EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
Ja po 7 latach wapowania czuję, gdy ktoś jara analogi idąc 100m przede mną. Za palaczem trafiłbym bez problemu w labiryncie do wyjścia ruszając daleko za nim :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By 2900
Pale od maja tylko e-p i najważniejsze to brak kaszlu i okropnego smaku rano po przebudzeniu, brak wydzieliny z gardła której lepiej nie opisywać.
Natomiast przy analogu tak samo jak przy e-p muszę dużo pić bo wysuszają mi gardło ( w sensie po wapowaniu ) ale to chyba normalne.
Tak samo cenie przy e-p koszty " eksploatacji " tzn płace dużo mniej bo wapnuję samogony.

Natomiast u mnie w firmie jest syn plumonologa ( nie wiem czy dobrze napisałem ) w każdym razie od chorób płuc i twierdzi ( jego ojciec z doświadczenia ) że nie powinno się wapować e-p podczas mocnych mrozów bo może się odkładać woda w płucach, jakoś w to nie wierzę - słyszeliście a może wiecie coś więcej na ten temat bo mi to wygląda na bzdurę
Awatar użytkownika
By Pude!lek
Temat "woda w płucach" jest ulubionym tematem przeciwników wapowania od długiego czasu i nic z tego nie wynika. Rozumiem, że skoro wapuję już tyle lat, to powinienem płuca mieć już dawno zalane...
A ten pulmonolog (a nie plumonolog :) ) to skąd ma takie doświadczenia? Przeprowadził badania? Powinien się zatem podzielić wynikami :)
Mam w rodzinie 2 farmaceutów i prawie samych lekarzy różnych specjalizacji. Jeden farmaceuta sam wapuje. Generalnie potwierdzają, że bez szczegółowych badań ciężko coś powiedzieć jednoznacznie. Jednak ja badam się regularnie i zmian w organizmie, a szczególnie w płucach nie stwierdzono. Jest natomiast "100 razy" lepiej niż z czasów, gdy paliłem analogi.

Awatar użytkownika
By pawel_aa
Pude!lek pisze:Temat "woda w płucach" jest ulubionym tematem przeciwników wapowania od długiego czasu i nic z tego nie wynika. Rozumiem, że skoro wapuję już tyle lat, to powinienem płuca mieć już dawno zalane... (...)

Dobrze, że nie próbowali się dowiedzieć z ilu procent wody składa się człowiek, wtedy to dopiero byłaby załamka :-)
Chyba każdy waper ma takiego "osobistego trolla" który przy każdej okazji uświadamia go, że "lepsze są zwykłe bo przynajmniej naturalne".:palm2
Zmiany zdrowotne na plus są, widzę to na swoim przypadku.
Opinie ludzi którzy wiedze czerpią z własnych przemyśleń lub popularnej prasy brukowej szczerze mówiąc nie bardzo mnie interesują, zlewam i tyle, nie ma co dyskutować z kimś kto ma jedyną słuszną rację :)
Awatar użytkownika
By bofh
nie powinno się wapować e-p podczas mocnych mrozów bo może się odkładać woda w płucach

:lol: O, to Pan Lekarz jednak zawęził odkładanie się wody w płucach do wapowania podczas silnych mrozów? To w sumie już jakiś postęp :twisted:

To może przejście na wapowanie należałoby podsumowywać - trafiony, zatopiony? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Fyrrea
O, to już wiem czym można leczyć suchoty :D

A tak poważnie, to "woda w płucach" (bo rozumiem że chodzi o obrzęk płuc?) robi się od niewydolności serca i tyle w tym temacie :)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
Im chodzi o to, że para z epapsa skrapla się w pęcherzykach płucnych. Bo ja wiem... Może i tak jest. Tylko co z tego? Jaka to ilość? Organizm nie z takimi rzeczami sobie radzi. Gdyby było inaczej, to po przejściu przez centrum miasta wszyscy by od razu umierali :)
Wydolność oddechową mam w normie do swojego wieku, więc chyba nic tam się nie zbiera. Nie kaszlę, a już z pewnością nie wodą :) Nic mi tam nie chlupie :)
Niech nawet epapieros niesie jakieś zagrożenie dla zdrowia. No trudno. Nałóg nikotynowy jest nałogiem. Nikt mi natomiast nie wmówi, że epapieros szkodzi bardziej lub nawet podobnie jak analog. Już po 5 latach palenia analogów, lekarz poradził mi rozpoczęcie kompletowania sobie stroju do dębowej jesionki. Po 7 latach wapowania, gdybym nie informował, to lekarze nie byliby w stanie stwierdzić, że "wprowadzam do organizmu jakieś podejrzane substancje". Przy analogach, wystarczyło jedno spojrzenie na rentgen płuc.

By 2900
Ciężko mi opisać do on miał na myśli, może faktycznie troluje a może tak jak ktoś wspomniał był to obrzęk spowodowany czym innym a on właśnie palił e-p i stąd rzekoma przyczyna. Nie wiem jak jest dlatego to napisałem, ale wychodzi że to kolejna bajeczka.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
Ponieważ epapieros, to urządzenie dla wielu mało znane i niezrozumiałe pod kątem działania, to wszelkie niepokojące zachowania organizmu od razu podciągają pod wpływ epapierosa.
Na tym forum były w przeciągu miesiąca już dwie osoby, które spanikowały, bo traciły oddech, miały bóle głowy, duszności itp. Po nitce do kłębka obie przyznały, że chorują na nerwicę, a dodatkowo chmurzą na jakichś ekstremalnych nastawach. Albo 50-60W, albo liquidy 18-24mg na Subtankach z grzałkami 0,5...

Awatar użytkownika
By BHBmacieg
Ja od roku jestem tylko na epapierosie i tylko raz złapałem przeziębienie jak w zimę na imprezie latałem po dworzu na krótki rękaw. Podczas palenia analogow przeziębienie, zatoki itp łapaly mnie conajmniej ze 4 razy w roku. Tryb życia, oprócz przejścia na epapierosy, nie zmienił się na zdrowszy. Dalej jestem leniwy i jem co popadnie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By adeekk1989
Może to być związane po prostu z tym, że nie musisz wychodzić na zewnątrz by zapalić :P
Awatar użytkownika
By Protain
E-palę zaledwie o 18 dni, a już czuję że mam więcej energii. O zapachu nie wspominam bo to oczywiste. Przeszedł poranny kaszel, wrócił zapach i smak. Z każdego dnia wyciągam więcej zalet ;).
Awatar użytkownika
By kurok
Też schudłem 15 kilo przez ostatnie cztery miesiące, gdy zacząłem mniej i mądrzej żreć. Gdy zacząłem pić piwo to waga stanęła co nie wróży zbyt dobrze.
Awatar użytkownika
By The Smoker
U mnie po 4 miesiącach vapowania:
+brak kaszlu wieczorem i rano,
+powrócił węch i smak,
+brak świstania w gardle jak tylko się położe,
+lepsze samopoczucie,
na - agresja na ludzi, którzy palą analogi bo śmierdzi jak cholera :D
Awatar użytkownika
By Maciek85
U mnie dużo mniejszy kaszel i brak świszczenia przy oddychaniu, prawie w ogóle nie mam zgagi, co zdarzało mi się często. I co najbardziej mnie zdziwiło to to, że praktycznie przestało mnie ciągnąć do słodyczy :) Przez ostatni tydzień zjadłem chyba tylko cukierka, którego Peleon dołączył do zamówienia :D
By dawca90
Od dłuższego okresu czasu zauważyłem że z moim organizmem dzieje się coś nie tak nie wiem dokładnie czy jest to wina e papierosa. mianowicie dość często mam odruchy wymiotne. czuję coś takiego jakby w gardle tworzyła się wielka Kula. na początku myślałem że jest to wina kawy. piję ją codziennie z mlekiem. zrobiłem krótki test 1 dnia piłem samą kawę 2 dnia tylko mleko. i co najlepsze odruch ten nie nastąpił. dodam że niedawno tak jak 3 miesiące temu miałem badania na tarczyce . Nic nie wykazały. czy ktokolwiek z Was spotyka się z podobnym problemem? najlepsze w tym wszystkim jest to że są dni że uczucie wymiotów występuje u mnie praktycznie co chwila a są dni w których całkowicie nie mam tych objawów. nie mam również problemów z oddychaniem nawet gdy uczucie wymiotne występuje.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 57
Zestaw typu Kit (rurka)

Witam ponownie, tym razem nie w swojej a koleżanki[…]

Orzeźwiające premixy.

Witam. Niedawno stykła 18nastka i wkręciłem się w[…]