EPF
Awatar użytkownika
By Vegio
odpiszą pewnie dopiero jutro, ale osobiście powiem, że do tego co zamawiałem instrukcji nie dostałem, lecz nie była potrzebna. jeżeli jednak nie sprawia ci to problemu to wystarczy przejrzeć forum :)
chyba wszystko (a na 99,99% wszystko co z polskich sklepów) jest opisane na forum, więc nie powinno to stwarzać najmniejszych problemów

---------
szczuro: dyskusje przeniesiono z watku
instrukcje-obslugi-w-jezyku-polskim-t44880.html
Awatar użytkownika
By pol
Otrex pisze:...
Zamówiłem troszkę sprzętu u Państwa i nie wiem czy sobie z jego obsługą poradzę?

Jeżeli będziesz postępował zgodnie z instrukcją to istniej pewna doza prawdopodobieństwa, że poradzisz sobie z obsługą kosmicznej technologi e-p.

-- [scalono] 01 cze 2013, 01:20 --

Vegio pisze:odpiszą pewnie dopiero jutro, ale osobiście powiem, że do tego co zamawiałem instrukcji nie dostałem, lecz nie była potrzebna. ...

Jeżeli przez przypadek instrukcja zaginęła w czasie dostawy, to proponuję kontakt e-mail ze sprzedawcą i doślą instrukcję w załączniku pdf.
Awatar użytkownika
By piehot
a na liquidach nie ma instrukcji w j. polskim. ciągle je pije i dalej jakieś gorzko-piekące ;)
Awatar użytkownika
By pol
piehot pisze:a na liquidach nie ma instrukcji w j. polskim. ciągle je pije i dalej jakieś gorzko-piekące ;)

Jak to nie ma instrukcji w j. polskim?

Obrazek
Awatar użytkownika
By piehot
pol pisze:
piehot pisze:a na liquidach nie ma instrukcji w j. polskim. ciągle je pije i dalej jakieś gorzko-piekące ;)

Obrazek

na hasegawie nawet nie mam daty ważności ;) tylko napisy że produkowane z naturalnych soków ;)
Awatar użytkownika
By pol
piehot pisze:na hasegawie nawet nie mam daty ważności ;) tylko napisy że produkowane z naturalnych soków ;)

hmm...
Tak czasem bywa z produktami "made in garaż"... :|
Awatar użytkownika
By kurok
pol pisze:

Obrazek

Czyli co ? Jak jest taki znak to można kupować, czy brać coś allegro bez niego ?
By Otrex
Panowie, nie rozumiemy się chyba. Na liqudach jest i skład i ostrzeżenia. Ja mówię o urządzeniach. Czy mody, mają instrukcję?
Czasem by włączyć potrzeba 5 klik, czasem inna kombinacja. Jak ustawić czas?, jak wybrać pomiar? Każda z konstrukcji jest inna. Nie chce mi się "doktoryzować" jak i co ustawić. Powiecie - na Forum znajdziesz wszystkie informacje. A jak klient nie jest członkiem Forum? Nie musi. Kupuje sprzęt i chce wiedzieć jak go włączyć, ustawić itd.
I co Wy na to?
By Pilot353
Otrex pisze: I co Wy na to?

E papieros to nie jest babci sranie. Trochę podstaw trzeba znać żeby brać się za mody. Co ma być w instrukcji moda? Jak masz grzałke ukręcić, ile zwojów, z jakiego drutu. W zasilaniu jakie aku stosować, ile je ładować i jaką ładowarką? Jak już wiesz co zamówiłeś to poczytaj o tym, jak na forum nie ma to popytaj. sam z problemem na pewno nie zostaniesz.
Awatar użytkownika
By Fisherking
Rozumiem, że do mechanika to ciężko byłoby instrukcję napisać,
ale jeśli modem jest np z-max mini v2 z 3polowym wyświetlaczem?
User nie zna angielskiego i nie hula po forum?

Myślę, że dołączanie / udostępnianie "manuela" po polsku byłoby dobrą praktyką
By Pilot353
Do tego typu zasilań zazwyczaj opis jest dostępny na stronie sprzedajacego. Ile razy nacisnąć który przycisk i co nam wyświetlacz wskazuje.
Awatar użytkownika
By kurok
Myślę, że nawet do mechanika mogłaby powstać instrukcja, ostrzeżenie o zwarciach, wybuchających bateriach itp.
Albo zdawkowe ostrzeżenie "używać tylko baterii z PCB", których i tak nikt nie będzie używał.
W sumie to pole do popisu dla sprzedawców, choć też uważam, że opis ze strony jest tu wystarczający.
W brandowanych wyrobach, chyba są jakieś papiery. Osobiście nie wiem, bo nic takiego jeszcze nie miałem.
By Otrex
Fisherking pisze:Rozumiem, że do mechanika to ciężko byłoby instrukcję napisać,
ale jeśli modem jest np z-max mini v2 z 3polowym wyświetlaczem?
User nie zna angielskiego i nie hula po forum?

Myślę, że dołączanie / udostępnianie "manuela" po polsku byłoby dobrą praktyką

Tu nie chodzi o "dobrą praktykę" a o wymóg prawny.
W pierwszym poście zacytowałem stosowną ustawę. Za nie stosowanie się do niej istnieją określone sankcje karne - min 2tys zł . max 10% rocznego obrotu.
Awatar użytkownika
By pol
Czy kupując u Państwa sprzęt - otrzymuję do niego instrukcję obsługi w języku polskim?
....
Zamówiłem troszkę sprzętu u Państwa i nie wiem czy sobie z jego obsługą poradzę?
Tu nie chodzi o "dobrą praktykę" a o wymóg prawny.
W pierwszym poście zacytowałem stosowną ustawę. Za nie stosowanie się do niej istnieją określone sankcje karne - min 2tys zł . max 10% rocznego obrotu.

Otrzymałeś zakupione produkty bez instrukcji?
Napisz e-mail do sprzedawcy z prośbą o uzupełnienie braku.
Awatar użytkownika
By kurok
Nie wiem czy w Z-Maxie jest instrukcja po polsku, ale do któregoś moda VV dostałem kiedyś jakieś ksero. Mod nie był z e-dyma, instrukcji nie czytałem, ale coś tam było.
Proponuję nie robić więcej roboty sprzedawcom niż jej mają, choć w pewnych przypadkach taka instrukcja byłaby mile widziana.
Awatar użytkownika
By pol
Otrex pisze:Tak też zrobię.

"Uświadamiasz" nas w zakresie prawa, ale nadal nie napisałeś czy otrzymałeś zamówione produkty bez instrukcji.
Na razie odczytywać to można jako twoje mroczne niepokoje, że nie dołączą instrukcji wymaganej prawem.
Jeżeli towar niezgodny z opisem lub z brakami formalno-prawnymi przysługuje Ci prawo zwrotu w ciągu 10 dni jako umowa zawarta na odległość.
By Otrex
Tak otrzymałem towar bez instrukcji - nie chcę go zwracać - chce jedynie wymóc na dostawcy stosowanie się do obowiązującego prawa. Dość już mam miernoty w traktowaniu klienta.
Urodziny !!!

"Zobacz no, zobacz no, czyje, czyje urodziny[…]

Serpent Mini RTA 3ml

WOTOFO SERPENT Mini RTA Atomizer, is a 3ml rebuild[…]

Kawały i inne śmieszności......

Ceper pyta bacy: -A za co się przebierzecie na sy[…]

WItam Jako iż polecić nic nie można to może słysz[…]