EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Tutejszy
#1766673
Po przetestowaniu większości topowych parowników MTL i zostawieniu sobie tych najbardziej pasujących czas na coś innego.
Nie lubię waty, wapuję tylko na Fiber Freaks nr1 i 2 a liquidy głównie tytoniowe. Zasilanie jakiego używam to SX Mini i Evic VTC Mini a parowniki to EVL Reaper (mój ulubiony) i Eviva-T zaś inne tylko przechodnio.
Szukam atomizera mesh który nie doprowadzi mnie do szewskiej pasji przy ukręcaniu grzałki.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1766685
A co niby ma się przypalać. Mesch to nośnik liquidu a nie grzałka. Właśnie dlatego że dno ma izolację pod postacią plastikowej tubki, nie masz żadnych przebić na minusie. Oprócz tego otwór na mescha również ma izolator. Szukałeś Gienka który wybacza błędy i grymasisz?
Awatar użytkownika
By rakus
#1766687
NextGen potrafi być czasem upierdliwy, na początek RRST jak nabardziej, ewentualnie bardziej rozwojowy ORIGEN Genesis V2 z możliwością duala, jak równiez upchanie w nim waty jak się polegnie z meschem. :D

Jak dla mnie to tylko mesh istnieje. A bober z siatki jest niezapomniany :lol:
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1766698
Jak to ma być pierwszy Twój Gienek w życiu to właśnie RSST . Pierwszego miałem jakiegoś klona Cobra i non stop miałem jakies przebicia i hot spoty. Kolega zaproponował mi wtedy właśnie RSST i jak ręką odjął. Pierwszy na nim setup i zadziałał bez problemu. Jak go ogarniesz i spodoba się Tobie taka forma wapowania, wtedy kupisz coś innego, już konkretnie pod siebie ( wtedy już będziesz wiedział czego oczekujesz ) Ja na przykład teraz używam Krakena w dualu i dwie grzałki nie robią mi żadnych trudności.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1766822
Gbb ma świetnie izolowany knot :) polecam na początek ma małe odlowgosci śrub od knota (drut nie powinien się świecić ) ogólnie jest przyjemny czego nie wkręcisz hula aż miło :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Krasnal45
#1766839
Tam jest grube szkło. Trudno go zbić. Czery lata użytkuję go praktycznie na co dzień i jeszcze mi się nie udało :mrgreen:
A gdyby nawet, rurki pyreksowe znajdziesz w necie. Nie pamiętam teraz jaka jest wewnętrzna średnica, a nie chce mi się teraz rozkręcać, ale w razie "W", nie widzę problemu.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1766848
Krasnal45 pisze:Ja tam muszę widzieć, co mi tam pływa *BLUSH*

Jasna sprawa. Ale kolega martwi się już na zapas że szkiełko mu się zbije, W Sat 22 jest generalnie szklany pierścień, więc widać poziom liquidu, w zapasie jest stalowy ( w razie czego ). A tak nadmieniając do RSST to w ogóle niema problemu, ponieważ baniak jest z plastiku. :-P
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1767336
Kup Pandorę shadow ... tak bajecznie prosty gienek ... jestem zauroczony <3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By WE514
#1767354
Na meshu wapuje ponad dwa lata i uważam, że należy zacząć ( jak na początek ) od RSST, lub czegoś prostego, np Origen, lub jakaś Agatka, czyli wszystko co ma knot z boku ( bez obrazy dla słowa z boku ) i przede wszystkim okiełznać oksydację , hot spoty średnicę knota, docisk grzałki do knota i ułożenie grzałki. Proszę sobie odpuścic wszelkie I`naxy, i Next geny, Nextiny fakt .że smaczą super lecz aby wykonać poprawny setup potrzebne jest doświadczenie GBB22 jest dobrym gienkiem na początek gdyż ma izolowany knot ( RSST), lecz zakup tego gienka w dobrym stanie to wydatek około 100 zł lub więcej

A żaden gienek nie wybacza błędów, jak coś sie s... doli
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1767362
Nie ma nic prostszego pod mesz, jak właśnie ... parowniki z centralnym masztem/pinem, czyli In'Ax, Next Geno podobne. Problemem nie jest bowiem żadna oksydacja (knota można zrobić i włożyć zupełnie niezaoksydowany i tak po kilku podaniach prądu zaoksyduje się pod zwojami) a...nieumiejętnie okręcone zwoje grzałki (albo za luźno, odstające od powierzchni knota, albo za ciasno, wrzynające się w knot). Genesisy z centralnym masztem umożliwiają idealne wręcz okręcenie knota meszowego zwojami grzałki. Także, dla początkującego tylko taki gieniek , zrobienie dobrego setupu to kwestia 5 minut, łącznie z dobrym wymyciem )odtłuszczeniem) siatki przed zwinięciem knota. Jedyny problem to, taki że one nie kosztuje 100 PLN :(
Klasyczne gienki, z bocznym knotem są nieco większym wyzwaniem.

Pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnio zmieniony 25 mar 2017, 23:45 przez Gwido67, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By blucas
#1767401
WE514 pisze:Istotną role w konstrukcji gienków ma komora spalania i im jest mniejsza tym lepiej oddaje smak

To akurat zależność pasujące nie tylko do mesha.

Wytaplane.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1767432
Trzeba przyznać ze rsst smaczyło zacnie jeśli się miało pigułe smaku ,w sumie w gbb jest podobny patent redukcja komory i to dosyć znaczna :) zwłaszcza w mini Le


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By FlashGordon
#1767436
Ja tylko się wtrącę. Uściślijmy coś.
Wejdzie na forum nowy użytkownik i pisze, że "pali e-p", to podnosi się raban, że nie ma żadnego palenia.
Natomiast 90% osób mówiąc o parownikach używa nazwy komora spalania.
To albo palimy, albo nie :D
Skoro nie palimy, to niech to będzie zgodnie z prawdą komora parowania.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1767504
Jeśli knot styka się bezpośrednio z atomizerem i ma na sobie potencjał minusowy uruchamianie setupu jest nieco bardziej upierdliwe.
Zaczynałem od RSST i z tego co pamiętam setupy ruszały praktycznie od strzała.

Kurde fajny temat, normalnie jakbym miał deja vu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sikor370
#1767565
Tak śledzę ten temat bo ten cały mesh mi po głowie od jakiegoś czasu chodzi... więc zostawię tu swój ślad żebym mógł łatwiej później odszukać... :)

Warto wogóle się tym zainteresować? Co daje mi taki mesh? Dlaczego tak mało ludzi tego używa?

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.