EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1721674
Nawet gdyby tam wyciągnął długopis i do nich mierzył to wg mnie kwalifikuje się do odstrzału... Sam się prosił o tą kulkę
Awatar użytkownika
By Mellan
#1721736
Cóż, facet zachował się co najmniej nieroztropnie wyciągając cokolwiek z kieszeni i tu adekwatną odpowiedzią mogło być użycie tego paralizatora.
Lecz tego co strzelał, powinien trafić ewidentnie pod sąd.
Aż dziw bierze, że w sytuacji zamieszek jakie odbywają się w stanach na tle pochopnych zastrzeleń afroamerykanów przez policjantów nadal trafiają się tacy, pożal się boże, kowboje.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1721895
USA to nie Polska. Tam nie boją używać się broni, a dwa czarny to zawsze gorszy typ człowieka. Sprawa staje się co raz głośniejsza że czarnoskórzy są dyskryminowani w USA.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By Voyteck
#1721947
Czarny czy nie czarny, to nie ma znaczenia.

Jeżeli podczas kontroli bądź zatrzymania osoba nie wykonuje poleceń funkcjonariusza oraz zachowuje się w sposób który może spowodować sytuacje zagrożenia wtedy postępowanie wymienione w artykule mnie nie dziwi.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1722057
Mnie trochę dziwi. Jeden policjant używa paralizatora, drugi strzela aby zabić. Wystarczyło strzelić w bark czy po nogach, o ile można mówić o prawidłowym użyciu broni na osobie która dostała paralizatorem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1722196
Deletor pisze:Mnie trochę dziwi. Jeden policjant używa paralizatora, drugi strzela aby zabić. Wystarczyło strzelić w bark czy po nogach, o ile można mówić o prawidłowym użyciu broni na osobie która dostała paralizatorem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

:palm
Tak jak napisałeś wcześniej, to nie Polska.
Tam kazdy nosi broń, więc jakbyś był policjantem w wielkim mieście (dżungli) zachowywałbyś się tak samo.
Chyba, że chciałbyś zginąć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Deletor
#1722198
Nie mówię że nie. Tylko jaka jest podstawa prawna aby strzelać do kogoś kto dostał paralizatorem?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1722203
Amerykanie są nadpobudliwi..., całe gowno od nich przyszło a teraz jacy to oni.
Wszelkie wynaturzenia - Ameryka
Wolność jednostki i jednocześnie tortury ( domniemany dzihad) - Ameryka
Sporo by pisać - zmierzch cywilizacji zachodnioeuropejskiej, łagodnie mówiąc....
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1722217
Deletor pisze:Nie mówię że nie. Tylko jaka jest podstawa prawna aby strzelać do kogoś kto dostał paralizatorem?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Taka, że jeśli policjant widzi zagrożenie ma prawo zabić.
Mógł sięgać do kieszeni po broń lub zapalnik.
Policjant jest na prawie. Oczywiście w USA.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1722285
Wiem, tyle że tam podobno już miał wyciągnięty z kieszeni i nie sięgał. Zdaje sobie sprawę że oni mają bardziej przerypane jak w polszy, ale moim zdaniem jak sytuacja nie wymaga tak strzelać aby zabić to wystarczy ranić. Co innego jak by napastników z 10 było ale był tylko 1.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1722365
Krasnal45 pisze:Deletor Tamtejsza prasa i dziennikarze też koloryzują i bzdury wypisują, a Ty ciągle jeszcze we wszystko wierzysz? :palm2 Skąd i na jakiej podstawie wiesz, jak było naprawdę???

Oj tam oj tam, przecież użył sprytnych zwrotów "podobno" i "moim zdaniem" :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1722401
W USA w wyniku użycia broni ginie około 30 tysięcy ludzi rocznie. Mniej więcej tyle samo co w wyniku wypadków samochodowych. Pod tym względem to zupełnie inna planeta. Wyobraźcie sobie gdyby w Polsce, w strzelaninach ginęło tyle osób co w wypadkach samochodowych, czyli statystycznie kilkanaście osób każdego dnia, kilka tysięcy rocznie. Czy policja nie zachowywałaby się zupełnie inaczej?
By sucharek8826
#1722417
No dobra tylko, że np wg mnie tam nie ma niczego co by miało wzbudzać sensacje. Policjanci wykonują swój obowiązek, policjant który strzelił miał do tego prawo i postąpił prawidłowo, skąd mógł wiedzieć, że to EIN, a nie jakaś wymyślna broń? Strzelił w samoobronie, a że zabił - widocznie musiał. Nie zawsze postrzelenie w kolano czy bark da efekt, wtedy przeciwnik też przecież może strzelić. To że w Polsce policja jest jaka jest, nie znaczy że w USA ma być tak samo. Tam władza dba o dobro obywateli , nikt nie kazał temu chłopaczynie wyciągać EIN i prowokować policjantów...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1722441
sucharek8826 pisze:Strzelił w samoobronie, a że zabił - widocznie musiał.


Zasada jest prosta. Jeżeli strzelasz, strzelaj tak żebyś zabił. Martwy nie może zeznawać.
Awatar użytkownika
By wilk2312pl
#1723708
Cały czas zastanawiam się na czym polega cała fascynacja ameryką i debilami tam żyjącymi. W chwili obecnej rodowici Amerykanie żyją tam w rezerwatach, a reszta "inteligencji" to zbieranina hołoty z całej Europy(czyt.ludzi którzy nie umieli sobie poradzić w życiu za czasów nowożytności). Nie rozumiem też o co jest ta cała jazda, nie wykonał poleceń funkcjonariusza policji dostał kulkę bo policjant poczuł się zagrożony. Parę razy w miesiącu podróżuje po Krk w mundurze, nie raz byłem zatrzymywany (łysy 19 latek w mundurze, podejrzana sprawa) i ostatnie co by mi przyszło do głowy to wykonywanie jakiś podejrzanych ruchów mimo że policja w Polsce ma bardzo ograniczone prawa. Oczywiście jest to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać
Pozdrawiam,
Maciej *CZAJNICZEK*
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.