EPF
Awatar użytkownika
By Baskerviell
Gabriel pisze:OK. Dzięki, od jutra będę próbować coś większego wcisnąć ( może się uda i wcisnę nawet Claptona albo jakiegoś Aliena )

Pokombinuj trochę z cienkimi drutami i gra muzyka.
Powodzenia *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Gwido67
Gabriel pisze:Zamontowałeś 2 Claptony? ( jak to zrobiłeś, bo mi się nieudało, bo za mała baza ) No chyba że na średnicy 1,5 mm, ale takie Claptony nie mają sensu według mnie. Lepiej zwykły Kanthal lub SS na średnicy 2-2,5 mm.

Tutaj dwa "fabryczne", czyli bardzo grube klaptony (26/32AWG) ->

Średnica wewnętrzna 2,1 mm

Obecnie "siedzą" cienutkie klaptony (0,30/0,12 mm) i można było zmieścić na 2,3mm średnica wewnętrzna grzałki, z dużym luzem.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gabriel
@Gwido67 a możesz napisać na jakiej mocy wapowałeś na tym setupie ze zdjęcia?
Awatar użytkownika
By Gwido67
Nie pamiętam, pewnie coś około 40W. Ale bij-zabij ani nie zapisuję, ani nie uczę się na pamięć ;)
Setup był bardzo wdzięczy, zero problemowy, zalewka, buchanko, zalewka. A miałem go z dobry rok (oczywiście nośnik wymieniany i nie wapowane bez przerwy, inne parownik też chcą być używane :lol: ).

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gabriel
Dziękuję Grzegorzu za odpowiedź. :beer: :D
EDIT: No to zrobiłem takiego Claptona jak Grzegorz zapodał na fotce. Wcisnąć wcisnąłem w bazę, ale jest dosłownie na styk. :zakrecony Ja jednak wolę mieć choćby małą ale zawsze rezerwę przestrzeni między grzałką a komorą. Wracam do zwykłego microcoila z Kanthala 0,4 mm na średnicy 2,5 mm. *CZAJNICZEK* *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Gabriel
Gwido67 pisze:
Gabriel pisze:Zamontowałeś 2 Claptony? ( jak to zrobiłeś, bo mi się nieudało, bo za mała baza ) No chyba że na średnicy 1,5 mm, ale takie Claptony nie mają sensu według mnie. Lepiej zwykły Kanthal lub SS na średnicy 2-2,5 mm.

Tutaj dwa "fabryczne", czyli bardzo grube klaptony (26/32AWG) ->

Średnica wewnętrzna 2,1 mm

Obecnie "siedzą" cienutkie klaptony (0,30/0,12 mm) i można było zmieścić na 2,3mm średnica wewnętrzna grzałki, z dużym luzem.

Pozdrawiam
Grzegorz

Drut Kanthal a1 Clapton, 26/32 czyli taki sam jak zrobiłeś Ty na fotce, ale co mnie ciekawi to to że mój pierwszy zwój i ostatni prawie dotyka tego ringu a u Ciebie widać jeszcze luz. Grzałki naturalnie dociągnięte do samych słupków. Więc o co chodzi? Fakt, to klon więc może klon klonowi nierówny i środkowy słupek u mnie może być szerszy.
Awatar użytkownika
By Gwido67
Nie mam pojęcia, może jednak jest jakaś różnica między oryginalną bazą dual a bazą dual SJMY.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gabriel
Po różnych kombinacjach setupów do tego parowniczka, podzielę się z Wami moim najnowszym setupem, który sprawił uśmiech na mojej twarzy. Drut Kanthal A1 0,18 mm. Otóż z tego drucika zrobiłem skrętkę, nawinąłem na średnicy 2,2 mm 9 zwojów, co dało mi 2,2 oma na grzałce. naturalnie zrobiłem dwie takie grzałki pod duala, co finalnie dało 1,1 oma. 30 watów i jest bardzo dobre oddawanie smaku liquidu a i chmurka wystarczająca. Plusem tego setupu jest bez wątpienia momentalne rozgrzanie grzałek po podaniu tych 30 watów. Parownik się nie grzeje i chmurkę wypuszcza lekko ciepłą. Grzałki ściśnięte, bez odstępów. *CZAJNICZEK* *SMOKEKING* Heat Flux = 170
Awatar użytkownika
By gemino
Ja mam obydwa klony ( SJMY i Coppervape ) i muszę się pochwalić, że u mnie obydwa parowniki są kompatybilne ze sobą i swobodnie można zamieniać w nich bazę jak i zbiorniki ( dotąd zamieniałem zbiorniki razem z obudową, nie sprawdzałem samych zbiorników )
Wszystko działa i nic nie cieknie
Awatar użytkownika
By gemino
Sam zbiornik ( plastik od Coppervape ) nie specjalnie pasuje do obudowy od SJMY ( obraca się wokół ), niestety :(
Awatar użytkownika
By nik3r
Zna ktoś, albo może zmierzyć rozmiar / numer imbusa do klona SJMY?
Awatar użytkownika
By bulit73
Od jakiegoś czasu jest ze mną klonik od Coppervape, z singlową bazą.
Co do wykonania, praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Gwinty, uszczelki w porządku. Całość chodzi bez problemu.
Dodatkowo dokupiłem drugiego top capa oraz micro tank, też od Coppervape. Tu również, tak jak w przypadku parownika, wszystko pasuje i śmigła jak trzeba.
Parownik spełnił moje oczekiwania. Świetnie oddaje smak i bez problemu wapuję sobie dopaszczowo.
Jedynym, jak dla mnie, mankamentem jest boczne tankowanie. Liquidy mam w szklanych butelkach z pipetami i są problemy z zalaniem baniaka. Jednakże patrząc na całokształt, nie jest to coś co wykluczyłoby ten parownik z mojej kolekcji.
Awatar użytkownika
By bulit73
matatiti pisze:Nie próbowałeś nigdy odkręcać górny cap od komina i tankować prosto z gwinta? Robię tak od przedwojny. Szybka, sprawdzona i bezinwazyjna metoda.

Zastanawiałem się nad tym. Dzięki za poradę i potwierdzenie, że tak da się :D
Awatar użytkownika
By blucas
Da się, ale może popuszczać przy zakręcaniu (nawet na zamkniętym baniaku).
Awatar użytkownika
By STRUNA
blucas pisze:Da się, ale może popuszczać przy zakręcaniu (nawet na zamkniętym baniaku).

Na oryginale nigdy tak nie miałem, nawet na prototypie.
Jeśli tak masz, to złap na gwincie, przekręć do góry nogami i dokręcaj.
Awatar użytkownika
By blucas
Spokojnie. Ja nawet z gwinta potrafię zatankować Hussara przez dziurkę w baniaku. Grunt to wprawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kabacina
Szanowni Forumowicze mam pytanko:gdzie mogę nabyć przezroczyste szkiełko? To mleczne jakoś mnie znudziło, wydaje mi się ze przezroczyste byłoby dla mnie lepsze. Ktoś ma dojścia?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Jakiej muzyki słuchacie? :D

Ja sie zarazilem hardrockiem/R'n'R od kumpla :D w […]

Uwaga na aromaty cynamonowe.

Na blogu Strego Chemika: https://starychemik.wordp[…]

Grzalki a box