EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Johndobry
#1758240
Witam,

Od paru dni przerzuciłem się z analogów na efajka. Nie znałem tematu wiec zwróciłem się do ogarniętego kolegi żeby mi coś doradził by całkowicie odstawić analogi i moc się napalić (paliłem paczkę Marlboro czerwonych dziennie od kilkunastu lat).

Zestaw jaki mi wybrał mega mnie zadowala - istick Pico 75w + griffin RTA. Zastanawia mnie tylko zużycie liquidu. Robię sam z bazy i aromatu. Za rada kolegi mieszam 50/50 bazę 6mg i 0mg i dodaje aromat. Tylko schodzi mi tego około 4 napełnienia dziennie, a ten griffin ma zbiornik 3,5ml. Nie dolewam pod korek wiec licząc 3ml to dziennie przepalam 12ml liquidu. Biorąc pod uwagę ze rzekomo 1ml = paczka dziennie to trochę dziwna sprawa żebym kopcił 12 paczek dziennie?

To normalne ze ten parownik tyle zużywa? Dodam moje ustawienia: grzała niklowa 0,21ohma, 50w, dopływ liquidu otwarty na full, powietrza tak samo.

Tak naprawdę to te 3ml starcza na 3 wyjścia na chmurę w trakcie pracy. 5min intensywnego inhalowania i 1ml liquidu ubywa. Generalnie wstaje rano i żeby się napalić po nocy to pół zbiornika idzie, po śniadaniu przy kawce drugie pół i dolewam. W samochodzie po drodze do pracy sobie popykam, do południa 2 razy wyjdę w pracy na chmurę i dolewam. Potem jeszcze popołudniu ze 2 razy i po drodze do domu w samochodzie i jak dojadę do domu dolewam. Wieczorem do końca dnia ten 4 zbiornik schodzi w całości.

Ktoś używa jeszcze tego atomizera? Jak u was wyglada zużycie? Tak powinno być?
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
#1758243
1ml = paczka dziennie to trochę dziwna sprawa żebym kopcił 12 paczek dziennie- tak sie tego nie przelicza, bo sie w ogóle nie przelicza :lol: ;)
Jeżeli nie czujesz drapania w gardło i zawrotów głowy to możesz podnieść moc liquidu aby osiągnąć poziom "napalenia" ;) jednocześnie zmniejszając zużycie liquidu ;) oraz mógłbyś zmniejszyć moc Jeżeli nie zmienisz to musisz sie pogodzić z tyloma mililitrami ;)
To normalne ze ten parownik tyle zużywa?- znasz powiedzenie że ile wlejesz tyle spali? chociaż tu to bardziej pasuje zmieni w mgiełkę ;)

Reasumując:
zwiększasz moc liquidu, zmniejszasz ilość wyparowanego liquidu (szybciej zaspokajasz głód), gdyby drapało to zmniejszasz moc (kolejne zmniejszenie liquidu w ml) ;)
By Johndobry
#1758251
OK dzięki, tak mi się wydawało ze ten moc z 3mg nikotyny to będzie trochę za mało dla mnie. Przerobię samą bazę 6mg i następną kupię 18mg i zerówka sobie będę najwyżej zmniejszał.
By Krasnal45
#1758258
Osiemnastką to się udusisz :mrgreen: Na ten parownik i te ustawienia, "6" w zupełności Ci wystarczy. Z czasem zejdziesz niżej. Zwracaj tylko uwagę na reakcję organizmu, żeby nie przedawkować.
Awatar użytkownika
By miblah
#1758264
Johndobry pisze:kupię 18mg i zerówka sobie będę najwyżej zmniejszał.


Krasnal45 pisze:Osiemnastką to się udusisz :mrgreen: .


;-)


by Tapatalk.
By Johndobry
#1758265
hehe mam żelazne płuca 20-25 czerwonych malborasow dzień w dzień :)

A na serio to zaleje teraz sama 6tke i zmniejsze do 40w. Zobaczymy ile będzie szło. Jak narazie to 4 dni bez analoga i bez ciśnień :D
Awatar użytkownika
By miblah
#1758280
@Johndobry - napisałeś, ze masz grzałkę niklową i setup 0,21 ohma. Nie wiem co dokładnie poczyniłeś - griffin to dual, więc masz tam pewnie dwie grzałki, to nie będę zgadywał...
Pójdź no na stronę "steam-engine org" do zakładki coil wrapping, poustawiaj formularz i dostaniesz odpowiedź na temat sugerowanej mocy twojego setup'u.

Jak chcesz zużywać mniej LQ musisz zjechać z mocą, czyli zrobić takie grzałki (może z innego drutu), żeby nie potrzebowały tyle prądu, a nadal spełniały twoje oczekiwania co do odczuć (chmura będzie mniejsza - taki urok, ale może będziesz coś widział w korkach ;D).

Ja na przykład jadę na mocach pomiędzy 16, a 20W. LQ mi wtedy dziennie ucieka od 3,5 do 6 ml (przy 5mg/ml).
Awatar użytkownika
By bofh
#1758289
Gryfek na 50W to niszczarka do liquidu ;) Coś za coś. Tak, takie zużycie nie jest dziwne.

Zanabyłem ostatnio taką zabawkę na bazarku i na "sprezentowanym" setupie opartym na claptonie moje dwójeczki mnie zabiły całkiem. Byłem w stanie jedynie zerówkę wapować, bo nawet jedynki powodowały wytrzeszcz połączony z bezdechem :lol: Ale ja lajtowy waper jestem i chciałem mieć takiego potworka w roli drippera ze zbiornikiem na ciężkie chwile ;) Efekt? Pierwszy zbiornik zniknął w dwie godziny łącznie z całym prądem w akusie :D

Pomyśl może nad czymś bardziej lajtowym do stałego wapowania, jakimś jednogrzałkowcem może? Gryfek jest na pewno fajnym sprzęcikiem na wieczorną zadymę w ulubionym fotelu z dobrym alko w komplecie, ale do codziennego wapowania to chyba trochę (?) za ostry sprzęt. Życzę powodzenia 8)
By CodeineDreams
#1758301
Potestuj sobie różne stężenia nikotyny. Ja trójką nie mogę zaspokoić płuca i sięgam po sprzęt co chwilę, natomiast już podniesienie "mocy" do 4 mg daje mi odpowiedniego kopa w płuco i jest idealnie. Na 6 mg jest już za ostro i czuję dyskomfort.

bofh@, do gryffina (zwłaszcza 22mm) można spokojnie zrobić spokojny setup do codziennego wapowania. Na 50 W w gryffinie 22mm, to już zdecydowanie za ciepło jest, już nie wspominając o grzałkach z dużą bezwładnością cieplną. Za mała komora na "grube" setupy.
Awatar użytkownika
By Vause
#1758347
Całkowicie problem załatwi szóstka. Osobiście jeżeli mam pod ręką trójki, to schodzą mi nawet i 4 baniaki dziennie po te 3,5ml. Za to przy szóstce maksymalnie półtorej, nie mam aż takiej potrzeby pociągnięcia w płuca, jeżeli jest o tyle zwiększona dawka nikotyny. c:
By Johndobry
#1758438
Dziś jechałem na 40w i liquid baza 6mg VPG plus od Inawera z aromatem zielone jabłko. Jest dużo lepiej jestem w połowie 2 baniaka wiec podejrzewam ze zanim pójdę spać skończy się na 2 z groszami :)

W sumie dobry kompromis. Mogę przeciągnąć dłuższego macha dla gęstej chmury a jeszcze nie gniecie na płucach a i napalam się mniejsza ilością :D

4 doba bez analoga - myślałem ze będzie gorzej ale daje radę i nawet mnie nie ciśnie tylko z płuc mi zaczyna schodzić wszystko po 17 latach kopcenia hehe
By Macieju74
#1758736
4 doby, a zobaczysz, jak się będziesz czuł po miesiącu bez analoga. Człowiek czuje się, jak nowy, wraca smak i węch. Wytrzymaj, bo warto!
By Johndobry
#1764075
Witam ponownie. Jeszcze pytanie o zmianę waty w tym atomizerze. Co ile sugerujecie? Do tej pory wymieniałem co tydzień na spokojnie w niedziele. Mój setup: Clapton kenthal a1/ni80 dwie grzały @ 2,5mm po 5 zwojów do tego japońska organiczna bawełna. Jak wymieniam co tydzień to ta wata jest czysta tam gdzie siedzi w prześwicie grzałki lekko brązowa. Liquidow nie zalewam jakiś ciężkich, robię sam z ELR przepisy biorę i jak coś ma powyżej 15% aromatu to zmniejszam o polowe bo jakoś intensywne smaki mi nie podchodzą. W tym miesiącu vapowalem sporo Voodoo Blue clone, blue'addy yogurt, mint chocolate ice Creat crisps, Black honey tobacco & bavarian cream.

Zastanawiam się czy jest sens zmieniać watę tak często skoro się nie przepala prawie wogole a schodzi mi 12-15ml dziennie liquidu a wiec raczej sporo...

Jak często wy w tym atomizerze zmieniacie bawełnę?
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1764083
Zależyod aromatów użytych w liquidzie.
Powinieneś z czasem wyczuwać, kiedy obłok i smak mizernieją.
Po mieszance Bobas Bounty muszę wymieniać watę po jednym baniaku (brudzi grzałkę szybko), innych aromatach po 2 max 3 baniakach. Przepalam lub wymieniam grzałkę.
Dziwi mnie, że niektórzy wapując codziennie 20-30ml tygodniami nie wymieniają waty, czy nie zmieniają grzałek.
By Johndobry
#1764093
No właśnie tez mnie to dziwi bo średnio tygodniowo schodzi mi prawie 100ml i ta wata jest czysta. dziś zmienię i zrobię zdjęcie jak wyglada wata po przepaleniu 100ml w tydzień
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1764440
Wata, jak się nie przesadza z mocą, to pół biedy.
Przeszkadza raczej nagar na drucie, a jego wypalenie (rozgrzanie do "białości") wymusza zmianę waty tak, czy siak.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.