EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By lufa9999
#1912944
Witam.
Może to pytanie kogoś rozbawi ale dla mnie jest to ważne.
Jak się powinno wapować? Od razu do płuc czy do ust i do płuc? Pytam bo ja już dość długo wapuję i robię to tak jak przy analogach, do ust i do płuc. A dziś koleś wapujący zaczął mnie uświadamiać że trzeba od razu do płuc i że to jest bardzo ważne.
Jak w końcu wapować prawidłowo, kurka siwa?
By radek990
#1912946
@@lufa9999 cześć. W zależności jaki masz rodzaj parownika. Na czym aktualnie wapujesz?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1912948
@lufa9999
Zatem na tym sprzęcie pozostaje tradycyjne wapowanie - zwane MTL.

Wapowanie typu MTL – (Mouth To Lung) czyli najpierw wdychasz mgiełkę do ust, zbierasz ją, a następnie wdychasz ją całkowicie do płuc. Dobra metoda chmurzenia na początek, jeśli rzucasz palenie tytoniu. Jest to bardzo zbliżone do używania analogów.


Metoda DLI – (Direct Lung Inhale) bezpośrednio wdychamy chmurkę prosto do płuc. To jest podobne do efektu gdy wciągamy przez usta powietrze do płuc w czasie głębokiego wdechu. Bezpośrednie wciąganie chmurki do płuc jest świetne, jeśli chcesz produkować ogromne chmury oparów przy użyciu zestawów sub-omowych, dlatego metoda ta często jest preferowana przez „cloud chasers” (pogromców mgiełki).
By lufa9999
#1912949
Dzięki! Jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób klasyfikuje się epapierosy czy ma być MTL czy DLI? Jakie parametry o tym świadczą?
By radek990
#1912955
Klasyfikujemy to w zależności od tego jaki "przeciag" ma parownik.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1912957
Przykład atomizera typu MTL



Przykład atomizera typu DLI



Przykład atomizera, który można używać w obu metodach wapowania (DTL+MTL)
np Vaporesso Guardian Tank







*****
Aspire Tigon umożliwia wapowanie w trybie MTL i DTL, poprzez zmianę grzałki i ustawienie wlotów powietrza
✔️Grzałka MTL 1.2 Ω
✔️Grzałka DTL 0.4 Ω








*********************
MTL – (Mouth To Lung)
Pytanie czy DTL, czy DLI? Obie nazwy funkcjonują w internecie.
DLI – (Direct Lung Inhale)
DTL – (Direct To Lung)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.