EPF
Awatar użytkownika
By FROST-MODS
#533838
Światło... Kamera.... Akcja.... Oto Genisis Keruj & Mr.frost78 pod nazwą GkmF :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na początek podziękowania dla keruj_jp za włożony trud i poświęcony czas przy robieniu projektu, za cierpliwość przy marudzeniu, telefonów, setek PW, maili i czort wie czego jeszcze.... Dziękuję!!!! *THX* *THX* *THX* *THX* *THX* *THX* *THX*

Materiały:

I - Gienek GkmF wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej (korpus i pokrywa) jak dostane kartę charakterystyki od razu podam w temacie, dwie części łączy w całość górny gwint...

II - Baniak na LQ jest sprowadzany z Anglii i wykonany jest ze szkła borokrzemowego 3.3 typu DURAN ( Schott) Śr. 20 mm ść 1, 8 mm, Temperatura pracy max - do 500 stopni . Gęstość 2,23 g/ cm3 – pojemność to 3 ml
(Jak twierdzi producent jest to najlepsze szkło laboratoryjne występujące na świecie.
Wyroby laboratoryjne z USA , Szwajcarii NIemiec - wszystkie są z tego gatunku.)

III - Za PIN służy nam śrubka m2 wykonana z mosiądzu, tak samo jak nakrętki. Z uwagi na podpowiedzi innych userów zrezygnowałem z użycia sprężynki.

IV - Izolator jaki użyto to PEEK http://www.zatorski.pl/peek.html

V - Do całości użyto śrub imbusowych m2 oraz śrubę dociskową służącą za korek tym którzy będą robili duala; użyliśmy również oringów szt 4 celem uszczelnienia całości.

To tyle odnośnie użytych materiałów przy produkcji...

Wlaściwości:
Wysokość bez dripa: 56 mm
Średnica zewnętrzna – 20,4 mm
Średnica otworów na knot – fi 3 mm

Zdjęcia przedstawiają GkmF – a prosto od wykonawcy, bez polerowania, bez zabiegów pielęgnacyjnych. W domyśle wszystkie GkmF-y będą piaskowane lub na specjalne życzenia bez niczego czyli takie jak spod noża tokarskiego. Za jakiś czas pokaże się jeszcze jedna wersja GkmFa jednakże na chwilę obecną za wcześnie na konkrety...

W chwili obecnej kilka sztuk zostanie rozesłanych do testerów którzy ocenią jakość wykonania oraz wapowania tak więc oczekujcie recenzji...


To tyle jak na początek, wszelkie pytania proszę również kierować do keruj_jp :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cena za GkmF czy to piaskowany czy nie 310 zł z przesyłką

Jeśli ktoś sobie życzy dodatkowa szklana tuleja jest w cenie 20 zł za sztukę

Poniżej foto....
Ostatnio zmieniony 06 paź 2012, 15:15 przez FROST-MODS, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By seiken
#533858
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By PucH2
#533861
Gratulacje koledzy. Szybciej wam to wyszło niż Oskiemu i jeszcze w wielu wariantach. Jeszcze raz gratki bo z foto widać że wspólne przedsięwzięcia wychodzą nie mniej skutecznie niż pojedyncze projekty. No i po punkcie reputaci dla każdego.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2012, 19:57 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By keruj_jp
#533867
philip100 pisze:Fajnie się zapowiada, tylko znowu 20mm... :/

Jak ruszy produkcja to pomyślimy i może będą inne wersje, a ta też nie jest ostatnim wypowiedzianym słowem.
Ale o tym za wcześnie jeszcze,
Awatar użytkownika
By _Monter_
#533870
Gratulacje chopy, w końcu skończycie tajemniczo szeptać na eSBeku ;-)
Na tej focie widać, że jest tak zajedwabisty, że lewituje.
seiken pisze:Obrazek
Awatar użytkownika
By philip100
#533877
keruj_jp pisze:
philip100 pisze:Fajnie się zapowiada, tylko znowu 20mm... :/

Jak ruszy produkcja to pomyślimy i może będą inne wersje, a ta też nie jest ostatnim wypowiedzianym słowem.
Ale o tym za wcześnie jeszcze,

Czekam z niecierpliwością :wink:
Awatar użytkownika
By Lutor
#533884
Można prosić zdjęcie gwintu 510?
By djMarco
#533890
Ale zaraz, robi sie wielka awantura, ze w chinskich gienkach uzyty jest mosiadz i z tego co mi wiadomo, w mosiadzu jest cynk. Wiec jak to jest, chinski mosiadz jest zly a polski dobry?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By daras25
#533904
Gratki panowie :beer: kawał dobrej roboty- ładnie dopieszczony .
Ps . poprawcie opis - niestety tylko singel i dual , na u-wick a tym bardziej dual U-wick nie ma otworów :(
Awatar użytkownika
By woytech
#533907
Piękna robota, wielkie gratulacje :) Baniak użyty do liquidu strzał w dziesiątkę, pracowałem już z tym materiałem rzeczywiście tak jak pisze producent to chyba najlepsze szkło laboratoryjne na świecie :) Jeżeli chodzi o pin również jestem zwolennikiem wersji ze stali.
Awatar użytkownika
By seiken
#533923
następna porcja fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Lutor
#533924
czy atomizer wkręci się do parowników o płaskiej głowicy bez prześwitu?
By krislet74
#533971
Wreszcie jakiś porządny gienek powstał! Przydałaby sie wersja... nie 22mm tylko 16mm. Gratulacje! *CZAJNICZEK* :wink:
Na eksport GO! Będzie sie czym pochwalić!
By djMarco
#533976
A najlepsze jest to, ze nie ma drewna klejonego do KO wikolem i moczonego w oleju ;)

Mi sie podoba. A co z otworami pod uwicka i/lub pod duala?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By FROST-MODS
#533978
djMarco pisze:A najlepsze jest to, ze nie ma drewna klejonego do KO wikolem i moczonego w oleju ;)

Mi sie podoba. A co z otworami pod uwicka i/lub pod duala?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2




W chwili obecnej jest pięć otworów... będzie też inna wersja lecz trzeba poczekać jakiś czas aby firma która go robi wykonała po uwicka
Awatar użytkownika
By daras25
#533980
djMarco pisze:A najlepsze jest to, ze nie ma drewna klejonego do KO wikolem i moczonego w oleju ;)

Mi sie podoba. A co z otworami pod uwicka i/lub pod duala?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Układ otworów jest taki jak w Orionie i nie ma otworów pod U-wick - ale pewnie będą :wink:
By djMarco
#533981
mr.frost78 pisze:
djMarco pisze:A najlepsze jest to, ze nie ma drewna klejonego do KO wikolem i moczonego w oleju ;)

Mi sie podoba. A co z otworami pod uwicka i/lub pod duala?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2




W chwili obecnej jest pięć otworów... będzie też inna wersja lecz trzeba poczekać jakiś czas aby firma która go robi wykonała po uwicka


Nie sprecyzowałem. Chodzi mi o otwory w capie - otwory powietrzne
Awatar użytkownika
By daras25
#533984
mr.frost78 pisze:W chwili obecnej jest pięć otworów... będzie też inna wersja lecz trzeba poczekać jakiś czas aby firma która go robi wykonała po uwicka

Nie z tej strony patrzysz - trzeba spojrzeć od " zadka " :lol:
Awatar użytkownika
By pok14
#534003
Jeśli będzie działał ta samo dobrze jak wygląda ( a widząc zmiany może być jeszcze lepiej niż w prototypie) to ja więcej pytań nie mam.
By user
#534015
Gratulacje koledzy :)
Wygląda na kawał dobrej roboty *GOOD*
Od razu też, zaatakuję pytaniem: czy będzie wersja 16/18mm? :P
Awatar użytkownika
By szczuro
#534039
ladna robota, zastosowane materialy, a glownie szklo jak najbardziej na miejscu :beer:

tylko ten nie ten, wiec uzyjcie nie tena :mrgreen:

BTW jak to szklo wypada w crash test, jak wiadomo upadki sie zdarzaja, a tu szklo i zadnego coverka nie ma
By keruj_jp
#534055
szczuro pisze:tylko ten nie ten, wiec uzyjcie nie tena :mrgreen:

BTW jak to szklo wypada w crash test, jak wiadomo upadki sie zdarzaja, a tu szklo i zadnego coverka nie ma


Są to pierwsze sztuki więc na razie nie wiadomo jak będzie się sprawować przy crash testach.
Coverek chwilowo nie jest planowany, pewnikiem zwiększyłby dodatkowo już i tak znaczny ciężar.
Awatar użytkownika
By satmar
#534066

, pewnikiem zwiększyłby dodatkowo już i tak znaczny ciężar.

a możesz podać cieżar? i czy bedzie wersja z polerką?
Awatar użytkownika
By FROST-MODS
#534072
satmar pisze:

, pewnikiem zwiększyłby dodatkowo już i tak znaczny ciężar.

a możesz podać cieżar? i czy bedzie wersja z polerką?




Waga bez LQ - 78 g
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.