EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By Wenduu
#1922271
Obrazek
Eleaf, marka ta powstała w roku 2011 i szybko stała się bardzo znana i lubianą marką wśród użytkowników elektronicznych papierosów, przez lata była uznawana za prekursora wytyczającego trendy. Zobaczymy, jak firma radzi sobie teraz oraz co spowodowało, że zdobyli uznanie.

Seria iJUST

Kto z nas nie zna tej serii, kultowy w przystępnej cenie i jak na tamte czasy ergonomiczny sprzęt. Prosty w obsłudze, nie wymagał od użytkownika za wiele poza wymianą grzałki i dbaniem o niego. Sprzęt, który przez lata w różnych odsłonach pojawiał się na rynku. Od czasów pierwszego iJusta wiele się zmieniło, pojawiały się sprzęty na zewnętrzny akumulator jak iJust 21700. Jednak jedno pozostało bez zmian, a mianowicie guzik.
Obrazek
Seria Pico

Eleaf zyskało jeszcze więcej fanów, gdy postanowili wypuścić iSticka Pico, kultowy sprzęt charakteryzujący się kompaktowym kształtem, mieścił się idealnie w dłoni pomimo zasilania na akumulator 18650, Pico oddawał dokładnie, to o co chodziło firmie, czyli „Simply and Smart” a co najważniejszej był naprawdę w przystępnej cenie. Kolejne serie jak Pico 2 nie odniosły aż tak spektakularnego sukcesu pomimo utrzymania i zachowania budowy.
Obrazek
Teraźniejszość

Eleaf aktualnie wypuszcza co chwilę różnego rodzaju pody, które niestety są kopiami innych urządzeń, które pojawiły się znacznie wcześniej na rynku i tak na przykład mamy do czynienia z takim wynalazkiem, jak iSOLO Air 40 W, który do złudzenia przypomina sprzęty od Voopoo podobnie jak iSolo R. Niestety nie tędy droga, a szkoda, bo widać, że jest potencjał na wypuszczenie czegoś swojego, jednak brakuje chyba pomysłów, a droga na skróty nie jest odpowiednia.
Obrazek
Podsumowanie

Eleaf jako firma zaczęła z wysokiego C, seria iJust była przełomowa podobnie jak Pico, sprzedano po kilkanaście milionów sztuk tych sprzętów, jednak później coś się zepsuło, brak świeżych pomysłów, zawirowania w firmie, które miały miejsce również miały na to wpływ, obecnie Eleaf stało się mało liczącym się graczem wśród producentów, owszem nadal w sklepach znajdziemy ich produkty typu iJust 3, PicoX, ale nie są to sprzęty dla wymagających użytkowników, rynek się zmienia a Eleaf stoi w miejscu i przez to jest zapomniany.
Awatar użytkownika
By 2dest86
#1922272
Swojego czasu byłem bardzo zadowolony ze swoich sprzętów Eleaf'a. Do dziś dzień mam w szafie dwa pico i jeden pico mega. Wtedy był to mega sprzęt na początek bo i czasy były inne. Dzisiaj jest taka konkurencja że ciężko się z czymkolwiek nowym przebić. Myślę, że większość ludzi jak ja - posiada więcej starszego niż nowego sprzętu eleaf'a
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.