EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By witek67
#657686
Witam
mam nadzieję że to dobry dział i temat nie zostanie skasowany, ale do rzeczy.
marny ze mnie chemik a chcę spróbować czegoś własnej produkcji. znalazłem na e-dym tą bazę i szereg aromatów.
rozumiem że do w/w bazy wystarczy dodać odpowiednią ilość aromatu, odstawić na jakiś czas żeby dojrzało i można zalewać parownik.
I moje pytanka:
-Na 100 ml bazy ile ml czy kropel trzeba wlać aromatu żeby było czuć dobrze smak?
-Jak długo można przechowywać tak zrobiony liquid?
Awatar użytkownika
By raptofil
#657689
Po pierwsze nie na 100ml, bo dodając aromat może wyjść :dupa a nie liquid. Robisz testy na 5-10ml bazy. Jeżeli wynik będzie dobry, możesz robić większe ilości. Ile aromatu dodać do bazy? Zależy jakie masz aromaty. Z resztą najczęściej jak kupujesz aromty to na stronach sklepu pisze zalecane dawkowanie ich do bazy.

Ile może tak zrobiony liquid leżeć? To zależy od daty ważności bazy i miejsca przechowywania (temp., zaciemnienie itp.)
By soowinski
#657692
Jezeli chodzi o owocowe to ja daje ok 30kropel/10ml bazy i dla mnie to wystarczająco. Musisz próbować i sam dojść jaka ilość kropel dla Ciebie najlepsza.
Awatar użytkownika
By witek67
#657708
A z Waszego doświadczenia lepsza baza bezsmakowa czy tytoniowa? bo w tej chwili wapuje liquid tytoniowy M. za mną juz CML i jakoś mi to nie podchodzi zbytnio.
czy bazę tytoniową po zmieszaniu np z wisienką czy pomarańczą bardzo czuć posmakiem tytoniu?
Awatar użytkownika
By raptofil
#657713
Bezsmakowa bardziej mi pasuje do mieszania z aromatami owocowymi. Ala tytoniowa, do aromatow tytoniowych.
Awatar użytkownika
By miron52
#657714
Może jednak przejrzysz ten dział. Wszystko już było i to wielokrotnie. Opinie są skrajnie różne. Znajdź sobie taką jaka Tobie odpowiada.
Awatar użytkownika
By witek67
#657725
raptofil dzięki za szybką i konkretną odpowiedz
Awatar użytkownika
By jaba
#657779
witek67,
4 dni temu kupiłem tą samą bazę do owocówek VPG co ty tylko w stężeniu nikotyny 12mg,
z tematu o mieszaniu myślę że nie znajdziesz dla siebie konkretnej odpowiedzi ponieważ tak naprawdę każdy aromat (wyprodukowany przez inną firmę - moje są z inawery), ma inną intensywność zapachu, smak.
Ja przeleciałem temat o mieszaniu i dobrze bo przynajmniej wiedziałem jak zacząć, czyli małe ilości bazy na początek, ale konkretnego miarkowania kropel konkretnym aromatem nie znalazłem, dlatego wyciągnąłem średnią z przepisów forumowiczów i nastawiłem sobie dwie proste samoróby, żeby złapać ocb:
1. 10ml bazy inawera + 25 kropel aromat truskawka z inawery,
2. 10ml bazy + 27 kropel aromat poziomka z inawery,
tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać w niedzielę kiedy to zaleję, ale chyba właśnie tak należy do tego podejść,
pozdro
Awatar użytkownika
By Ogar616
#658162
Ja ostatnio zacząłem zabawę :zakrecony Kupiłem bazę VPG z edyma 12mg + 2 aromaty z TW Gold Label - American Red Tobacco i Black Magic. Testowałem na próbach po 10ml. Dolewałem do każdej od 1 kropli do 6 kropel każdego z nich.
Na prawdę nie rozumiem jak może być, że dolewacie po dwadzieściaileś kropel do 10ml i to wam smakuje. Rozumiem, ze każdy aromat inaczej działa, ale jak dla mnie oba aromaty najlepiej smakują w stężeniu 2 krople na 10ml. Jeśli jest już dolane więcej to smak robi się zbyt słodki i nie mogę go wapować! TFU :!:
PS. Black Magic jest na prawdę dobry w tym stężeniu :D
Awatar użytkownika
By miron52
#658206
@Ogar616 chyba sobie wmawiasz, że 2kr/10ml TW Gold Label Black Magic coś czujesz. Ten dozownik daje 70kr na ml. Sam producent zaleca 8-12%, a Ty dajesz niecałe 0,3%. Przesadzasz z oszczędnością.
Awatar użytkownika
By Ogar616
#658213
miron52 pisze:@Ogar616 chyba sobie wmawiasz, że 2kr/10ml TW Gold Label Black Magic coś czujesz. Ten dozownik daje 70kr na ml. Sam producent zaleca 8-12%, a Ty dajesz niecałe 0,3%. Przesadzasz z oszczędnością.


Tu nie chodzi o oszczędność bo na smaku nie ma co oszczędzać! Po prostu nie jestem zwolennikiem mocnego smaku czegokolwiek w liquidzie a dając już 4 krople na prawdę obrzydza mi to smak.. Bardzo nie lubię słodkich liquidów a wtedy wychodzi na prawdę słodkie - czuć czekoladę a w American Red Tobacco to już w ogóle nie wiem co czuję oprócz słodyczy i dziwnego posmaku..
Awatar użytkownika
By wena
#658215
Ogar616 pisze:
wena pisze:Black Magic w stężeniu 15% :-D


A ile to będzie kropel? Ze 30?


Na krople nie liczę(bo bardzo małe lecą). Odmierzam strzykawką 1,5 ml na 10 ml bazy.Miodzio. :D
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 22:18 przez wena, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szczuro
#658218
dobre aromaty dostaniesz tutaj
http://www.aromavape.pl/
wez cos od Perfumers Apprentice i/lub Capella
niestety aromaty od Inawera sa takie sobie
od Inawera, moge polecic baze VPG Power Smoke

z aromatow polecam tez Totally Wicked
Awatar użytkownika
By Ogar616
#658222
wena pisze:
Ogar616 pisze:
wena pisze:Black Magic w stężeniu 15% :-D


A ile to będzie kropel? Ze 30?


Na krople nie liczę(bo bardzo małe lecą). Odmierzam strzykawką 1,5 ml na 10 ml bazy.Miodzio. :D


To ja z tego co widzę dawał bym tyle na pół litra :D
By krislet74
#658226
1ml/9ml i nigdy się nie zawiodłem. Po co te krople liczyć, a jak za dużo wyjdzie i co? :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#658306
wena pisze:
Ogar616 pisze:
wena pisze:Black Magic w stężeniu 15% :-D


A ile to będzie kropel? Ze 30?


Na krople nie liczę(bo bardzo małe lecą). Odmierzam strzykawką 1,5 ml na 10 ml bazy.Miodzio. :D


Żeby wyszło 15% to na moje oko jest 1,5 ml na 8,5 ml bazy i mi tak właśnie smakuje najbardziej :mrgreen: . Wszystkie liquidy z aromatami TW muszą postać dłuuugo, żeby się dobrze przegryzły i smakowały na prawdę dobrze.
Awatar użytkownika
By szczuro
#658327
jak mam jakos policzyc to na 28ml bazy, daje okolo 2ml aromatow,
ale ogolnie aromaty aplikuje na oko
Awatar użytkownika
By witek67
#658569
Jeszcze zadam jedno pewnie głupie pytanie ale tak to już jest z "zielonymi"
jak już dobiorę sobie proporcje bazy i aromatu na małej próbce to robić małe próbki po 10ml na bieżąco czy zrobić (po odpowiednim przeliczeniu) od razu np 100 ml?
Jak Wy robicie?
Awatar użytkownika
By jaba
#658588
rób na 5 lub 10ml, jak nie wyjdzie będzie mniej bolało finansowo
Awatar użytkownika
By sawas
#664646
Ja, mimo ze znam proporcje tego, co mi smakuje, nie robie nihdy wiecej niz 20 ml na raz. Po pierwsze dlatego, ze wkurza mnie liczenie kropel. Po drugie, to smak za szybko mi sie nudzi, jak zrobie za duzo jednego, to bedzie za dlugo lezakowal. Nie lubie jak lezy dluzej niz dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
By Ogar616
#665818
Jednak musze zweryfikować moje wcześniejsze wpisy :D Coś musiało się dziać z moim parownikiem w trakcie wsześniejszych testów smak był jakiś przypalany przy większych stężeniach. Teraz dałem około 20kr/10ml i muszę przyznać, że czuć prawdziwy smak i to całkiem zacny *SMOKEKING*
Nadal polecam te aromaty o których pisałem - można je palić na codzień do wszystkiego. American Red Tobacco nieco lepszy od Black Magic *BOR*
Awatar użytkownika
By MisiekKce
#665838
to i ja wcisnę swoje kilka groszy mieszam już od września na początek mieszałem wszystko z bazą tytoniową i myslałem że jest spoko ale potem kupiłem baze VPG i teraz wiem co to jest smak zawsze mieszam 28kropli na 10ml bazy i jest spoko
Awatar użytkownika
By Eryk_c4
#966551
To może ja dodam, też 3 grosze od siebie, ale z pytaniem :)
Właśnie mieszam pierwszą "miksturę" w swojej karierze.
Zalałem 25 kropel american type "inawera" na 10 ml bazy VPG, jak się przegryzie to podzielę się opinią ^^
To teraz pytanie. Zalałem swojego papierocha davidofem firmy RM1
(gdyż kolega twierdził, że najbardziej przypomina papierosy, co prawda mówił coś o mildzie ale co tam),
no i strasznie nie podszedł mi smak. Z tym, że raz go zalałem, a potem próbowałem przegryźć czarną herbatką kinga, ale ten smak cały czas czuć... Jest jakaś metoda by usunąć ten posmak? Czy uda się to dopiero z wymianą grzałki?
By Anjinsan
#966559
Trzeba było rozebrać i dokładnie przepłukać parownik, no chyba, że mówimy o kartomizerze. Po następnym nalaniu herbatki posmak powinien zniknąć, a przynajmniej znacznie osłabnąć, ale i tak najlepiej umyć parownik.
Awatar użytkownika
By Eryk_c4
#968237
Trochę wody w rzece upłynęło, więc postanowiłem wypróbować to co umieszałem, ale stwierdzam, że smakuje to okropnie.
mikstura to american type inawera 25 kropelek i 10 ml gotowej bazy 12 VPG. Olejek, który wyszedł smakuje jak anyż wymieszany z cukrem, w sumie przypomina lekarstwo, tylko za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć jego nazwy.
I tu kolejne pytanie do forumowiczów, co jest wynikiem tego niepowodzenia? Za dużo aromatu? Czy może musi dłużej jeszcze przechodzić? Wylać tą próbkę, czy jest jeszcze szansa otrzymania z tego czegoś zadowalająco przypominającego aromat tytoniowy? Jeżeli nie to jak postępować w przyszłości?

Anjinsan pisze:Trzeba było rozebrać i dokładnie przepłukać parownik, no chyba, że mówimy o kartomizerze. Po następnym nalaniu herbatki posmak powinien zniknąć, a przynajmniej znacznie osłabnąć, ale i tak najlepiej umyć parownik.

P.S.
Dziękuję Anjinsan, przemycie grzałki pomogło :)
Awatar użytkownika
By sawas
#968244
W mojej opinii aromatu jest dużo. Ale każdemu smaczy co innego. Przyczyn może być kilka - za dużo/za mało aromatu, aromat może Ci po prostu nie smakować bez znaczenia na stężenie. Leżakowanie rzadko kiedy sprawia, że coś paskudnego staje się pyszne. Raczej tylko delikatnie poprawia kompozycję smakową i harmonijność doznać w mieszankach. Jeśli nie smakuje krótko po zmieszaniu, to szansa że to się zmieni po długim leżakowaniu jest niewielka.
Awatar użytkownika
By Eryk_c4
#968498
Skoczyłem do sklepu po inny aromat, i mieszam kociołki jeszcze raz. 2 mikstury po 5 ml teraz i odpowiednio do jednego 6 kropel american type a do drugiego 7 virgini. Zobaczymy co wyjdzie ^^
Awatar użytkownika
By Arnie
#968559
Eryk_c4 pisze:mikstura to american type inawera 25 kropelek i 10 ml gotowej bazy 12 VPG.
Zdecydowanie za dużo, 25kr to można burleya dać. Nie czytaj ile inni dają tylko zaczynaj od 10 kr na 10 ml bazy.
By Given
#968653
Eryk_c4 pisze:Zalałem 25 kropel american type "inawera" na 10 ml bazy VPG, jak się przegryzie to podzielę się opinią ^^


Toć to hektolitry aromatów lejesz :D nie zdarzyło mi się chyba nigdy żebym dał więcej niż 12kropel na 10ml bazy przy aromatach od Inawery.
Awatar użytkownika
By Eryk_c4
#968684
Given pisze:
Eryk_c4 pisze:Zalałem 25 kropel american type "inawera" na 10 ml bazy VPG, jak się przegryzie to podzielę się opinią ^^


Toć to hektolitry aromatów lejesz :D nie zdarzyło mi się chyba nigdy żebym dał więcej niż 12kropel na 10ml bazy przy aromatach od Inawery.


Już taki aromatyczny jestem :lol:
Pierwsza mikstura była, nie znam się, stronę wcześniej pisali, że po 30 ładują, no to załadowałem :D
Właśnie próbowałem Virgini 7 kropel z 5 ml 12 bazy, no i w końcu smakuje.
Także, chyba poznałem już co to umiar :beer:
By martynis
#969036
Mi Virginia z Inawery smakuje w stężeniu 6kr. na 10ml bazy. Smak jest mocny i trochę ostry, ale coś w sobie ma ten aromat bo ciągle go używam. Dobry jest tez na bazie universal z inawery.
Awatar użytkownika
By Eryk_c4
#969544
Virginia jest sisisisirisi seniorita rach ciach ciach :D
Natomiast American Type odradzam... cały czas jest obleśny :)
By BoskiJerry
#1664037
ja też 25 kropelek daje na 10ml :P od inawery. czasem nawet więcej. teraz spróbuję zakropić mniej tak koło 15 faktycznie na 10ml
By UrMa
#1728036
Witam wszystkich. Dopiero zaczynam przygode z robieniem wlasnych olejkow i na poczatek dalem 12 kropelek aromatu liquidpure na okolo 10 ml bazy vpg tez od liquidpure i pytanie ile czasu musi stac baza zmieszana z aromatem zeby sie dobrze zmieszalo?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1728094
UrMa pisze:Witam wszystkich. Dopiero zaczynam przygode z robieniem wlasnych olejkow i na poczatek dalem 12 kropelek aromatu liquidpure na okolo 10 ml bazy vpg tez od liquidpure i pytanie ile czasu musi stac baza zmieszana z aromatem zeby sie dobrze zmieszalo?

Nawet jeśli to będzie stało tysiąc lat nie zrobi się z tego "olejek".
By katoda
#1728119
Szkoły mieszania są różne i zależne od typu aromatu. Niektóre mieszanki są wapowalne już 24h po wymieszaniu, niektóre muszą stać nawet i miesiąc. Ogólnie możesz przyjąć, że owocowe można wapować po 7 dniach, tytoniówki po miesiącu, a innym daj tak z 14 dni. Ja swoim mieszakom daję zawsze odpocząć 14 dni (z wyjątkiem tytoniowych, rzecz jasna).
@Pawel_aa: rozumiem chęć prostowania ludków, którzy stosują nieprawidłową terminologię, ale przy okazji mogłeś też pomóc. Naprawdę forum musi być takim nieprzyjaznym miejscem dla mniej wiedzących?
Awatar użytkownika
By styrodur
#1728169
Powiem Wam szczerze, że ponad rok leciałem na miksturach typu baza + aromat, czyli jeden smak. Od kilku miesięcy mieszam złożone przepisy i dopiero teraz wiem co to dobry soczek. Polecam mieszać na wadze, jest o wiele przyjemniej i mniej syfu się robi. Strzykawki mi się śnią w komarach :D
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1728176
katoda pisze:@Pawel_aa: rozumiem chęć prostowania ludków, którzy stosują nieprawidłową terminologię, ale przy okazji mogłeś też pomóc. Naprawdę forum musi być takim nieprzyjaznym miejscem dla mniej wiedzących?

Ileż razy można tłumaczyć jedno i to samo?
Mało jest informacji w necie i na forum o tym ile powinien leżakować liquid?
Oczywiście, każdemu trzeba tłumaczyć jak krowie na miedzy, każdy musi mieć swój osobny temat w swoim własnym niepowtarzalnym języku.

Forum istnieje ponad sześć lat, wiele ludzi miało podobne dylematy, wystarczy użyć *SZUKAJ2* i życie staje się prostsze.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1728179
pawel_aa pisze:
katoda pisze:@Pawel_aa: rozumiem chęć prostowania ludków, którzy stosują nieprawidłową terminologię, ale przy okazji mogłeś też pomóc. Naprawdę forum musi być takim nieprzyjaznym miejscem dla mniej wiedzących?

Ileż razy można tłumaczyć jedno i to samo?
Mało jest informacji w necie i na forum o tym ile powinien leżakować liquid?
Oczywiście, każdemu trzeba tłumaczyć jak krowie na miedzy, każdy musi mieć swój osobny temat w swoim własnym niepowtarzalnym języku.

Forum istnieje ponad sześć lat, wiele ludzi miało podobne dylematy, wystarczy użyć *SZUKAJ2* i życie staje się prostsze.


Nie potrzebnie się irytujesz. Każdy jest inny i nie do wszystkich to dociera lub dotrze. Są tacy co najpierw szukają i tacy co od razu pytają i czekają, żeby podać im na tacy. Tak było, jest i będzie.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1728187
bulit73 pisze:Nie potrzebnie się irytujesz. Każdy jest inny i nie do wszystkich to dociera lub dotrze. Są tacy co najpierw szukają i tacy co od razu pytają i czekają, żeby podać im na tacy. Tak było, jest i będzie.

Regulamin powinien dotrzeć do wszystkich jednakowo, niezależnie od stopnia inteligencji czy poziomu lenistwa.

Wcale się nie irytuję, ogarnia mnie pusty śmiech.
Forum przekształciło się w "Dzieci wapują" czyli "ile zwoji" (pisownia zamierzona), ile kropel, jak długo, czym skleić szybkę, czy kupić strzykawkę z igłą itd... :mrgreen:
By katoda
#1728241
bulit73 pisze:Nie potrzebnie się irytujesz. Każdy jest inny i nie do wszystkich to dociera lub dotrze. Są tacy co najpierw szukają i tacy co od razu pytają i
czekają, żeby podać im na tacy. Tak było, jest i będzie.


Ja rozumiem zdenerwowanie pawla_aa i wcale mi nie chodzi o to, że zjechał pytającego za brak własnej inwencji, szczególnie, że sam najpierw szukam, a dopiero potem pytam. Uważam tylko, że formowanie społeczności forum powinno przebiegać mimo wszystko w bardziej przyjaznej atmosferze - tak dużo trzeba aby pomóc i przy okazji nauczyć?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1728277
@katoda wpisz w Google "liquid leżakowanie" czy jakoś tak i zobacz co się stanie jak naciśniesz "szukaj".
By katoda
#1728290
I jakbyś coś takiego dopisał w swojej wypowiedzi to dałbym +, gdyby jeszcze była taka możliwość.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1728323
katoda pisze:I jakbyś coś takiego dopisał w swojej wypowiedzi to dałbym +, gdyby jeszcze była taka możliwość.

Jakbyś trochę pomyślał, nie byłoby całego tego zamieszania.
Macie tak potężne źródło wiedzy jakim jest internet a nie potraficie z niego korzystać, to smutne.
By katoda
#1728567
Z czym miałbym pomyśleć, ze zjechaniem świeżaka bez podania pomocnej dłoni i wytłumaczenia podstaw życia na forum? To nie w moim stylu i tyle.
A co do korzystania z Internetu to dziękuję za radę, chociaż pijesz do niewłaściwej osoby.
EOT z mojej strony.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.