EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By Willow
#572203
Jako, że planuję zlecić wykonanie tuby własnego pomysłu tokarzowi (daleko mi do sprawności majsterkowania, a i tak nie mam narzędzi/znajomych z narzędziami), a do forumowych moderów są kolejki, jak stąd na biegun południowy, potrzebuję konkretnej informacji.

Czy gwint 510 i gwint eGo mają jakieś "techniczne oznaczenia", jakie każdy tokarz zrozumie?
Czy przeciętny/mniej przeciętny tokarz będzie posiadał odpowiednią gwintownicę oraz narzynkę, czy są to bardzo nietypowe wymiary charakterystyczne jedynie dla branży ep?
Awatar użytkownika
By MrJacek
#572210
510 to M7x0,5 i raczej nietypowy.
Awatar użytkownika
By emes
#572236
MrJacek pisze:510 to M7x0,5 i raczej nietypowy.


Popraw mnie jeśli się mylę. Albo jest to gwint metryczny i jest oznaczany literą "M" czyli typowy/standard, albo nietypowy i wtedy jest samo 7x0,5. Nie ma czegoś takiego jak nietypowy gwint metryczny :) Owszem - może być rzadko spotykany/używany ale w dalszym ciągu jest to zwykłe "M".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By MrJacek
#572239
emes pisze:
MrJacek pisze:510 to M7x0,5 i raczej nietypowy.


Popraw mnie jeśli się mylę. Albo jest to gwint metryczny i jest oznaczany literą "M" czyli typowy/standard, albo nietypowy i wtedy jest samo 7x0,5. Nie ma czegoś takiego jak nietypowy gwint metryczny :) Owszem - może być rzadko spotykany/używany ale w dalszym ciągu jest to zwykłe "M".

Pozdrawiam


Mój błąd ;) rzadko spotykany może
By walerka
#572243
A tak z czystej ciekawości, dlaczego to nazywa się 510?
Awatar użytkownika
By Goldi
#572248
walerka pisze:A tak z czystej ciekawości, dlaczego to nazywa się 510?

Pewnie z takiego samego powodu co gwint 601. :wink:
Awatar użytkownika
By pol
#572254
To tak już mają .... gwint eGo ... :lol:
By Willow
#572256
Co do narzynki, to myślałem akurat o gwincie eGo - a nuż się kiedyś przyda ;)
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :)
Kupować narzędzi raczej nie zamierzam, bo wyszłoby drożej od zlecenia wykonania(a na jakąś większą produkcję z mojej strony nie ma raczej co liczyć, choć mogę później zamieścić na forum pełny projekt moda, jeśli się sprawdzi i jak ktoś będzie chciał to wykorzystać, to proszę bardzo ;) ), chodziło mi raczej o to, czy tokarz będzie miał coś takiego.
Awatar użytkownika
By pol
#572286
Pokaż tokarzowi głowicę eGo, wyjmie z szuflady grzebień i wszystko będzie wiedział.
By Willow
#572300
Racja, nie pomyślałem o czymś tak oczywistym :oops:
Dzięki za radę. Jak będę wiedział, jak to jest z gwintem eGo, to podzielę się w tym temacie ;)
Awatar użytkownika
By szperaczz
#572303
Gwint EGO raczej nie ma zastosowania w modach, zawsze można użyć przejsciowki ;)
Awatar użytkownika
By wodz11
#572311
szperaczz pisze:Gwint EGO raczej nie ma zastosowania w wodach, zawsze można użyć przejsciowki ;)

Pewnie nie, bo szybko rdza go złapie ;)
By Willow
#637275
Dobra jeszcze jedno pytanie:
-jak się tworzy poprawne techniczne oznaczenie gwintu?
7 x 0,5 oznacza średnicę "rdzenia" 7 mm i wysokość gwintu 0,5 mm? Co oznacza ta literka "M"? Oznaczenie dla gwintu "męskiego" i "żeńskiego" jest takie samo? Mam już projekt w głowie, muszę teraz to tylko w zrozumiały dla tokarza sposób rozrysować.

Prośba do kogoś, kto dysponuje wspomnianym "grzebieniem": moglibyście pomierzyć gwint eGo? Prośba wynika z tego, że mieszkam we Wrocławiu, a polecony mi zakład jest w Gliwicach[moje miasto rodzinne], więc chcę tam pojechać już z gotowym, przemyślanym projektem, a nie jeździć dwa razy lub nanosić poprawki na szybko [bo wiadomo, jak to się kończy].

Kolejne pytanie związane z moim projektem, niezwiązane bezpośrednio z tematem: jaka jest średnica wewnętrzna tuby 22 mm? Jak zmierzyłem mojego Simple, to wyszło 18,5 mm, ale przy 22 mm zewnętrznej to już się kawał blachy robi [masa], a mam wątpliwości, czy przy np. 19 mm nie będą latały akusy w środku.

Proszę o konkretne odpowiedzi na zadane pytania, a nie rozwodzenie się nad tym, czy gwint eGo ma zastosowanie w MODach [w moim ma być i nie musi to nikomu pasować, projekt jednoegzemplarzowy].
By Absztyfikant
#637303
M, oznacza metryczny, następnie jest średnica rdzenia i skok gwintu
Oczywiście są różne rodzaje gwintów nie tylko metryczne
Moja sugestia kupić głowice ego za 6 zł wysłać i powiedzieć chce taki. 10 zl kosztów a masz pewność, że nie będzie akcji typu nie zrozumieliśmy się :D
By Willow
#637314
Właśnie na głowicę mam nieco inny pomysł, dlatego nie chcę im dać typowej głowicy na dłużej, bo jeszcze się nie zrozumiemy i zrobią typową głowicę. Chcę im dać rysunek techniczny, na podstawie którego zrobią mi całe body.

Edyta:
A co oznacza, że gwint jest "metryczny"? Chodzi o skok?
Awatar użytkownika
By prymus140
#637321
Są gwinty metryczne i calowe.Literka M oznacza gwint metryczny.
Awatar użytkownika
By Goldi
#637322
Willow pisze:A co oznacza, że gwint jest "metryczny"? Chodzi o skok?

Metryczny czyli mierzony w milimetrach, w odróżnieniu np. od calowego.
By Willow
#637337
A jak jest z wysokością samego gwintu? Czy jest standardowa dla wszystkich czy np. proporcjonalna do średnicy "rdzenia"?
Awatar użytkownika
By Goldi
#637340
Willow pisze:A jak jest z wysokością samego gwintu? Czy jest standardowa dla wszystkich czy np. proporcjonalna do średnicy "rdzenia"?

Proporcjonalna, dokładne wymiary podane są w tabelach gwintów.
By Absztyfikant
#637390
Goldi pisze:
Willow pisze:A jak jest z wysokością samego gwintu? Czy jest standardowa dla wszystkich czy np. proporcjonalna do średnicy "rdzenia"?

Proporcjonalna, dokładne wymiary podane są w tabelach gwintów.


Proporcjonalne? w żadnym wypadku raczej określone normą ISO :wink:
http://www.luktom.com.pl/pobierz/tabela_skoskow.pdf
a tak ps ego nie jest metrycznym gwintem wg normy :wink:
Awatar użytkownika
By Goldi
#637392
Absztyfikant pisze:Proporcjonalne? w żadnym wypadku raczej określone normą ISO :wink:
http://www.luktom.com.pl/pobierz/tabela_skoskow.pdf
a tak ps ego nie jest metrycznym gwintem :wink:

Proporcjonalne w sensie, że czym większy gwint tym większa jego wysokość. Oczywiście wszystkie wymiary są jasno określone w tabelach.
By Willow
#637473
To wie ktoś w końcu, jak z tym gwintem eGo? :)
I czy przy średnicy wewnętrznej 19 mm aku nie będą latały zbyt mocno w środku?
Awatar użytkownika
By sator75
#637479
Gwint ego to 12x0,75 lub 12x0,5 , jutro zmierzę to podam Ci dokładnie .
Średnica 19 ciut dużo ale do niektórych aku jak znalazł , mocniej skręcisz moda i nie będzie latać ;-)
Awatar użytkownika
By kurok
#637482
Willow pisze:czy przy średnicy wewnętrznej 19 mm aku nie będą latały zbyt mocno w środku?

W tej skromnej kwestii moge tylko dodać, że przeciętne batki mają 18.2-18.4, dość rzadko 18.5 lub więcej.
By Willow
#640701
@sator75: I jak, zmierzyłeś już ten gwint eGo? :)
Awatar użytkownika
By Habi
#640876
Ten dział to chyba Tips & Tricks,a nie szybkie pytanie.Jak sama nazwa mówi dział jest o niekonwencjonalnych rozwiązaniach.Otwieram temat z ciekawości a tu najzwyklejsze pytanie o gwint.Coś nie halo.
Awatar użytkownika
By Murof
#640907
Gwint eGo to gwint metryczny M12x0,5.
Czyli średnica zewnętrzna gwintu 12 mm, skok gwintu 0,5 mm.

P.S. Ten temat rzeczywiście jest w nieodpowiednim dziale.
By Willow
#641086
Temat jest w modomanii i dotyczy specyfikacji gwintów, które zamierzam umieścić w moim modzie. Tematów o budowie moda od zera nie widziałem żadnych, więc nie dopisywałem się do innych tematów. W szybkim pytaniu temat zginie, a tu może się przydać dla kogoś, kto będzie również chciał zbudować coś swojego bez wcześniejszych dośwadczeń konstruktorskich.

Edyta:
Aha, no i dzięki Murof :)
Awatar użytkownika
By Chines88
#814973
W razie potrzeby podaję wszystkie rodzaje gwintów występujące w e-papierosach:

901- M8 x 0.75
801- M9 x 0.75
510- M7 x 0.5
401- M7 x 0.5

Chyba tyle, może komuś się przydadzą, a jak nie to przynajmniej się nie zgubią.:D
Awatar użytkownika
By pol
#814974
Chines88 pisze:W razie potrzeby podaję wszystkie rodzaje gwintów występujące w e-papierosach:
...

901, 801, 510, 401
To nie wszystkie typy gwintów występujących w ep.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, 02:54 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By HaQer
#814986
Jeszcze jest np 601 i parę innych ;]
Awatar użytkownika
By jsakic19
#817061
Czy ktoś używał zestaw naprawczy do gwintów 510? Warto takie coś zakupić czy lepiej regenerować gwint np. u jakiegoś tokarza? Jak to wygląda cenowo? Jest to opłacalne bo chodzi mi o regenerację gwintu w Vamo.
Awatar użytkownika
By pol
#817065
Nie wejdzie tam przejściówka 510>eGo?
Ostatnio zmieniony 24 lip 2013, 01:14 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#817066
pol pisze:Nie wejdzie tam przejściówka 510>eGo?


Już nie... Nie wiem czy regeneracja to coś opłacalnego, bo jeżeli nawet ta usługa będzie powyżej 30 zł to sobie daruje - to naprawdę stare Vamo ale działa bezbłędnie oprócz - zerwanego gwintu :|
Awatar użytkownika
By Tianski
#825491
Co od regeneracji w vamo.
Można uzyć czegoś takiego przjeciowka 510 /ego:
Obrazek
rozkrecić, wyjac piny z uszczelkami i w otwór wsadzić pin + od vamo

Obrazek
Uciąć zniszczony gwint (dolna zielona kreska) , tak zeby została podkładka i w nią wbić, wkrecić przejscówkę, dolutowac kable "+" i masy - tylko nie wiem czy te 8 mm nie bedzie za dużo gla gwintu ego/,
ew poszukac podkładki która ma 18 mm średnicy i 3 mm grubości, zrobić w niej gwint - i mamy vamo z wymiennym gwintem.
By NoxLux
#855202
Witam, sam chce zrobić stalowe body (dokładnie z nierdzewki, polerka na lustro). W planach mam bardzo prostą budowe, czyli 2 rurki z gwintem zewnętrznym z czego jedna będzie miała włącznik a druga gwint pod claromizer i złączka z gwintem wewnętrznym. I tu pojawia się moje pytanie, co z elektroniką ? Czy między akumulatorem a claromizerem jest jakiś sterownik itp. ? Co do akumulatorka mogę się dostosować z wymiarami body. Tokarke i umiejętności mam więc fajnie by było zrobić coś swojego :)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.