EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814508
*tytuł/pytanie tylko pozornie bez sensu. :P

należę do tych hardcorowych palaczy, którzy najmocniejszego Gitanesa brali na dwa machy, i jeszcze za mało.
mam 46 lat, palę od 30tu.
wapowałem(przynajmniej próbowałem) hybrydowo już kilka lat temu, ale to trwało z miesiąc, i na chyba byle jakim sprzęcie.
kilka dni temu wzięło mnie znów na temat.
kupiłem tego volisha alpha(taki grubas, bateria 3000), no i jest lipa.
zaciągam się, i mnie przytyka.
a z przytkaniem dochodzi kaszel, po prostu mnie dusi.
poradźcie do cholerki, bo nie radzę sobie z tym. olejki mam jakieś standardowe, 3mg.
gdy próbowałem kilka lat temu, myslałem że dobrze jest palić jak najmocniejszy na początku, np 24 bądź 18mg.
teraz, by mnie nie przytykało, próbuję 3mg, ale no nie da się.
co robię nie tak? źle się zaciągam? :D
bo wapowanie na pół gwizdka mi jakoś raczej nie starcza, ja nie chcę produkować chmurek, ja je chcę w płucach! :P.
ps. oczywiście wciąż palę analogi, ale chcę się tego pozbyć.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1814524
Trudno będzie coś Tobie doradzić, poradzić, ponieważ ta twoja Alpha to sprzęt bardzo kiepski i wiele osób ma z nim problemy. Tak zwany wysepkowy badziew za sporą kasę.
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814525
no ok, badziew i kiepski sprzęt. pewnie tak, nie znam się.
ale ja mówię o reakcji płuc na dymek, tj. przytykaniu po zaciagnięciu.
wg. ciebie to wina sprzętu?...
to bardzo proszę o rekomendację efajka, który nie przytyka palacza. ;)
Awatar użytkownika
By marki51
#1814529
Jak bym czytał swoją historię :) Przytykanie powinno minąć po paru dniach, zmęczone dymem płuca muszą przywyknąć do pary. A jak jeszcze popalasz analogi.... sprzęt faktycznie kiepski, ale od czegoś trzeba zacząć.
Rzuć te śmierdziele za okno :beer:
Awatar użytkownika
By 2dest86
#1814533
Początki są zawsze najgorsze, moje były podobne i też z Volishem, obserwuj forum, tutaj znajdziesz odpowiedzi na pojawiające się u Ciebie pytania;)
Awatar użytkownika
By latte92
#1814553
Przy chmurzeniu dopłucnym początki mogą takie właśnie być. Nie pomyślałeś o sprzęcie, który pozwoli Ci chmurzyć metodą usta-płuca( jak zwykłego papierosa)?
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814559
jakie chmurzenie dopłucne? jakie usta-płuca?
to nie pali się tego jak analoga??
ja normalnie ssam(pełny wdech), i się zaciagam. :D
nie rozróżniam tego, w jaki( i czy prawidłowy) sposób.
ech, a miało być tak prosto.. :P
latte92, jak i gdzie znajdę takie efajki, bym mógł się zaciągać w najnormalniejszy sposób?
i załamujecie mnie z tym Volishem, tak zachwalają, ze dobry(bo drogi), a tu doopa.
idę poczytać o sposobach palenia.
Awatar użytkownika
By latte92
#1814562
Dopłucne, czyli jak fajka wodna
Usta-płuca, czyli zaciągasz się jak papierosem.
Wystarczy przez weekend poczytać forum a w szczególności dział dla początkujących, tam będą wszystkie odpowiedzi. Jeśli czegoś dalej nie będziesz rozumiał, to pytaj. Volisha chwalą tylko sprzedawcy w ESW ;)
By juventinho
#1814564
Nautilus mini na początek i grzałki triton 1,8 ohm. Zasada zaciągania jak przy klasycznych papierosach. Ten volish to dopłucniak. 3mg podejrzewam, że za mało. Ja na początek bym celował w okolice 12mg oczywiście przy parowniku mtl jakim jest np. Nautilus.
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814565
syn mi poradził(sam ma zakaz palenia, choc wiem, że kopci po kryjomu), ze jego koleś ma jakiegoś Vaptio(w necie wyczytalim, że to vaptio p1)
podobno regulowana moc, nie żre olejku, i baterii.
chyba zwrócę tego mojego rolce-rolca wśród efajek :D a wezmę najpierw poczytam.
sęk w tym, że wy czasem piszecie taką gwarą, takim slangiem i żargonem technicznym, że nic nie kumam. :D
aha, i dla jasności, nie rzuciłem analogów, wciąż je kopcę jak smok.
więc to nie tak, że się muszę przyzwyczaić, bo rzuciłem. nie nie. :P
aha, syn mi mówił, że powinienem chyba spróbować 0mg, bo dla mnie nawet te 3mg za duzo.
dziwne to, bo zawsze uważałem się za hardcora tytoniowego. :D
By Krasnal45
#1814567
juventinho pisze:Nautilus mini na początek i grzałki triton 1,8 ohm. Zasada zaciągania jak przy klasycznych papierosach. Ten volish to dopłucniak. 3mg podejrzewam, że za mało. Ja na początek bym celował w okolice 12mg oczywiście przy parowniku mtl jakim jest np. Nautilus.

Grzałki Tritona 1.8 są do Melo III, nie do Nautilusa. Nautilus ma swoje grzałki 1.6 i 1.8oma. To zupełnie inny system :wink:
@Dziki@
To Vaptio też sobie odpuść...
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814569
tia, dopłucniak...
jak ja nie wiem jak się pali fajkę wodną, a ty mi wyskakujesz z takimi... :P
myślałem, że nie ma różnicy, jaka efajka, i że każdą można się zaciągać full, jak papierosem.
więc chodzi mi tylko o tego typu sprzęt, żadne cmokanie, siorbanie, czy pykanie fajeczki.
czyli, reasumując, sprzęt sprzętowi nierówny, jeśli chodzi o sposób palenia?
to w koncu co dla mnie się nada?
ps. rozumiem też, że do efajki trza się przyzwyczaić, jestem tego swiadom.
ale żeby mnie zatykało przy zaciaganiu, jak dwuletnie dziecko?? :o
skoro ja przez 30 lat jarania, nie dorobiłem się nawet porannego kaszlu, i flegmy. dziwne to wszystko.
idę dalej czytać. :D
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814570
Dziki@ pisze: czyli, reasumując, sprzęt sprzętowi nierówny, jeśli chodzi o sposób palenia?

Dokładnie tak jest. Zasadniczo są dwa rodzaje, zarówno palenia papierosów jak i wapowania (używania e-papierosów) Jeden to tzw dopaszczowe (MTL), polegające na tym, że dym lub parę wciągamy najpierw do ust, potem, po oderwaniu peta od ust, bierzemy wdech :D Drugie to dopłucne (DTL), tu wciągamy dym lub parę bezpośrednio do płuc, już podczas "bucha" :D
Sprzęt, a dokładnie rzecz biorąc atomizery, są różne dla tych dwóch sposobów. Te dla MTL charakteryzują się większym oporem wciąganego powietrza, symulują niejako opór podobny do występującego podczas palenia papierosów. Atomizery do DTL mają przepływ powietrza niczym nieograniczony, co dla palaczy MTL może na początku okazać się kompletną porażką.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1814572
No to nie pozostaje nic innego jak zaproponować koledze Pikola z Melonem na początek, Sprzęt tani i do tego w zależności jaką metodę wapowania wybierze, dobór odpowiedniej grzałki ( 1,8 oma MTL a poniżej 1 oma DL ) *CZAJNICZEK* *SMOKEKING* Palił, pali Gitanes-y :D
Edit: tylko nie Vaptio P1 :beer:
Awatar użytkownika
By zarthos
#1814573
Jeśli zaciągasz się tym dopłucniakiem tak jak większość pali papierosy - najpierw zaciągasz policzkami do ust, a po uzbieraniu chmury w ustach zaciągasz ją dopiero do płuc - to nie dziwota że dusi.
Jeśli natomiast zaciągasz się tak jak tym sprzętem powinno się zaciągać - tak jak wdychasz powietrze - bezpośrednio do płuc, to po prostu nie jesteś przyzwyczajony.

Jeśli chcesz dopłucnie - popróbuj dalej aż się przyzwyczaisz.
Jeśli jak większość pali zwykłe papierosy - zmień sprzęt na spokojniejszy.
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814574
dobra, doczytałem i podszkoliłem się trochę.
nie jestem dopłucniak, wolę najpierw potrzymać w japie. :D
tyle już wiem.
kolega wyżej napisał, że ten mój volish alpha to dopłucniak.
czyli zmiana konieczna. będę interesowął się tymi tu podanymi przez was, moi drodzy. ;)
sęk w tym, że teraz go palę, i jest jakby lepiej. a dlatego, że wlałem inny olejek(siakieś Liqueen).
niby też 3mg, ale z dopiskiem ultralight.
może tu szukać?
że mi niby nikotyna niepotrzebna(więcej, mniej, bez różnicy), ale to, czy jest w jakiś sposób przygotowany dla nowicjuszy(np. z miętą albo jakimś lekkim aromatem).
no nic, trochę już wiem więcej, od wczoraj.
tzn, gdy zacząłem przeglądać te forum, m.in. wątek o zmianach zdrowotnych u epalaczy. :D
Ariusz(innych nie pomijając) ;), wreszcie napisałeś jak dwuletniemu dziecku, dzięki.
i nie palił/pali gitanesy, bo mnie nie było stac. w prl-u się je paliło, jak kto dał. :P
teraz palę ukrainskie, z kontrabandy. :D

a w ogóle, to serdeczne dzięki chłopaki, jesteście mega pomocni. doceniam, i mam w pamięci. ;P
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814576
Dziki@ pisze:ps. rozumiem też, że do efajki trza się przyzwyczaić, jestem tego swiadom.
ale żeby mnie zatykało przy zaciaganiu, jak dwuletnie dziecko?? :o
skoro ja przez 30 lat jarania

Wymiatasz , najnormalniej wymiatasz. Tak jest to normalny i zdrowy objaw samoobrony organizmu. Kiedyś się przystosuje, ale dziś musisz se pocherlać zdrowo. Zapomniał wół jak dziecięciem był i pierwsze analogi wchłaniał.
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814577
możecie mnie tu smagać ile wlezie, pewnie zasłuzyłem. :D
no ale mówię, że ja nie rzuciłem analogów, jedynie dopalam efajkiem, i to spokojnie na razie. więc kminiłem, że skoro jaram normalnie, to niby dlaczego po efajce mam zdychać? tak ze ten...
ale nie kwestionuję tego co piszesz, bo pewnie masz większe doświadczenie. ja natomiast żadnego.
jestem w trakcie czytania o Nautiliusie Mini, dużo pozytywnych opinii, chyba to faktycznie kupię.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814578
@Dziki@ , to jest naturalna reakcja. Oczywiście pomijając fakt, że są różne liquidy i że nam też czasami zdarzy się "przydusić" po jakimś wynalazku :D Ale wyobraź sobie, że po jakimś czasie używania tylko e-papierosa, będziesz podobnie reagował na analoga :D
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1814579
Szkoda tylko że ta akcyza wchodzi już niebawem i samozaparcie nowicjuszy na EIN spali na panewce.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814580
Finansowy argument zniknie, ale zdrowotny nie :)
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1814581
Ja powiem szczerze że jak chciałem rzucić analogi parę lat temu, głównym argumentem była przede wszystkim kasa. Może dlatego że zdrowie dopisuje mi.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814582
Moim oczywiście też :D Kto by sobie głowę zawracał zdrowiem... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814583
a teraz szybka prośba w tym temacie(, jeśłi można, bo skoro już padły propozycje...), o konkrety, do kupienia w tym esmokingworld(tu mam najblizej i najszybciej, no i tam zwrócę mojego grubasa) :D
chcę tylko, bym się nie dusił podczas sztachania, i by liquid mi nie lał się do ust.
dobrze by było, by duży zbiornik był, i mocna bateria.
o małym ich użyciu nie wspomnę. ;P
zatem, co do tego Nautilusa? bo widzę, że do tego trzeba osobno dokupić baterię(?).
i jeśli nie Nautilus, to co następnie? jakies propozycje?
mniej chodzi o kasę, bardziej o efektywność.
poza tym analogów w aucie nie mogę palić, dom zasmrodzony, etc.
chcę się uwolnić od papierosów, bo się z nimi ciężej żyje.
o zdrowiu na razie nie myślę. :D
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1814584
Moim zdaniem potrzebujesz mocnego sprzętu. Tak wynika z pierwszego postu. Dużo pary, nie koniecznie dużo nikotyny.
Dwie rzeczy - po pierwsze do ep trzeba się przyzwyczaić, możesz mieć na początku uczucie nienapalenia. Minie.
Po drugie - jeżeli Cię dusi, poszukaj płynów z mniejszą ilością gliceryny. Ewentualnie odwrotnie - z jak największą. Są przypadki, że dusi któryś składnik liquidu.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814585
Gabriel pisze:Ja powiem szczerze że jak chciałem rzucić analogi parę lat temu, głównym argumentem była przede wszystkim kasa. Może dlatego że zdrowie dopisuje mi.

O tak! Ten sam argument miałem i był to jedyny. Ta oszczędzona kasa pozwala trwać dalej nie przejmować się akcyzą, preferując zagraniczne wycieczki. I jak tu nie kochać tego państwa opiekuńczego?

@Dziki@
Bla bla, bla. prosz-o-pomoc-w-wyborze-e-papierosa-t123314.html
Timi pisze:Takie pytania padają tu codziennie. Czasem nawet kilkanaście razy. Odpowiedzi są bardzo zbliżone, jeśli nie identyczne. Więc jeśli nie różnisz się od przeciętnego pytka pod względem anatomicznym oraz intelektualnym i nie posiadasz innych mocno indywidualnych potrzeb, to tamte odpowiedzi będą OK również dla Ciebie. Wystarczy poczytać.


ps. Wiem, REGULAMIN FORUM III-7 :lol:
By Krasnal45
#1814586
@Dziki@
Jeszcze jedna uwaga. Pewnie zwróciłeś już uwagę, ale jeszcze Ci przypomnę. Na tym forum szanujemy język ojczysty. Zdanie zaczynamy z dużej litery, przecinki, kropki....... zresztą tego regulamin wymaga. Nie dostosujesz się, będą Cie gnębić zielone żaby w postaci moderatorów i kilku tutejszych grammarnazi. Potrafią być wredni :mrgreen:
Awatar użytkownika
By latte92
#1814589
Dziki@ pisze:a teraz szybka prośba w tym temacie(, jeśłi można, bo skoro już padły propozycje...), o konkrety, do kupienia w tym esmokingworld(tu mam najblizej i najszybciej, no i tam zwrócę mojego grubasa) :D
chcę tylko, bym się nie dusił podczas sztachania, i by liquid mi nie lał się do ust.
dobrze by było, by duży zbiornik był, i mocna bateria.
o małym ich użyciu nie wspomnę. ;P
zatem, co do tego Nautilusa? bo widzę, że do tego trzeba osobno dokupić baterię(?).
i jeśli nie Nautilus, to co następnie? jakies propozycje?
mniej chodzi o kasę, bardziej o efektywność.
poza tym analogów w aucie nie mogę palić, dom zasmrodzony, etc.
chcę się uwolnić od papierosów, bo się z nimi ciężej żyje.
o zdrowiu na razie nie myślę. :D


Zapomnij o Esmoking World, nic tam nie kupuj. Zestawu nie zwrócisz, bo jest używany. Poczytaj temat, który Ci został podlinkowany, tam jest wszystko ładnie opisane.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814594
Dziki@ pisze: do kupienia w tym esmokingworld(tu mam najblizej i najszybciej

To ma sens, w przypadku ESW będziesz chciał mieć blisko, żeby nie biegać daleko nieustannie z reklamacjami i niezadowoleniem :mrgreen:
Jednak proponuję przejść się dalej, jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz musiał tak często tam wracać :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814597
Wiem jak funkcjonują fora, ale pozwoliłem sobie poprosić o bardziej szczegółowe propozycje tutaj, skoro już ich kilka padło.
Tylko i wyłącznie dlatego w tym temacie o tym wspomniałem. Ale przepraszam wszystkich, poprawię się. ;)
Co do pisowni, rażą mnie orty i grammarnazi mi nie straszne, jedynie z lenistwa dużych liter nie używam.
Ale szanuję i dostosuję się do tutejszych reguł bez stękania.
Co do EsmokingWorld, zwrócę, zwrócę... Już jadę. :P
No i w podany lineczek zajrzę, a jakże. Dziękuję raz jeszcze za pomoc.
Awatar użytkownika
By Timi
#1814609
ESW to ostatnie miejsce, które odwiedza prawdziwy waper. Sprzęt podłej jakości, ceny z kosmosu, obsługa nie ma zielonego pojęcia, kłopoty przy reklamacjach itd. Pomijam już inne, głównie etyczne i honorowe względy.
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814618
Nie wiem jaka jakość.
Właśnie testuję, pewnie się przekonam.
Nie mam porównania co do cen, ale niespecjalnie wybrzydzam, biorę bo mam blisko.
Obsługa młoda i ładna, i przyjęła zwrot(a jednak). :P
I właśnie bawię się tym, czego nie polecaliscie: Vaptio P1TF(tylko to mieli, nie było Nautilusa)
W tamtym grubasie czasem się liquidu nachlałem, jak za mocno possałem.
Tu na razie jest ok. No i ten vaptio ma regulowaną moc.
Wprawdzie mnie już parę razy przytkało, ale dam mu szansę. Docelowo jednak, za jakiś czas wezmę coś innego, a tego Żonie zostawię.
Ciekawy wątek o etyczno-moralnych zastrzeżeniach do ESW poruszyłeś. Coś więcej, jakiś link? :P
Awatar użytkownika
By latte92
#1814620
To nie był zwrot, ale zamiana ;), więc oni są górą.
Ja nic nie mam do dodania w tym temacie, zrobisz jak będziesz chciał.
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814634
latte92, ależ skąd! Ja sobie bardzo cenię twoje/wasze rady, ale serio mówiąc- wziąłem vaptio, bo inaczej by mi zwrotu nie zrobiła. :D
A w sumie 240 z liquidem mnie wyszło, tak że ten...
Gabriel, dzięki za lineczka, już czytam sobie.
ps. Mam bardzo pozytywne wrażenia, przynajmniej te pierwsze, jeśli chodzi o mojego nowego efajka. ;)
Awatar użytkownika
By Hunka
#1814676
Dziki@ pisze:ps. Mam bardzo pozytywne wrażenia, przynajmniej te pierwsze, jeśli chodzi o mojego nowego efajka. ;)

Wykorzystaj tę chwilę i odstaw analogi zupełnie. Palenie hybrydowe (czyli ćmiki i elektryki na przemian) jest do bani.
Jak odzyskasz węch, smak i kondycję to docenisz radę.
Koniecznie zaopatrz się w drugi zestaw bo wszystko co ważne psuje się zawsze w najgorszym możliwym momencie.

Uwierz, wiem co mówię. Mam za sobą 30 lat jarania. Pod koniec po dwie paczki czerwonych a bywało że na imprezach urywałam filtry z Klubowych żeby mocniej kopnęło.
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814691
Hunka, jak to przeczytałem, przypomniałem sobie że już kilka godzin papierosa nie paliłem, i właśnie go sobie jaram. Bez sensu.
A teraz muszę się do czegoś przyznać.
Otóż ja chyba całe życie albo źle paliłem papierosy :D albo nawet teraz na starość nie potrafię się tego nauczyć.
Palę MTL, przytyka mnie, musze bardzo delikatnie sztachnąć się chmurką.
Natomiast gdy próbuję* walnąć se prosto w płucka, nic nie przytyka, nie drażni płuc, nie kaszle(liquid standardowy,6mg).
Nie mam pojęcia o co kaman, bo ja naprawdę nie mam pojęcia zielonego, co to jest te dopłucne palenie. Tzn. jak to robić.
A muszę w końcu coś wybrać, bo zaparłem się, i tym razem chce wytrwać w wapowanku. ;)

Wciąż mam otwarte pierdyliard kart w przeglądarce, i się dokształcam.
Nawet trafiłem na blog StaregoChemika, i jakiś wątek o bobrze.
O praktykach ESW też już co nieco wiem.
Pozostało mi naumieć się o przełączaniu vv/vw i ustawienia airhole dla mojego typu wapowanka. Dam radę.
By Krasnal45
#1814693
My tu do pewnych tematów ładne parę lat dochodziliśmy, a Ty byś chciał w jeden dzień wszystko ogarnąć? :lol:
Awatar użytkownika
By Hunka
#1814703
Dziki@ pisze: Dam radę.

Oczywiście że tak. :)

Poza zakupem kolejnych zabawek i zapasu płynów i dopasowania wszystkiego pod własne preferencje ważne jest "przepracowanie" nawyków.
Na to też każdy ma swój sposób.
Jedni likwidują wszystko co się kojarzy z papierosami, inni odwrotnie.
Ja np na początku z uporem maniaka odkładałam e-fajka na popielniczki bo mi się wydawało ze jak położę byle gdzie to zrobię pożar. Ze 2 tygodnie to trwało zanim do durnego łba dotarło że mi się te popielniczki już nigdy nie przydadza. :lol:
Jedni przestają pić kawę bo ich ciągnie do szluga, inni obstawiają się różnymi smakami i przy kawie degustują porzeczki i inne arbuzy.
Trzeba znaleźć własny sposób na oszukanie mózgu. :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814706
Hunka pisze:Ja np na początku z uporem maniaka odkładałam e-fajka na popielniczki bo mi się wydawało ze jak położę byle gdzie to zrobię pożar.

Gdzieś to już widziałem. Tylko gdzie?
Obrazek
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814722
Timi pisze:ESW to ostatnie miejsce, które odwiedza prawdziwy waper..


Inaczej. ESW to miejsce, które może odwiedzać wyłącznie doświadczony waper.
Awatar użytkownika
By Timi
#1814732
McGrinn pisze:Inaczej. ESW to miejsce, które może odwiedzać wyłącznie doświadczony waper.

To prawda, ale wyłącznie ciężko doświadczony :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1814763
Wszystko cacy, i ja mógłbym te kilka lat rzucać analogi.
Ale co z tego, skoro ja się zaciągnąć tym ku%##@@ nie mogę.
I teraz uwaga- dałem mojej Pani się sztachnąć, mało nie zeszła, jak walnęła maszka. Tak samo ją przytyka, jak i mnie.
Co jest nie tak?? Wszystko było ok, póki 3mg ultralight ssałem.
Potem dolewkę zrobiłem(6mg standard), i już wieczorem wszystko się zes#ało.
Zmniejszyłem moc w tej zabawce do minimum, a dalej kopie, że aż płuca płaczą.
Cały mój entuzjazm w piach, no bo przecież dziś mnie już mostek cały boli od kaszlu.
Właśnie się delektuję porannym kapciem kawowo-analogowym.
A miało być tak pięknie...

edit:
Ja bardzo mocno apeluję! :D
Proszę o zaprzestanie mieszania mnie z błotem, tylko dlatego, że dokonałem zakupu w ESW!
Ludzie gorsze błędy popełniali, i im wybaczono.
Dodam, że pierwszego Volisha to Żona mi kupiła. Miała prawo oczekiwać, że cena jest adekwatna do jakości, tym bardziej że nie siedzi w temacie.
A tego Vaptio to mam, bo inaczej by mi zwrotu nie uznali.
I tak się skończyło tylko na dopłacie za grzałkę, bo Pani się jorgnęła, że zestaw był chodzony. :D

kolejny edit, przepraszam:
I znowu jakaś niezrozumiała dla mnie zmiana. Wapuję sobie teraz, i jest fantastycznie.
Zero przytykania, niemal pełny zaciąg, i błogi wydech. Ja naprawdę nic już nie rozumiem.
Chyba że wczorajsza wieczorna dolewka dopiero teraz zatrybiła na grzałce?
Najważniejsze, że optymizm wrócił, i tego się trzymam.
Aha, airhole zamknięty całkowicie, moc najniższa(20%), tak może/ma być?
Ostatnio zmieniony 28 paź 2017, 08:56 przez Dziki@, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1814782
Dziki@ pisze:*tytuł/pytanie tylko pozornie bez sensu. :P

należę do tych hardcorowych palaczy, którzy najmocniejszego Gitanesa brali na dwa machy,

Nie poddawaj się, przecież jesteś hardcorowym palaczem ( a może jednak nie jesteś :mrgreen: )
By stefan1.44
#1814790
w przeciągu kilku lat również próbowałem wapować e fajka,zaczynałem od takich podłużnych chyba ego,ale lały olejkiem,łamały mi się w kieszeni w pracy,to był zły wybór...i z powrotem analogi.Tak że mam w domu tego złomu trochę.W końcu w tym roku zarejestrowałem się na tym i czytam posty użytkowników.Pierwszy był Ego Aio i jest do tej pory,bardzo dobry na początek,dla mnie i dopłucnie i paszczowo.Potem w stacjonarnym najlepszym sklepie Pani poleciła zmianę na Istick Pico z Melo 3.Dla mnie znowu b.dobry wybór, na nim właśnie nauczyłem się dopłucnie wapować.Nie dawno na bazarku kupiłem zastaw na kręcone grzałki ,powiem że jest przepaść w wapowaniu,dla mnie rewelacja.Mój pierwszy post na tym forum był w dniu kiedy postanowiłem korzystać z efajka i od tej pory nie miałem analoga w ryjku :) Mam nadzieje że już nie skorzystam.Paliłem ok 40szt dziennie,a wapować zaczołem od 6mg,teraz 3mg.Pierwsze dni to tak jak u Ciebie ,płuca i klata bolała od kaszlu,już myślałem że to jednak nie dla mnie,ale przetrwałem.Czytać forum naprawdę warto ,jest dużo napisane i to może pomóc z nałogiem.Mam już nawet własnoręcznie wykonane mikstury do wapowania
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.