EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By jaro19591
#1849327
Żona ma "uczulenie" na odgłosy wydobywające się z parownika w trakcie wapowania. Mam obecnie gruby remont w domu i za bardzo nie mam warunków na eksperymenty. Czy ktoś się orientuje, czy ilość nośnika w grzałce ma wpływ na efekty dźwiękowe?
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1849331
Jasne że ma, za dobry transport=strzelanie. Poza tym zaobserwowałem że grzałka i wata musi się sama trochę ułożyć, jak zmontuje wszystko to przy pierwszym zbiorniku mam strzelanie, potem już problemu nie ma.
A jeśli nie chodzi Ci o strzelanie tylko np. gwizdanie no to inna sprawa.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1849346
Jeśli masz strzelanie to jest nadtransport. Trzeba przeciągnąć więcej waty przez grzałkę, ale końce wyczesać żebyś nie "zatkał" kanałów na liquid na amen, bo wiadomo, że będzie bobrzyć. W każdym razie nie bój się dać więcej waty w grzałkę. Dotyczy zwłaszcza grzałek claptonowatych :)
Poza tym nadmierne strzelanie występuje również jeśli zbyt leniwie ciągniesz, za wolno i za mały otwór AH - dotyczy zwłaszcza claptonowatych :)
By jaro19591
#1849349
Na szybko rozebrałem Skyline i Siren 2, dałem więcej waty, rozczesałem końce i jest sporo lepiej. Jak pisze kolega wyżej, za słabe zaciąganie też zwiększa wystrzały. Jednak co by nie mówić, na pewno sporo zależy od konstrukcji parownika. Mój Taifun GSL jest bardzo cichy, niezależnie od grzałki i waty. Jest to wersja 23mm, drugi, który posiadam, o średnicy 22mm, już taki cichy nie jest.
Awatar użytkownika
By galtex
#1849351
Nałóg Totalny pisze:Jeśli masz strzelanie to jest nadtransport. Trzeba przeciągnąć więcej waty przez grzałkę, ale końce wyczesać żebyś nie "zatkał" kanałów na liquid na amen, bo wiadomo, że będzie bobrzyć. W każdym razie nie bój się dać więcej waty w grzałkę. Dotyczy zwłaszcza grzałek claptonowatych :)
Poza tym nadmierne strzelanie występuje również jeśli zbyt leniwie ciągniesz, za wolno i za mały otwór AH - dotyczy zwłaszcza claptonowatych :)


Więcej czy mniej waty,zależy również od rodzaju waty.KGD(oryginał) nie puchnie,dlatego można jej dać więcej.Inna sprawa jest z podróbkami,te potrafią po nasączeniu napuchnąć i osłabić transport. :mrgreen:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.