EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1614632
Nie chcę śmiecić w temacie z listą, więc sobie napiszę tu :) Jako że tytułowy atomizer doszedł do mnie już jakiś czas temu, to mogę śmiało napisać, że się lubimy :mrgreen: Nie będę się tu rozpisywał, bo proste konstrukcje potrzebują prostego przekazu. Jest bardzo fajnie i tyle :mrgreen:



No, ale ja w zasadzie chciałem o czym innym :-P Poniższy tekst można potraktować jako ciekawostkę przyrodniczą i nic więcej. Zmiany poczyniłem pod siebie i nikomu ich na siłę nie proponuję :mrgreen:


Dokonałem małej przeróbki Miniaka. Przyzwyczajony ( ponoć to druga natura człowieka :mrgreen: ) do otworów powietrznych na poziomie 2x1.5mm, postanowiłem powiększyć otwór przepływu powietrza do bagatela 2mm :lol: Jakby kto pytał, to mnie pasuje ;)






Ponadto wywaliłem śrubkę ( to ta od ewentualnego u-wicka ) i dałem tam koreczek :) podmieniłem jeszcze śrubkę do mocowania drutu. Ta oryginalna pod imbus według mnie była za wysoka i miał dość szeroki łebek. Użyłem śrubki pod krzyżak M2.5, z niższym, oraz mniejszej średnicy łbem. Co zyskałem? możliwość montażu drutu .4mm bez konieczności nawijania pierwszego zwoju ponad łbem śruby ( teraz się mieści pomiędzy knotem, a łbem śrubki:) ) przez co można dać jakże ratujący życie jeden zwój drutu więcej :mrgreen:






Wyrzuciłem także małe podkładki i zastąpiłem je radełkowaną nakrętką ( która jest wyższa ), a ponadto zmieniłem już samą nakrętkę mocowania drutu o takiej samej średnicy. Oryginalna według mnie miała za dużą średnicę, a dodatkowo zyskałem na możliwości umocowania drutu na wyższym poziomie ;)



No to chyba tyle :)

:piwo
Awatar użytkownika
By saradonin
#1614636
Taki zgrabny, prosty gienek był i popsułeś :shock: :lol:

A koreczek, to może mniej eleganckie, ale wygodne w codziennym użytkowaniu rozwiązanie; i widzę, że oryginalny żółty HF taki sam jak Darren dodawał kiedyś do Mini czy Micro Mini :P
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1614652
Ześ wsyćko pzemienił, Psuju :mrgreen: :mrgreen:

Senio V2 Mini to ostatni (poza Dome) z klasycznych gieniów, który u mnie ma tzw. dożywocie. "Ćwiczę" go już chyba od roku i wciąż żyjemy zgodnie *CZAJNICZEK*

Jakieś dwie fotki wygrzebałem (nie wiem, reszta dostała nóg i gdzieś sobie poszła) :






I co tu dużo gadać, śrubunek mocujący drucik "-" koniecznie do zmiany, za ogromny w standardzie :twisted:


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1614655
Thaniell pisze:Czyli co? też będziesz psuł? :mrgreen: :lol:


No cośtam, cośtam się zmieni :mrgreen: *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1614665
O żesz Ty :shock: :shock:

Ale dobry gienek to...i tańczyć potrafi :mrgreen: :mrgreen:


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By senio
#1615681
Każdy psuje pod siebie jak mu wygodnie. Baza do psucia jest fajna w/g mnie. Od kiedy powstała v1 jest to mój podstawowy i jedyny w zasadzie atomizer jakiego używam. V2 jest finalna z kilkoma zmianami i w zasadzie nie ma czego zmieniać więcej. Reszta to kosmetyka. Jakieś drobne korekty pod indywidualne preferencje jak najbardziej zawsze były praktykowane a wręcz wskazane. Oczywiście o ile ktoś wie co robi. Ja cuduję już z 3 lata z tym gienkiem. Były różne kombinacje setupów obniżania grzałek podnoszenia ich, dobór średnic, airhole. Chyba wszystko co można wycudować. Na koniec wróciłem do niemal surowej produkcyjnej wersji bo mi najlepiej odpowiada. Setup to mesch 200 2cm wysoki 2mm w środku 3mm na zewnątrz. Kanthal 3 x 0,3. Teraz jeszcze z setupem kombinowałem ale nic lepszego nie znalazłem jak na razie. Nie przeszkadza mi śrubka, ani nakrętka. Obydwa otwory u-wick i do napełniania cały czas odkręcone. Dobrze i błyskawicznie napełnia knot. Ściąga też do niemal ostatniej kropli. Co więcej chcieć. Smaczy dla mnie pięknie, chmura super. Z DNA 40 wykorzystuję max 17 wat. Dla mnie idealny środek go gaszenia nałogu. Żeby nie było że bajki piszę, to tak wygląda mój zestaw na co dzień.

Obrazek

Jest podtoczony środkowy element jak cudowałem z obniżaniem grzałek i niskim AH. Ale to się nie sprawdziło bo lało się przez AH więc błąd i powrót do wyższej grzalki. Do normalnego użytkowania nie jest potrzebne to wpuszczanie bo w niczym nie pomaga.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1615711
Pozwolę się nie zgodzić - to podtoczenie jeśli zachowamy standardową (tzn nie obniżoną wysokość AH) jest użyteczne bo tworzy "miseczkę" na bajorko z liqidu/skroplin - przydaje się to np. wtedy gdy ściągamy capa do tankowania - może nie jest to super użyteczne ale mimo wszystko przydatne.
Awatar użytkownika
By senio
#1615722
bezi2 pisze:Pozwolę się nie zgodzić - to podtoczenie jeśli zachowamy standardową (tzn nie obniżoną wysokość AH) jest użyteczne bo tworzy "miseczkę" na bajorko z liqidu/skroplin -


Tylko wtedy, gdy masz pozakręcane śrubki. Jak są poodkręcane nie ma to żadnego znaczenia bo wszystko spływa swobodnie do zbiorniczka. A i tak to bajorko nie jest ani potrzebne ani wskazane w tym miejscu i zbierać nic tam nie potrzeba. Kap zdejmuję osobiście raz na tydzień wtedy kiedy robię płukanie i nową grzałkę. W czym więc to mi pomaga ? W niczym. Miało służyć do max obniżenia grzałki, ale nie tędy droga..... Zostało więc jest, i tylko tyle. Piszę to z praktyki nie teorii.
Awatar użytkownika
By Hunka
#1624811
Thaniell pisze:No, ale ja w zasadzie chciałem o czym innym :-P Poniższy tekst można potraktować jako ciekawostkę przyrodniczą i nic więcej. Zmiany poczyniłem pod siebie i nikomu ich na siłę nie proponuję :mrgreen:


Dokonałem małej przeróbki Miniaka. Przyzwyczajony ( ponoć to druga natura człowieka :mrgreen: ) do otworów powietrznych na poziomie 2x1.5mm, postanowiłem powiększyć otwór przepływu powietrza do bagatela 2mm :lol: Jakby kto pytał, to mnie pasuje ;)


Ponadto wywaliłem śrubkę ( to ta od ewentualnego u-wicka ) i dałem tam koreczek :) podmieniłem jeszcze śrubkę do mocowania drutu. Ta oryginalna pod imbus według mnie była za wysoka i miał dość szeroki łebek. Użyłem śrubki pod krzyżak M2.5, z niższym, oraz mniejszej średnicy łbem. Co zyskałem? możliwość montażu drutu .4mm bez konieczności nawijania pierwszego zwoju ponad łbem śruby ( teraz się mieści pomiędzy knotem, a łbem śrubki:) ) przez co można dać jakże ratujący życie jeden zwój drutu więcej :mrgreen:


Wyrzuciłem także małe podkładki i zastąpiłem je radełkowaną nakrętką ( która jest wyższa ), a ponadto zmieniłem już samą nakrętkę mocowania drutu o takiej samej średnicy. Oryginalna według mnie miała za dużą średnicę, a dodatkowo zyskałem na możliwości umocowania drutu na wyższym poziomie ;)


Ja też popsułam ale nie tak całkiem. Zmodyfikowałam śrubunek ale nie dziurawiłam dodatkowo i nie miałam takiego pięknego, żółtego koreczka. :lol:
Szmaty, waty i inne wynalazki są fajne ale jednak mesh to podstawa egzystencji. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By senio
#1625772
Hunka pisze:Szmaty, waty i inne wynalazki są fajne ale jednak mesh to podstawa egzystencji. :mrgreen:


Od kiedy opanowałem mesh (dobre kilka lat) nie wziąłem nic innego do pyska niż mesh :). Żaden nośnik liquidu nie zastąpi dla mnie mesha, a przynajmniej nie został jeszcze taki wymyślony, albo ja takiego nie znam.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1627295
A ja jako kompletny ignorant i chcący się nawrócić człowiek mam kilka pytań. Tutaj widzę rodzimą produkcję, pytanie 1. czy bez mesha da się go używać? 2. Czy jest szansa na wapowanie dopłucne?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By se55ba
#1627299
Dopłucnie raczej odpada :D
Wata, szmata, linka stalowa i wata, ff czyli upchasz co zechcesz ;)

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem
By Krasnal45
#1627302
se55ba pisze:Dopłucnie raczej odpada :D

Dlaczego odpada? Na upartego spokojnie daje radę...
Awatar użytkownika
By se55ba
#1627318
Uszy wessa sobie do czaszki :P

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem
By Krasnal45
#1627321
Odpowiedni airhol i uszy mam na miejscu. Centymetrowa dziura mi niepotrzebna :P
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1627427
Panowie @Krasnal45, @se55ba i reszta jak zwykle profesjonalne podejście :D. Coś co było dla mnie nie do pomyślenia (gienek na meshu) może stać się faktem :shock: za kilka dni wpłata, jeśli do tego czasu będzie miejsce na liście i jeśli zdołam się na 100% zdecydować, biorę go. Dzięki jeszcze raz :mrgreen: .

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By senio
#1627461
Luftmysza pisze:A ja jako kompletny ignorant i chcący się nawrócić człowiek mam kilka pytań. Tutaj widzę rodzimą produkcję, pytanie 1. czy bez mesha da się go używać? 2. Czy jest szansa na wapowanie dopłucne?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


Gienek to nie jest wytwornica pary jak w saunie. Gienki są do spokojnego wapowania, i umiarkowanej gęstej smacznej chmury. Oczywiście żeby tą chmurę mieć trzeba mesh opanować. To też jest dość łatwe, ale trzeba się chwilę pouczyć. Pierwsza grzałka nie wyjdzie, druga może też nie, ale któraś kolejna wyjdzie, a wtedy już problemów nie sprawia bo wiadomo o co chodzi. Kiedy wiadomo już o co chodzi zrobienie poprawnego setupu z nowej siatki to jest 5 minut + dodatkowe 5 minut na ułożenie tej grzałki. A później można bardzo długo cieszyć się pyszną chmurą. Co jest przykrego w tej zabawie ? Najgorszy bober jest chyba z mescha :)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.