EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Vaneheim
dawca90 pisze:Od dłuższego okresu czasu zauważyłem że z moim organizmem dzieje się coś nie tak nie wiem dokładnie czy jest to wina e papierosa. mianowicie dość często mam odruchy wymiotne. czuję coś takiego jakby w gardle tworzyła się wielka Kula. na początku myślałem że jest to wina kawy. piję ją codziennie z mlekiem. zrobiłem krótki test 1 dnia piłem samą kawę 2 dnia tylko mleko. i co najlepsze odruch ten nie nastąpił. dodam że niedawno tak jak 3 miesiące temu miałem badania na tarczyce . Nic nie wykazały. czy ktokolwiek z Was spotyka się z podobnym problemem? najlepsze w tym wszystkim jest to że są dni że uczucie wymiotów występuje u mnie praktycznie co chwila a są dni w których całkowicie nie mam tych objawów. nie mam również problemów z oddychaniem nawet gdy uczucie wymiotne występuje.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

Wygląda na przedawkowanie nikotyny, nie napisałeś jaką moc liquidu wapujesz i na jakim sprzęcie.
Zmniejsz moc nikotyny i ogranicz wapowanie, powinno ustapić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Mutango
Jak czytam zdania zaczynające się od małej litery, to też mam odruchy wymiotne... Tak więc przyczyny odruchów wymiotnych mogą być różne. Niekoniecznie jest to e-p.
By MXN
Witam :)
Co do bólu gardła, jak macie zaraz po obudzeniu ? Analogi kurzyłem zaraz po otwarciu jednego oka, Vapa nie ruszam do 2ch godzin od wstania bo gardzioło źle reaguje (kaszel ,suchość), zdarzyło sie komuś (analogi rzucam drugi raz, Chmurze teraz od 14.10.15, z góry dzięki za odp :)
Awatar użytkownika
By Mutango
Na suchoty w gardle, mniej kawy/herbaty, więcej wody. Nie jest tajemnicą, że e-p sprzyja odwadnianiu organizmu. Butelka wody w ręce powinna być stałym atrybutem wapera. E-palenie to nie jest terapia witaminowa, tylko inna forma nałogu. A jako nałóg, swoje uciążliwości posiada.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
Rano, lub po dłuższej przerwie przydusza i piecze w gardziel.
Parę sztachów i przechodzi.

U mnie przede wszystkim znikł prawie natychmiast kaszel palacza, nocny i dzienny.
By wertjacek
ja nie palę 2 tydzień.Pierwszy tydzień miałem sraczkę :) podejrzewam że to skutek uzywania czegoś dla organizmu nowego,a mianowicie liquidu,w drugim nic nie rozpoznaję na + i -.Chyba zbyt krotki okres na odczuwanie jakichkolwiek zmian
Awatar użytkownika
By saradonin
@wertjacek, ten pierwszy tydzień, to się zdaje być typowy efekt lekkiego przedawkowania, fakt - niezbyt przyjemny, ale spokojnie, normalnym wydaje się, że gdy w początkowym okresie "ssie" na peta, to za dużo się wapuje; ale bez stresu - przejdzie wraz z głodem na papierosa; ewentualnie czeka Cię zmniejszenie mocy.
Awatar użytkownika
By DorotaM
Oż w trąbę. Właśnie jem, dobrze, że zdjęć tu nie wstawiacie. :lol:

Co do uczucia suchości i drapania w gardle, mi pomagał vocaler i apteczne cukierki z dodatkiem prawoślazu.
No i woda oczywiście, ale stricte woda, bez żadnej tam dodanej kreseczki nad o. :D
Awatar użytkownika
By saradonin
DorotaM pisze:[...]No i woda oczywiście, ale stricte woda, bez żadnej tam dodanej kreseczki nad o. :D
Czyli jednak to nie mit? *SHOCK*
Zwykle na suchość polecaliśmy złocisty napój bogów, ale słyszałem też nieprawdopodobne legendy, że można go ewentualnie zastąpić wodą, ino nigdy nie dowierzałem 8)
By MXN
saradonin pisze:@wertjacek, ten pierwszy tydzień, to się zdaje być typowy efekt lekkiego przedawkowania, fakt - niezbyt przyjemny, ale spokojnie, normalnym wydaje się, że gdy w początkowym okresie "ssie" na peta, to za dużo się wapuje; ale bez stresu - przejdzie wraz z głodem na papierosa; ewentualnie czeka Cię zmniejszenie mocy.

Faktem jest że to sie może przytrafić i owszem znajomi którzy wapują długo, potwierdzili że to prawdopodobnie przez początkowy przesyt :)
By wertjacek
saradonin pisze:@wertjacek, ten pierwszy tydzień, to się zdaje być typowy efekt lekkiego przedawkowania

mam normę 5ml (tyle wchodzi jednorazowo do zbiorniczka) i dolewam dopiero w godz.22-23 na następny dzień.Liquid 11-12 mg/ml
Paliłem ponad 30 lat tylko czerwone analogi,paka dziennie a i one nie były dla mnie zbyt mocne.Nie sądze bym przy tych ilościach i mocy liquidu przedawkował.

Ps
Teraz w końcu sam zglupiałem jak się przelicza ilość i moc liquidu do wypalonych analogów.
Awatar użytkownika
By bofh
@wertjacek:5-6ml 11-ki na dobę to jeszcze daleko do granicy niepokoju ;) To dobowo jakieś ~60mg. Pamiętaj, że czas połowicznego rozkładu nikotyny w organizmie człowieka to 2 godziny. Wapuj spokojnie. Pozdrawiam.

Przeliczanie mocy analogów na e-p to temat rzeka i tak naprawdę nie do policzenia. Zasada jest prosta - dobierz moc, która potrafi Ci zaspokoić głód analogów, a potem w miarę możliwości ograniczaj moc. Inhibitory MAO zawarte w papierosach zwiększają przyswajanie nikotyny powodując silniejsze od nich uzależnienie. W e-p tego nie ma, więc głoda trzeba "zapufać". Da się. Powodzenia!
Awatar użytkownika
By Herrwolf
wertjacek pisze:ja nie palę 2 tydzień.Pierwszy tydzień miałem sraczkę :) podejrzewam że to skutek uzywania czegoś dla organizmu nowego,a mianowicie liquidu,w drugim nic nie rozpoznaję na + i -.Chyba zbyt krotki okres na odczuwanie jakichkolwiek zmian

O dziwo, ja lekkie zaparcia.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
Ty się Krölu śmiej, lecz zgęstnienie, jak to nazywasz "stolca", to zauwżna zmiana w organizmie.
Defekujmy razem, choć osobno, jak solidarni Waperzy.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57

Cześć, używam Baza SMOK TFV12 Baby Prince RBA i is[…]

Wybór RTA z wyższej półki.

Cześć, czołem! Obecnie używam Vandy Vape Revolver[…]

Atmos Lab - czyli kolejny temat rzeka...

https://image.ibb.co/dHwxip/ATMOS-LOG[…]

Witam Miał ktoś coś takiego, lub ma. Chętnie dowie[…]