dum i kopa.

Czy jest możliwość, ze jestem uczulony na jakiś składnik czekoladowego liuidu? może lać inny smak? a moze słabszy?

Być może to normalne i minie?

Nie palę analogów - być może to normalne u kogoś kto ,,rzuca"?

Czy są to pierwsze objawy przedawkowania nikotyny?

Być może taki temat już był ale nie znalazłem, objawy pojawiają się tylko gdy wypalę pod kilka dobrze napełnionych wkładów (oczywiście z przerwami)
By Scorpio007
#39895
Albo grypa... byle nie ta wieprzowa ;) albo rzeczywiście reakcja alergiczna.

Ja osobiście całe szczęście nie miałem negatywnych skutków rzucenia analogów i palenia EP.

Uważaj by nie pić (dosłownie) płynu. Zawsze staraj się przepłukać gardło jak łykniesz. Po zalaniu wkładu myj ręce, przynajmniej zanim potrzesz oczy.

Pierwszym znakiem przedawkowania nikotyny jest ból głowy. Ale wiadomo, że każdy może reagować inaczej.
Awatar użytkownika
By Rm1
#39900
A według mnie to mogą byc bardzo rózne rzeczy, co prawda na detoksykację organizmu po 6 dniach jeszcze za wcześnie ale generalnie niektórzy po rzuceniu analogów tak własnie reagują.
Kaszel i drapanie w gardle może rzeczywiście byc objawem higroskopijnych waściwości PG.
Poza tym rzeczywiście pogoda sprzyja różnym infekcją, Tusia może miec sporo racji.
Zdrówka życze w kazdym bądź razie.
Awatar użytkownika
By tweetyPL
#39907
Ja też kilka dni po przestawieniu się na e-papieros źle się czułem. U mnie objawiało się to zgagą, lekkimi nudnościami, bólem głowy i lekkim drapaniem w gardle. Objawy pojawiły się chyba gdzieś 3 dnia, i trwały ok. tygodnia. Wydaje mi się, że był to objaw odstawienia analogów - wielu moich znajomych rzucających palenie miało podobne objawy.

Być może, u Ciebie, to są właśnie objawy odstawienia analogów. Proponuję jeszcze parę dni poobserwować swój organizm, a jeżeli dalej będziesz miał te objawy to zgłoś się do lekarza. Druga moja rada to ograniczenie e-palenia - piszesz, że objawy następują po wypaleniu kilku wkładów. Czy kilka to 1-2, czy 5-6 ? Jak więcej niż 3, to przy liquidzie medium to już możesz mieć lekkie objawy przedawkowania nikotyny. Musisz się kontrolować - z początku bardzo łatwo przesadzić, i od razu samopoczucie siada. Spróbuj liczyć buchy - 1 analog to ok. 15 buchów, tak więc ogranicz się do 300 buchów dziennie i obserwuj co się będzie działo.
By kiraz
#39937
U mnie zauważyłem, że czasami po zapaleniu e-p strasznie kicham.

Dodam jak Tusia niżej napisała, że też z katarem.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 00:39 przez kiraz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tusia
#39939
Ja czasami też :shock: , ale mam tak również w nocy gdy długo siedzę przy kompie. Kichanie takie alergiczne z czystym katarem... chwilowym i obfitym.
By Dexter
#39947
tweetyPL pisze:Ja też kilka dni po przestawieniu się na e-papieros źle się czułem. U mnie objawiało się to zgagą, lekkimi nudnościami, bólem głowy i lekkim drapaniem w gardle. Objawy pojawiły się chyba gdzieś 3 dnia, i trwały ok. tygodnia. Wydaje mi się, że był to objaw odstawienia analogów - wielu moich znajomych rzucających palenie miało podobne objawy.

Być może, u Ciebie, to są właśnie objawy odstawienia analogów. Proponuję jeszcze parę dni poobserwować swój organizm, a jeżeli dalej będziesz miał te objawy to zgłoś się do lekarza. Druga moja rada to ograniczenie e-palenia - piszesz, że objawy następują po wypaleniu kilku wkładów. Czy kilka to 1-2, czy 5-6 ? Jak więcej niż 3, to przy liquidzie medium to już możesz mieć lekkie objawy przedawkowania nikotyny. Musisz się kontrolować - z początku bardzo łatwo przesadzić, i od razu samopoczucie siada. Spróbuj liczyć buchy - 1 analog to ok. 15 buchów, tak więc ogranicz się do 300 buchów dziennie i obserwuj co się będzie działo.

Lepiej podeptaj do lekarza chociażby kontrolnie zamiast na EP zwalać, mi takie zwalanie wszelakich objawów na skutki używania EP o mało co mogiłą nie zaowocowało :twisted:
Awatar użytkownika
By tweetyPL
#39989
Dexter pisze:Lepiej podeptaj do lekarza chociażby kontrolnie zamiast na EP zwalać, mi takie zwalanie wszelakich objawów na skutki używania EP o mało co mogiłą nie zaowocowało :twisted:


Oczywiście nie radzę tu, żeby kolega nie szedł do lekarza, wręcz przeciwnie. Piszę tylko jak to u mnie było, a jako że ja od lekarzy stronię jak mogę, to obyło się bez, i objawy nigdy więcej się nie powtórzyły.
Awatar użytkownika
By kasandra777
#40046
mi na oczka pomagają kropelki Hylo-Comod 2 minuty i znika pieczenie i można normalnie dalej funkcjonować.
By TheL
#40373
w większości przypadków czy palilibyśmy analogi cze epapierosa nasz organizm zachowywałby się tak samo, tylko my podstępni ludzie szukamy przyczyny właśnie w efajku:) ja zwalałem na niego bóle głowy i oczu, a okazało się że wystarczy się wyspać i wszystko mija :)
By yene
#40497
coś w tym jest Thel. Ale wydaje mi się to o tyle naturalne że nie mamy do końca zaufania do efajka. w sensie że nawet jesli myślimy że je mamy to gdzies tam podświadomie się obawiamy czy aby nam cos nie szkodzi. pewnie jak kiedyś ktoś zrobi solidne badania to i to wszystkim przejdzie :) zwłaszcza pierwsze kilka dni niepokoi. Potem to już się wie, że zazwyczaj to było np przeziębienie ... zmeczenie... czy nie wyspanie. bo się potestowało i nabrało zaufania.
*CZAJNICZEK* ja wiem jedno własnie mnie jakieś grypsko łapie i wdzięczna jestem ep. Po raz pierwszy od lat nie objawia się żadną anginą czy zapaleniem wirusowym gardła. bosko po prostu.:)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.