EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By juras91
#1879691
Z góry zaznaczam, że inżynieria, elektryka i przedmioty ścisłe nie są moją mocną stroną :) A czas mnie nagli a czerwona lampka na ładowarce wciąż jest :( Jakby znalazła się jakaś dobra duszyczka i mi plus minus powiedziała jaki czas ładowania jest tego sprzętu od 0 do fulla to byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam,
Juras
Awatar użytkownika
By Timi
#1879693
Pojemność / prąd ładowania x straty czyli ok. 10-15%.
Awatar użytkownika
By Timi
#1879709
Jeżeli faktycznie zasilacz ma zadeklarowaną wydajność prądową, to nic się nie zmieni.
Jednak to bardzo rzadkie przypadki. Szczególnie w dobie taniej chińszczyzny.
Dlatego zdecydowanie lepiej podpiąć ją pod wydajniejszy zasilacz.
By juras91
#1879710
To chyba przepnę. Mam 2 adaptery - Volish (od starego epapierosa) - 0.5A i adapter od mojego telefonu Huawei - 1.0A. To przepnę na Huawei ^^W sumie też chińszczyzna, ale zadeklarowana moc większa. Jeszcze ostatnie moje pytanie, bo niedługo muszę wychodzić. Czy te akumulatory "LG HG2 3000mAh 20A" można po prostu podładować i odłączyć kiedy się chce, czy jednak trzeba zawsze na maksa ładować?
Awatar użytkownika
By Timi
#1879711
Aku li-ion nie mają efektu pamięciowego, więc możesz.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1879779
1A to już jest i 4ogniwowa z możliwością ładowania 2 aku prundem 2 A, z resztą takich ładowarek jest więcej niż tylko jedna. I w sumie taką proponowałbym zakupić, taką wszechstronną, np - 0,5 A, 1 A i 2 A czyli w sam raz na różne okoliczności. Ja mam dość długo Efesta Luc v4 i nie narzekam chociaż wiem że są lepsze ładowarki dostępne na rynku. Obecnie kupię sobie jeszcze taką w której na luzie mieszczą się akusy - 20700 i 21700 bo coraz więcej zasilań obsługuje te batki.

:drinkb
Awatar użytkownika
By PucH2
#1879780
Zasilań może i więcej obsługuje, jednak tesla ich i lapki nie używają. Chińczyk przywiązuje do swych nietypowych produktów. Nic w tym dobrego. Naturalnie jest to tylko moje zdanie z obserwacji rynku.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1887700
PucH2 pisze:Zasilań może i więcej obsługuje, jednak tesla ich i lapki nie używają. Chińczyk przywiązuje do swych nietypowych produktów. Nic w tym dobrego. Naturalnie jest to tylko moje zdanie z obserwacji rynku.


Nie do końca tak jest. Nowe, referencyjne batki 20700 / 21700 zaczęli już wypuszczać Koreańce i Japońce a zarówno Sanyo jak i Samsungi zbierają dość wysokie noty u takich gości jak HKJ czy Mooch. Zapewne na początku Chinole tak jak zawsze bywa wzięli pierwsze nie do końca sprawdzowe partie, podali z d... wzięte osiągi - 30 A, 40 A i stąd mamy wysyp różnych Ampkingów, Brillipowerów, AWT, Ijoy'ów, Basenów i innych cudów na kiju. Sanyo 20700 i Samsungi 21700 są już dostępne w Polsce, w nienajgorszych cenach.


:drinkb
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1887715
Moja, ładowarka TP4056, naładowała by w tym czasie dwa akusy, a kosztowała niecałe 2zł (solidnego kabla micro USB nie liczę, ani adaptera, ani pudełka, ani dwóch magnsów neodymowych, ani dwóch kabelków, bo je akurat miałem już) :-)
https://imgur.com/a/vaHJJOB

tania-adowarka-do-18650-zrob-to-sam-t97138.html
Awatar użytkownika
By Superlux
#1887923
Maskota pisze:Ampkingi 20700 to bardzo przyzwoite akumulatory

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Problem jest jeden. Akumulatory li-ion oficjalnie produkują tylko -Panasonic / Sanyo, Sony, LG i Samsung...i to jest koniec przewodu pokarmowego. Reszta to rewrapy i nigdy nie wiemy co jest w środku czy może np jakaś niebezpieczna dla życia i zdrowia partia ponieważ coś potentatom nie wyszło, czy może ktoś wprowadził coś na czarnym rynku czy może jest jeszcze jakiś inny problem. Poza tym masa przekłamań dotyczących już nie tylko pojemności ale także wydajności prądowej...w ten np sposób aku o wydajności 10 - 15 A przedstawia się jako 40 A itp itd...O konsekwencjach nie ma już co gadać. To jest tak jak kiedyś z Efestami czy z AWT, 10 było dobrych a 11ty robił bum. Dlatego trzymam się tylko oryginalnych akusów, 5ciu ww firm. Nie są wcale dużo droższe a niektóre są nawet tańsze i mają większą pojemność. Na razie Sanyo w wersji 20700 i Samsungi 21700 robią najlepsze dostępne akumulatory li-ion.

Mógłbym Ci podać wyniki testów od słynnego HKJ ( na jego duńskiej stronie lygte...) albo nie mniej docenianego Mooch'a. Wybieram Jankesa, jego tabelki są chyba bardziej czytelne a gdybym chciał kupić wszystkie jego narzędzia pomiarowe których używa do testów to musiałbym chyba zastawić dom , 2 samochody i chyba jeszcze wziąć pożyczkę. To nie są frajerzy z yt. Potraktuj to jako biblię na dzień 19.03.2019, nic od tamtej pory raczej się nie zmieniło -

https://www.e-cigarette-forum.com/attac ... eg.804055/


A to tak tylko dla przykładu tabelka ze stycznia tego roku...z Ampkingiem 20700. Ampking to jedno wielkie kłamstwo, nie Oni pierwsi i nie ostatni -

https://www.e-cigarette-forum.com/attac ... eg.794249/


Na Zdrowie -

:drinkb
Awatar użytkownika
By Superlux
#1888037
Maskota pisze:W prawdzie pod linkami wyskakuje error ale chyba wierze na słowo ;-) czas zatem zmienić akusy w wieśku bo z ampkingami z zestawu nie będe czuł się pewnie :-D

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



U mnie linki ładnie chodzą. Wyguguluj - Mooch 20700 21700 battery tests, pojawią się linki z e-cigarette-forum... i wyskoczy Ci taki temat - 20650/20700/21700 Battery Ratings a w nim 2 tabelki, 1sza ze stycznia i 2 ga z marca.

:drinkb
By Maskota
#1888045
mattoid1973 pisze:
Maskota pisze:W prawdzie pod linkami wyskakuje error [...]


Pewnie otwierasz je z poziomu tapatalk-a.
Kliknij trzy kroki w prawym górnym rogu i wybierz polecenie "Otwórz w przeglądarce", zjedź na dół strony i kliknij link. Działa bez problemu.
Kopiowałem link do przeglądarki bo z tapa nie otwierało wogóle. Już widziałem te tabelki :-)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.