EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By winylowiec
#1824268
czesc, jestem nowa w tym temacie i potrzebuje trochę porad, otóż od miesiąca przerzuciłam się z e papierosa z wbudowanym aku na boxa z wymiennymi akumulatorami i tu pojawia sie kilka pytan z obawy o stracenie rąk,po jakim czasie trzeba wymienić zielona owijkę na akusie sony vtc5 oraz gdzie mogę takie owijki dostać, drugie pytanie jest takie po jakim czasie powinno się wymieniać akumulatory i jak najbezpieczniej je używać
Awatar użytkownika
By pol
#1824270
Ta "owijka" to izolacja - koszulka akumulatora.
Kiedy ją wymieniać? Wtedy gdy jest uszkodzona.

>> regeneracja-koszulek-akumulatorow-t63551.html

Po jakim czasie wymieniać akumulatory?
Rozumiem, że masz na myśli kupno nowego akumulatora, a nie wymianę akumulatora w boxie.
Kupno nowego akumulatora wskazane gdy jego pojemność jest zauważalnie zmniejszyła się.

Jak bezpiecznie używać akumulatory li-ion?
Nie dopuszczać do nadmiernego rozładowania, tzn nie niżej niż 3,2V, ale w nowszej konstrukcji ogniw (takich jakie używasz) graniczne napięcie rozładowania wynosi obecnie 2,75V.
Ogniwo nigdy nie powinno być przenoszone (np w damskiej torebce) bez zabezpieczenia w jakimś plastikowym pudełku zabezpieczającym przed zwarciem biegunów ogniwa.








Pudełka i etui bhp - bto.pl

Przy wymiennych akumulatorach dobrze jest wyposażyć się w zewnętrzną ładowarkę ogniw li-ion. Ogniwa po rozładowaniu należy naładować, a nie przechowywać je w stanie rozładowania.
Boxy EIN mają zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem ogniw (akumulatorów) z zazwyczaj odcinają zasilanie, gdy napięcie ogniw spadnie do 3.2V.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2017, 01:50 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1824271
winylowiec pisze:po jakim czasie trzeba wymienić zielona owijkę na akusie sony vtc5


Nie trzeba, dopóki się nie zniszczy. Obchodź się delikatnie i po problemie.

winylowiec pisze:po jakim czasie powinno się wymieniać akumulatory i jak najbezpieczniej je używać


Akumulatory wymienisz wtedy, kiedy się zużyją (będą krótko "trzymały"). Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to:

http://monitorsklep.pl/data/UserFiles/f ... -popr-.pdf

(pierwszy - lepszy link z google, nie przeczytałem więc nie odpowiadam...! W każdym razie informacje o bezpiecznym obchodzeniu się z akusami znajdziesz bez problemu w internecie).

Dodatkowo:

regeneracja-koszulek-akumulatorow-t63551.html
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.