EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
By look0x0
#243704
Mam atomizer i kartomizer.
Oba dają beznadziejny smak.

1. Kartomizer jest w prawdzie po Marlboro, ale już drugi raz napełniam go wiśnią i w ogóle tego smaku nie czuć. Jest stosunkowo nowy ale niekiedy ma taki kwaskowaty nieprzyjemny posmak. Dym nie ma w zasadzie żadnego zapachu, jeśli juz to kojarzy mi się z mydłem :/ Przypalony?

2. Atomizer. Też szału nie robił, zaczął słabo dymić. Zgodnie z instrukcją znalezioną na forum wysączyłem z niego cały liquid na chusteczkę. Wypłukałem pod kranem w gorącej wodzie. Wysuszyłem. Przepaliłem. Świecił. Przepłukałem jeszcze raz. Wysuszyłem. Zakropliłem na watkę i na siateczkę atomizera.
Efekt jest taki, że dym jest cieplutki (cieplejszy niż na kartomizerze) i jest go ze dwa razy więcej niż na kartku, ale wciąż nie ma żadnego smaku. Może ciut zalatuje wodą i spalenizną. Za to zrobił się jakby gryzący. No i jest baaardzo paliwożerny...
Mam wrażenie, że tam pod siateczką wciąż jest jakiś syf, ale nie wiem jak go usunąć :/

Co mogłem zrobić nie tak i jak je doprowadzić do stanu używalności?

Liquid jest od Trendy, kartomizer też od Trendy, atomizer od T&K, a bateria samoróbka 3,6V. Ewentualnie dysponuję jeszcze 2,4V, ale wydaje mi się ona za słaba
Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 18:46 przez look0x0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Cubezero
#243716
moim zdaniem powinienieś przepalić atomizer na dripie, pusty wkład bez watki i dripujesz dopóki nie poczujesz smaku. Po myciu takie cyrki wychodzą właśnie.
Awatar użytkownika
By krakry1
#243720
A może po prostu atomizer dożył swego żywota? Jak długo i często na nim wapowałeś?
By look0x0
#243731
Cubezero pisze:moim zdaniem powinienieś przepalić atomizer na dripie, pusty wkład bez watki i dripujesz dopóki nie poczujesz smaku. Po myciu takie cyrki wychodzą właśnie.
A skąd bez watki wezmę smak? Zakraplając na siateczkę? Przepalałem go już do czerwoności parę razy.

krakry1 pisze:A może po prostu atomizer dożył swego żywota? Jak długo i często na nim wapowałeś?
Emm... Z miesiąc, później przeleżał z pół roku i teraz od tygodnia. Nie palę jakoś kosmicznie dużo. ~10 ml / ~miesiąc. Przeszło przez niego nie więcej niż... pięć wkładów + max 12 ml...
Awatar użytkownika
By krakry1
#243734
look0x0 pisze:Emm... Z miesiąc, później przeleżał z pół roku i teraz od tygodnia. Nie palę jakoś kosmicznie dużo. ~10 ml / ~miesiąc. Przeszło przez niego nie więcej niż... pięć wkładów + max 12 ml...
Więc może to być jego koniec - te pół roku bez używania tez mogło zrobić swoje. :(
By maniak
#243786
krakry1 pisze:
look0x0 pisze:Emm... Z miesiąc, później przeleżał z pół roku i teraz od tygodnia. Nie palę jakoś kosmicznie dużo. ~10 ml / ~miesiąc. Przeszło przez niego nie więcej niż... pięć wkładów + max 12 ml...
Więc może to być jego koniec - te pół roku bez używania tez mogło zrobić swoje. :(

Podejrzewam, że znacznie bardziej mu zaszkodziło ... mycie i przepalanie. Po pół roku bez używania to byłby tylko podsuszony - wystarczyłoby porządnie zakroplić i powinien śmigać. To przecież nie śledź - nie zepsuje się.
Ja osobiście taką ilość (około 12ml) przepalam w niecałe 4 dni a atomizer wytrzymuje mi około miesiąca.
look0x0, kup nowy atomek - tak będzie najprościej.
By look0x0
#243924
maniak pisze:Podejrzewam, że znacznie bardziej mu zaszkodziło ... mycie i przepalanie. Po pół roku bez używania to byłby tylko podsuszony - wystarczyłoby porządnie zakroplić i powinien śmigać. To przecież nie śledź - nie zepsuje się.
Nie przepalałem go bezpośrednio po odstaniu. Popaliłem go troszkę a przepalać zacząłem dopiero jak przestał dymić jak należy. Zdecydowanie wybieram się po jakiegoś sprawnego e-fajka, tylko jeszcze się nie mogę zdecydować na model. Z jednej strony kusi 510 i wapowanie z watką i bez, a z drugiej z tego co czytam smaczniej mi będzie na X6/XPower. Co prawda atomek kopci jak szalony, pali tyle co amerykańska ciężarówka, ale wkurza mnie już brak smaku. Przyda się nówka sztuka :)



maniak pisze:Ja osobiście taką ilość (około 12ml) przepalam w niecałe 4 dni a atomizer wytrzymuje mi około miesiąca.
look0x0, kup nowy atomek - tak będzie najprościej.
Zaczynam odnosić wrażenie, że bardzo mało palę :D ale może to dlatego, że 18mg/ml? A może dlatego, że odkąd zacząłem eksperymentować z tym badziewiem to uzyskałem takiego kopa, że po 10 buchach ewidentnie więcej nie dam rady ;) A może to dlatego, że pod koniec analogów zszedłem do paczki na 4 dni (z 2 dziennie)
By look0x0
#244343
wojan pisze:Kup sobie kartomizery u Vloda tanio i dobrze. W kwestii smaku może masz kiepski płyn?
Trendy... Wcześniej nie narzekałem. Może nie jest to ani najlepszy ani najtańszy liquid, ale mam go 100m od domu i kiedyś pamiętam dobrze mi się na nim chmurzyło.
Może to kwestia za mocnej baterii? Przypala się i jest szmata?
Bo jak tą baterię deko rozładuje, to jest odrobinkę lepiej na kartomizerze.
Z atomizerem myślę, że się cały nagar nie odkleił i to dlatego, że został węgiel na grzałce.
Ale ani płukanie ani wydmuchiwanie nie pomaga, więc chyba pora się z nim pożegnać i zaopatrzyć w kilka (po jednym na smak)

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.