EPF
Awatar użytkownika
By xtigerx
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hamer zakupiony w e-dymie.Jak widać na załączonych fotkach,malutki i zgrabniutki.Bardzo ładnie wykonany.
Pin plusowy na sprężynce tak że można wkręcać różne parowniki.Guzik co prawda lata jak żyd po pustym sklepie, nie mej jednak łączy 100/100.Co do strat prądowych, choć nie mam jak zmierzyć ,mod pali porównywalnie do nemka.
Awatar użytkownika
By Mutango
Aleś mnie bracie zaskoczył. Otwieram sobie ten wątek, a w ręku mam dokładnie to samo, czyli Hammer+Trident :D

Obrazek

Dodam tylko, że mod jest ciężki jak ćwierćkilowy odważnik. Może to być zarówno wada, jak i zaleta. Niektórzy lubią czuć, że trzymają w ręku coś solidnego ;) Ponadto jak komuś zależy żeby jakiś parownik stawiać pionowo, to również jest to zaleta. Rurka to się może z byle powodu przewrócić, a ten młotek stoi pewnie i stabilnie, i nie ma prawa się przewrócić.
Awatar użytkownika
By Iluzja
Na wersji z E-dyma (Hcigar) spadków nie doświadczyłem "pali" równie ładnie jak nemesis ;)
Awatar użytkownika
By xtigerx
Mutango pisze:Aleś mnie bracie zaskoczył. Otwieram sobie ten wątek, a w ręku mam dokładnie to samo, czyli Hammer+Trident :D

Obrazek

Dodam tylko, że mod jest ciężki jak ćwierćkilowy odważnik. Może to być zarówno wada, jak i zaleta. Niektórzy lubią czuć, że trzymają w ręku coś solidnego ;) Ponadto jak komuś zależy żeby jakiś parownik stawiać pionowo, to również jest to zaleta. Rurka to się może z byle powodu przewrócić, a ten młotek stoi pewnie i stabilnie, i nie ma prawa się przewrócić.

:wink: Tak jakoś mi triden pasuje do hammera. Fakt do lekkich modów nie należy ale za to nadrabia wyglądem .
By user
A jak to jest z "SSowością" tego młotka?
Faktycznie to stal , czy chromed brass??
Awatar użytkownika
By Mutango
Wersja z e-dyma jest od HCigar. Przyszła w typowym opakowaniu dla HCigar, takim jak tutaj (łącznie z tą karteczką Merry Christmas (nie wiedzić czemu 2014)). Mod jest w całości ze stali, na pewno nie ma tu chromu. Elementy stykowe, piny, są pokryte srebrem (łącznie z całym wewnętrznym kubkiem na baterię). Sprężynki są w kolorze złotawym (miedź, mosiądz, nie wiem...). Ogólnie, wykonanie jest bardzo dobrej jakości. Osobiście oryginału nie widziałem na żywo, ale na zachodnich forach, Ci co mieli okazję porównać HCigar z Kato, twierdzą że wykonanie jest bardzo zbliżone, i że gdyby dostali to w oryginalnym drewnianym pudełku Kato, to mogliby się nie zorientować, że mają do czynienia z klonem.
Awatar użytkownika
By xtigerx
Ja się czuje oszukany w takim razie bo nie dostałem świątecznej karteczki :lol:
Dodam jeszcze że mod dzięki pierścieniowi który zmniejsza średnicę dostępu do kubka na akumulatorki,można zastosować różnej dł.aku.
Awatar użytkownika
By pablo22081
Ja w swoim młotku od razu wymieniłem sprężynkę w przycisku na grubszą. Przycisk już teraz nie lata i wciska się trochę pod większym oporem, co mnie bardziej odpowiada.
Awatar użytkownika
By Thaniell
No. Wszyscy już wszystko ładnie napisali, więc ja wrzucę kilka fotek ;)

Mogę napisać jedynie, że modzik jest wykonany na prawdę bardzo dobrze. Przycisk, rzeczywiście lata, ale jak się podmieni sprężynkę, na twardszą, to jest bardzo fajnie. Sprężyna jest miedziana. Jest jeszcze jeden mankament, który mi doskwiera osobiście. Brak radełkowania na pierścieniu blokady przycisku, tak jak to ma miejsce w oryginale. Niby nic, a jakże ułatwia sprawę. Tutaj pierścień jest gładki, więc blokowanie i odblokowanie jest nieco utrudnione, poprzez poślizg. Co ciekawe klon Tobeco już takie radełko posiada :roll: Poza tym, wszystko gra i buczy. Działa bardzo ładnie, więc czegóż chcieć więcej. Jak wiadomo do zestawu dołączone są dwie tuleje przedłużające, aby można było zastosować akumulator 18490/18500, oraz 18650. Istnieje również możliwość regulacji średnicy otworów odpowietrzających, poprzez przekręcenie wewnętrznej tulei. Ładny, zgrabny modzik, ciężki jak diabli :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By xtigerx
Thaniell , spadki pod obciążeniem może mierzyłeś :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Thaniell
A Fiordy, Fiordy widziałeś :mrgreen:

Nie mierzyłem, bo przestałem się tym przejmować. Działa dobrze, więc cyferki mi życia nie uratują :P Ale zmierzyłem specjalnie dla Ciebie :-P Akumulator IMR 18350, Kayfun Lite ~0.9ohm, napięcie akumulatora 4.2V, pod obciążeniem 3.7V. Spadek zmienia się w granicach 0.5V-0.6V. Ktoś napisze, że to sporo, no może, ale nijak nie przekłada się na właściwości wapowania.

Na FT jest inny producent, to widać na pierwszy rzut oka. Czy lepsze, czy gorsze, to ciężko stwierdzić. Kicka można zamontować.
Awatar użytkownika
By xtigerx
Ja tam też nigdy się spadkami nie przejmuję. Ciekaw byłem jak się to ma do hammera.Kurcze, nie spodziewałem się że aż taki spadek , nie czuć tego :mrgreen: Dzięki wielkie za sprawdzenie.
Awatar użytkownika
By Mutango
W dużym stopniu zależy też od stanu baterii...
Ja mierzyłem na grzałce 1ohm, na full naładowanej baterii AW IMR 18350 (nowa, po dwóch, trzech cyklach ładowania)
- napięcie około 3.8V - mod po wyjęciu z pudełka
- napięcie około 3.95 - mod rozebrany, wyczyszczony, przesmarowane pastą Ensto wszystkie newralgiczne punkty styków i połączeń: sprężynka, piny, gwinty...
Ten drugi wynik jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że system połączeń elektrycznych jest tutaj znacznie bardziej złożony niż w prostym modzie rurkowym.

* mierzone multimetrem na kołkach tuż przy grzałce drippera, więc niewielka część spadku może też dotyczyć samego drippera.
Awatar użytkownika
By Cezar
Fakt :)
Masywny kawałek na baterię to jest...
Podpowiedzcie mi proszę, skąd wziąć zastępczą sprężynkę, żeby się od wiatru nie załączał ?
By user
Trzonek troszkę jakby za cienki w stosunku do reszty młotka :)
Awatar użytkownika
By mbewe
Sprężynka za słaba, przycisk faktycznie lata - po prostu ją rozciągnąłem - pomogło. Pali nieźle, wygląda super, poręczne i solidne cholerstwo. Z powodzeniem można stosować 16340 - to pewnie żadna nowość - niemniej, dla mnie tak, miałem tego sporo na półce. Póki co problem z zasilaniem na rok z plusem z głowy ;]
By alexaster
mbewe pisze:Sprężynka za słaba, przycisk faktycznie lata - po prostu ją rozciągnąłem - pomogło. Pali nieźle, wygląda super, poręczne i solidne cholerstwo. Z powodzeniem można stosować 16340 - to pewnie żadna nowość - niemniej, dla mnie tak, miałem tego sporo na półce. Póki co problem z zasilaniem na rok z plusem z głowy ;]

Zamówiłem w Chinach upgrade wersje Hammer Mod Clone by Kato z dwiema, koncentrycznie ułożonymi sprężynkami w przycisku. Ma to stabilizować ruch przełącznika i zapobiegać spadkowi napięcia.
Awatar użytkownika
By LICHU
No właśnie co z tą sprężynką ? Można faktycznie zastosować zwykła z bele jakiego długopisu czy musi być jakaś specjalna ??
Awatar użytkownika
By Mutango
Teoretycznie sprężyna w przełączniku powinna być z takiego materiału, który zarówno ma dobrą sprężystość, jak i dobrą przewodność elektryczną. A co tam jest w długopisie, to kto tam wie... Jakby się jakimsik sposobem udało włożyć tam dwie sprężyny naraz, to mogłoby być dobre rozwiązanie. Bo jedna sprężyna, ta miedziana, robiłaby za dobry przewodnik, a druga ze stali sprężynującej miałaby dobrą i trwałą sprężystość.
Taifun GTR RTA clone

Hej, właśnie trzymam w ręku i podziwiam klona Tai[…]

Witam. Wapuję modem IStick Pico i grzałkami ASPIRE[…]

Aegis mini 80W, a RDA?

Witam, mam małe pytanie. Otóż czy dałoby rade vapo[…]

E-papieros dla amatora

Cześć! Proszę Was o pomoc w wyborze pierwszego e-p[…]