EPF
Co z czym i jak mieszać.
By hunter999
#1761977
Witam, obecnie robię sam bazę 60% glikolu i 40% gliceryny ale jest troszkę za gęsta do mojego Smoka Minos 25.
Czytałem na forum że można dolać wody destylowanej (jako rozcieńczalnika aby zmniejszyć lepkość) ale nie wiem gdzie to kupić, czy to jest zwykła woda destylowana z apteki ?
Co myślicie o 3% spirytusu jako rozcieńczalnika ponoć potrafi polepszyć smak owocowych aromatów.
By hunter999
#1762000
Właśnie rozrobiłem 300ml liquidu i szkoda go marnować, czyli spirytus jest lepszy do tego ? A wracając do tej wody, czy to jest zwykła woda destylowana taka z apteki ?
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1762001
GLIKOL
Awatar użytkownika
By matatiti
#1762012
Ja od siebie polecę Propanediol, który ma o wiele mniejszą lepkość od glikolu i doskonałe właściwości rozrzedzające. Spirytus w liquidach, jak dla mnie, to jakieś nieporozumienie. Dla jednych doskonały składnik wyostrzający smak mieszanek, a dla mnie raczej czynnik go zaburzający. Wiele osób stosuje i sobie chwali, ale mnie takie mieszanki z reguły odrzucają.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1762023
Alkohol etylowy świetnie zmniejsza lepkość lq. Wystarczy kilka kropel, ja daje 0,5%* i tyle wystarczy. 3% to dużo za dużo. Na smak nie ma to żadnego wpływu.

*Paweł mi kazał :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 15:08 przez Riccardo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1762034
hunter999 pisze:Bo widziałem że bazy inawery zawierają 3% alkoholu i 10% wody

Niby które?
Ja znam takie bez alko i z 5% wody. Też jej nie czuć.
By Krasnal45
#1762164
Bożeszzzzz....... na pierwszej lepszej stacji paliwowej, w pierwszym lepszym supermarkecie....
A tak na marginesie, daj sobie spokój z tą wodą. Już Ci radzono, daj kilka kropli wódki, spirytusu, albo po prostu dolej 10% glikolu. Pomyśl trochę, a nie zadawaj ************* pytań, gdzie kupić wodę destylowaną :palm2
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.