EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By RoydAngoulmois
#1714917
Witam, mam prośbę dla bardziej obytych w temacie. Jaka ładowarka będzie najlepszym wyborem pod aku 18650 25r/20r ?
Moje typy to :

XTAR VC2
EFEST LUC V2
everActive LC-2100

Dodam iż mam zamiar używać SAMSUNG 25R 18650 pod mech moda.

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje.
Awatar użytkownika
By toska
#1714928
Ja mam ło taką Liitokala Lii - 500 LCD i jestem bardzo zadowolona :mrgreen:
Tutaj na zielonym w sumie chyba najczęściej polecana z tych tańszych a dobrych :wink:
Awatar użytkownika
By cannonn
#1714938
I ja używam Liitokali, którą również polecam. A z tych co podałeś, to pewnie najtańszej bym szukał i tyle.
By Skuggi
#1714943
Osobiście używam NiteCore Intellicharger i2.Z tych co wymieniłeś brałbym pod uwagę tylko everActive LC-2100 z pomiarem rezystancji wewnętrznej DC uzupełniony o pomiar pojemności.
Awatar użytkownika
By jajo
#1715007
Mam Nitecore I2 i jest ok, ale odkąd przypłyneła Liitokala Lii500 to tylko jej już używam. Za te pieniądze nic lepszego chyba nie ma.
Awatar użytkownika
By camel77
#1715031
Ja aktualnie używam efest luc v4, i w żaden sposób na nią nie narzekam.
By katoda
#1715037
Efest Luc v2 i Nitecore D2, żadnych problemów. Na malutki plus Luca dam możliwość ładowania prądem 1A, czasami się przydaje.
Awatar użytkownika
By toska
#1715040
jajo pisze:Mam Nitecore I2 i jest ok, ale odkąd przypłyneła Liitokala Lii500 to tylko jej już używam. Za te pieniądze nic lepszego chyba nie ma.


Dokładnie jak ja :mrgreen:
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1715048
Jeszcze XTAR, nie zapominajcie. Dobre, choć może nie najtańsze.
By siewcu
#1715058
jajo pisze:Mam Nitecore I2 i jest ok, ale odkąd przypłyneła Liitokala Lii500 to tylko jej już używam. Za te pieniądze nic lepszego chyba nie ma.

A możesz coś powiedzieć na temat pomiaru pojemności ogniwa w niej?
Awatar użytkownika
By jajo
#1715131
siewcu pisze:
jajo pisze:Mam Nitecore I2 i jest ok, ale odkąd przypłyneła Liitokala Lii500 to tylko jej już używam. Za te pieniądze nic lepszego chyba nie ma.

A możesz coś powiedzieć na temat pomiaru pojemności ogniwa w niej?

Co tu opisywac? Dziala, mierzy, wkladasz puste ogniwo i po naladowaniu masz na wyswietlaczu wynik do kazdego ogniwa. Dodatkowo masz tryb rozladowania i ladowania tez z pomiarem. Ladowanie regulowane na kazde ogniwo 300, 500, 700 i 1000 mAh.
Awatar użytkownika
By toska
#1715138
jajo pisze:Co tu opisywac? Dziala, mierzy, wkladasz puste ogniwo i po naladowaniu masz na wyswietlaczu wynik do kazdego ogniwa.


To ogarnęłam bez problemu :mrgreen:

jajo pisze:Dodatkowo masz tryb rozladowania i ladowania tez z pomiarem. Ladowanie regulowane na kazde ogniwo 300, 500, 700 i 1000 mAh.


Tego nie ogarniam , nic nie naciskam , wykonuje tylko to co powyżej :oops:
Awatar użytkownika
By sikor370
#1715155
Żeby zmierzyć bardziej miarodajnie pojemność za pomocą Lii-500 trzeba wybrać tryb TEST (zdaje się), który naładuje ogniwo, rozładuje i jeszcze raz naładuje...
By RoydAngoulmois
#1716159
Dzięki wszystkim za swoje opinie i pomoc w decyzji, wybór padł na Liitokala Lii500. i tu moje pytanie ktoś ma już spr sklep gdzie można ja nabyć ?
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1716203
Ta litokala ma 4x1A, czy 1A na całą ładowarkę ?
Dobra cena na gearbascie 22$, ale ciągle zbieram sie na XTAR SV2 z ładowaniem 2A dla 26650
Awatar użytkownika
By cannonn
#1716210
W teorii można ustawić 4x1A, jednak input ma tylko 2A, więc pewnie i tak ładuje 4x500mA jak damy cztery na raz.
Awatar użytkownika
By jajo
#1716299
Daje radę 4x1A, sprawdzałem i wiem ile ładowały się zazwyczaj moje aku. Input ma 2A ale przy 12V, nie wnikam, nie liczę ale działa.

Tośka
Jak wkładasz pusty aku to wciskasz Current i zmienia się prąd ładowania (po prawej na wyświetlaczu)

Royd
Ja brałem na gearbestcie. Jak będziesz zamawiał to dorzuć sobie jeszcze Lii-100, świetna zapasowa ładowarka z powerbankiem a kosztuje chyba ze 3 dolce. Dodatkowo ma opcje ładowania 500 i 1000mAh
Awatar użytkownika
By Superlux
#1716483
Jeżeli masz czas i możesz poczekać ...zamów Liitokala Lii-500 lub Opus BT C3100 v2.2 . Obie sprawdzone, relatywnie tanie i bardzo dobrze oceniane. Umyślnie sugeruję ładowarkę 4kanałową, to inwestycja na lata.

Jeżeli nie masz czasu, nie interesują Cię bajery i wodotryski i chcesz mieć - tanio, szybko i solidnie to weź Nitecore i4 ( i2 w przypadku wyboru dwukanałowej ), najprostsza...bez wyświetlaczy - spełnia podstawowe zadanie...dobrze ładuje. Jeżeli nie masz czasu ale jednak potrzebujesz czegoś więcej- szybkiego ładowania, zaawansowanych funkcji itd, itp to poszukaj w Polsce najwyższych modeli ładowarek - Xtar, na przykład model - VP4 lub SV2, VC2 Plus, VP2 ( jeżeli zdecydujesz się na dwa kanały ).
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1716549
Jak większość, tak i ja polecam Liitokala Lii - 500. Naprawdę porządny sprzęcior w rozsądnej cenie.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.