EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Qenim
#1558605
Tak jak w temacie, świeżo naładowany akus, efest 35a, popale minute na 75watach i moc spada, tak samo na kilku akumulatorach. Czy ktoś wie o co chodzi? Na ekranie pojawia sie napis "weak battery"
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558606
Efest... i wszystko jasne. Kup prawdziwy akumulator.
75 W na efescie...
75 W w ogóle... Dlaczego? Bo tyle można?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 15:27 przez lelek6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mordek
#1558610
Qenim pisze:Tak jak w temacie, świeżo naładowany akus, efest 35a, popale minute na 75watach i moc spada, tak samo na kilku akumulatorach. Czy ktoś wie o co chodzi? Na ekranie pojawia sie napis "weak battery"

Przy takiej nastawie mocy akumulator 18650 za długo nie wytrzyma. Kilka mocniejszych buchów i ładowarka ;).

Evic, w którymś momencie wykrywa mocne obciążenie baterii (spadek napięcia poniżej pewnego poziomu) i odcina zasilanie wyświetlając Ci komunikat "Weak battery".
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 15:31 przez mordek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558611
Zmieniałeś na jaki?
Tak "sprawdzając" zrobisz sobie krzywdę. Na szczęście ogniwo mądrzejsze od Ciebie (bez obrazy ;) ) i odmówiło współpracy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bofh
#1558613
Ile prądu jest w stanie dać Efest 35a? Odpowiedź 35A jest błędna. Kolejna edycja Efesta będzie miała oznaczenie 35b ;)
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1558616
lelek6 pisze:Zmieniałeś na jaki?
Tak "sprawdzając" zrobisz sobie krzywdę. Na szczęście ogniwo mądrzejsze od Ciebie (bez obrazy ;) ) i odmówiło współpracy.

Pozdrawiam

Nie tyle ogniwo, co sam VCT jest mądrzejszy ;). Jak akumulator nie wyrabia to woła do użytkownika "Hola Hola! Kawalerze! Z mocą w dół bo będzie ładowarka.
By Qenim
#1558621
No ja rozumiem panowie, mialem juz mecha, nie jednego boxa, patrzac na testy baterii wcale zle nie wypadaja wiec prosze nie podsuwac mi tu jakis dziwnych sugesti bo na nowym sonym mam tak samo. Jest to moj pierwszy mod TC, wczesniej używałem mechanikow. Nie wiem z jakiej racji zostałem tutaj zrownany z jakimś epeciarzem. Widać wrocilem do korzeni :D W kazdym razie dziekuje bardzo wszystkim za komentarze, zaskoczyliscie mnie jak szybko odpowiedzieliscie. Chyba sprzedam tego eviczka i dozbieram do rx200. Siemka!
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1558665
Jakie byś nie włożył ogniwo, to długo nie pociągnie na 75W, ze 20 pierwszych buchów.
Jak mam nastaw 60W to na poziomie pojemności 2/3=3/4 już tego nie wyciąga.

75W to moc zasilania i ono tyle potrafi dać, tylko że jeszcze nie robią ogniw co będą potrafiły taką moc zasilić przez dłuższy czas.
Do tego musisz mieć zasilanie na kilka ogniw, to dłużej pociągnie. No albo kilka ogniw w kieszeni i zmiana co pół godziny :)
Awatar użytkownika
By STR
#1558708
Jeśli nawet przyjąć, że dane na ogniwie są zgodne z prawdą to przy obciążeniu 75W używając tego ogniwa w zasileniu, które nie posiada zabezpieczenia mamy niecałe 6 minut do całkowitego wyładowania.
By Herteer
#1558757
Qenim pisze:No ja rozumiem panowie, mialem juz mecha,

No patrz Pan - na mechaniku śmigało dłużej

Qenim pisze: nie jednego boxa,

i też dłużej na maksymalnych ustawieniach wapowałeś? A ile mocy mogły dać? 30, 40W?

Qenim pisze: patrzac na testy baterii wcale zle nie wypadaja wiec prosze nie podsuwac mi tu jakis dziwnych sugesti bo na nowym sonym mam tak samo.

O kurcze - jakie to dziwne.
Każde zasilanie na takich ustawieniach wytrzyma ok. 6-8 minut. Fizyki kolego nie oszukasz. Na szczęście Twój sprzęt chroni Twoje zdrowie. A raczej chroni siebie i odcina zasilanie zanim zrobi sobie kuku.

Qenim pisze: Nie wiem z jakiej racji zostałem tutaj zrownany z jakimś epeciarzem.

Ja też nie wiem
Qenim" Widać wrocilem do korzeni :D [/quote]
Może by było dobrze gdybyś jednak wrócił i trochę poczytał?

[quote="Qenim pisze:
W kazdym razie dziekuje bardzo wszystkim za komentarze, zaskoczyliscie mnie jak szybko odpowiedzieliscie.

Nie ma za co.

Qenim pisze:Chyba sprzedam tego eviczka i dozbieram do rx200. Siemka!

Kup, przetestuj i pochwal się. Ciekaw jestem jak szybko elektronika odetnie zasilanie przy maksymalnym obciążeniu. Obstawiam jakieś góra 5 minut. Może nawet powstanie specjalny wątek dot. zakładów "bukmacherskich"

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.