EPF
Awatar użytkownika
By DisC
#1030880
http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Epapie ... jcy-a33569


Po przeczytaniu artykułu nieźle się poirytowałem jakich to cudów Ci naukowcy nie wymyślą , No i oczywiście napiszą że 1 osoba wypiła nikotynę i umarła , a 100 samobójców dziennie którzy odbierają sobie życie w inny sposób to nie napiszą bo co ? Bo już było?. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, 20:30 przez DisC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Landor
#1030910
Hahaha bardzo się uśmiałem.
Ale przynajmniej na fotce zacny modzik z kajtkiem :-) A nie jak do tej pory jakiś "chińczyk" z plastiku za 30 zł ;-)

N9005 + TapaTalk 4.4.7
Awatar użytkownika
By Filemon
#1030917
hahaha niech przyklei sobie ten znafca z 20 plastrów NTZ i zobaczymy co się stanie xD
Awatar użytkownika
By ordinary.girl
#1030922
"w 2013 roku doszło do 1315 poważnych zatruć po kontakcie z substancją wypełniającą e-papierosy"
ciekawe czy ci naukowcy zbadali również do ilu w 2013 roku doszło zgonów na skutek nowotworu spowodowanego paleniem zwykłych papierosów
Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, 17:45 przez ordinary.girl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1030923
I jak zwykle w tytule artykułu mały znak zapytania, którego połowa czytelników nie zauważy i będzie przekazywała dalej jako zdanie oznajmujące.
Ech...
By user
#1030925
Nie puszczają komentarzy, a zapytałem kiedy zabronią publicznego używania sztućców. W końcu zginęły od nich miliony osób i ............. nic, nie zabraniają :palm2
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1030929
Ja jsdnak wolałbym łyknać cjanek niż bazę 100 mg/ml, bo jeszcze bym zwymiotował i nici z planu. Echh...

Wysłane z mojego LG-E460
Awatar użytkownika
By jch-root
#1030940
Ile osób ginie od alkoholu - mam tu na myśli np wypadki komunikacyjne :?: Pewnie jakiś koncern tytoniowy sponsorował artykuł ;D A co powiecie na przedawkowanie ibuprofenu, albo zwykłej aspiryny panowie z "New York Times" :piwo

P.S. Jak ktoś pogryzie i połknie pełnego np. "Kajtaka", to na pewno się zatruje :!: Liquidy, e-papierosy, alkohol, noże należy trzymać poza zasięgiem naszych pociech i tyle w temacie :lol:
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1030947
jch-root pisze:

P.S. Jak ktoś pogryzie i połknie pełnego np. "Kajtaka", to na pewno się zatruje :!:


Takie numery to chyba tylko w więźniu.

Wysłane z mojego LG-E460
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1030956
Poczekaj jeszcze trochę jak potrakuja twój atomizer jak ropylacz metaamfetaminy to zobaczysz ;)

Wysłane z mojego LG-E460
Awatar użytkownika
By LogerM
#1030962
Przynajmniej jak już przepisują ten bełkot to tłumaczyli by poprawnie... Nie połknięcie, a wstrzyknięcie nikotyny, doprowadziło do śmierci jednej osoby na przestrzeni ostatnich 3 lat. Ponadto jeżeli poszuka się głębiej źródła na które powołuje się NYT mówią po prostu o wstrzyknięciu płynu z nikotyną nie wspominając o płynach do e-papierosa. Mógł więc to być choćby środek na mszyce. Oczywiście w tłumaczeniu najważniejsze wnioski zostały pominięte, czyli bezpieczeństwo najmłodszych i bezmyślność rodziców którzy pozostawiają butelki w miejscach dla nich dostępnych. W artykule źródłowym najbardziej rozbawił mnie fragment mówiący o tym że brak jest wyników badań długofalowych, no faktycznie jest to przerażający brak odpowiedzialności że produkt który pojawił się na rynku 8 lat temu, a swoją popularność uzyskał 4 lata temu nie posiada wyników tak owych badań...
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1030994
hotmoney.pl
Naukowcy podkreślają również, że niektóre osoby specjalnie łykają płynną nikotynę, próbując popełnić samobójstwo. W ten sposób udało się zabić przynajmniej jednej osobie.

Jakież z tego tekstu wynika rozczarowanie P. Pawła Rybickiego, jaka szkoda że tylko jednej osobie się udało! :-P

hotmoney.pl
Przeciwnicy e-papierosów zwracają uwagę, że ich szkodliwa zawartość powinna wykluczać urządzenia z użytku publicznego. Jak na razie w Polsce można używać e-papierosów.

No coś podobnego? Można, jak na razie , oczywiście!
Rozumu też można w Polsce używać! Jak na razie przynajmniej.
Szkoda że p. Paweł Rybicki nie korzysta póki co z tej możliwości.Choć właściwie, w jego przypadku, to bez znaczenia! :wink:

PS
Ten serwis ( hotmoney.pl) to nachalne zarabianie na reklamach żałosnym poziomem. Tylko czego?
Dziennikarstwem nazwać tego nie sposób!
Awatar użytkownika
By Tikos
#1031056
Najciekawsze jest to, że ludzie czytają takie bzdety, po czym przychodzą do nas do sklepu z tekstem: "Wie Pani, czytałem, że to gorsze od analogów.... no dobrze, więc który zestaw będzie dla mnie najlepszy?" (sytuacja wielokrotnie autentyczna)
Jednaki ludzi ciągnie do "samozagłady" ;)
Awatar użytkownika
By szoferek
#1031077
epapieros.katowice.pl pisze:Najciekawsze jest to, że ludzie czytają takie bzdety, po czym przychodzą do nas do sklepu z tekstem: "Wie Pani, czytałem, że to gorsze od analogów.... no dobrze, więc który zestaw będzie dla mnie najlepszy?" (sytuacja wielokrotnie autentyczna)
Jednaki ludzi ciągnie do "samozagłady" ;)

Potwierdzam, a do tego teksty typu, że gliceryna osiada na płucach i masa wody się tworzy właśnie w płucach.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1031100
Tak, tak, ostatnio się dowiedziałem nawet od Klienta, że używanie e-p powoduje "odmę płucną", po czym wyszedł zadowolony z zapasem liquidu na miesiąc.
O żylakach za uszami nawet nie wspominam ;)
Ech pismaki... dobrze, że ludzie sobie z tych głupot niewiele robią.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1031107
Obawiam się, że nie masz racji. Ludzie traktują słowo pisane (gdziekolwiek) jako prawdę objawioną. Inaczej nie byłoby tych setek tekstów, które można słyszeć od ludzi, choćby o słynnej wodzie w płucach.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1031110
ludzie jak ludzie, ale mnie na badaniach okresowych w pracy lekarz spytał, czy wiem że moge dostać grzybicy płuc... (od wody oczywiście).
Pomojej odpowiedzipielęgniarka ze smiechu spadła z krzesła a pan doktor długo się zastanawiał czy mi wydac zaświadczenie ;-)
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1031158
Tomba
A ja ciągle żyję :zakrecony :D
i w :dupa mam takie newsy *CZAJNICZEK*


Ciekawe co na to Pana proktolog , sir Tomba? :lol:

A poważniej ; z takimi bzdurami jak powyższy artykuł trzeba walczyć!
No, walczyć to może zbyt duże słowo dla tej nonsensownej papki.
Trzeba po prostu wykazywać bezsens i głupotę!
Często , i to jest najgorsze , ignorancję ich autorów, lub co jeszcze gorsze , ich służalczość
określonym interesom!
Awatar użytkownika
By kwinto
#1031211
Zeby mozna tak jednemu czy drugiemu dac slynna matrixowa pigulke .Najgorsze jest to ze ci ludzie swiadomie tkwia w tym matriksowym swiecie co jest bardziej niepokojace niz wizja swiata przedstawiona przez braci Wachowskich

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Tomba
#1031216
TommyBlack pisze:A poważniej ; z takimi bzdurami jak powyższy artykuł trzeba walczyć!

Walczyć z ludzką głupotą? O nie. Zobacz co mam w podpisie :wink:
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1031228
Sir Tomba, ja od dawna znam na pamięć Twój podpis.
Może dlatego że wcześniej znałem sir Lema?
Nie przeczytałeś mnie uważnie, jak zwykle zresztą.... :wink:
Nie tyle walczyć, bo z głupotą nie wygrasz, ale piętnować, wyśmiewać, udawadniać brak sensu i obiektywizmu!

PS
Wpadnij kiedyś do nowego Klubu. Pogadamy! :wink:
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1031547
Mam genialny pomysł na spot reklamowy!!

Akcja w szkole, przerwa, dzieci biegają. Nagle słychać krzyk z łazienki z której wybiega przerażona nauczycielka. Później przejaz kamery na dwór i znowu do szkoły. Tym razem w łazience jest już policja, pogotowie, wszystko odgrodzone taśmą żeby nikt nie wchodził, spisują protokół. Nagle jeden z policjantów mówi do drugiego:
- To już kolejna ofiara wypicia liquidu do e-p! Musimy działać!
Teraz jest muzyczka typu mission impossible i policjanci biegną przez miasto, wpadają do pierwszego lepszego sklepu z e-p i krzyczą:
- Na ziemię! Mordercy!
A sprzedawca na to:
- A może zaproponuję państwu 10ml hangsena w promocji za 5,49?
- Nigdy w życiu!! *dźwięk wystrzału*

I teraz taki wielki napis:
A czy TY łykasz płynną nikotynę? Nie pozwólmy na to naszym dzieciom.
***************
Tururururrurururururururuur - muzyczka i adres strony pomagającej uzależnionym od picia nikotyny.
Awatar użytkownika
By Chines88
#1031570
To jest pewnego rodzaju sposób manipulacji ludzi palących, bo ludzie wierzą w słowo pisane jak mohery w kościół, prawda wg mnie wygląda inaczej. Mianowicie po drastycznym spadku popytu na papierosy analogowe budżet państwa znacząco się uszczuplił, co powoduje niezadowolenie jakże wspaniałych złodziei jakimi są politycy.


Ich niezadowolenie powoduje nagonkę na mózgi byłych palaczy analogów którzy przeszli na e-papierosy i dobrze się z tym czują, jednakże nie mogą na e-papierosach dużo zarobić. Każdy użytkownik sam oceni czy woli palić zwykłe czy e-papsy, ale wpływając na podświadomość waperów, a w szczególności tych świeżych, chcą nakłonić ludzi do powrotu analogów by napełnić kieszenie na nowo.
Każde wydarzenia w mediach czy tv są sterowane przez rząd, a jemu chodzi o to by ludzie nie zajmowali się ważnymi sprawami obecnymi tylko by odwrócić ich uwagę innymi tematami.

Dziękuje, takie jest moje stanowisko w tej kwestii.
Nie będę się więcej wypowiadał na ten temat bo szkoda słów.
Awatar użytkownika
By Kaliner
#1031903
Artykuł sponsorowany na dwieście procentów - szkoda tylko, że stek tych bzdur pewnie dotrze do sporej liczby czytelników, którzy nieświadomi puszczą dalej ten news w eter.
Awatar użytkownika
By slawol8
#1031963
No właśnie nie puszczają komentarzy :(
A napisałem im małą litanię
"Płynna nikotyna", niczym nie rozcieńczona - zgadzam się, zwłaszcza że jej same opary mogą być śmiertelnie szkodliwe. Pisząc "płynna nikotyna" zapewne macie na myśli czystą nikotynę, niczym nie rozcieńczoną, więc pozwolę sobie przytoczyć tekst z bloga "StaregoChemika"... "Stężenie 99% oznacza, że 99 mg nikotyny mamy w 100 mg cieczy. Pomnóżmy obie liczby przez 10 (to tak, jakby mnożyć licznik i mianownik przez tę samą liczbę). Otrzymamy wtedy 990 mg nikotyny w 1000 mg cieczy.Tak się składa, że bez większego błędu możemy tutaj uznać, że 1000 mg = 1 ml, a więc mamy 990 mg w 1 ml cieczy, co oznacza po prostu stężenie 990 mg/ml. Jest to praktycznie czysta nikotyna."

Płyn do e-papierosa ma znacznie mniejszą zawartość nikotyny od 1-36 mg (są też płyny bez nikotyny!)
Jeśli używamy płynu do e-papierosa (b.wysokie stężenia powyżej 18mg. musimy sami kontrolować dawkę nikotyny), 18tki są wg. producentów odpowiednikiem mocnych papierosów, powiem szczerze, że też popsucie się czegokolwiek w e-papierosie nie może zabić użytkownika !
"Zatrucie" - jakże wygodne słowo, zatrucie nikotyną (przedawkowanie) objawia się nudnościami, bólem głowy itp. itd. zatrułem się nią na początku użytkowania e-papierosa, mija po kilku godzinach i nie jest to zbyt ciekawe doświadczenie, znam wielu ludzi którzy tego doświadczyli i sami wiedzieli że wypalili za dużo.

Nikotyna jest, była i będzie najsilniejszą trucizną, to teraz powiedzcie mi redaktorzy ile psów umiera po zjedzeniu peta od zwykłego papierosa ?

"Naukowcy podkreślają również, że niektóre osoby specjalnie łykają płynną nikotynę, próbując popełnić samobójstwo. W ten sposób udało się zabić przynajmniej jednej osobie."

Pozwolę sobie o taką małą dygresję, ludzie łykają żyletki, różnej maści tabletki, trutke na szczury, piją denaturat - aby popełnić wspomniane samobójstwo ;) Jak widać każdy sposób jest dobry.


Co do obrazka - jest to King Mod z prawdopodobnie Kayfunem - a osoba która jest skłonna wydać pieniądze na taki zestaw zapewne zna się w temacie o wiele lepiej niż sz.p. redaktor.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Blast
#1032408
slawol8. Nie wiem czy to podziała ale pod tym "artykułem" z hotmoney jest podany e-mail p. Pawła. Może by tak mu wysłac twój komentarz i zachęcic do douczenia się, a tak to ściąga bezsensowne teksty i wprowadza nie potrzebne zamieszanie.
Awatar użytkownika
By Mazee
#1032460
venom_666 pisze:ludzie jak ludzie, ale mnie na badaniach okresowych w pracy lekarz spytał, czy wiem że moge dostać grzybicy płuc... (od wody oczywiście).
Pomojej odpowiedzipielęgniarka ze smiechu spadła z krzesła a pan doktor długo się zastanawiał czy mi wydac zaświadczenie ;-)

A co odpowiedziałeś? :D
By polak345345
#1035132
też jestem ciekawy:P
Awatar użytkownika
By stacho
#1035281
HotMoney (publikacja 25.03.2014 16:15 ) powiela artykuł z MedExpress ( publikacja 25 marca 2014 07:09 )
http://www.medexpress.pl/start/plynna-n ... pna/38144/

A wszystkie te informacje są powielaniem kampanii z USA.
Dzięki @SCh który podaje na blogu ( http://starychemik.wordpress.com/2014/0 ... /#comments ) link do innego artykułu mamy dostęp do odmiennego spojrzenia mądrzejszych ludzi na te teksty.
Pod artykułem w MedExpress staram sie zamieścić taki komentarz ( ciekawe czy przejdzie :?: )

Od The New York Times, poprzez Minneapolis Star Tribune, do Fox News Forbes, rośnie chór paniki - piszą naukowcy w USA ( http://www.huffingtonpost.com/dr-amy-fa ... 44145.html )

I Pan Redaktor dołącza do tego chóru w Polsce.

A tak naprawdę to jest to niewłaściwe podawanie danych które fałszuje obraz rzeczywistości.

Naukowcy pytają:
1351 przypadków zatrucia, to aż 300-procent z ubiegłego roku, a przewiduje się podwojenie w przyszłym roku - tylko z czym to porównać?
Według National Poison Data System ( USA ) :
- przeciwbólowe były najczęstszą przyczyną zatruć z 322.016 w 2012,
- kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała był drugie , z 218.269 w 2012 r.
(zatrucia wśród dzieci poniżej 5 roku życia, spowodowane kosmetykami i produktami do pielęgnacji były numer jeden, 162,2800 w 2012 r.)

Naukowcy piszą:
Istnieje powszechna zgoda, że e-papierosy powinny być regulowane. Opakowanie powinno być tak bezpieczne, jak to możliwe, aby zminimalizować ryzyko niezamierzonych, szkodliwych działań.
...
Musimy także zadać sobie pytanie, dlaczego nie mówić o innych zdarzeniach o tym samym znaczeniu alarmowania.
...
400.000 Amerykanów umiera co roku z przyczyn związanych z paleniem. Przewiduje się miliard zgonów na całym świecie w tym stuleciu, jeśli rozpowszechnienie palenia tytoniu nie będzie zmniejszone.

Dane na temat e-papierosów są nadal niepewne i niekompletne, ale dotychczasowe publikacje naukowe wskazują, że zdecydowana większość
użytkowników ep to są palacze tytoniu. Ponadto, e-papierosy wykazały duży potencjał pomocy w rzucaniu palenia.

Z większości badań wynika, że ep lepiej działa w rzucaniu palenia niż nikotyna w gumach czy plastrach.

Zatem jak można porównywać ryzyko niezamierzonej szkody do dzieci wynikającej z używania ep z płynami nikotynowymi jeśli - każdego roku powstaje około 30.000 raportów o niepożądanych działaniach szczepionek. Spośród nich, 10 do 15 procent - między 3000 a 4500 przypadków - są uważane za poważne, "w wyniku trwałego inwalidztwa, hospitalizacji, chorób zagrażających życiu lub śmierci."

Musimy być czujni w wysiłkach demaskujących zakłócanie danych. To była strategia Big Tobacco. To nie powinna być strategia zdrowia publicznego.

Przepraszam za moje nieudolne tłumaczenie , ale postanowiłem je napisać bo nie spodziewam się by Pan redaktor zechciał taki artykuł, z takimi informacjami tutaj zamieścić.

Awatar użytkownika
By Adek1358
#1048667
Artykuł jest o tyle śmieszny ze jesli ktos sobie wstrzyknal/polknal (nie wazne w jaki sposob) zabil sie nikotyna sluzaca do e palenia to zakazmy uzywania drukarek bo jak wiadomo lykajac/ wstrzykujac sobie toner tez mozna umrzec.
Awatar użytkownika
By pyskaty
#1062228
DisC pisze:http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Epapierosy-sa-bardziej-szkodliwe-od-zwyklych-Uzywaja-ich-samobojcy-a33569


Po przeczytaniu artykułu nieźle się poirytowałem jakich to cudów Ci naukowcy nie wymyślą , No i oczywiście napiszą że 1 osoba wypiła nikotynę i umarła , a 100 samobójców dziennie którzy odbierają sobie życie w inny sposób to nie napiszą bo co ? Bo już było?. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:



Nieźle się uśmiałem. Artykuł z cyklu ekspertów Macierewicza - znam się na wypadkach lotniczych, bo sklejałem modele. Tak samo jak medią trąbią o śmierci w związku z ptasią i świńską grypą - szkoda tylko, że nie podają tego, że wskutek powikłań zwykłej grypy umiera xxx razy więcej ludzi.
Awatar użytkownika
By Ruget
#1064621
nie wiem jak wy ale rano jak nie wypije 1 ml liquidu o smaku kawy to potem caly dzien śpię ...
coraz wiecej jest art o zabójczym wpływie epów tylko zwykle ukrytą treścią w nich jest to że ktoś to wypił ... to może niech uregulują opakowania ... bezpieczne korki itp ... a nie ... no ale gdyby rząd trzepał kasę to by tak nie pisali (chociaż i tak czepią bo vat jest wliczony :P)
By Golum
#1064892
Jakie bezpieczne korki?Jak ktoś chce wypić to i tak wypije a jak nie chce to i w szklance może trzymać a dzieci trzeba pilnować,nie pokazywać i chować w miejsca nie dostępne.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.