EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1609510
W związku z ustawą tytoniową mam zamiar zaopatrzyć się w zapas baz VPG 50/50 12 mg. Nie wiem ile kupić żeby mi się nie popsuły, wie ktoś może jaki jest maksymalny czas przechowywania fabrycznie zapieczętowanych buteleczek? Mam zamiar przechowywać je w lodówce (nie w zamrażalniku).
Awatar użytkownika
By Peter007
#1609518
Na bazach jest podawana data przydatności.
By orient
#1609936
Ja powiem tak. Od roku aż się nie zepsuje. Po roku badałem bazę - nie było śladu zmian. Ile maksymalnie można? Nie wiem. Ja z powodzeniem używam odczynniki które mają czasami 30 lat i więcej i cały czas są dobre. Z grubsza można przewidzywać, że co najmniej okres przydatności wydłuży się od trzech do dziewięciu razy niż to co wynika z nadruku na opakowaniu.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1609945
@orient a nie jest tak jak z butelkowaną wodą, czasami mineralną? Że okres "przydatności do spożycia" to termin, po którym plasticzana butelka może coś zaczynać uwalniać w zawartość?
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1609957
Zepsulo pisze:@orient a nie jest tak jak z butelkowaną wodą, czasami mineralną? Że okres "przydatności do spożycia" to termin, po którym plasticzana butelka może coś zaczynać uwalniać w zawartość?

Zawsze mogę kupić bazę w szklanych butelkach.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1609963
Jajacek2 pisze:W związku z ustawą tytoniową mam zamiar zaopatrzyć się w zapas baz VPG 50/50 12 mg.

A nie lepiej 36mg?
Świeży glikol i glicerynę będziesz mógł kupować na bieżąco, i rozpuszczać bazę w stosunku 1:3.
By orient
#1609977
Zepsulo pisze:@orient a nie jest tak jak z butelkowaną wodą, czasami mineralną? Że okres "przydatności do spożycia" to termin, po którym plasticzana butelka może coś zaczynać uwalniać w zawartość?



Nie jest tak, z butelkami wody też tak nie jest. Okres przydatności do spożycia to minimalny okres za który producent ręczy, że parametry produktu nie ulegną zmianie w stopniu mającym istotny wpływ na jego spożycie/użycie. Oczywiście jeżeli przechowywany był w zalecanych warunkach. Mówiąc krótko. Ja bym prędzej użył bez sprawdzania 10 letnią bazę przechowywaną w lodówce 9 lat po upływie terminu ważności, niż miesięczną stojącą na witrynie w kiosku która ma jeszcze 11 miesięcy do upływu terminu ważności.
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1609992
Mutango pisze:
Jajacek2 pisze:W związku z ustawą tytoniową mam zamiar zaopatrzyć się w zapas baz VPG 50/50 12 mg.

A nie lepiej 36mg?
Świeży glikol i glicerynę będziesz mógł kupować na bieżąco, i rozpuszczać bazę w stosunku 1:3.

Może to i niezły pomysł, ale za dużo zabawy jak dla mnie. Najpierw mieszanie składników żeby otrzymać bazę, a potem mieszanie tejże bazy z aromatami, etylomaltolem i spirytusem żeby mieć gotowy liquid.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1609996
Jajacek2 pisze:Najpierw mieszanie składników żeby otrzymać bazę, a potem mieszanie tejże bazy z aromatami, etylomaltolem i spirytusem żeby mieć gotowy liquid.

A czemu tak? Mieszaj wszystko za jednym podejściem.

Pozdrawiam
By gourmet
#1610037
Nie wspominając o miejscu w lodówce, którego potrzeba trzykrotnie więcej.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1610106
Jeśli zależy Tobie na jak najdłuższym przechowywaniu i nie chcesz absolutnie korzystać z zamrażarki to załatw sobie bazę w samym PG.
Gliceryna roślinna szybciej traci ważność.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1610160
U mnie efekt jest spektakularny. Wapując liquid 0.5mg/ml, a przechowując zapas nikotyny w stężeniu 36mg, potrzebuję 72 razy mniej miejsca w lodówce :D
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.