EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By antykat
#1866473
Witam wszystkich serdecznie.
Postanowiłem właśnie rozpocząć swoją przygodę z e-papierosami. Jak to początkujący w tym temacie jestem nieco zdezorientowany. Chcę zacząć od czegoś co na początku nie będzie wymagało zbyt wiele zabiegów. Obecnie palę ok. 20 szt. papierosów mentolowych, 0,5mg nikotyny/papieros.
Moje pytania:
1. Czy zestaw 75W Eleaf IStick Pico TC MOD FULL Kit + jakiś mentolowy liquid o mocy 12mg to dobry wybór na początek?
2. Czy powinienem dokupić od razu jakieś grzałki? Na ile czasu wystarcza jedna grzałka?
3. Ile liquidu powinienem kupić, aby wystarczyło mi na ok. 2 tygodnie?
4. Czy powinienem dokupić coś jeszcze, jakieś akcesoria, coś co jest potrzebne czy zestaw z punktu 1 wystarczy, aby rozpocząć korzystanie z dobrodziejstw e-papierosa?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1866477
antykat pisze:1. Czy zestaw 75W Eleaf IStick Pico TC MOD FULL Kit + jakiś mentolowy liquid o mocy 12mg to dobry wybór na początek?

Dobry wybór, tylko czy 12mg nie będzie za mocne? Kup jeszcze 6mg i zobacz. W razie czego możesz zmieszać oba i będziesz miał 9mg.

antykat pisze:2. Czy powinienem dokupić od razu jakieś grzałki? Na ile czasu wystarcza jedna grzałka?

Od przybytku głowa nie boli. Nie ma reguły ile wytrzymują gotowe grzałki.

antykat pisze:3. Ile liquidu powinienem kupić, aby wystarczyło mi na ok. 2 tygodnie?

To zależy ile będziesz wapować. Ciężko podać dokładną ilość.

antykat pisze:4. Czy powinienem dokupić coś jeszcze, jakieś akcesoria, coś co jest potrzebne czy zestaw z punktu 1 wystarczy, aby rozpocząć korzystanie z dobrodziejstw e-papierosa?

Będziesz potrzebował ogniwo wysokoprądowe 18650. Najlepiej 2 sztuki. Dobrze jest też dla dobra ogniw, mieć ładowarkę zewnętrzną.
By antykat
#1866480
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Powinienem chyba dodać, że te 2 tygodnie traktuję jako okres próbny. Szukam alternatywy dla rzucenia kopciuchów. Stąd moje pytania o ilości i dodatki. Nie muszą to być dokładne ilości. Na ile mniej więcej wystarcza pojemniczek 10 ml? Z liquidami zrobię tak jak mówisz. Czy bez dodatkowych grzałek i ogniw obejdę się przez 2 tygodnie? Zawsze mogę dokupić, jeśli e-papieros mi się spodoba.
Awatar użytkownika
By latte92
#1866486
Ogniwo musisz dokupić, bo w zestawie go nie ma. Ogniwo można ładować w boxie, ale lepiej dokupić ładowarkę zewnętrzną. Grzałki w zestawie masz 2, więc na 2 tygodnie okresu próbnego raczej starczą( raczej, bo kupne grzałki to loteria i mogą okazać się wadliwe ;) ) Ciężko stwierdzić jakie będzie zużycie płynu, ja na tym zestawie zużywam ok 6ml liquidu dziennie (w tej chwili grzałka 0.3) o mocy 3mg. Kup sobie kilka liquidów o różnej mocy( zawartości nikotyny) i smaku, i sprawdź, który dla Ciebie będzie najlepszy.
By antykat
#1866490
Dzięki za odpowiedzi.
Czyli podsumowując na początek coś takiego: 75W Eleaf IStick Pico TC MOD FULL Kit + AKUMULATOR 18650 LG HG2 3000MAH + kilka liquidów o mocy 3-12 mg o różnych smakach a gdy mi się spodoba, to dodatkowy akumulator, zasilacz i grzałki na zapas, tak?
By antykat
#1866506
Jeszcze jedno pytanie. Jak jest z gwarancją na dymie? Czy jest i czy bywają z nią jakieś problemy?
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.