EPF

Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By Dzaro
Witam, tak jak w temacie, który z braci lepszy? Czytając opinie na forum dużo osób chwali tego starszego. Jak oba prezentują się(w zestawach) w porównaniu ze Smok'iem AL85 ? Jaki atomizer wybrać do któregoś z nich, a może pozostać przy Mello III lub Ello? Palenie dopłucne.
Pozdrawiam
By Dzaro
Dziękuję za opinie. Cały czas mam problem z wyborem parownika pod Pico 25, czytam, oglądam itd. i nic... Chciałbym zacząć robić własne grzałki ale tych parowników jest tak dużo, że się pogubiłem. Trzeba kupić parownik i do niego bazę RBA tak ? Wymienię pewne funkcjonalności, które mam w głowie : pojemnik na liquid z możliwością powiększenia (np. dodatkowe elementy w zestawie), nalewanie od góry, najlepiej coś podobnego jak np. w smok'u tvf8 baby, zastanawiam się jeszcze czy pozostać przy paleniu dopłucnie (z racji zużycia liquidu, ale sam robię wiec ta kwestia na koniec) z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików(chyba to był merlin single mini), ale mogę się mylić, własne grzałki + pojemnik na liquid(RDA odpada). Prosiłbym o opinię na ten temat i o poprawienie jeśli gdzieś popełniłem błąd.
Awatar użytkownika
By Ariusz
No to jeszcze tylko wspomnę, że parowniki dobiera się też po kątem - smak/chmura. Na tym etapie musisz już wybrać :D
Awatar użytkownika
By McGrinn
Dzaro pisze:Chciałbym zacząć robić własne grzałki ale tych parowników jest tak dużo, że się pogubiłem.

Nie da się inaczej, niż wybrać jakiś na pierwszy ogień i testować. A później następne i w taki sposób znaleźć Graala.

Dzaro pisze: Trzeba kupić parownik i do niego bazę RBA tak

Nie. Parowniki RBA (na własne grzałki) posiadają w sobie bazę do montowania grzałek, właściwie jest ona ich elementarną częścią :lol: .

Dzaro pisze:z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików

Redukcja dopływu powietrza, owszem, niektóre parowniki posiadają taką opcję.
Awatar użytkownika
By Eilchner
McGrinn pisze:
Dzaro pisze:z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików

Redukcja dopływu powietrza, owszem, niektóre parowniki posiadają taką opcję.

Jemu chyba chodzi o się juice flow control. Zużycie liquidu zależy od grzałki i podawanego na nią napięcia. To o czym mówisz służy owszem do regulacji dopływu liquidu, ale używa się do uniknięcia bobra/zalania bazy niż zmniejszenia jego zużycia.
Awatar użytkownika
By SirDeav
Jeśli chodzi o pierwsze próby kręcenia własnych grzałek to polecam jakieś RDTA. Ja sam zacząłem się uczyć na bazie RBA wkręcanej zamiast grzały w TFV$ mini i Subtanku mini i powiem ci że dopiero na Avocado 24 zaczynam rozumieć pewne niuanse. Jest to super wygodne podczas nauki, bo jednym ruchem dostajesz się do grzałek i waty. W przypadku tanka musisz wpierw wszystko rozkręcić i wylać liquid (zazwyczaj), a to strasznie demotywujące, kiedy przez kilka godzin cały czas wszystko rozkręcasz - poprawiasz - skręcasz i dalej coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
By McGrinn
@Eilchner

Dzaro pisze:zastanawiam się jeszcze czy pozostać przy paleniu dopłucnie (z racji zużycia liquidu, ale sam robię wiec ta kwestia na koniec) z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików

Ja zrozumiałem, że chodzi o wkręcane/wsuwane "reduktory" powietrza (takie jak np. w Merlinie czy Skyline), pozwalające uczynić parownik bardziej dopaszczowcem. Ewentualnie o zwykłą regulację dopływu powietrza. Może się mylę.
By KaruzeLek
Ja jako że dopiero zacząłem kręcić grzałki to polecam Ci zakup od razu dwóch atomizerów (w moim wypadku padło na merlina mini i taifuna gt3 mini)
Na początku jest dużo szukania odpowiedniego setupu, problemów z przeciekaniem ogólnie nauki i fajnie jest wtedy mieć jeden zestaw gotowy w miare możliwości, a na drugim kombinować i szukać swojego grala.
No chyba że masz cos na czym możesz wapować, gdy do atomizera bedziesz kręcił kolejne kombinacje to wtedy wystarczy jeden.
By Dzaro
chodzi o wkręcane/wsuwane "reduktory" powietrza (takie jak np. w Merlinie czy Skyline), pozwalające uczynić parownik bardziej dopaszczowcem.
- o to dokładnie chodziło. Na razie korzystam z niechlubnego Ijusta S... Na ten moment postanowiłem kopic same boxsiwo Pico 25 w najlepszym sklepie + góra z wcześniej wymienionego(mało parowników na e -m). Przekopałem YT i forum w poszukiwaniach parownika i tylko nakreśliłem swoje wymagania co do niego, nalewanie najlepiej jak w Ello czy Smok'u TFV8 baby(moim skromnym zdaniem bardzo wygodne), wygląd podobny do nich( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał), RBA single z racji na chęć zmniejszenia zużycia liquidu(na ijust s +/- 12ml dziennie), wycieki eh.. męczę się z nimi od samego zakupu ijusta S. Tak jak w poprzednim poście kolega napisał , chciałbym nabyć parownik ( z wyżej wymienionymi "funkcjami" albo częścią z nich) aby nauczyć się kręcić własne grzałki. Macie jakieś propozycje oprocz merlina mini i taifuna gt3 mini?
Awatar użytkownika
By DorotaM
Dzaro pisze:....( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał),
......... Macie jakieś propozycje oprocz merlina mini i taifuna gt3 mini?

Kayfun V5 Mini. :mrgreen:
By Omega33
A czy Merlin mini wejdzie na iStick Pico 75W ? Z tego co się orientuję to Merlin mini jest 24mm, a Pico 75W dedykowany pod parowniki 22mm. Pytanie czy da się upchać?
Poczytałem trochę o tym parowniku i bardzo mi się spodobał. Prosty, na jedną grzałkę i świetnie oddaje smak. Preferowany setup to pojedyncza tytanowa grzałka oczywiście pod pracę na TC.
Ktoś przymierzał w praktyce jak to siedzi? Będę wdzięczny za odpowiedź.
By koala
Dzaro pisze:
( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał),

Czy ja wiem...

Obrazek

Zawsze możesz się zainteresować Kayfunem v3 mini lub v5 mini, ten już nie wystaje tak wysoko.
By marian13
koala pisze:
Dzaro pisze:
( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał),

Czy ja wiem...

Obrazek

Zawsze możesz się zainteresować Kayfunem v3 mini lub v5 mini, ten już nie wystaje tak wysoko.
Z Kv4Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Panowie i panie pora zmienić parowóz tylko nie mam[…]

iJust S - Problemy techniczne

Witam. W piątek zakupiłem nowego ijusta S. Popalił[…]

Witam . Założyłem sobie światła do jazdy dziennej […]

E-papieros

Witam Vaperow, Chciałbym zapytać was którego boxa […]