EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#1243399
Cześć. Mam do Was prośbę o pomoc w wyborze laptopa do 1000 zł. Ma to być sprzęt głownie do przeglądania neta, oglądania filmów, ale i jakaś gra czasem też się nadarzy. Tak, że ma to być komputer jak najlepszy , w cenie nie przekraczającej 1000zł. Długo szukałem i czytałem na ten temat. W rezultacie zakończyłem na jednym artykule, w którym polecane są 3 laptopy. Link do artykułu http://www.spidersweb.pl/2014/12/najlep ... 00-zl.html. No i pytanie do was, czy faktycznie polecane w artykule laptopy to dobry wybór.? Jeśli tak do który z nich najlepszy? Może jednak macie jakieś zastrzeżenia do tego wyboru, może mielibyście lepsze propozycje ? Do tego dochodzi też wymaganie by gra w którą obecnie gra narzeczona nie zacinała się. Wymagania gry :Pentium IV 1.6 GHz, 512 MB (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 200 MB HDD, Windows XP/Vista/7.
Z tego co widzę, laptopy polecane w artykule spełniają je. Jedynie pewien nie jestem karty graficznej. Są zintegrowane i z tego co wyczytałem można przydzielić do 512 mb. To by wystarczyło.
Awatar użytkownika
By matios222
#1243422
Tak HP ma 2 zalety:

-jest z win. 8.1
-ma większą częstotliwość taktowania procesora.

Lenovo:
-bez systemu
-mniejsza częstotliwość taktowania procesora jednak 2MB pamięci CACHE (w HP jest 1MB) czyli lepiej dla Lenovo.

Ogólnie rzecz biorąc HP z tego co słyszałem nie ma zbyt pozytywnej opinii o laptopach. Lenovo jednak też nie jest bezawaryjne. Dla mnie Lenovo > HP (ale to tylko moim zdaniem) ;)
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#1243456
Tylko te które proponujecie są bez systemu, co nie ukrywam że jest sporym minusem. Nawet jeśli miałby to być win 8.
Awatar użytkownika
By Filemon
#1243499
może zacznij od tego co to są za gry :P Jeśli chodzi o lenovo G500 to mój teściu go ma i powiem tak "jakość" wykonania tego sprzętu pozostawia bardzo dużo do życzenia, plastik jak w fiacie panda :D

Jeśli nie są to wymagające gry i można dorzucić 200zł to http://allegro.pl/hp-8460p-i5-3-2ghz-4g ... 74739.html przeżyje tego lenivca 5 razy ;) A jeśli chodzi o różnicę pomiędzy Sandy Bridge i Ivy Bridge w kwestii procesora (bo na haswella taki budżet raczej nie starczy) to w wydajności są to detale intel głównie walczył o obniżenie poboru prądu. Gorzej już jeśli chodzi o różnice w wydajności pomiędzy wbudowanymi kartami czyli HD3000 i HD4000. Ale przy tak małym budżecie nie ma co wybrzydzać.
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#1243509
Z założenia ma to być nowy laptop i raczej nie potrzebuję tych wszystkich bajerów jak jakieś lampki doświetlające, czytniki linii papilarnych i innych. Gra z wymaganiami Wymagania gry :Pentium IV 1.6 GHz, 512 MB (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 200 MB HDD, Windows XP/Vista/7. Platformówka. A co do plastików, myślę że to nie problem, jeździć nim nie będę ;)
Awatar użytkownika
By Filemon
#1243511
Jak wolisz ;) nie zdziw się że po pól roku będzie wyglądał jak kupa ;) Bo G500 mojego teścia po pół roku ma wytarty touchpad, palmrest tak samo i plastik wygląda jak wyciągnięty psu z gardła :D Też mu go polecałem bo patrzyłem na specyfikacje ale aktualnie jest mi wstyd za to ;) Generalnie zakup lapka nowego w tym budżecie to jak zakup zestawu eGo 1900mAh CE5000 na allegro :) Prędzej bym się na stacjonarkę zdecydował :)
Awatar użytkownika
By Soundtrack
#1243518
Akurat mam G500H w wersji i3 i z Radeonem 8750M od ponad roku i jakość wykonania plastików jak i sztywność obudowy jest według mnie ok.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1243524
To, że ma system NIE JEST PLUSEM, bo dopłacasz niepotrzebnie pewnie około 200zł do sprzętu - tak było w moim wypadku, lapek za 1000zł bez systemu, za 1200zł z systemem.
Nie opłaca się inwestować tak mało kasy w sprzęt na którym masz zamiar grać bo i tak będzie cięło nawet przy takich wymaganiach gry. Sprzęt gamingowy 2500+ a do gier i tak najlepszy PC.
Awatar użytkownika
By Filemon
#1243526
Soundtrack pisze:Akurat mam G500H w wersji i3 i z Radeonem 8750M od ponad roku i jakość wykonania plastików jak i sztywność obudowy jest według mnie ok.


Skoro jesteś zadowolony to najważniejsze :) dla mnie jakość wykonania tego sprzętu jest nieakceptowalna :) Powiem tylko tyle że wole swojego probooka 6470b używkę za 1400zł z i5 na pokładzie i pokrywą serwisową, który przeżyje dużo więcej niż G500 (który za pewne kosztował koło 2000zł bo mój teściu tyle płacił za identyczną specyfikacje) a do Cywilizacji V starcza ;) :)

A jak bardzo chcesz się w 1k zmieścić to probook http://allegro.pl/hp-probook-6460b-i5-8 ... 38001.html nie zdziwił bym się jak by jeszcze gwarancja producenta offsite by była bo to są najczęściej poleasngowe z wykupionym carepackiem na 3 lata ;) i gwarancja nie jest na podstawie paragonu tylko numeru seryjnego lapka. Mój 6470b po zakupie w zeszłym roku miał jeszcze 2 lata gwarancji (aktualnie został już rok). Tylko mówię z góry, że to są laptopy biznesowe, które dużo zniosą ale do gier stricte nie są :) Najłatwiej sprawdzić jak chodzą gry wpisując HD3000 i tytuł gry na YT.

z mojej strony EOT :)
Awatar użytkownika
By Rulfik
#1251559
Napisz potem proszę czy jesteś zadowolony. Sam z chęcią kupiłbym taki komputerek rodzicom. Tata ma niebawem urodziny i by się ucieszył z nowszego sprzętu, a cena jest kusząca za te parametry.
Awatar użytkownika
By blucas
#1765005
yetisize pisze:Ja też łopatkę poproszę :)

Złota może być tylko jedna.
Obrazek

Nagroda pocieszenia :wink:

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.