EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By mariuszm
#1802338
Cześć,

mam problem z moim zestawem, kupiłem go jakieś 3 tygodnie temu. Pierwsza grzałka starczyła mi na jakieś 2tygodnie, bo w smaku pojawił się niepożądany smak, z tego co czytałem tutaj na forum to normalka i trzeba było ją wymienić (choć nie przeszło przez nią nawet 30ml liquidu). Po wymianie było ok przez jakieś 3dni i znowu ten smak, który do najprzyjemniejszych nie należy. Nadmienię, że grzałkę zalałem zgodnie z zaleceniami, czyli zakropiłem od góry i po bokach, po zalaniu odczekałem 15min, no i przez 3dni było ok. Dodam, że mam ustawione 31W w modzie.

Wczoraj spróbowałem dodać kropelkę liquidu na górę grzałki i smak liquidu poprawił się. Po paru zaciągnięciach niestety znowu dało się wyczuć posmak spalenizny.

Dzisiaj spróbowałem czegoś komicznego ściągnąłem ustnik odkręciłem górne wieczko i nałożyłem ustnik bez wieczka i smak poprawił się.

Czy to oznacza, że trafiłem na trefną grzałkę, czy może z moim zestawem jest coś nie tak?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1802340
Wszystko robisz dobrze. Masz typowy problem z transportem liquidu. Niestety kupne grzałki to loteria. Może być w nich za dużo upchanej waty lub Twój liquid jest zbyt gęsty. Możesz spróbować igłą nieco ponakłuwać watę w otworach grzałki, odpowiedzialne za dopływ liquidu.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1802344
Nie znam Melo 3, ja większość atomizerów ( rzadko, ale nieraz się zdarza ) - rozszczelniam zbiornik, odkręceniem górnego capa lub całego zbiornika, to jest zależne od typu atomizera, zmienia się podciśnienie w zbiorniku i wszystko wraca do normy. mariuszm sam to potwierdza, tym że nałożył ustnik bezpośrednio na komin czy co tam innego w Melo.
By mariuszm
#1803552
Po kilku dniach testów, mogę spokojnie powiedzieć, że nakłucie watki nic nie dało, a problem leży po stronie podciśnienia w tanku.

Dwa zaciągnięcia - super, potem spalenizna. Odkręcam górną część widać jak uchodzi bąbel powietrza zakręcam, dwa zaciągnięcia super, potem spalenizna.

No i dość często od tego odkręcania liquid gdzieś dołem wylatuje, bo jak zakręcony to nie transportuje dostatecznie dobrze, a jak odkręcony to pewnie leci za mocno.

Aktualnie mam opakowanie chusteczek pod ręką jak używam melo :) i w głowie zamiar kupienia nowego atomizera. Chyba, że jeszcze spróbuje grzałek z innego sortu, albo kupię tą bazę do niego o której wspominał @matadrox.
By Pkrk
#1832641
Dzięki stary za tego posta. U mnie chyba jest to samo. 3 grzałki już ćwiczyłem i po jakimś czasie czuć spalenizne. I tez bąble lecą po poluzowaniu górnej pokrywki. Czyli kwestia atomizera i jego szczelności plus słaby transport po wacie.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.