EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By pok14
#1217339
Przyszedł do mnie Erl klon.
Zakupiłem w Inawerze. Wersja bez przejściówki do dripa 510 i bez podkładki trzymającej wąsy knota. Pierwsze wrażenie leciutki jak piórko.

Co do wykonania nie można się specjalnie czepiać, no może poza oringami, które o mało co nie odeszły w niebyt kanalizacji domowej.
Parownik capi po wyjęciu z pudełka więc na pierwszy ogień został wymoczony w wodzie z dodatkiem detergentu, potem wypłukany, przemyty spirytusem rektyfikowanym i wypłukany ponownie w wodzie.

Właśnie w tym ferworze płukania, mycia, odkażania oring komina i oringi otworów do tankowania sobie wymaszerowały i postanowiły odzyskać wolność. Na szczęście nauczony poprzednimi przykrymi doświadczeniami z oringami odcedzałem parownik przez sitko.
Kolejna sprawa to śrubki mocujące grzałkę. Niby ok ale nie dość, że malutkie to łby od spodu "jakieś takieś" jakby pozaokrąglane od spodu. W brylach na nosie montowałem grzałkę 2 razy bo słabo trzymały te łebki. Moim zdanie trzeba będzie je zmienić przez te łby.

Założyłem grzałkę 0,7 oma. Ciut za niska ale nasłuchawszy się o zalewaniu, wylewaniu, bulgotaniu chciałem mieć taki mały margines błędu przez szybsze odparowywanie liquidu.
Knot z waty bocoton. Ostrymi nożyczkami ostrzygłem wąsy idące w kanały i ułożyłem w rowkach aby końcówki nie dotykały dna a były uniesione około 1 mm. Parownik skręciłem i zalałem ok.1ml liquidu.

Pierwsze buchy no miodzio, fajny dym, fajny smak. Podregulowałem przepływ powietrza i zacząłem chmurzyć. Szybko poszło :lol: bo po kilku buchach usłyszałem nieśmiały bulgot. Wiedziałem co to oznacza ale już nie wyrobiłem się w czasie żeby parownik od zasilania odkręcić.
Mój Erl postanowił w cuglach wygrać casting na główną rolę remake Potopu. Co w baniaku było znalazło się na zewnątrz.

Wymiana knota z waty poszła szybko z jedną małą poprawką. Nie bawiłem się już tak gorliwie we fryzjera knotów i stanowczo więcej wacianych kłaków pozostało w kanałach doprowadzających liquid.
Znów parownik zalany ale teraz już tylko 0,5ml liquidu.
Trafiłem, teraz Erl gra i trąbi jak zespół Kombi.
Po okresie karencyjnym wynoszącym wychmurzenie 0,5ml i dolewkę 0,5 został zalany do pełna. Czekam jeszcze na polepszenie się smaku jak się wata ułoży.

Wnioski i uwagi:
1.Grzałka 0,7 jest jednak ciut za niska oporowo. Parownik dość mocno się nagrzewa a chmura ciepła oj ciepła. Chyba lepiej kręcić grzałki w okolicy 1,2.
2.Przy kombinacjach z knotem, moim zdaniem lepiej na początku dać ciut za dużo waty w kanały niż ciut za mało. Jeśli zabobrzy to wtedy przystrzyc ociupinę.
3. Nie trzeba odkręcć całkiem dripa w celu zatankowania. Wystarczy go trochę poluzować( 1/4 obrotu) to oszczędzi drobny plastikowy gwint a przynajmniej opóźni jego wyrobienie się.
4. Regulacja przepływu powietrza jest taka sobie, sam przepływ jak dla mnie ok

Na koniec myśli nieuczesane na temat porównania z TGT i Kaytkiem.
Wagowo Erl wygrywa w cuglach. Smakowo bardzo zbliżone odczucia. Zdolność zadymiania otoczenia także podobna.
Co do łatwości zrobienia setupu chyba jednak w Erlu trzeba się bardziej postarać, trafić, mieć fart na początku.
Na razie parownik zostaje u mnie na służbie.
Awatar użytkownika
By micko
#1217364
Też do mnie dotarł przedwczoraj :klon: od *FT* .
Odczucia zapachowe i tryb postępowania przygotowawczego dokładnie takie jak @pok14 - łącznie z łapaniem oringów :lol:
Waga nie zrobiła na mnie szokującego wrażenia bo na moich Ruskach mam top capy i baniaki z PMMA i była dla mnie porównywalna.

Podobnie jak u przedpiścy knot z Bocotonu, ale na szczęście (dokładnie - żadna wiedza tylko szczęście) bez potopu.

Niestety nie będę wychwalał pod niebiosa smaku, ani chmury bo w mojej ocenie porównywalne w każdym aspekcie z tym co uzyskuję na Ruskach.
Jeżeli Erl komuś pali i smaczy ZDECYDOWANIE lepiej aniżeli kayfunowate to raczej powinien przypatrzyć się swoim setupom na tychże.

Pozytywnie wypowiem się natomiast na temat przepływu powietrza. Faktycznie jest lepszy niż na Ruskach, prawie dripperowy, ALE okupione to jest dosyć dużym, dla mnie irytującym, poświstem. Raczej nie ma co się temu dziwić ze względu na drogę powietrza i możliwości wszelkiego typu zawirowań.

Jak napisałem wcześniej pierwszy setup był bezproblemowy, ale wcześniejsze przestrogi trochę mnie stresują więc Erl będzie tylko rezerwą, a Ruski pozostaną podstawowymi parownikami.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1217613
micko pisze:w mojej ocenie porównywalne w każdym aspekcie z tym co uzyskuję na Ruskach.

Ale przecież o to chodzi - lżejszy, większy, tańszy, a to samo co na drogim, mniej pojemnym i ciężkim... Zadziwiające jest Twoje przywiązanie ;).
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1217759
pok14 pisze:Przyszedł do mnie Erl klon.
Zakupiłem w Inawerze. Wersja bez przejściówki do dripa 510 i bez podkładki trzymającej wąsy knota.

Ten pierścień ma inne zadanie - wyrównywania ciśnienia lq.

Czy rzeczywiście spełnia swoje zadanie? Nie mam zdania, pewnie to tylko kwestia setupu. :)
Awatar użytkownika
By pok14
#1217783
Riccardo pisze:Ten pierścień ma inne zadanie - wyrównywania ciśnienia lq.

Czy rzeczywiście spełnia swoje zadanie? Nie mam zdania, pewnie to tylko kwestia setupu. :)

Nie widziałem jak nazwać ten pierścień więc określiłem ją jako podkładkę trzymającą wąsy. :mrgreen:
Jeśli ona faktycznie spełnia zadanie wyrównania ciśnienia ..............
to by mogło wyjaśniać występujące kłopoty z transportem liquidu przy pełnym baniaku w Erlach bez pierścienia, które to kłopoty ustępują w okolicach 1/2 baniaka.
Awatar użytkownika
By nester
#1217921
Ja tam w oryginale erla tego nie używam :mrgreen:
moim zdaniem zamiast polepszać to pogarsza transport. Bez tego metalowego cuda śmiga wyśmienicie :D
Awatar użytkownika
By micko
#1217924
@Riccardo - dzięki za genialny manual!

Bardzo ważna grafika:

Obrazek

dziwi tylko oring pod grzałką :shock: - w moim zestawie nie było

krzych.s pisze:Ale przecież o to chodzi - lżejszy, większy, tańszy, a to samo co na drogim, mniej pojemnym i ciężkim... Zadziwiające jest Twoje przywiązanie ;).


Tańszy - tak, lżejszy - nie (pisałem, że porównuję z baniakiem i top capem z PMMA na małym Rusku), pojemnieszy o piczy kłak, a przyzwyczajenie/przywiązanie jest drugą naturą :wink:

Jedyny istotny plus - w mojej ocenie - to ograniczenie upierdliwości odkręcania parownika od zasilania do tankowania.
By korasek
#1217996
W Erlprinz jest oring pod bazą + bezpośrednio nad izolatorem,zauważyłem że bez oringu baza do której mocujemy drut + jest delikatnie przekrzywiony.
By user
#1218104
Doleciał dzisiaj do mnie ten erl z metalowym baniakiem i przej. na drip (luźna jest w capie trzeba zał. Oring i nie lata )wykonanie bardzo dobre wszystko dobrze spasowane .teraz bierze kąpiel.


Zdjecia z fona .
Awatar użytkownika
By cough
#1218256
dziś do mnie też dotarła druga sztuka, erla ta z metalowym baniakiem, i są dwa małe problemy, pin 510 za krótki i z hanką się dogadać nie chce, i delikatne luzy miedzy bazą a tym elementem z gwintem 510. taka sama wersja jak u kolegi kocislaw
By user
#1218276
małe sprostowanie co do przejściówki na drip jest wkręcana w komin i wszystko z nią jest ok , po dobrym przykręceniu.
Po kąpieli przyszedł czas na pierwszy setup , drut 0,32 kanthal A1 grzałka 1,2 om , knoty krótkie pierścień metalowy w tym przypadku nie potrzebny bawełna muji nie za ciasno i jak na pierwszy raz całkiem spoko , na razie nic nie cieknie smak dobry chmurka przyzwoita , parownik całkiem spoko a czy pokona kajtka zobaczymy co czas pokaże .
Warto go mieć
+ łatwość obsługi , pojemność , wygląd , regulacja przepływu powietrza
- na razie brak
Awatar użytkownika
By kwinto
#1219568
cough pisze:dziś do mnie też dotarła druga sztuka, erla ta z metalowym baniakiem, i są dwa małe problemy, pin 510 za krótki i z hanką się dogadać nie chce, i delikatne luzy miedzy bazą a tym elementem z gwintem 510. taka sama wersja jak u kolegi kocislaw

Też miałem luzy na tej części z gwintem 510 -musisz dokręcić śrubkę która siedzi w gwińcie 510 to ona łączy te dwa elementy czyli bazę z gwintem510 .Śrubka wkręca się w pin plusa.
Awatar użytkownika
By cough
#1219586
tak wiem, ale jak wiadomo erl nie lubi się z hanką i musiałem dać podkładkę pod śrubkę a że nic lepszego nie miałem niż jakiś miękki plastik, to nie mogę tego na sztywno skręcić bo stracę połączenie z boxem
Awatar użytkownika
By pok14
#1219593
Ja wkręciłem w Hankę Tank Airflow Controller. Nie ma problemów ze szparą. Szpara jest ale w innym miejscu, mniejsza i inaczej ten zestaw wygląda.
Awatar użytkownika
By rafii
#1219760
W sumie to widać że jest metalowy baniak jest równy z bazą
By nanak
#1220539
Z tą średnicą 22 mm coś jest "na rzeczy" bo widać ewidentnie, że nie czyni jej tylko grubość metalowego baniaka, który dochodzi identycznie jak plastikowy do "czoła" podstawy i nie nachodzi na nią jak w oryginalnym erl'u. Inaczej wykonane są też : talerzyk wlewu lq (jest sporo grubszy i ma płytsze wyfrezowania do chwytu), podstawa (też grubsza i rzadziej umieszczone tunele nawiewu), komin (rzadziej wyfrezowane zdobienia), podkładka/talerzyk regulująca poziom/podciśnienie lq w baniaku (brak na zdjęciach).
Awatar użytkownika
By seiken
#1220548
szpenio pisze:Właśnie się przymierzam do kupna tego parownika u nich i nie bardzo wiem kolego seiken co masz na myśli i czym poza drugim baniakiem metalowym, różnią się te zdjęcia.
Wiadomo, że dwóch metalowych baniaków nie ma w zestawie, więc patrząc na te fotki, może ja czegoś nie rozumiem :(Nie ma też metalowego dripka jest tylko przejściówka -adapter
nie chodzi moze o fote tylko o opis chyba ,że nie ma plastikowego dripa i jest tylko metalowy
Awatar użytkownika
By szpenio
#1220556
seiken pisze:
szpenio pisze:Właśnie się przymierzam do kupna tego parownika u nich i nie bardzo wiem kolego seiken co masz na myśli i czym poza drugim baniakiem metalowym, różnią się te zdjęcia.
Wiadomo, że dwóch metalowych baniaków nie ma w zestawie, więc patrząc na te fotki, może ja czegoś nie rozumiem :(Nie ma też metalowego dripka jest tylko przejściówka -adapter
nie chodzi moze o fote tylko o opis chyba ,że nie ma plastikowego dripa i jest tylko metalowy


...no nie wiem.
Jak sam słusznie zauważyłeś, zestaw zawiera: "...kompletny atomizer" no to można mniemać, że chyba drip jest w komplecie.
Awatar użytkownika
By seiken
#1220558
Ja tam jeszcze takiej podróby nie widziałem wszystko w nim jest jakies za grube za masywne
ale liczy sie jak działa
Awatar użytkownika
By szpenio
#1220566
nanak pisze:podkładka/talerzyk regulująca poziom/podciśnienie lq w baniaku (brak na zdjęciach).


...chyba jednak jest :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By pok14
#1220584
:palm Ale się doktoryzujecie nad kształtem, grubością i innymi pierdołami. Czasu Wam braknie na wapowanie jak będziecie tak rozbijać goofno na atomy.
Parownik nie ma wyglądać jak milion dolców tylko palić jak milion dolców.
Zalewajcie i jazda, wartość użytkowa chyba ważniejsza jak estetyczna.
Awatar użytkownika
By seiken
#1220590
Tianski pisze:Właśnie zamówiłem u goodwaper, zobaczymy co za kasztanek przyjdzie :)
Seiken, mówisz, że szkoda czasu na na niego?

Setup jest dość upierdliwy dasz za mało knota zalewa za dużo bober
ciezko dobrać własciwy
Awatar użytkownika
By szpenio
#1220596
Tianski pisze:Właśnie zamówiłem u goodwaper...

...no i jam to właśnie uczynił :)
Oj też jestem ciekaw cóż to za wynalazek.
O decyzji przeważył fakt obecności dripa metalowego i przejściówki na drip 510 :)
Awatar użytkownika
By agregat76
#1220603
seiken pisze:Setup jest dość upierdliwy dasz za mało knota zalewa za dużo bober
ciezko dobrać własciwy

Nazwa parownika jest jak najbardziej adekwatna do powyższego opisu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By pok14
#1220633
rolniki pisze:jest upierdliwy jak sie robi niedograny setup!


Pokazane może i jest jak robić grzałkę i knot. Idea, założenia, porada.
Tego czy nie będzie bobrzyć lub lać można dowiedzieć się tylko ze szklanej kuli.
Ten film był cięty 2 razy: 1 po zamocowaniu grzałki z knotem, 2 po zalaniu baniaka liquidem.
Poza tym występuje jeszcze taka mała zmienna jak gęstość liquidu i rodzaj waty użytej do knota.
Czasami kilka kłaczków mniej czy więcej potrafi robić krecią robotę.
To samo z zawartością VG w liquidzie.
Knot trzeba dobrać indywidualnie pod swój liquid.
Cudowny zawsze dobrze działający setup nie istnieje. Kropka.
By korasek
#1220788
Mi również różnie wychodził setup na tym parowniku nie jest to kayfun który dużo wybaczy więc zrobiłem mały powrót do przeszłości i zamontowałem sznurek EKOWOOL SILICA 2mm do tego drut 0,3, oporność 1ohm.
Sznurki nie dotykają spodu bazy (1mm odległości) do tego końcówki podcięte pod kątem 45° i jest naprawdę dobrze *SMOKEKING* więc warto spróbować i dać mu druga szanse :D
Awatar użytkownika
By seiken
#1220795
pok14 pisze:Pokazane może i jest jak robić grzałkę i knot. Idea, założenia, porada.
Tego czy nie będzie bobrzyć lub lać można dowiedzieć się tylko ze szklanej kuli.
Ten film był cięty 2 razy: 1 po zamocowaniu grzałki z knotem, 2 po zalaniu baniaka liquidem.
Poza tym występuje jeszcze taka mała zmienna jak gęstość liquidu i rodzaj waty użytej do knota.
Czasami kilka kłaczków mniej czy więcej potrafi robić krecią robotę.
To samo z zawartością VG w liquidzie.
Knot trzeba dobrać indywidualnie pod swój liquid.
Cudowny zawsze dobrze działający setup nie istnieje. Kropka.

O dokładnie tak jest *GOOD*
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1220819
seiken pisze:Setup jest dość upierdliwy dasz za mało knota zalewa za dużo bober
ciezko dobrać własciwy


100% racji, do Kayfuna i TGT robię setup z zamkniętymi oczami. W tym przypadku jest jak piszę seiken, trzeba być bardzo precyzyjnym bo inaczej porażka. Jak pisałem wcześniej nie odporny na błędy setupowe jak np. Kay.

Tapatalk 2
By lxr
#1221389
Witam, mam i ja
Wykonanie na wysokim jak na tą cenę poziomie, wszystko skręca się idealnie, brak kiwań czy źle spasowanych gwintów, wszystko idzie jak po maśle, wymyty, wygotowany przepłukany itp, nakrecona grzałka 1.2 ohma 15 watt przelot wykręcony całkowicie (plastikowy pierścień) i hula jak marzenie, na razie nic nie cieknie i nie bobrzy, bawełna Muji, według mnie zastąpi kajtka który już mi się przejadł, jeszcze foto :

Obrazek
Awatar użytkownika
By seiken
#1221394
Lxr tak sie nie ciesz to są miłe złego początki :lol: :lol: :lol:
By lxr
#1221400
Póki co problemu nie mam żadnego :D zobaczymy co będzie dalej.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1221401
lxr pisze:Póki co problemu nie mam żadnego :D zobaczymy co będzie dalej.

Nie będzie tak źle, ogólnie to fajny atomizer ale nie sprzedawaj jeszcze kajtków :lol:
By lxr
#1221424
Jak dotąd zdjąłem troszeczkę waty i jest super :D kajtków już miałem za dużo i szczerze znudziły mi się na jakiś czas.
Awatar użytkownika
By cough
#1221438
bez przesady, aż tak zły erl nie jest, jak człek nauczy się ile knota trzeba to robi robotę.
By lxr
#1221440
Zrobiłem tak jak na filmiku od kolegi rolniki i jestem bardzo zadowolony, smaczek mega, ale chmura jakoś na kolana nie rzuca, ale nie oto tutaj chodzi, to nie driper :D
By Mastertext
#1221547
Do mnie też w końcu dotarł - przysłali ten, choć zamówiłem tego. (Jestem w plecy $1.50, ale co tam, grunt, że jest). Pierwsze wrażenie - jaki lekki i malutki jak na tę pojemność. Zrobiłem grzałkę fi 1.6 z 0,25. (Naukowo - na grzałkorobie i przypalaną palnikiem w obcążkach). Wyszła 1.2 Ohma. Dałem Muji i hula babula. Jedyny problem był, to ze śrubką pinu plus (była "recessed") - podłożyłem oring 1.5x1 który wlazł w izolator i na to kawałek plastiku (oberżnięty kawałek dynksu od butelki z butanem) jako podkładkę. Jest git. Zobaczymy co się pojawi w miarę używania. Bardzo małe śrubki od grzałki, a nie dodali śrubstaka, ale na szczęście miałem pod ręką. W wolnej chwili spróbuję na sznurku.
By lxr
#1221562
Kolego Mastertext zamawiałem dokładnie taki jak ty i przysłali mi w tym pudełeczku, dziwne :D
By nanak
#1221573
Tylko, że te dwa parowniki nie różni żaden szczegół jeśli sugerować się zdjęciami, a w opisie jest tylko jedna różnica : "Opakowanie - zwykłe/detaliczne" i informacja w jednym, że ten drugi jest wykonany przez innego producenta. Też otrzymałem w zielono-białym pudełku "detalicznym" mimo zamówienia wersji z "opakowaniem zwykłym" - tylko jak ono wygląda ?
By Mastertext
#1221609
Tak sobie myślę po trzeciej próbie (widać to jakaś reguła związana z tym parownikiem), że te wszystkie opisy o konieczności "golenia wąsów" mają jakiś związek ze średnicą grzałki. Moja jest 1.6 mm, wciągam Haqngsena 100%VG, Muji dałem tyle, że ledwo weszło w grzałkę i obciąłem niemal równo z górą pierścienia. Bobra nie ma, qulgotania też brak. Już go lubię. Trochę szumi w porównaniu z TGT. Chmura dobra, smak też.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1221945
Mi po długim zarybianiu w końcu doszedł z metalowym ustnikiem :)
(teraz jest 'ship next day', ja czekałem 3 tygi od wpłaty :) )
całkiem ładny, lekki, troche głośny, działa poprawnie
Awatar użytkownika
By Mutango
#1222141
Mastertext pisze:Tak sobie myślę po trzeciej próbie (widać to jakaś reguła związana z tym parownikiem), że te wszystkie opisy o konieczności "golenia wąsów" mają jakiś związek ze średnicą grzałki. Moja jest 1.6 mm,

No pewnie że ma związek. Bo jak ktoś ma średnicę 2.2mm, to oznacza że wkłada dwa razy więcej waty.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1222166
Mutango pisze:
Mastertext pisze:Tak sobie myślę po trzeciej próbie (widać to jakaś reguła związana z tym parownikiem), że te wszystkie opisy o konieczności "golenia wąsów" mają jakiś związek ze średnicą grzałki. Moja jest 1.6 mm,

No pewnie że ma związek. Bo jak ktoś ma średnicę 2.2mm, to oznacza że wkłada dwa razy więcej waty.


Ma zwiazek tylko z iloscia waty w samym microcoilu ale nie z iloscia waty w kanalach od liquidu bo tu zawsze tyle samo w tym tkwi szczegol :)

Uwaga od 24min.


pzdr
rolniki
Awatar użytkownika
By Mutango
#1222182
rolniki pisze:Ma zwiazek tylko z iloscia waty w samym microcoilu ale nie z iloscia waty w kanalach od liquidu bo tu zawsze tyle samo w tym tkwi szczegol :)

No ale czy ja napisałem coś innego? "Golenie wąsów" ma ścisły związek ze średnicą microcoila, bo w zależności od tej średnicy, czasem trzeba zgolić wąsy więcej, czasem mniej, a czasem w ogóle, gdyż ponieważ do kanaliku trzeba doprowadzić zawsze tyle samo.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1222188
"Golenie wasow" calkiem bzdurne okreslenie :)

Wate sie roluje, do dziury i szlus :mrgreen:
HGW co tam @Mastertext chce golic :D

pzdr
rolniki
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Witajcie Vapowicze, wracam do vapowania po sporej […]

Kylin M docisk siatki

Witam. Mam problem z Kylinem M. Mianowicie zgubiłe[…]

Zakup e-papierosa - drugi wybór

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :bry S[…]

Za jakieś dwa miesiące prawdopodobnie będę musiał […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.