EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By zdzislaw422
#149282
Witam
Pytanie jak w temacie. Robię już drugi raz samogon,mam prawie wszystkie sprzęty oprócz pipety. Kupiłem glicerynę apteczną w opakowaniu 70 gram i glicerynę TL 62 gramy. Obie są z zakraplaczami. Czy ktoś się orientuje ile kropel to 1 ml. z jednej i drugiej?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By inawera
#149301
zdzislaw422 pisze:Witam
Pytanie jak w temacie. Robię już drugi raz samogon,mam prawie wszystkie sprzęty oprócz pipety. Kupiłem glicerynę apteczną w opakowaniu 70 gram i glicerynę TL 62 gramy. Obie są z zakraplaczami. Czy ktoś się orientuje ile kropel to 1 ml. z jednej i drugiej?
Pozdrawiam


W zależności od rozmiarów otworu w zakraplaczu wielkość kropli może być różna. W butelkach które my używamy wielkość kropli określana przez producenta = ok. 0,05 ml. Potrzeba 20 kropli na 1 ml.
Inne zakraplacze od tego producenta daję kroplę wielkości 0,03 ml. Trzeba ponad 30 kropli na 1 ml.
Ty "zdzisław422" piszesz o dwóch różnych dostawcach, prawdopodobne jest też że i zakraplacze mogą być inne.
Pozostało ci zaopatrzyć się w dosyć wąską pipetę, tak by podziałka 1ml. była zaznaczona dosyć wysoko, kropić do środka i liczyć.
Pozdrawiam. Irek.
Awatar użytkownika
By marek_cz
#149384
Ja mierzę jeszcze inaczej. Biorę trzy buteleczki z zakraplaczami (np. z Inawery). Do jednej wlewam bazę z nikosią (np 36%), do drugiej glicerynę, a do trzeciej np. glikol propylenowy. Wkładam zakraplacze. Powiększam otwory jednakową igłą. I mogę sobie wtedy mieszać ilości np. 20 kropli bazy 36% plus 10 kropli glikolu plus 10 kropli gliceryny i już mam - mniej więcej - 40 kropli 18% roztworu z 25% zawartością gliceryny.
Awatar użytkownika
By inawera
#149401
DNF pisze:Tymbardziej, ze strzykawki sa ogolnodostepne, a ich koszt to ok 8-10gr.
Wtedy bedziesz mogl nawet sprawdzic ile kropel wchodzi na 1ml w tym zakraplaczu.
Pozdrawiam
DNF


Polecam strzykawki 2 ml. cienkie i dlugie. Moim zdaniem najbardziej dokładne.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#149424
i najwygodniejsze :) a poza tym chyba wygodniej przygotować sobie choć 50ml bazy. Ja robię po 60ml i po spotkaniu z Irkiem i tak muszę przygotowywać nową. Bo wszystkie bimberki robię po 5ml :)
Awatar użytkownika
By Menthol
#149506
Do rozrabiania małych ilości używam insulinówek na 100 jednostek. Są to trzyczęściówki z gumowym (silikonowym?) tłoczkiem, więc dozowanie jest bardzo precyzyjne.

PS Dla niezorientowanych - 100j = 1ml
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#149514
a ja się zastanawiam czemu Wam zależy na takiej precyzji, rozumiem ją w dawkowaniu aromatów, 1 czy 2 kropli na ml może znacząco zmienić smak ale mieszając np. 10 ml liquidu czy ma to znaczenie że damy 5,3 bazy plus 1,9 glikolu i 3 gliceryny, przecież to nie wpłynie w znaczący sposób na moc wynikową mieszanki, a tylko utrudniacie sobie życie, ma to sens tylko przy tworzeniu niewielkich 1-5 ml mieszanek

żeby było jasne nie naśmiewam się, ani nie zamierzam obrażać z tych co bawią się w aptekarzy, co najwyżej poddaję pod rozwagę czy warto tak się wysilać
Awatar użytkownika
By erais
#149516
No taka dokładność potrzebna jest też przy właściwej ilości bazy na daną moc liquidu. Jeśli natomiast bazy odmierzysz 5,3 (posługując się Twoim przykładem), to już w zasadzie obojętne czy glikol dasz 1,9 a gliceryny 3 czy na odwrót- chociaż wpłynie to na gęstość i słodkość (ważne też by w tych pozostałych 4,9 uwzględnić krople aromatu, bo dodając do tych 4,9 jeszcze aromat, też delikatnie osłabimy moc)
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#149521
zgadza się tylko czy naprawdę ktoś odczuwa przy paleniu różnice między 12mg a 13 mg, albo 18mg a 19 lub 17 mg jeśli tak to zwracam honor ;)
Awatar użytkownika
By Menthol
#149522
Ja osobiście mieszam od 2 do max 4ml jednorazowo, ale za to w kilkunastu/kilkudziesięciu wariantach smakowych. Po prostu co dolewka to inny smak :D Mógłbym mieszać po wiaderku, nic nie stoi na przeszkodzie, ale płyny starsze niż dwa tygodnie tracą dla mnie smak i kopa pomimo dokrapiania aromatu. A precyzja? Cóż... można policzyć: wynikowe 2ml 4mg nikosi uzyskane z bazy 36mg z 30% zawartością VG :D
Awatar użytkownika
By erais
#149525
Chmmm- paliłem początkowo 18, było za mocne zacząłem, 16- znaczna różnica, gdy przeszedłem z 16 na 15, nie czułem za wielkiej różnicy (w zasadzie żadnej), ale gdy z 15 przeskoczyłem na 14, to może to tylko moja psychika, ale na 15tu czułem się przejarany, miałem dość, na 14 przez dobry tydzień nie moglem się zaś napalić, chodziłem rozbity, czegoś brakowało, teraz ta dawka to dla mnie w sam raz, o 13, cz 12tce nawet nie myślę- przypuszczam, że byłaby za słaba :)
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#149526
każdy ma prawo mieć swoje upodobania, więc i może być potrzeba mikronowych dokładności, ale skoro mieszasz kilkanaście smaków po 2-4 ml to końcówki wypalasz po kilkunastu dniach, ale przy takich małych ilościach nie mam żadnego komentarza, tu potrzebna jest dokładność do 0,1 ml, tylko tak szczerze czy jak paliliście analogi tez mieliście kilkanaście paczek otwartych i za każdym razem paliliście z innej ;) mnogość smaków rozpuściła na Panie i Panowie hehehh

erais ciekawe czy byś poczuł nie wiedząc, niech Cię ktoś poczęstuje swoim liquidem i oceń jaką ma moc, głowę dam że 1 mg jest nie do wychwycenia, oczywiście robiony z tej samej bazy, bo to że zawsze kupuje 24 mg nie znaczy że w każdej butelce tak jest

ps. ale macie racje, już się nie wymądrzam w tym wątku, ja jestem z natury leniwy i robię wszystko żeby sobie upraszczać i ułatwiać życie, w sumie jest takie krótkie, szkoda mi czasu aby codziennie poświęcać czas na sprawy związane z przygotowaniem e-palenia, ostatecznie to e-papieros jest dla mnie a nie ja dla e-papierosa
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 10:08 przez Gawronnek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Menthol
#149529
Dokładnie tak, rozpuściliśmy się jak dziadowski bat, a wracające do życia kubki smakowe ukazują to, co przez tyle lat było stracone. Końcówki niekiedy zlewam do jednej buteleczki :D czasem wychodzą interesujące mieszanki, nieraz wymiocinki :mrgreen:
SMOK AL85

Witam. Sprawa jest taka, że Mod nie włącza się, […]

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]

Witam, od krótkiego okresu czasu stałem się szczęś[…]

Różnica między rodzajami grzelek

Szanowni. Czy byłby ktoś uprzejmy wyjaśnić mi tak […]