EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Halah
#1820157
Czy jest tu może ktoś kto mieszka obecnie w Niemczech i zna aktualną sytuację prawną transgranicznej sprzedaży Internetowej? Nie wiedziałam, gdzie wrzucić ten temat, więc wrzucam tutaj... mój kuzyn na dniach przeprowadza się do Niemiec i nie zna sytuacji prawnej ani języka, a nie za bardzo stać go na zakupy w Euro. Będę wdzięczna za sprawdzone informacje, bo nie chciałabym żeby miał problemy z prawem. Czytałam kilka wzmianek na ten temat u nas na Forum, ale może coś od tego czasu się zmieniło, więc wolę zapytać. Sama również nie znam niemieckiego, więc Wujek Google nam nie pomoże. :wink:
By Halah
#1820364
Najlepiej z Chin czy innych dalekich krajów raju tanich zakupów Internetowych, jeśli już jest taka możliwość. Ewentualnie z Polski. Kwestia członkostwa w UE ma tutaj znaczenie? Dlaczego pytasz...

Sent from Hell via Tapatalk
Awatar użytkownika
By e_sat
#1820564
A to ciekawe niemiaszki...hmmm pewno jeden raz trzeba spróbować i się przekonać o kosztach, bo tak, to każdy swoje powie, często nie " sprawdzone " i robi się z wideł powidło ;) Niee.. z widły igły :D
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1820695
Jak juz wyzej ktos wspomnial chinolskie paczki przechodza w germani przez Zollamt ale jesli zamawia sie z rozwaga do ok. 50 € to nikt sie nie czepia (oficjalnie wolne od podatku do 26 €). Tylko raz przez nieuwage zamowilem za ok. 75€ i musialem jechac na celnice zeby oplacic. Jesli chodzi o wysylke np. z Polandi (konkretnie Edym) wysylaja bezproblemowo przez UPS jest w miare tanio i dochodzi wszystko bez zadnej kontroli.


pzdr
rolnik
By Halah
#1820698
Czyli jednak trzeba uważać z chińskim zakupocholizmem... przekażę dalej. :D Paczki do Polandii? Nie ma mowy. Ale kto mi zabroni odwiedzić kuzyna... oczywiście jedynie w celach towarzystkich i stancjonarnego sprawdzenia sprzętu. :wink:
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1821083
Ariusz pisze:No, to teraz jeszcze opowiedzcie tylko, jak przechodzą takie paczki z Niemiec do Polski... :D


Ja mam prosty sposob :wink:
Wysylam paczke np. z Dortmundu na Pakstation (paczkomat) do FFO (Frankfurt/Oder), kolega ze Slubic ma moja karte wyciaga pakola i jedzie do domu :mrgreen:

pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1862224
Czy można kupować w Niemczech chińską większą bazę nikotynową bez przeszkód? Jeżeli mieliby dowalić jakieś podatki, to jakie by były to kwoty i czy dużo biegania by opłaty uiścić? Jakoś na ebay.de niczego atrakcyjnego nie da się zauważyć...
By dexnoxtious
#1862226
Z nikotyną może być problem, sam przeszukiwałem niemieckie fora, o zakupach sprzętu nic znaleźć nie mogłem, ale z bazami widziałem że były problemy, kilka pojedynczych przykładów tylko znalazłem z przed roku, ale ludzie mieli problemy z bazami powyżej 10 ml. W sumie śmieszne że na ich forach nie znalazłem informacji o ich prawie dotyczącego handlu a tu tak.
Swoją drogą, jakbym tam na rodzinkę zamówił np moda, mogli by mi to legalnie przesłać w paczce z niemczech do polski czy raczej wypadałoby wtedy odwiedzić rodzinkę? Co jakiś czas przesyłają mi paczkę z pierdołami których tu dostać nie idzie, więc akurat okazja na takie coś by była :D
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1862233
W Niemczech z tego co zauważyłem chinole mają pozakładane Warehouse,czyli takie swoiste chinskie magazyny w innym kraju.Oznacza to że za parę euro można zamówić z ich magazynu za chinską cenę cuś i nie przechodzi to przez urząd celny bo mówimy tu o przesyłce na terenie Niemiec.Potem tylko paczuszka do PL bez odprawy bo to Unia Europejska i z głowy.Jedyny minus to koszta Warehouse i paczki do PL.Ale to i tak taniej niż ze sklepu u niemiaszków.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.