EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By slawol8
Witam, jestem tu teorytycznie nowy, a forum przeglądam już od dłuższego czasu :), nie mogłem się zdecydować na e-papierosa, ale się przekonałem.
Odnośnie mojego pytania, jakie konkretnie zmiany zdrowotne u siebie zaobserwowaliście ?
Gdy paliłem analogi kasłało mi się bardzo często, zawsze odpluwałem brązową wydzielinę.
Jakoś gdy zacząłem palić e-papierosa, owe schorzenie zanikło. Jednak przez ten miesiąc wapowania, zdarzyło mi się że w sobotę nie zdążyłem do sklepu po liquid i i paliłem analogi i znowu wróciło owe ustrojstwo, po zakupieniu liquidu i "paleniu" e-fajka znowu ustało.
Wydaje mi się że to było jakieś zachowanie obronne organizmu, albo coś siedzi mi na płucach i jest wydzielane tylko przy paleniu analogów.
Awatar użytkownika
By vincent
Bardzo dobry temat posta.
U mnie tak:
Pozytywy:
1. Brak zarówno porannego jak i wszelkiego kaszlu,
2. Znacznie większa wydolność i spadek tętna,
3. Trochę lepiej z rozpoznawaniem smaków.
Negatywy:
1. Niestety występuje lekka chrypka, czego przy analogach nie czułem albo nie było.
Awatar użytkownika
By temen
Chrypka.. co z tą chrypką, więcej osób ma?
Ja - kompletnie nie. Niedawno natomiast znajoma popaliła mojego efajka i mówiła, że na drugi dzień bolało ją wręcz gardło..

odpowiadając: brak kaszlu, brak flegmy okazjonalnej, lepsze samopoczucie, łatwiejsze oddychanie
Awatar użytkownika
By jaszczur69
Było już o tym.. .glikol jak ktoś pisał jest silnie higroskopijny i po prostu wysusza gardło. Jak się pali trzeba pić ;)

-- [scalono] 23 wrz 2011, 09:30 --

Ubiegłeś mnie o włos ;)
By Oowad700
szperaczz pisze:E-fajek wysusza gardło, trzeba je nawilżać browarem by nie mieć chrypki :P

Ja nawilżam wódką :)

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 11:56 przez Oowad700, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By SMOOKE.PL
No właśnie to jest bardzo dziwne, bo zawsze browarka lubiłem, a teraz ni huhu, no ale cóż, ja zawsze wiązałem analogi z promilami, a jakoś procenty z Voltami mi nie podchodzą :(. Ale zauważyłem, że odkąd korzystam z e-p jakoś szybciej myślę i inaczej (jeśli można to tak nazwać), kondycha podskoczyła (do pracy na rowerku 7 km pociskam). Tylko zatoki mnie teraz troszeczkę dobijają. Ale to pierwsze problemy ze zdrowiem od 1,5 roku.
Awatar użytkownika
By Riccardo
tomcich pisze:(...)a jakoś procenty z Voltami mi nie podchodzą :(. (...)

Zaprzeczam, Volt idealnie pasuje do napojów wyskokowych ;)
Awatar użytkownika
By temen
Riccardo pisze:
tomcich pisze:(...)a jakoś procenty z Voltami mi nie podchodzą :(. (...)

Zaprzeczam, Volt idealnie pasuje do napojów wyskokowych ;)

I w końcu na drugi dzień nie mam takieco kaca/kapcia jak po analogach. ;-)
Awatar użytkownika
By Kriss
Lepszy węch, co jest pozytywem, bo nosem wyczuwam nosem różne subtelności (plus dla mnie, minus dla mojego mężczyzny - jak zechce przyjść do domu z jakąś obcą blondynką, to od razu ją wyniucham ^^ ), ale w komunikacji miejskiej to klnę na to w żywy kamień; od razu czuć, kto jest na bakier z mydłem.

Przytyłam (to z kolei cieszy mojego mężczyznę, a mnie tak sobie).

Nie zauważyłam jakiejś poprawy wydolności oddechowej czy krążeniowej (ale ja kiedyś schudłam z 57 do 47kg i też tego nie zauważyłam :lol: ).
Awatar użytkownika
By Midian
Hmmmmm... ja zaobserwowałam jedynie znaczne pogorszenie kondycji gardła, w tym roku straciłam głos trzy razy. Nieco się polepszyło jak zmieniłam bazę 75% PG i 25% VG, na VPG.
Awatar użytkownika
By Tomba
Midian pisze:Hmmmmm... ja zaobserwowałam jedynie znaczne pogorszenie kondycji gardła,.

Dlatego też pisaliśmy, że gardło wymaga odpowiedniego smarowania :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Amix
tomba pisze:
Midian pisze:Hmmmmm... ja zaobserwowałam jedynie znaczne pogorszenie kondycji gardła,.

Dlatego też pisaliśmy, że gardło wymaga odpowiedniego smarowania :mrgreen:

Ja tez smaruje odpowiednio i przeważnie pod wieczór, ale na drugi dzień suchość powraca i jest bardzo silna :mrgreen:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 57

Witam kilka miesiecy temu dostalem zestawik ktory […]

Witam posiadam karme z gorą ammit 25 Do dziś wszys[…]

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs[…]

MaiArt Kraków

Serdecznie zapraszamy do naszego autoryzowanego s[…]