EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Cazzorel
#1834539
Witam, z miejsca pragnę powiedzieć, że czytałem parę innych tematów o tym problemie niestety dla mnie były one niewystarczające. E-pale jakoś od 2 lat ponad a dopiero od pazdziernika zauważyłem obecność gęstej wydzieliny i guli w gardle. To było dziwne bo zaczęło się jak leżałem i vapowałem na łóżku. Jedna z ciekawych rzeczy jest taka, że jakimś cudem tak robiłem że e-palenie mnie nie suszyło ( nie wiem może jakoś ustawiłem ohmy, W czy Mode Watt w moim Smoku Osubie. Dziś od rana nie palę a i tak ten śluz sie wydziela. Moje pytanie, czy to naturalne że ten śluz od razu nie minie jeżeli jest spowodowany przez e-p?
Czy ten śluz jakimś cudem idzie z płuc? Dodam, że mam podrażnione łuki podniebienne przez ściąganie śluzu językiem. Od 4 miesięcy zrobiłem tyle badań że szok i dalej nic. Alergia niby też nie wchodzi w grę bo jak brałem deslodyne to śluz dalej był, a testy nie chciały wyjść. Nie wiem co zrobić bo nie mam pewności czy to przez e-p i nie wiem czy sobie odstawiać od nosa. :|
Awatar użytkownika
By PucH2
#1834541
Jak jesteś zdrowy to powracający śluz czy potocznie zwana kluska jest normalnym objawem o tej porze roku. Wysuszone powietrze i kurz powodują ten objaw. Dużo pić, często wietrzyć, napisałbym mniej wapować bo ma to też wpływ na śluzówkę. Zamykać buzię i nie chrapać. Płuca do odpowiedniej pracy potrzebują ogrzanego powietrza o dużej wilgotności. Nadmiar wody jest też z płuc w formie śluzu wykrztuszany w raz z mikrocząsteczkami. To rady dla zdrowego. Ta pora roku to masa wirusów jak i też alergenów więc ciężka szukać winowajcy. Jeszcze przed EIN były podawane informacje że proces oczyszczania z toksyn organizmu palacza trwa 5 lat.
By Cazzorel
#1834544
A czy jak odstawie e-p to śluz powinien się stopniowo zmniejszać z dnia na dzień czy zaskoczy np za tydzień? Wiem, że to wróżenie z fusów ale może miałeś z tym styczność.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1834655
Cazzorel pisze:A czy jak odstawie e-p to śluz powinien się stopniowo zmniejszać z dnia na dzień czy zaskoczy np za tydzień? Wiem, że to wróżenie z fusów ale może miałeś z tym styczność.

Każdy z nas ma indywidualnie zaprogramowany organizm. Chyba najlepszym testem jest iść do punktu krwiodawstwa i oddać krew potrzebującym. Możesz prosić lekarza o poszerzony wynik badań krwi. Jak testowe próbki będą pozytywne to komuś uratujesz życie. Jak OB będzie podwyższone oznacza że jesteś chory, tylko jeszcze o tym nie wiesz. Sam lekarz też cię obejrzy i na pewno udzieli rad. Możesz sobie zażyczyć wielkoformatowy rentgen płuc z opisem. Dostaniesz na to skierowanie i poza kolejnością ci wykonają taką usługę. Czeka się około 2 tyg na opis specjalistów. Za to wszystko zamiast jeszcze zapłacić, zjesz porządne śniadanie z kawką.
By Cazzorel
#1834659
OB? Robiłem mnóstwo badań w tym krwi i wszystko było ok. Do 21 nie vapowałem no i tego śluzu było mniej, teraz jak zacząłem znowu tego śluzu jest dużo więcej. Może to moc olejku 6mg nikotyny ale jak vapowałem cały czas nie było problemu. Może podrażniam coś tam w gardle i dlatego śluz sie produkuje. Może każdy inny aromat ma inny skład i dlatego? Mam ochotę rzucić e palenie na jakiś czas i zobaczeć efekty ale zawsze daje za wygraną bo nie wiem czy jest sens a wiadomo nikotyna robi swoje. Jestem w dupie jeśli chodzi o psychike bo walcze z tym już pare dobrych miesięcy.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1834661
Rozumiem ale nic tu po mnie. Co mogłem to pomogłem. By chorować musisz być zdrowy, inaczej za późno zdiagnozują :lol:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.