EPF
Awatar użytkownika
By Waldip
Projekt NFE Team ma nowe forum, na którym wszystko jest teraz jasne, łatwe i czytelne... I nawet z polskim akcentem. :D
NFE Team Forum
Awatar użytkownika
By pHarel2403
Pico 25 tez supportuje AF?
Awatar użytkownika
By pHarel2403
No właśnie, miało być odwrotnie napisane, no i późna godzina była, także wiesz. Dzięki
Awatar użytkownika
By seuser
W ostatniej wersji ArcticFoxa (170819) wprowadzono ograniczenie prądu ładowania akumulatorów w boxie. Gdzie w NTooolBox-ie (wersja PL) umieszczono opcje wyboru natężenia?
Na forum napisano:
Main Menu -> Expert -> USB -> Limit. By default after update current is limited to 0,5 amps, so change this setting to desired value if you're charging batteries in mod. After Dataflash Reset it will be setted to max. available (performing this action is not necessary).

Szukam, szukam i nie mogę znależć *MUR*
Awatar użytkownika
By Ariusz
No problem :) Generalnie, w "expert" w boxie może być ciut więcej do grzebania, niż w programie :)
Awatar użytkownika
By seuser
Rzeczywiście, przed chwilą sprawdziłem i jest tak, jak piszesz. Mistrzu ... - otworzyłeś mi oczy :lol:
Nie żartuję ... Do tej pory, wszelkich ustawień dokonywałem z poziomu NToolBoxa i jakoś nie przyszło mi do głowy to, że w menu boxa są inne ciekawe rzeczy :D
By juventinho
jackas50 pisze:@pHarel2403
Pytałeś się co to za kropki..pierwsza z lewej pokazuje,że masz włączony prehead na danym profilu,ostatnia:w zegarze czasu rzeczywistego masz włączone LSL ,to ostrzeżenie,ze mod pobiera więcej energii w stanie gotowości.

A środkowa S wiesz może co oznacza? Nie mogę jeszcze tylko tego PI-Reg rozgryźć. Do czego to służy?
Awatar użytkownika
By seuser
S - tryb stealth - wapowanie przy wyłączonym telewizorze :-P. Krótkie naciśnięcie Fire włącza na chwilę ekran. Przy normalnym wapowaniu, ekran pozostaje ciemny.
PI-Reg uaktywnia się po włączeniu trybu kontroli temperatury.Co do spełnianej funkcji - to chyba trzeba poczekać na wypowiedź forumowych fachowców od Foxa.
Pod PI-Reg są jeszcze inne opcje, których sam jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
By Ariusz
PI-Reg - PI Regulator for TC mode, improves power and temperature stabilization:
PI-Reg On/Off - switch between stock Joyetech and PI regulation;
Range - 0..100% - temperature range when PI regulation becomes active. 0 means that regulator is always on and controls power distribution from start of puff, 20% for example - PI regulator turns on when temperature of coil reached 20% range from profile settings;
P - proportional constant, the larger it is, the sharper the power changed;
I - integral constant, the larger it is, the settled power distribution is smoother.
Awatar użytkownika
By Waldip
Ariusz pisze:PI-Reg - PI Regulator for TC mode, improves power and temperature stabilization:
PI-Reg On/Off - switch between stock Joyetech and PI regulation;
Range - 0..100% - temperature range when PI regulation becomes active. 0 means that regulator is always on and controls power distribution from start of puff, 20% for example - PI regulator turns on when temperature of coil reached 20% range from profile settings;
P - proportional constant, the larger it is, the sharper the power changed;
I - integral constant, the larger it is, the settled power distribution is smoother.

NIeco szerzej jest to opisane w instrukcji oprogramowania Vortexa.
Gemeralnie - regulatory PID zmieniają algorytm pracy trybu TC, pozwalając dostosować go do własnych upodobań ...
Jeżeli ktoś ma ochotę zagłębić się w ten temat:
Adjusting PID coefficients
To maintain the temperature in the TC mode, the device has an fully implemented PID controller.
Standard settings provide precise temperature maintenance in a wide range of coils. If the default settings do not suit you, it is possible to adjust the coefficients. Dimension and the formula:
dt = t_s - t_m P = KP * dt + KI * SUMM (dt) + KD * DIFF(dt) t – in Celsius degrees P - mW/°C I - mW/°C/s. D – mW*s./°C.
So, with the initial KP = 600, we have a contribution of proportional term 600 mW/°C = 0.6 Watt for de-gree. Power Update Period (time constant) - 20ms (50Hz). Similarly, the contribution of the integral term is calculated - 850 mW/°C/s. = 0.85 W/°C/s. Differential member though implemented, but almost useless in our reality. The power is limited above with the maximum power limit.
If you manage to pick up the factors under your coil, please report the material, the base resistance, P, I and (D).
From the editor
All written below the result of my experiments, and it may not reflect the real state of things, if someone will correct, I will be glad
Р- this is what value will oppose maintaining the temperature of the cooling of the coil... (increase on light coils) if you have a dry-hit on first puff - increase...
I – it is the speed with which the regulator will counteract the cooling / overheating (better not to touch to find out)
D – if simply – this is prediction, as you will be tightened in the next moment, how much will cool down or warm up coil (better not to touch or touch the minimum, within 0-5, more is not interesting ... cold steam)
Awatar użytkownika
By pHarel2403
Jest jakaś opcja w AF170810, aby po wyjęciu aku nie resetował się zegar w pico 25? Trochę irytujące jest ustawianie godziny i daty za każdym razem...
Awatar użytkownika
By jackas50
pHarel2403 pisze:Jest jakaś opcja w AF170810, aby po wyjęciu aku nie resetował się zegar w pico 25? Trochę irytujące jest ustawianie godziny i daty za każdym razem...

Ja mam zegar ustawiony na LSL,na tej opcji jest najdokładniejszy,żeby uniknąć resetowania zegara w momencie wymiany baterii podłączam pod USB(przy okazji mozna się "liskiem" pobawić :lol: )
Awatar użytkownika
By seuser
Ryzykowna zabawa. Znane są przypadki uwalenia elektroniki boxa podczas takiego zabiegu.
Cytaty z forum ArcticFoxa:
Did you replace batteries with USB connected to charger or PC? If so, we have bad news for you.

It's a common fault. Manufacturers have never pointed out that you can not change batteries when the box is connected to the USB. Someone is lucky, but some do not.

Are all devices affected with the joyetech chips?
And not only Joyetech devices.
Jakiej muzyki słuchacie? :D

Ja sie zarazilem hardrockiem/R'n'R od kumpla :D w […]

Uwaga na aromaty cynamonowe.

Na blogu Strego Chemika: https://starychemik.wordp[…]

Grzalki a box

Witam. Posiadam boxa Smok T-Priv. Ostatnio będąc w[…]

Czarna grzałka na środku

Witam, Od jakiegoś czasu robię sam grzałki i co j[…]