EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Afyr0
#1560987
Witajcie forumowicze! Jestem w tym temacie kompletnie lajkiem, zwykle swój sprzęt ładuję poprzez USB podłączone do komputera ale jako że mam jeden czy dwa adaptory ścienne no i ładowarkę do akumulatorów (której nie uzywam bo akumulatory są 3 a slot tylko 1) chciałem przyśpieszyć proces ładowania podpinając adapter>USB>E-papieros z wsadzonymi akusami. Tylko nie wiem jak dobrać adapter aby życie moje i akumulatorów było bezpieczne. Dlatego z tym pytaniem zwracam się do was bo wiem że jest tu masa osób z potrzebną mi wiedzą którą może się podzielą :D.

Parametry:

Akumulatory to:


Efest
Typ: IMR, Li-mn
Rozmiar: 18650
Pojemność: 2500 mAh
Maksymalny prąd rozładowania: 35A
Napięcie: 3.7V
Napięcie odcięcia : 2,7V
Bez zabezpieczeń

Adapter (z tego co napisane):

- Input 100-240V-50/60Hz 0.3A
- Output 5.0V 1.8A

Zwykły kabel USB

Dziękuję za odpowiedzi i wybaczcie jeśli rozpisałem coś niejasno.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1561010
Coś ciężko znaleźć info jaką ładowarkę ma na pokładzie iStick 20w, niemniej na stronie eleafa znalazłem:
iStick is charged through USB port at the bottom. One can take puffs while it is being charged.
iStick supports charging with 1A wall adaptor which is more fast.

http://www.eleafworld.com/eleaf-istick/
co oznacza, iż każdy adapter o wydajności powyżej 1A będzie dobry.
Awatar użytkownika
By Afyr0
#1561013
Szaddam pisze:Coś ciężko znaleźć info jaką ładowarkę ma na pokładzie iStick 20w, niemniej na stronie eleafa znalazłem:
iStick is charged through USB port at the bottom. One can take puffs while it is being charged.
iStick supports charging with 1A wall adaptor which is more fast.

http://www.eleafworld.com/eleaf-istick/
co oznacza, iż każdy adapter o wydajności powyżej 1A będzie dobry.


Nie nie nie, To nie do iSticka. Pewnie posiłkowałes się moim podpisem ale tych 3 ogniw nie bede w nim uzywał tylko w Wismec Reuleaux RX200
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1561014
To poszukaj jaką wydajność ma ładowarka wmontowana w wieśku i tak dobierz adapter by jego wydajność była choć o 0,1A większa :)
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1561024
Jeżeli dobrze widzę, to napięcie ładowania - 5V, a natężenie 1A. Ale to na filmiku ... może też być tak, że adapter miał max 1A wydajności.
To i Twój adapter jest jak najbardziej w porządku.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1561032
Zawsze lepiej znaleźć bardziej wiarygodne dane np. od producenta, niż opinie jutubera ;)
Nie mniej, jeżeli adapter ma większą wydajność niż ładowarka - nic złego się nie dzieje, jak jest odwrotnie, wtedy ładowarka ładuje, tyle, że mniejszym prądem niż maksymalny.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1561120
Nie rozumiem tej dyskusji i pytania. Podepnij i 3A adapter, MOD pobierze tyle co potrzebuje bo ma wbudowaną ładowarkę. Dasz mniej niż potrzebuje, będzie się dłużej ładować. Nie ma sensu szukać dziury w całym.
1.8A może być.

Ps.
Wystarczyło przeczytać temat o swoim Boxie http://www.e-papierosy-forum.pl/viewtopic.php?p=1543650#p1543650

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Afyr0
#1561292
tinOFbeer pisze:Nie rozumiem tej dyskusji i pytania. Podepnij i 3A adapter, MOD pobierze tyle co potrzebuje bo ma wbudowaną ładowarkę. Dasz mniej niż potrzebuje, będzie się dłużej ładować. Nie ma sensu szukać dziury w całym.
1.8A może być.

Ps.
Wystarczyło przeczytać temat o swoim Boxie http://www.e-papierosy-forum.pl/viewtopic.php?p=1543650#p1543650

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka


No takiego tematu nie znalazłem, mój błąd, a pytanie dla mnie sens ma bo zanim kolega forumowicz mi odpowiedział nie wiedziałem kompletnie nic, teraz wiem coś, tak czy siak dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1561311
Samsung ETA-U90E 2A i najlepiej z oryginalnym kabelkiem.
Kiedyś z ciekawości rozbebeszyłem ładowarkę do "markowego" tabletu. Miała dawać 1.8A, w środku siedział chiński układzik zintegrowanej przetwornicy. Po internetowym śledztwie wyszło na to, że max 1.5A w szaleńczych porywach, w rzeczywistości użytkowa wydajność prądowa do 1A i z radiatorkiem na scalaczku (oczywiście nie było).
Awatar użytkownika
By pol
#1561335
Producent nie podaje parametrów adaptera sieciowego.
W instrukcji obsługi opisuje ładowanie ogniw w modzie Reuleaux RX200 za pomocą połączenia moda z gniazdem USB.



Charging
It is better to take out the lithium-batteries from the device and then charge the cells.
Moreover, it can also be charged via USB cable.




Afyr0 pisze:....
Akumulatory to:
Efest
Typ: IMR, Li-mn
Rozmiar: 18650
Pojemność: 2500 mAh
Maksymalny prąd rozładowania: 35A
.....

Na stronie producenta:
Parameter
Thread type: 510 thread
Cell type: Three 18650 cells(discharging current should be above 25A )


Warto przeczytać >> ogniwo-10a-obrandowane-jako-efest-35a-t100058.html
Awatar użytkownika
By Afyr0
#1562022
pol pisze:Producent nie podaje parametrów adaptera sieciowego.
W instrukcji obsługi opisuje ładowanie ogniw w modzie Reuleaux RX200 za pomocą połączenia moda z gniazdem USB.



Charging
It is better to take out the lithium-batteries from the device and then charge the cells.
Moreover, it can also be charged via USB cable.




Afyr0 pisze:....
Akumulatory to:
Efest
Typ: IMR, Li-mn
Rozmiar: 18650
Pojemność: 2500 mAh
Maksymalny prąd rozładowania: 35A
.....

Na stronie producenta:
Parameter
Thread type: 510 thread
Cell type: Three 18650 cells(discharging current should be above 25A )


Warto przeczytać >> ogniwo-10a-obrandowane-jako-efest-35a-t100058.html


Czytałem ten temat apropo efestów, tez miałem do nich wątpliwosci, ale czekając mase czasu na inne akusy stwierdziłem ze kupie. Nie wiem czy to ze qr kod pokazuje że akumulator jest oryginalny moge o kant dupy rozbić czy nie no ale ,,certyfikat autentyczności efesta ma'' (xD) A co do tych postów które wysłałeś to z tego co wyczytałem mówili o 3000mAh a nie 2500mAh.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.