EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By goska13
Zgadzam się z przedpiszcą :mrgreen:
Jeśli za 20 lat wyrośnie mi plastikowe ucho na czole, to jakoś to przeżyję, będę prawie przed emeryturą, a mój mąż pokocha mnie jak własne *SMOKEKING*
Pozdr.
Zbiórka na rzecz nowo powstającego stowarzyszenia!
Więcej informacji TUTAJ
By Arczu
Nie wiadomo czy e papierosy są nieszkodliwe bo nie ma długotrwałych badań.
A produkt z założenie służy do walki z nałogiem palenia papierosów tradycyjnych i tu jest to wynalazek przełomowy moim zdaniem niezwykle skuteczny.
Ale producent chyba nie przewiduje że ktoś przerzuci się na elektryki i będzie je palił przez 5-10 a może ponad 20 lat,spalajac np powyżej 2ml płynu na dzień . Co sie stanie z jego organizmem tego nie wie nikt :mrgreen:

I w tej sytuacji najrozsądniejszym wydaje się wykorzystać to aby rzucić palenie przejść na wkłady zerowe i rzucić także epapierosy co po wyleczniue sie z nikotynizmu powinno być już tak proste jak przejście z tytoniowych na elektryczne. :beer:

A to że szczry wdychaly glikol propylenowy no sorry szczur to nie człowiek a wdychały przez kilkanaście miesciecy a nie x lat.Drugie w liquidach jest jeszcze pare innych substancji nie sam glikol :monkey:
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, 12:34 przez Arczu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By giantx
Hmmm.... myślę że dla szczurka kilkanaście miesięcy to nasze 10-20lat :) może dlatego tacy mniejsi bracia są brani do badań a nie np żółw. Chodzi o metabolizm.
By Arczu
Ano tak dla nich to było całe życie,ale taki szczur to cholerstwo niezniszczalne przezyja nawet atak atomowy. :mrgreen: Wg tych badań podobno nieco utyły :monkey: Więc ep jako środek odchudzający szału nie zrobią :beer:
Awatar użytkownika
By goska13
Dla mnie bomba! Całe życie byłam szczupła, ważę niecałe 50 kg, to chętnie nabiorę ciała, tak z drugie 50 kg :lol:
Pozdr.
Awatar użytkownika
By maniak
Arczu pisze:w liquidach jest jeszcze pare innych substancji nie sam glikol :monkey:

Można palić samą bazę (glikol+gliceryna+nikotyna) - też smaczna.
goska13 pisze:Dla mnie bomba! Całe życie byłam szczupła, ważę niecałe 50 kg, to chętnie nabiorę ciała, tak z drugie 50 kg :lol:
Pozdr.

Byle we właściwych rejonach :D
Awatar użytkownika
By uziq
tyje sie napewno, mysle ze zwalnia sie metabolizm, bo raczej kalorii glikol nie ma, chyba że sie myle..
Awatar użytkownika
By maniak
Ja nie utyłem.
Na pewno.
By Arczu
No ja chyba zaczne palić samą baze bo już od tych berbeluchów kolorowych mnie ćmi.W ogołe sama chemia i syf to nie ma nic wspólnego z deklarowanym smakiem.Obstawiam że jak coś w ep jest szkodliwe to własnie te dodatki . :?
Awatar użytkownika
By bofh
Arczu pisze:...W ogołe sama chemia i syf to nie ma nic wspólnego z deklarowanym smakiem...

Chcesz zgodności - spróbuj LiQueen-a. Drogie, ale zgodność zawartości z etykietą niezła. Na razie z coś koło 10 wypróbowanych tylko whisky jakaś dziwna ;) A z tańszych, a dobrych to mi bardzo podchodzi PG Dekang od Peleona. <wypowiedź zawiera lokowanie produktu ;) >

Wpływ glikolu propylenowego na przemianę materii ja określam jako pozytywny. Żona też przeszła na "e" i jakby przytyła choć pół kilo to by wróciła do analogów jak nic. Po 3,5 miesiąca chmurzy z zadowoleniem nie obawiając się wejścia na wagę ;)
Awatar użytkownika
By Above
Arczu pisze:No ja chyba zaczne palić samą baze bo już od tych berbeluchów kolorowych mnie ćmi.W ogołe sama chemia i syf to nie ma nic wspólnego z deklarowanym smakiem.Obstawiam że jak coś w ep jest szkodliwe to własnie te dodatki . :?

Mam podobnie...szczególnie na liquinatorze który bardzo dobrze oddaje smak. No i co? Liquidy które kiedyś wapowałem z kartomizerów waktowych (bez liquinatora) zaczęły paskudnie smakować - nawet te ulubione.

Nie katuj się samą bazą - kup u edymka albo u kogokolwiek liquidy od FARSEE - polecam Normal i Wielbłąd - są cudne, mają naprawdę papierosowy tytoniowy posmak i nie czuć jakichś tam berbeluchów obrzydliwych - na prawdę.

PS. Nie kupuj Regulara od FARSEE takim berbeluchem jedzie, że mała bania.

Pozdr.
Awatar użytkownika
By maniak
Above pisze:Nie katuj się samą bazą

A co to za katowanie?
Ja palę głownie samą bazę, czasem tylko dodam troszkę aromatu na bazie absolutu tytoniowego - i mi smakuje. Może jemu też podejdzie?
Awatar użytkownika
By Above
maniak pisze:
Above pisze:Nie katuj się samą bazą

A co to za katowanie?
Ja palę głownie samą bazę, czasem tylko dodam troszkę aromatu na bazie absolutu tytoniowego - i mi smakuje. Może jemu też podejdzie?

A mógłbyś podać jaką dokładnie bazę, skąd kupujesz i jaki absolut tytoniowy deczko dodajesz? Chętnie wypróbowałbym Twojej metody może mimo wszystko mi też podejdzie...
Awatar użytkownika
By maniak
Baza 36 mg/ml od TL (TwojLiquid.pl) wersja 50:50 (po polowie PG i VG) rozcieńczona glikolem (też od TL) do 18 mg/ml. Aromat: 5g etylomaltolu rozpuszczone w około 50ml glikolu propylenowego (długo się rozpuszcza), do tego dodane około 10 kropli absolutu tytoniowego (jest bardzo gęsty). Takiej mieszanki dodaję do bazy około 1-2 kropli na ml. Wszystkie składniki od TL. Jeśli chcesz sobie takie coś mieszać - absolutu kup najmniejszą ilość, jest bardzo wydajny. I nastaw się na to, że aromat przygotowany w ten sposób powinien się dość długo przegryzać (ja bym go przetrzymał z tydzień, wstrząsając od czasu do czasu).
Awatar użytkownika
By pol
http://twojliquid.pl/profesjonalne-doda ... gory_id=16
Etylomaltol (Ethyl Maltol) stosowany jest często przez twórców własnych eliquidów, szczególnie do sporządzania roztworu z absolutem tytoniowym (patrz zakładka obok). Jego zadaniem jest złagodzenie ostrości absolutu oraz podkreślenie smaku tytoniowego.

Stosowanie z Absolutem Virginia Tobacco

Absolut VIRGINIA TOBACCO można dozować bezpośrednio do liquidu (1-3 kropel - wersja hardcore) lub za pomocą wcześniej przygotowanego roztworu:

Ponieważ Absolut VIRGINIA TOBACCO jest bardzo gęsty, można go delikatnie podgrzać, by ułatwić sobie mieszanie.

1. 10ml rozpuszczalnika (PG, VG lub spożywczy alkohol)
2. 2-4 krople Absolutu VIRGINIA TOBACCO
3. 1/4 łyżeczki etylomaltolu

Tak przygotowany roztwór dawkować do własnego e-liquidu wg własnych upodobań
Oczywiście podane wyżej wartości, można swobodnie zmieniać, wg swoich upodobań i inwencji.
Awatar użytkownika
By maniak
pol, mniej więcej takie proporcje właśnie stosuję przy produkcji aromatu - około 1g etylomaltolu na 10ml PG i do tego 2 krople absolutu. Tak przygotowany roztwór stanowi mój aromat dodawany do bazy. Nie każdemu pasuje ale mi odpowiada. Chociaż baza bez dodatku też jest smaczna (dla mnie).
By palaczka
wiecie co a mi się wydaje że z tym jest podobnie jak z aspartamem będącym np coca coli light jedni mówią że szkodzi i to bardzo co potwierdzają badania a druga grupa teoretycznie wspierana przez wielkie koncerny aczkolwiek brak na to dowodów mówi że jest on obojętny dla naszego organizmu wydaje mi się że podobnie jest z Glikolem propylenowym
Awatar użytkownika
By Riccardo
,,,, <- to są przecinki. Mała rzecz, a cieszy.
Awatar użytkownika
By pol
@ Riccardo,
Ehh... i jeszcze Shift Ci się marzy... :mrgreen:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Witam, w tym temacie każdy może dodać swoje sugest[…]

Powrót z przeszłości