EPF
Co z czym i jak mieszać.
By PI0
#1887004
Cześć,

Robiłem ostatnio zapas liquidów(zazwyczaj po 3/4 smaki) w ilościach 100/150ml. Chciałem zapytać czy spotkał się ktoś kiedyś z sytuacją że wyszedł kisiel :D liquid stoi od 4 dni i od góry jego konsystecja to dosłownie glut, poniżej proporcje jakie zostały zmieszane i zdjęcia poglądowe.

Mięta 100ml, 10%
Aromat: TPA Menthol 10ml
Baza VPG 18mg: 20ml
VG: 42ml
PG: 28ml






Po zamieszaniu po 4/5 godzinach osadza się wszystko od góry.
Myślicie że da się to uratować dając mu trochę PG i czasu tracąc na % aromatu czy zlew?
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1887006
Osobiście puściłbym to w kibel.
Aktualnie menthol od TPA to prawdziwy killer i 3% to już bardzo dużo.
Tam, gdzie przepisy podają 3% mentholu TPA, wrzucam 1-1,5%, a dobre 3 lata wapowałem wyłącznie mięty różnej maści.

Edit: jeśli chciałbyś to ratować, możesz śmiało rozrobić to trzy, a nawet czterokrotnie.
By PI0
#1887009
No woń daje jak pieprz po nosie, zarzucę mu jeszcze raz taką ilość bazy z tym że muszę poczekać aż dojedzie VG bo brakło :D wyjdzie albo nie, dam znać jak się zmiesza czy się uratowało czy kibel.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1887013
Jak próbujesz ratować, to musisz to wybełtać na minimum 300ml, a i 400 nie zaszkodzi.
Więc w razie niepowodzenia straty będą spore. Najmniejszym dla Ciebie ryzykiem będzie wylanie tego i zrobienie nowego liquidu, tylko tym razem stężenie max 3%, optymalnie 1,5%.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1887054
Sam wapuję Menthol i tak jak @Cinmar napisał 3%max., optymalnie 1,5-2%.
Dając 10% sam zważyleś liquid :wink: 10ml aro, to ja daję na 500ml liquidu.
By reddi
#1888878
Panowie nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanko .
Zrobiłem swój liq proporcje wyglądały następująco :

-TPA Natural Menthol Liquid (PG) - 3.5 % ( pierwszy raz go używałem)
-TPA Apple - 13%
- EM 1.5% (cotton candy)

Zrobiło mi się to samo po okołó 48 godzinach, mianowicie zawiesina u góry, która po wstrząśnięciu wymieszała się, oraz tak jakby były wytrącone kryształki .
Dodam, że zapach jest naprawdę niesamowity leżakowane w ciemnym suchym miejscu .
Myślicie, że to może być kwestia stężenia mentolu ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bulit73
#1888880
reddi pisze:Myślicie, że to może być kwestia stężenia mentolu ?

Może być. Do mieszanek to maks 2% a solo 3%.
By reddi
#1888884
16% Apple TPA
1% Ethyl Maltol TPA
3% Menthol TPA

Tak wyglądał przepis którym się kierowałem, na początku dałem 2% mentolu i był słabo wyczuwalny :zakrecony .
Później zrobiłem proporcję wymienione wyżej no i wyszło to co wyszło .
Czy ten natural menthol liquid jest mocniejszy od tego zwykłego mentola czy to to samo ?
No i czy jak wrócę w piątek to będzie jeszcze jakaś szansa ratunku ?
Ostatnie pytanko i już nie zawracam gitary :mrgreen:
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.